• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Kάνναβη και παρενέργειες

blablabla

Νεοφερμένος

Η αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
το "μια χαρα"ειναι ενα σκαλι κατω απο την αποτυχια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
το "μια χαρα"ειναι ενα σκαλι κατω απο την αποτυχια

Χαχα, πιστεψε με δεν το εννοουσα με αυτη την εννοια. Εκτος εαν εσενα σου φαινεται σχεδον αποτυχημενος καποιος κοινωνικος, με φιλους, που σπουδαζει σε ενα απο τα καλυτερα πανεπιστημια της χωρας κλπ κλπ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Θα μου άλλαζε την άποψή που έχω για αυτά τα άτομα ίσως, δεν είμαι σίγουρη. Θα τα θεωρούσα πιθανόν πιο αδύναμα μάλλον χωρίς να τα υποτιμώ... Ανεξάρτητα από τις συνέπειες στο σώμα είμαι εναντίον σε ό,τι μου διαστρεβλώνει την αίσθηση της πραγματικότητας και δημιουργεί προσωρινή και ψεύτικη ευφορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
προχτες στις ειδησεις ειπαν οτι ενα τσιγαρο χασις ισιδυναμει τελικα με 20 κανονικα τσιγαρα.εγω το πιστευω και πιστευω και οτι αλλο εχουν πει περι καψιμο εγκεφαλικων κυτταρων κτλ.βασικα οσοι γνωστοι μου κανουν χασις οντως σκεφτονται και δρουν αποδυκνειοντας καθημερινα οτι εχουν καψει πολλα εγκεφαλικα κυτταρα
Εκανες το λαθος να πιστεψεις οτι λενε σωστες ειδησεις τα ΜΜΕ:P Αντι να πιστευεις, ψαξτο.

"
Fact: None of the medical tests currently used to detect brain damage in humans have found harm from marijuana, even from long term high-dose use. An early study reported brain damage in rhesus monkeys after six months exposure to high concentrations of marijuana smoke. In a recent, more carefully conducted study, researchers found no evidence of brain abnormality in monkeys that were forced to inhale the equivalent of four to five marijuana cigarettes every day for a year. The claim that marijuana kills brain cells is based on a speculative report dating back a quarter of a century that has never been supported by any scientific study.
  • Heath, R.G., et al. “Cannabis Sativa: Effects on Brain Function and Ultrastructure in Rhesus Monkeys.” Biological Psychiatry 15 (1980): 657-690.
  • Ali, S.F., et al. “Chronic Marijuana Smoke Exposure in the Rhesus Monkey IV: Neurochemical Effects and Comparison to Acute and Chronic Exposure to Delta-9-Tetrahydrocannabinol (THC) in Rats.” Pharmacology Biochemistry and Behavior 40 (1991): 677-82."
Σε μια ερευνα , ελεγαν οτι βλαπτει 1.5 φορες περισσοτερο απο πλευρας καρκινου, οσον αφορα την πισσα. Ομως χωρις να υπολογιζουν παραλληλα και τους άλλους παραγοντες (τοξικες ουσιες) που περιεχουν τα τσιγαρα.

Για παραδειγμα, κατι που ισως πολλοι καπνιστες δε ξερετε. Ο καπνος εχει ραδιενεργο πολονιο (παρομοιο στοιχειο με το ουρανιο), το οποιο αφενος για καποιος λογο απορροφα το φυτο, αφαιτερου με τα ραντισματα που του κανουν απορροφα περισσοτερο, και τελος, το φιλτρο δε το εμποδιζει σωστα, να φτασει στον οργανισμο σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toulip

Νεοφερμένος

Η toulip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους.Γράφτηκα στο στέκι για ένα μόνο λόγο και είναι ο εξής.Δεν είμαι χρήστης κάποιας ουσίας ΑΛΛΑ θεωρώ απαράδεκτο το γεγονός ότι το 2008 αυτή η χώρα αντί να εξελίσεται και να γίναιτε πιο πολιτισμένη ασχολείται ακόμα με μικροπρέπειες!Επιτέλους σταματήστε να κριτικάρετε και να ασχολείστε με τους συνανθρώπους σας όταν εκείνοι δέν σας ενοχλούν!!!!!!Ανήθικο είναι ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ απλά και μόνο ενοχλεί τους άλλους!Με πραγματική αγάπη toulip.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κατ' αρχήν καλώς ήρθες. Κατά δεύτερον, δεν τεκμηριώνεις τι λες... Σε ποιον αναφέρεσαι;
Τι θεωρείς ότι δεν ενοχλεί;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ανήθικο είναι ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ απλά και μόνο ενοχλεί τους άλλους!Με πραγματική αγάπη toulip.:)
Ναι αλλά εμείς είμαστε οι άλλοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toulip

Νεοφερμένος

Η toulip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλώς σας βρήκα φίλοι μου.
Ενοχλήθηκα από κάποια μηνύματα του τύπου:με εκνευρίζουν οι χρήστες..........
Εκπροσωπώ τον ιατρικό τομέα και καθημερινά έρχομαι σε επαφή με χρήστες.τα περισσότερα από αυτά τα άτομα δεν θα το πιστέψεις αλλά αν τους δώσεις πραγματική και ειλικρινή αγάπη έστω και για λίγα λεπτά θα ανακαλύψεις ότι έχουν εξαιρετική προσωπικότητα. Το μεγάλο τους λάθος είναι ότι αντί να προσπαθήσουν να σκοτώσουν το σύστημα σκοτώνουν τον εαυτό τους. Ναι και εμένα με ενοχλεί η εικόνα τον χρηστών στο δρόμο που νταγκλάρουν(??) και που καταφεύγουν σε ληστείες, φόνους και με τη σειρά τους διαιωνίζουν και εκείνοι το θάνατο, όμως να ξέρετε ότι η πολιτεία αντί να τους βοηθήσει, τους σπρώχνει ακόμα πιο βαθιά στα σκ#$α. Επίσης στατιστικές έχουν δείξει ότι πλέον λόγο τον αυξημένων απαιτήσεων, όλοι οι άνθρωποι έχουν ανάγκη από παραισθησιογόνα. Η κατανάλωση ηρεμιστικών ανεβαίνει καθημερινά και σε 20 χρόνια από τώρα θα είναι νόμιμα τα παραισθησιογόνα και είδος πρώτης ανάγκης. Λυπάμαι για αυτό και εύχομαι όλοι να είστε καλά έως τότε και ίσως να με θυμηθείτε.
Τέλος για να μην σας κουράσω άλλο το μήνυμα που θέλω να σας περάσω είναι το εξής: ΑΓΑΠΗ. Αυτό θα μας σώσει! Όταν θα συναντήσετε μια ιερόδουλη, ένα χρήστη, ένα φονιά, ένα κρατούμενο, μην τον κριτικάρετε. Έχει τον λόγο του. Προσπαθήστε να τον βοηθήσετε με τον οποιοδήποτε τρόπο. Θα τον βρείτε είμαι σίγουρη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εγώ θα είμαι σκληρός.
Μπορώ να νιώσω άπειρη αγάπη για ένα παιδί που κουβαλάει μια αρρώστια, για μια όμορφη κοπέλα που ακρωτηριάστηκε σε ένα τροχαίο, για κάποιον που ξαφνικά βλέπει την αρρώστια να του κλέβει τη ζωή. Αλλά όχι για αυτά τα άτομα που λες τούλιπ και ο λόγος είναι ένας και μοναδικός:
Οσοι έχουν βρεθεί σε αυτή τη θέση, είναι ΕΠΙΛΟΓΗ τους !!! σε αντίθεση με τα άτομα που περιγράφω εγώ και που ειλικρινά δεν ΕΠΕΛΕΞΑΝ να ζήσουν έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Ανδρέα... Δε δέχομαι ότι δεν ήξεραν πού έμπλεκαν. Δε δέχομαι ότι υπάρχει κάποιος που δεν ξέρει τι επιδράσεις έχουν τα ναρκωτικά. Όλοι μας καλούμαστε καθημερινά να κάνουμε επιλογές στη ζωή μας και από αυτές κρινόμαστε. Δε διαφωνώ ότι κάποιοι από τους χρήστες έχουν εξαιρετική προσωπικότητα αλλά δε νομίζω ότι στο σχηματισμό και την εξέλιξη αυτής έχουν συμβάλει τα ναρκωτικά. Όπως φυσικά υπάρχουν άνθρωποι διεθφαρμένοι που δεν έχουν καμία σχέση με το χώρο αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toulip

Νεοφερμένος

Η toulip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Λυπάμαι που δεν μπορώ να σε επηρεάσω. Πάντως δεν μεγάλωσαν όλοι δυστυχώς σε ένα υγιές περιβάλλον, για να γίνουν δυνατοί. Και ποτέ δεν είναι αργά αν όλοι βάλουμε από ένα λιθαράκι, κάτι μπορεί να γίνει. Εγώ είμαι ρατσίστρια με τους ρατσιστές αλλά και αυτοί μπορούν να αλλάξουν
:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Λυπάμαι που δεν μπορώ να σε επηρεάσω. Πάντως δεν μεγάλωσαν όλοι δυστυχώς σε ένα υγιές περιβάλλον, για να γίνουν δυνατοί. Και ποτέ δεν είναι αργά αν όλοι βάλουμε από ένα λιθαράκι, κάτι μπορεί να γίνει. Εγώ είμαι ρατσίστρια με τους ρατσιστές αλλά και αυτοί μπορούν να αλλάξουν. :whistle:
Κάνεις λάθος αν νομίζεις ότι όσοι απέφυγαν τις ουσίες μεγάλωσαν σε υγιές περιβάλλον.
Εχω γνωρίσει πολύ σπουδαία άτομα που μεγάλωσαν σε περιβάλλον που ούτε μπορείς να διανοηθείς.
Ας μην ψάχνουμε παντού δικαιολογίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον πειρατή.
Το ποσο δυνατος εισαι δεν εξαρτάται μονο απο το περιβάλλον σου.

Επίσης απαγορευονται τα greeklish στο φορουμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
tulip σου έχει σταλεί ειδοποίηση σύσταση μέσω πμ
σε παρακαλώ επεξεργάσου τα ποστ σου απ το κουμπί επεξεργασίας
τα greeklish απαγορεύονται σε αυτό το φορουμ
ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
lypamai poy den mporo na se epireaso.pantos den megalosan oloi distixos se ena ygies periballon gia na ginoyn dynatoi.kai pote den einai arga an oloi baloyme apo ena litharaki kati mporei na ginei.ego eimai ratsistria me toys ratsistes alla kai aytoi mporoyn na allaksoyn.
:whistle:

Μάλλον θα γίνω σκληρή αλλά με τη λογική αυτή καλύτερα να μην αφήνουμε κανένα παιδί που έχει μεγαλώσει σε δύσκολο περιβάλλον να ζήσει γιατί είναι σίγουρο ότι θα πάρει άσχημο δρόμο και θα εθιστεί σε διάφορες ουσίες. Γιατί θεωρείς ως δεδομένο ότι όσοι είναι δυνατοί έχουν μεγαλώσει σε υγιές περιβάλλον ενώ όσοι είναι αδύναμοι προήλθαν πχ από παρατημένες οικογένειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toulip

Νεοφερμένος

Η toulip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
παιδια μου εχουν στειλει μην.οτι απαγορευονται τα greeklish αλλα δεν ξερω πωσ να το φτια ξω μπορει να με βοηθησει καποιοσ σασ παρακαλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
παιδια μου εχουν στειλει μην.οτι απαγορευονται τα greeklish αλλα δεν ξερω πωσ να το φτια ξω μπορει να με βοηθησει καποιοσ σασ παρακαλω.
Στείλε μου προσωπικό μήνυμα με τις απορίες σου, για να μην "χαλάμε" το θέμα με άσχετα, οκ; :)
Καλωσόρισες παρεμπιπτόντως :hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superstarr

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.


Δε χρειαζεται να πω τιποτε αλλο νομιζω.. :D

By the way τσεκαρετε το site του τυπου.. Ειναι πολυ καλος..
www.wwwcomcom.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Βρε παιδιά τι να λέμε τώρα;;;
Με τόση ενημέρωση που υπάρχει χρόνια τώρα σχετικά με τα ναρκωτικά, πόσο εύκολα μπλέκεται κανείς με αυτά;;;
Καταλαβαίνω ότι έιναι πιο εύκολο για κάποιον με αδύναμο υπόβαθρο, αλλά ποιος είπε ότι είναι λύση;;;
Δε λέω ότι οι χρήστες είναι κακοί άνθρωποι, αλλά δεν πρόκειται να τους θεωρήσω και άτυχους, επειδή τρύπησαν τη φλέβα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superstarr

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Ναι, αλλα εσυ τους εβαλες ολους σε ενα τσουβαλι..
Μιλας για ναρκωτικα και αναφερεις βελονες..
Ναρκωτικα δεν ειναι μονο η ηρωινη.. Ενας χρηστης ηρωινης εχει χασει το νοημα της ζωης γιατι ζει μονο γι'αυτο.. Με αλλα ναρκωτικα τα πραγματα ειναι εντελως διαφορετικα..
Ας ενημερωνομαστε λιγο πριν πουμε κατι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top