Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 299)
  • Κριός

    Ψήφοι: 21 7.0%
  • Ταύρος

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Δίδυμοι

    Ψήφοι: 30 10.0%
  • Καρκίνος

    Ψήφοι: 28 9.4%
  • Λέων

    Ψήφοι: 25 8.4%
  • Παρθένος

    Ψήφοι: 22 7.4%
  • Ζυγός

    Ψήφοι: 29 9.7%
  • Σκορπιός

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Τοξότης

    Ψήφοι: 16 5.4%
  • Αιγοκερως

    Ψήφοι: 27 9.0%
  • Υδροχόος

    Ψήφοι: 33 11.0%
  • Ιχθεις

    Ψήφοι: 20 6.7%

cookie

Νεοφερμένος

Η cookie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
https://www.findgr.net/zodia/kineziko.asp
Αλλά όταν είσαι μεταξύ 1/1- 5/2 είσαι το ζωάκι του προηγούμενου χρόνου. Δηλαδή η χρονιά του κάθε ζώου ξεκινάει από 5/2 κάθε χρόνου
Εσύ είσαι δράκαινα! :eek:

οταν πηγα στο λινκ με εβγαλε φιδι :eek::eek: το 1989 ειμαι :confused: ειμαι 23 ιανουαριου....αρα ειμαι ζωακι του προηγουμενου χρονου;; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
οταν πηγα στο λινκ με εβγαλε φιδι :eek::eek: το 1989 ειμαι :confused: ειμαι 23 ιανουαριου....αρα ειμαι ζωακι του προηγουμενου χρονου;; :worry:

Λογικά είσαι Δράκος- όπως οι του 88 :)



-Κι εγώ 89 είμαι :clapup:-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cookie

Νεοφερμένος

Η cookie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Λογικά είσαι Δράκος- όπως οι του 88 :)



-Κι εγώ 89 είμαι :clapup:-

χιχιχιχ :clapup:

ναι ναι....δρακος ειμαι :worry:...τωρα ειναι καλο αυτο??? :worry::eek:
βρηκα και αυτο το λινκ https://www.womenonly.gr/article.asp?catid=13389
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
χιχι και γω δράκος είμαι!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Εγώ ποντικός....:clapup:
Δεν πιστεύω να υπάρχει καμιά γάτα εδώ μέσα;;;:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
:eek:

Εγώ είμαι βόδι!

Μου πάει νομίζω.. :hehe:

Τα άτομα Βόδια στην Κίνα τα βάζουν στο πεζοδρόμιο και τα προσκυνούν (:worship::bleh:). Τα άτομα βόδια είναι έξυπνα, φιλήσυχα, εύκολα και έμπιστα. Αλλά από την άλλη πλευρά μπορούν να γίνουν ξεροκέφαλα, μεθοδικά, και υπερβολικά ανταγωνιστικά με ανατριχιαστικά βίαιο ταμπεραμέντο. Τα Βόδια είναι γεννημένοι στοχαστές και η ζωή είναι γεμάτη από παραδείγματα ατόμων που οδηγήθηκαν σε μεγάλη επιτυχία εξαιτίας τους. Είναι πνευματικά και φυσικά ρυθμισμένα πάνω από το σημείο της μεγαλοφυΐας, και πολλοί ανήκουν σε θρησκευτικές οργανώσεις. Μπορούν να δημιουργήσουν το πιο υπέροχο γλυπτό ή σπιτικό. Αποκρίνονται στην ποιητικότητα της φύσης σαν ποιητές με απομόνωση, Είναι μοναδικοί και παρομοιάζονται με το λουλούδι που σπάει το τσιμέντο και ξεπετάγεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Σταυρο..εγω ειμαι φιδι....εχεις να μου πεις κατι ..??? Τι λεει το κινεζικο..????:)
Φίδι κολοβό είσαι εσύ αλλά τέλος πάντων :P

Έχουν διαφορά τα κινέζικα από τα άλλα; :confused:


Κι εγώ φίδι είμαι πάντως... :redface:
Ναι υπάρχει διαφορά με τη συμβατική αστρολογία. Πχ. η κινέζικη λέει οτι τα μηνιαία ζώδια αλλάζουν γύρω στις 5 κάθε μήνα, ενώ η συμβατική στις 24.
Δηλαδή εκτός από τη χρονιά που γεννηθήκαμε, που καθορίζει το ζωάκι του χρόνου, υπάρχει αντίστοιχα το ζωάκι του μήνα, και της μέρας...
Αν κάνει κανείς λοιπόν αναγωγές μεταξύ ζωδίων (συμβ. αστρολογίας) και ζώων (κινέζικης) θα καταλήξει στα εξης:
αιγόκερος = βόδι
υδροχόος = τίγρης
ιχθύς = λαγός
κριός = δράκος
ταύρος = φίδι
δίδυμος = άλογο
καρκίνος = πρόβατο
λιοντάρι = μαιμού
παρθένος = κόκορας
ζυγός = σκύλος
σκορπιός = γουρούνι
τοξότης = ποντίκι



Πάντως . πολλά ερπετά μαζευτήκατε...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Φίδι κολοβό είσαι εσύ αλλά τέλος πάντων :P


Ναι υπάρχει διαφορά με τη συμβατική αστρολογία. Πχ. η κινέζικη λέει οτι τα μηνιαία ζώδια αλλάζουν γύρω στις 5 κάθε μήνα, ενώ η συμβατική στις 24.
Δηλαδή εκτός από τη χρονιά που γεννηθήκαμε, που καθορίζει το ζωάκι του χρόνου, υπάρχει αντίστοιχα το ζωάκι του μήνα, και της μέρας...
Αν κάνει κανείς λοιπόν αναγωγές μεταξύ ζωδίων (συμβ. αστρολογίας) και ζώων (κινέζικης) θα καταλήξει στα εξης:
αιγόκερος = βόδι
υδροχόος = τίγρης
ιχθύς = λαγός
κριός = δράκος
ταύρος = φίδι
δίδυμος = άλογο
καρκίνος = πρόβατο
λιοντάρι = μαιμού
παρθένος = κόκορας
ζυγός = σκύλος
σκορπιός = γουρούνι
τοξότης = ποντίκι

Δηλαδή εγώ είμαι δρακόσκυλος ή σκυλόδρακος;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Στο έτος είσαι dragon και στο μήνα dog
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ρε συ Σταυρο..τι θα γινει...θα μου κανεις ενα προφιλ του φιδιου..????:whistle::devil:
Ή θα περιμενω πολυ ακομα...?!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Ανυπόμονη :P Δεν είναι το προφιλ του φιδιου αυτό, αλλά συγκεκριμένα για σένα. Αν βρω θα γράψω και για το φίδι.
One word for people born in this month is optimistic.
These people are very bright and creative. They have good manner. Their appearance is very important to them, and they are socially charming. They expect perfection and have a cautious approach to life. They also pay a lot of attention to details. They are very careful about money and make an effort to save. They are afraid of criticism and unable to bear any damage on their reputation. If criticized, their self-confidence may collapse. They show self-confidence but are nervous inside. They will open up to people that like them, to the contrary, they will respond forcefully to those against them. They are very simple and optimistic. These people need to mature in a safe, positive and loving environment. They choose their own social circle and do not want to associate with people who they do not like. They seek to build a peaceful atmosphere for themselves without competing with the outside world. They want a stable life without working very hard
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ανυπόμονη :P Δεν είναι το προφιλ του φιδιου αυτό, αλλά συγκεκριμένα για σένα. Αν βρω θα γράψω και για το φίδι.

One word for people born in this month is optimistic.
These people are very bright and creative. They have good manner. Their appearance is very important to them, and they are socially charming. They expect perfection and have a cautious approach to life. They also pay a lot of attention to details. They are very careful about money and make an effort to save. They are afraid of criticism and unable to bear any damage on their reputation. If criticized, their self-confidence may collapse. They show self-confidence but are nervous inside. They will open up to people that like them, to the contrary, they will respond forcefully to those against them. They are very simple and optimistic. These people need to mature in a safe, positive and loving environment. They choose their own social circle and do not want to associate with people who they do not like. They seek to build a peaceful atmosphere for themselves without competing with the outside world. They want a stable life without working very hard

Αν αφαιρεσεις το μπολνταρισμενο, νομιζω οτι τα υπολοιπα ειναι πολυ κοντα σε μενα σε γενικες γραμμες...
Τενκιου !!!!!!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Μου κάνει μεγάλη εντύπωση που σας ενδιαφέρουν τόσο πολύ τα ζώδια.:worry:Δεν το λέω συγκεκριμένα για κάποιον αλλά γενικά όσους ποστάρουν συχνά σε αυτό το θέμα.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
@Neraida
δες εδώ για το φίδι, έχει πολλές πληροφορίες
https://en.wikipedia.org/wiki/Year_of_the_snake
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μου κάνει μεγάλη εντύπωση που σας ενδιαφέρουν τόσο πολύ τα ζώδια.:worry:Δεν το λέω συγκεκριμένα για κάποιον αλλά γενικά όσους ποστάρουν συχνά σε αυτό το θέμα.:confused:

Το οτι πισω απο καθε "μεγαλο" βρισκεται και ενας αστρολογος, δε σου κανει εντυπωση..?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Ισχύει αυτό?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Πολλές διασημότητες χρησιμοποιούν αστρολόγους. Ας πουμε ο Ανδρεας Παπανδρέου είχε αστρολόγο. Οι Κινέζοι αιώνες τώρα έχουν δικοί τους αστρολογία, οι Αζτέκοι το ίδιο και άλλοι λαοί.
Αυτό δε σημαίνει όμως οτι θα αναγάγουμε την αστρολογία ως κάτι απαραίτητο στη ζωή μας, και ως κάτι, βάσει του οποίου, θα παίρνουμε αποφάσεις. Απλά ασχολούμαστε, και τίποτα παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Μα κάθεστε και λέτε για το προφίλ του φιδιού και του δράκου λες και είναι τόσο σημαντικό.Και οι αοριστίες που λέει ταιριάζουν δήθεν με το χαρακτήρα κάποιων από δω.Χαίρω πολύ,αφού αναφέρονται πολύ αόριστα πράγματα,λογικό δεν είναι να ισχύουν σε ορισμένους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Αν είσαι προκατειλημένος κατά των ζωδίων, δεν πρόκειται να τα αποδεχεθείς ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Δεν είμαι προκατειλημμένος αλλά όλα τα πράγματα που αναφέρονται είναι πολύ αόριστα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top