Internet-ική σχέση, τα καλά και τα άσχημα

Πόσο επηρεάζει η γνωριμία μέσω internet τη σχέση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 37)
  • Την επηρεάζει Θετικά

    Ψήφοι: 6 16.2%
  • Την επηρεάζει Αρνητικά

    Ψήφοι: 8 21.6%
  • Δεν έχει καμία διαφορά

    Ψήφοι: 21 56.8%
  • Δεν γνωρίζω/Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 2 5.4%

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Διάβασα με πολύ ενδιαφέρον το θέμα Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet?
Καθένας μας λοιπόν, έχει τις εμπειρίες του ευχάριστες ή δυσάρεστες, σχετικά με τις σχέσεις από internet...τελικά όμως πόσο διαφέρουν από τις εξω-internet-ικές σχέσεις;

Νομίζω θα είχαν ενδιαφέρον οι απαντήσεις στα παρακάτω ερωτήματα:

Για όποιον είχε ευχάριστη σχέση από το Internet:
Πιστεύετε βοήθησε τη σχέση, αυτού του είδους η γνωριμία, περισσότερο από μια γνωριμία face to face?

Για όποιον είχε δυσάρεστη σχέση από το Internet:
Πιστεύεται πως η σχέση δεν πήγε καλά λόγω του internet ή θα μπορούσε να συμβεί το ίδιο και σε μια οποιαδήποτε άλλη σχέση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
'Εχω ποστάρει κι εγώ στο παραπάνω θέμα!

Εγώ πιστεύω ότι αυτό συμβαίνει μόνο μια φορά! Την ερωτεύτηκα πριν καν τη δω και έγινε πολύ δυνατότερο όταν την είδα! Δεν βιάστηκα να κάνω σχέση μαζί της. Τη γνώρισα περισσότερο κι από κοντά για λίγο καιρό ακόμη και μετά δημιουργήσαμε κάτι πολύ όμορφο.

Όμως...η σχέση μου αυτή δεν είχε ευτυχή κατάληξη. Δεν έφταιγε το ίντερνετ. Καθόλου μα καθόλου. Ήταν λάθος συγχρονισμός. Σ΄αυτό καταλήξαμε τουλάχιστον. Για μένα ήταν πολύ καλή εμπειρία και χαίρομαι που το έζησα. Παρόλ΄αυτά δεν θα το ξανακάνω γιατί όπως έγραψα παραπάνω πιστεύω ότι ήταν μοναδικό αυτό που μου συνέβει. Και πιθανώς δε θα μου ξανασυμβεί γιατί δεν μπαίνω στο ίντερνετ για να κάνω σχέση. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι ούτε τότε μπήκα για να κάνω σχέση...

Πάντως σίγουρα αυτά δεν συμβαίνουν κάθε μέρα και σίγουρα δεν θα έκανα μια σχέση την επομένη που θα γνώριζα μια κοπέλα απ΄το ίντερνετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ναι είμαι κι εγώ σε αυτούς που το έχουν κάνει κι έχουν καλή εμπειρία....
Ήταν ένας πάρα πολύ δυνατός έρωτας κι ένας πολύ καλός άνθρωπος που λάτρεψα κι ας είχε τελικά τέλος η σχέση μας....

Για μένα... όταν ερωτεύεσαι τον άλλον πρώτα για τις σκέψεις του (κι έχεις την τύχη να τις εκφράζει με όμορφο τρόπο) είναι πιο ουσιώδες απ ότι να τον ερωτεύεσαι για τα μάτια του και το πως σε προσέγγισε σε ένα μπαράκι ή μέσα στην παρέα....

Ελπίζω να καταλαβαίνετε τι εννοώ γιατι αν πρεπει να το αναλυσω θα γράφω για μέρες!

Όσο αφορά πάντως εμένα και την σχέση που αναφέρομαι... πρέπει να πω ότι ΜΑΛΛΟΝ δεν θα είχα προχωρήσει ποτέ σε σχέση μαζί του ΑΝ δεν τον είχα δει πρώτα από τα μέσα προς τα έξω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Η σχέση -για όσο κράτησε- ήταν υπέροχη πιστεύω και απ' τις δυό πλευρές.
Είχε πολύ πόνο, γιατί για μεγάλα διαστήματα είμασταν μακριά, αλλά είχε και μεγάλες, υπέρτατες, χαρές τις στιγμές που είμασταν μαζί. Στιγμές που δε θα ξεχάσω ποτέ και πάντα θα θυμάμαι με ζεστασιά.
Ερωτευτήκαμε όπως ακριβώς περιγράφει η ΚΟΥΕ...:
Για μένα... όταν ερωτεύεσαι τον άλλον πρώτα για τις σκέψεις του (κι έχεις την τύχη να τις εκφράζει με όμορφο τρόπο) είναι πιο ουσιώδες απ ότι να τον ερωτεύεσαι για τα μάτια του και το πως σε προσέγγισε σε ένα μπαράκι ή μέσα στην παρέα....

Παρ' όλ' αυτά δε θεωρώ πως το internet ήταν αυτό που έκανε την αγάπη μας ουσιαστικότερη ή βαθύτερη. Εμείς είμαστε αυτοί που κάνουμε τη σχέση καλή ή κακή. Θα ήταν το ίδιο, ίσως μέσα από άλλες διαδικασίες αλλά το ίδιο, αν γνωριζόμασταν σε μια παρέα. Αργά ή γρήγορα θα αναγνώριζα μέσα του αυτά που αγάπησα.

Το internet ήταν μονάχα το μέσο της γνωριμίας και έπειτα το μέσο της επικοινωνίας λόγω της απόστασης. Τίποτ' άλλο.












(μπορούμε άραγε να χαρακτηρίσουμε κάθε σχέση που τελειώνει σαν αποτυχία)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Διάβασα με πολύ ενδιαφέρον το θέμα Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet?
Καθένας μας λοιπόν, έχει τις εμπειρίες του ευχάριστες ή δυσάρεστες, σχετικά με τις σχέσεις από internet...τελικά όμως πόσο διαφέρουν από τις εξω-internet-ικές σχέσεις;
Εγώ δεν έχει τύχει να κάνω κάτι παρόμοιο, αλλά μπορώ να πω τι πιστεύω για τα υπερ/κατά τέτοιων σχέσεων (όπως τα βλέπω εγώ, που είμαι έξω από το χορό)

Μέσω του Internet έχεις καλύτερη ή χειρότερη επικοινωνία με τον άλλον, σε σχέση με την καθημερινή τετ-α-τετ επικοινωνία; Εγώ δεν ήμουν σίγουρος για το αν υπάρχει κάτι θετικό σ'αυτόν τον μέχρι που άκουσα την ακόλουθη φράση: "Με τη Wendy μιλάμε τουλάχιστον 3 ώρες την ημέρα και έχουμε σίγουρα πολύ καλύτερη επικοινωνία απ' ότι έχεις εσύ με τη Μαρία" ("Singles", 29/11).

Μέσω του Internet λοιπόν, είμαστε συνήθως πιο ανοιχτοί με τους άλλους, αποκαλύπτουμε πιο εύκολα άγνωστες πτυχές του εαυτού μας και γνωρίζουμε καλύτερα τον άλλον/την άλλη/τους άλλους, χάρη στο πέπλο της ανωνυμίας που μας περιβάλλει...

Έτσι, δεν είναι και τόσο δύσκολο όπως -αρχικά- νομίζουμε να ενθουσιαστείς με κάποιον/α. Αν συνδιάσουμε:

α) το γεγονός ότι το φλερτ είναι πολύ πιο διάχυτο στο Internet σε σχέση με την καθημερινή μας ζωή
β)το πόσον μεγάλη ανάγκη έχει κάποιος να φλερτάρει κπ άλλον και τούμπαλιν (αν του 'χει λείψει π.χ. στην καθημερινή του ζωή)
γ)την παρούσα συναισθηματική κατάσταση των εμπλεκομένων, όπως πρόσφατα χωρισμένοι, αν τους έχει λείψει η ουσιαστική επικοινωνία (ή ακόμα κι αν θέλουν απλώς σεξ, κάτι που δεν αποκλείεται να οδηγήσει σε κανονική σχέση)

τότε μπορεί κάλλιστα αυτός ο ενθουσιαμός να εξελιχθεί σε κάτι περισσότερο και -γιατί όχι;- να ξεκινήσει μία φρέσκια σχέση...

Αυτό λοιπόν θα μπορούσαμε κάλλιστα να το προσθέσουμε στα υπέρ της σχέσης μέσω Internet.

Βέβαια, όπως μπορεί -και με το δίκιο σας- να πείτε, δεν γνωρίζεις τον άλλον από κοντά. Τότε τον γνωρίζεις καλύτερα και μπορείς να είσαι πιο σίγουρος για το αν ταιριάζει σ' αυτό που ψάχνεις... Ίσως πάλι και όχι. Ίσως τελικά η επικοινωνία μέσω Internet να είναι πιο ειλικρινής... γνωρίζοντας έτσι τον άλλον καλύτερα :confused: :hmm:

Αυτό βέβαια που θα μπορούσαμε -εκ πρώτης όψεως- να κατατάξουμε στα αρνητικά είναι ότι δεν έχεις εξ'αρχής οπτική επαφή με τον/την άλλο/η. Γι' αυτό δεν είμαι σίγουρος αν υπάρχει ξεκάθαρη απάντηση: μπορεί αυτό που θα δεις όταν συναντηθείτε να σ' απογοητεύσει [offtopic: ένα πολύ καλό ερώτημα, για άλλο thread, αν κάποιος "ωραίος" θα χρησιμοποιήσει το IRC για να κάνει κάποια σχέση], αλλά από τη στιγμή που δέχτηκες να συναντηθείτε, σημαίνει πως σου έχει κινήσει το ενδιαφέρον και αυτό θα οφείλεται στην προσωπικότητά του/της, εφόσον δεν έχετε οπτική επαφή (εκτός κι αν οι συζητήσεις είναι του στυλ "είμαι 1.78, ξανθιά", "έχω μούσκουλα" κοκ :P ).

Με λίγα λόγια αν το Internet οφελεί ή όχι μία σχέση, δεν υπάρχει ξεκάθαρη απάντηση. Όμως αυτά που ανέφερα δίνουν σίγουρα κάποια θετικά σημάδια :hmm:

Αν πάλι δεν είναι έτσι, επαναλαμβάνω ότι είμαι έξω απ' το χορό, δεν μου έχει τύχει. Ίσως πάλι είναι καλό... :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ναι είμαι κι εγώ σε αυτούς που το έχουν κάνει κι έχουν καλή εμπειρία....
Ήταν ένας πάρα πολύ δυνατός έρωτας κι ένας πολύ καλός άνθρωπος που λάτρεψα κι ας είχε τελικά τέλος η σχέση μας....

Για μένα... όταν ερωτεύεσαι τον άλλον πρώτα για τις σκέψεις του (κι έχεις την τύχη να τις εκφράζει με όμορφο τρόπο) είναι πιο ουσιώδες απ ότι να τον ερωτεύεσαι για τα μάτια του και το πως σε προσέγγισε σε ένα μπαράκι ή μέσα στην παρέα....

Ελπίζω να καταλαβαίνετε τι εννοώ γιατι αν πρεπει να το αναλυσω θα γράφω για μέρες!

Όσο αφορά πάντως εμένα και την σχέση που αναφέρομαι... πρέπει να πω ότι ΜΑΛΛΟΝ δεν θα είχα προχωρήσει ποτέ σε σχέση μαζί του ΑΝ δεν τον είχα δει πρώτα από τα μέσα προς τα έξω...


ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο! ΑΚΡΙΒΩΣ! :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Εχώ θέλω μια διευκρίνηση γιατί μπερδεύτηκα με τα γραφόμενα σχετικά με το ιντερνετ.

Στα δύο ερωτήματα που θέτει η Isiliel to internet τι ρόλο βαράει.
Η αρχική αιτία γνωριμίας και μετά σαν όλες τις σχέσεις ή ας πούμε αιτία και μέσο επικοινωνίας ή μόνο μέσω επικοινωνίας λόγω απόστασης πχ?

Νομίζω αλλάζει το πράγμα ανά εκδοχή κυρίως με το αν είναι το μέσο επικοινωνίας στην σχέση ή αν ήταν η αιτία/αφορμή της σχέσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μου έχει τύχει και σχέση με ευχάριστη κατάληξη και σχέση με δυσάρεστη κατάληξη. Το ότι γνωρίστηκα με αυτούς τους ανθρώπους στο Ίντερνετ δεν μου έκανε καμία διαφορά κι απ' όσο ξέρω δεν έκανε και σε εκείνους. Θα έλεγα μάλιστα πως οι άνθρωποι "τσεκάρονται" πιο εύκολα στο Ίντερνετ, παρά έξω.. κι αυτό γιατί επειδή μπορείς να μιλήσεις πολλές ώρες (αφού ο καθένας είναι στο χώρο του) αν υπάρχει κάτι κακό, συνήθως θα το εντοπίσεις γρήγορα.. κι επιπλέον η ανωνυμία δημιουργεί μια αίσθηση ασφάλειας που σε κάνει να λες προσωπικά σου πράγματα πιο εύκολα σε κάποιον (στην πλειοψηφία των περιπτώσεων). Δεν είναι τυχαίο άλλωστε πως όταν γνώρισα κάποια άτομα από κάποιο άλλο φόρουμ που μπαίνω, ένιωσα αυτόματα λες και τους ξέρω χρόνια! (και μιλάμε για φόρουμ και όχι για τσατ που τα πράγματα είναι σαφώς πιο διαχυτικά και άνετα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αν η γνωριμία έγινε από το νετ. Αν το νετ ήταν η αιτία/αφορμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
οταν ειχα κανει μια τετοια σχεση ενταξει λιγο το σκεφτομουν οτι καλυτερα να μη τη γνωριζα στο νετ...για να ειμαι ειλικρινης ειχα ακομα ενα taboo παρολο που το συνεχισα και γω στο να γινει καλυτερα η γνωριμια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Οκ Isiliel
Εμένα δύο φορές.
Την μια στην ίδια πόλη την άλλα μακρυά.
Με την ίδια πόλη ειλικρινά δεν πήγε και τελικά κάπου επί της ουσίας όχι δλδ πως έφταιγε το νετ. Απλά μπορώ να πω ότι από κοντά είδα πράγματα που ψιλοκρυβόντουσαν συνεπώς όσο προχώρησε έγινε χάρις την απροσωπία του νετ.

Με την μακρυά, Πόρωθηκα την ερωτεύτηκα όσο το επέτρεπαν οι συνθήκες και περισσότερο αλλά τελικά όπως ήρθαν δεν την γνώρισα ποτέ, και τώρα δεν υπάρχει καμιά επικοινωνία. Μπορώ να πω ότι το νετ έπαιξε βοηθητικό ρόλο στην επικοινωνία αλλά μιας και παρέμεινε λόγω απόστασης μέσω νετ, μάλλον αλλοίωσε και την ποιότητα της επικοιωνίας τόσο ώστε να καταλήξει όπως κατέληξε, άδοξα εντελώς.

Αλλά και πάλι ότι κάτσει και από που κάτσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
:hmm: ...εχμμμμ....εσεις μιλησατε για ερωτικη σχεση μεσω ιντερνετ...εγω θα αναφερω ενα αλλο ειδος διαπροσωπικης σχεσης..τη φιλια..το νετ ηταν το μεσο για να τη γνωριμια μου με μια παρα πολυ καλη μου φιλη (πλεον)...αλλα ηταν απλα η αφορμη να βρεθουμε στην ιδια παρεα και μονο..απο κει και περα η face to face επαφη ηταν αυτη που μας εφερε κοντα...εντος νετ δεν ειχα δει ουτε το 1/100 απο αυτο που ηταν πραγματικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Απλά μπορώ να πω ότι από κοντά είδα πράγματα που ψιλοκρυβόντουσαν συνεπώς όσο προχώρησε έγινε χάρις την απροσωπία του νετ.

Θα μπορούσες να πεις - χωρίς να περιγράψεις ή να δώσεις λεπτομέρειες- τι ήταν αυτά τα πράγματα που κρυβονταν λόγω του νετ?

Δε με ενδιαφέρει τόσο η προσωπική περίπτωση όσο η φύση των πραγμάτων από τα οποία μπορεί κάποιος να ξεγελαστεί λόγω ιντερνετ. Νομίζω θα ήταν ενδιαφέρον και χρήσιμο για όλους μας.

Αν πάλι μπαίνω σε πολύ προσωπικά χωράφια, ζητώ συγνώμη προκαταβολικά και εννοείται, δεν είσαι υποχρεωμένος να απαντήσεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αν θες σε πμ ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avantis

Νεοφερμένος

Η avantis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Γεια παιδια εγω ειμαι καινουργια και σε αυτο το forum αλλα και γενικα στο διαδικτιο σιγουρα ομως μια τετοια επαφη θα εχει και τα καλα και τα ασχημα στοιχεια. εγω για παραδειγμα οχι απο ανια η γιατι δεν εχω ανθρωπους να μοιραστο πραγματα αλλα πιστευω πως ειναι η εποχη μας τωρα αν θα πετυχει θα δουμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
ΓΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΙΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΜΩΣ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΑΦΗ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΧΗΜΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ. ΕΓΩ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΟΧΙ ΑΠΟ ΑΝΙΑ Η ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΟΧΗ ΜΑΣ ΤΩΡΑ ΑΝ ΘΑ ΠΕΤΥΧΕΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ....
Καλώς μας ήρθες avantis :hello:

Φιλική συμβουλή: τα πεζά γράμματα είναι πιο καλαίσθητα και διαβάζονται πιο εύκολα από τα κεφαλαία. Εάν γράφεις με πεζά έχεις πολύ περισσότερες πιθανότητες να διαβάσει κάποιος το μήνυμά σου :)

Και πάλι ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Μου έχει τύχει σε μια φάση που ήθελα να κάνω νέες γνωριμίες και να "παίξω" στο ερωτικό να κάνω γνωριμίες στο internet και μία έγινε "σχέση". Αλλά δεν με ικανοποίησε τίποτα. Τα άτομα που γνώρισα (καμιά 10ρια) μου άφησαν στην πλειοψηφία τους πικρή γεύση. Να αναφέρω τις πιο χαρακτηριστικές φάσεις.

Το παιδί με το οποίο τα έφτιαξα απέδειξε γρήγορα ότι αν και γοητευτικός και αρρενωπός (αυτό που με τράβηξε σε αυτόν) στη νοοτροπία ήταν πολύ διαφορετικός από εμένα και οι απόψεις του με αρρώσταιναν. Λίγο καιρό μετά το τέλος της σχέσης προσπάθησε να επικοινωνήσει πάλι και ούτε του απάντησα, δεν ήθελα καμιά σχέση μαζί του.:confused:

Ένας άλλος μου άρεσε πολύ όταν βγήκαμε, μιλούσαμε και πολύ καιρό msn. Αυτός μου την έπεσε και μετά το πήγαινε μια έτσι μια αλλιώς. Εγώ επειδή δεν τα γουστάρω αυτά το πήγα στο τελείως φιλικό και αναπτύξαμε μια αρκετά καλή σχέση. Εγώ με άλλους, αυτός με άλλη, άρχισα να τον εκτιμώ. Με τα πολλά μου έκανε στο άσχετο μια εξομολόγηση των συναισθημάτων του και ταυτόχρονα με "κατηγόρησε" ότι ενώ από την αρχή τα έκανε ξεκάθαρα εγώ δεν προχώρησα.:| Τρομερά ανασφαλές άτομο, του είπα ότι δεν παίζει μετά από όλα αυτά να κάνουμε κάτι και αυτός άρχισε να με αποφεύγει και να μου μιλάει απότομα. Και νόμιζα ότι ήμασταν φίλοι πια.

Το πιο θεϊκό πάντως που μου έχει τύχει είναι ένα παιδί που μιλάγαμε msn, όλο μου έλεγε κουλτουριάρικα και είχα ψαρώσει, ήμουν σίγουρη πως ταιριάζαμε πολύ και μια μέρα βγήκαμε σινεμά. Μου άρεσε πολύ, αλλά την επόμενη μέρα μου έκανε δηλώσεις ότι "θέλει να με βάλει κάτω και μπιπ! κι ότι ο μόνος λόγος που κρατήθηκε ήταν ότι ήμασταν μπροστά σε κόσμο"!:hehe: Όλα τα περί ταινιών, μουσικής, σχέσεων ήταν μια καλά καμουφλαρισμένη προσπάθεια να μπιπ! Και ήταν και ωραίο παιδί, μπορούσε και με άλλους τρόπους να πετύχει τον σκοπό του.:/:

Οπότε είμαι αρκετά επιφυλακτική, αν και μου αρέσει να γνωρίζω άτομα στο internet. Αν κι έχω βρει νέο τρόπο, Skype και επικοινωνία με άτομα στην άλλη άκρη του κόσμου. Και ικανοποιώ την αχόρταγη όρεξή μου για chat και δεν παίζει να γίνουν μπερδέματα και παρεξηγήσεις!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avantis

Νεοφερμένος

Η avantis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Σιγουρα μπορει ευκολα να εξαπατηθεις απο ανθρωπους και μαλιστα μεσω του διαδικτυου, να εισαι σιγουρη ομως οτι ευκολα μπορει να σε εξαπατησουν και ανθρωποι που γνωριζεις χρονια και μιλαω απο προσφατη εμπειρια μου.Καλο βραδυ τα ξαναλεμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κάτι γίνετε

Νεοφερμένος

Ο Κάτι γίνετε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα απο μένα. Εδώ και καιρό έχω αυτή την απορία και θα ήθελα την άποψη σας,Σε τι θα μας ωφελήσει μια διαδικτυακή γνωριμία;Είναι καλυτερη απο μια live γνωριμία;;;Και πως μπορεις να γνωριστεις γενικότερα μέσω διαδικτύου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
    • *
  • Φορτώνει...
Top