Η συμπεριφορά των χρηστών ενός φόρουμ…

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Τα ουσιώδη και τα καλά πάντα είναι πιο δύσκολα είτε εντός Ίντερνετ είτε εκτός :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Όσα σου έγραψα πριν τα έχω ζήσει. Και ναι, δεν λέω πως είναι εύκολο. Αλλά προτιμω να αποχωρήσω από κάπου (και το έχω κάνει), από το να κάτσω να ασχοληθώ με την διάψευση της όποιας κατινιάς έχει διαδώσει ακόμα και γνωστός (ναι μου έχει τύχει και αυτό και μάλιστα από άτομο που θεωρούσα φίλο). Η αποχώρηση φυσικά είναι το ύστατο μέτρο και το έχω κάνει μόνο σε μία περίπτωση που πραγματικά δεν υπήρχε άλλη λύση - ήταν ή αυτό ή δίνω τροφή για να με σχολιάζουν για καμιά δεκαριά χρόνια ακόμα, απλώς και μόνο γιατί ποστάρω! Θεωρώ πολύ πιο εύκολο να κόψεις τέτοιες καταστάσεις στο Διαδίκτυο παρά στην πραγματικότητα - κι αυτό γιατί στο Διαδίκτυο αρκεί απλά να αδιαφορήσεις και να κλείσεις το πισί σου, στην πραγματική ζωή αυτό δεν μπορείς να το κάνεις. :) Σιγά λοιπόν μη κάτσω να χαραμίσω ακόμα κι ένα λεπτό από την ζωή μου με τέτοιους ανθρώπους.
Ναι, εδώ με βρίσκεις σύμφωνη σε κάθε σου λέξη. Σκέψου όμως να ασχολούνται μαζί σου ενώ ήδη έχεις φύγει!!! Φυσικά κάποια στιγμή σταματάνε όλα αυτά και πιο ανώδυνα από τη πραγματική ζωή. Απλά μία απογοήτευση και στεναχώρια εγώ τουλάχιστον δεν την απέφυγα. :/:

Τα ουσιώδη και τα καλά πάντα είναι πιο δύσκολα είτε εντός Ίντερνετ είτε εκτός :)
Ναι συμφωνώ και σε αυτό! Αν και θα προτιμούσα κάποια στιγμή να ήταν όλα εύκολα κι απλά και να μην χρειάζεται να παλεύω για το κάθε τι.... Από το πιο απλό μέχρι το πιο δύσκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Α.. εγώ δεν είχα μόνο μία στεναχώρια. Είχα πολλές. Αφού εκεί μέσα έμπαιναν άτομα που τα θεωρούσα και φίλους και κάναμε πολύ παρέα κι όμως ένα άσχετο με εκείνους γεγονός, τους έφερε απέναντί μου. Αλλά overall καλύτερα έτσι - έγινε χοντρό ξεσκαρτάρισμα κι έμειναν μόνο όσοι άξιζαν :)

Αν δεν πάλευεις, θα είχες βαρεθεί. Και δεν θα συνειδητοποιούσες την αξία του. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Α.. εγώ δεν είχα μόνο μία στεναχώρια. Είχα πολλές. Αφού εκεί μέσα έμπαιναν άτομα που τα θεωρούσα και φίλους και κάναμε πολύ παρέα κι όμως ένα άσχετο με εκείνους γεγονός, τους έφερε απέναντί μου. Αλλά overall καλύτερα έτσι - έγινε χοντρό ξεσκαρτάρισμα κι έμειναν μόνο όσοι άξιζαν :)

Αν δεν πάλευεις, θα είχες βαρεθεί. Και δεν θα συνειδητοποιούσες την αξία του. :)
Φαίνεται τελικά ότι δεν την πάτησα μόνο εγώ! Χαίρομαι που με καταλαβαίνεις.

Και που παλεύω πάλι βαρέθηκα... Και που συνειδητοποίησα την αξία του να παλεύω τι κατάλαβα; :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν μίλησα για την αξία της πάλης καλέ. Για την αξία των κόπων σου μιλάω. Αν ήταν πολύ εύκολες οι καλές σχέσεις πχ σιγά μην τους έδινες σημασία. Ενώ τώρα.. όταν σου κάτσει, ευλογείς καθημερινά την τύχη σου και επειδή εκτιμάς όσα έχεις, προσπαθείς συνέχεια για να είναι όλα καλά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Ενώ τώρα.. όταν σου κάτσει, ευλογείς καθημερινά την τύχη σου και επειδή εκτιμάς όσα έχεις, προσπαθείς συνέχεια για να είναι όλα καλά :)
Να εδώ ακριβώς είναι που διαφωνούμε! Γιατί να μην είναι ΟΛΑ καλά ΧΩΡΙΣ προσπάθεια ; ε; γιατί ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Γιατί δεν θα είχε πλάκα! Αν είσαι συνέχεια χαρούμενη, πως θα καταλάβεις την αξία της χαράς; Πρέπει να στεναχωρήθεις λιγο πρώτα..

Γι' αυτό! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Γιατί δεν θα είχε πλάκα! Αν είσαι συνέχεια χαρούμενη, πως θα καταλάβεις την αξία της χαράς; Πρέπει να στεναχωρήθεις λιγο πρώτα..

Γι' αυτό! :)
ΛΙΓΟ ομως! Οχι πολύ !!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ολα στο πιάτο δηλάδή;
Οχι ρε συ Αστερισμέ, δεν έχει καμιά αξία έτσι.
Πως θα ξεχωρίσουν αυτοί που αξίζουν από αυτούς που δεν αξίζουν τότε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Ολα στο πιάτο δηλάδή;
Οχι ρε συ Αστερισμέ, δεν έχει καμιά αξία έτσι.
Πως θα ξεχωρίσουν αυτοί που αξίζουν από αυτούς που δεν αξίζουν τότε;
Ε, βαρέθηκα βρε συ πειρατή! αυτό λέω! Τπτ και ποτέ δεν μου ’χει έρθει έτοιμο. Ε, κι αυτό έχει σταματήσει πλέον να έχει την πλάκα του. Ας μου ερχόταν κάτι καλό και από του πουθενά και να δεις πως θα το εκτιμούσα. Αφάνταστα μπορώ να σου πω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ξέρεις κάτι:
Ούτε κι εμένα μου έχει έρθει ποτέ κάτι έτοιμο.
Και χαίρομαι πάρα πολύ γι αυτό. Χαίρομαι πάρα πολύ που δεν μου χαρίστηκε τίποτα, και ό,τι έχω κάνει έχουν γίνει μόνο με δικό μου κόπο και θέληση.
Δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι, δεν ξέρω αν έχει και καμία σημασία, αλλά γρήγορα παραιτήσαι.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Ξέρεις κάτι:
Ούτε κι εμένα μου έχει έρθει ποτέ κάτι έτοιμο.
Και χαίρομαι πάρα πολύ γι αυτό. Χαίρομαι πάρα πολύ που δεν μου χαρίστηκε τίποτα, και ό,τι έχω κάνει έχουν γίνει μόνο με δικό μου κόπο και θέληση.
Δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι, δεν ξέρω αν έχει και καμία σημασία, αλλά γρήγορα παραιτήσαι.....
Αχ, πειρατή μου δεν παραιτούμαι εύκολα! Το πόνο μου λέω! Και να σου πω και κάτι... Μου αρέσει πολύ όταν πράγματα απλά μου χαρίζονται. Κάποια στιγμή και η προσπάθεια κουράζει. π.χ. Δεν με στεναχώρησε καθόλου που ο αδελφούλης μου, μου χάρισε το αυτοκίνητό του (σχεδόν καινούργιο) γιατί ήθελε να πάρει άλλο!!!! Κατάλαβες; Γιατί να μην έχω πιο συχνά τέτοια καλούδια; Γιατί να πρέπει να κοπιάζω για να χάσω 5 κιλά και να μην γεννηθώ σαν τη φίλη μου που κατεβάζει ότι βρει κι έχει διαστάσεις μοντέλου... Ακόμα και αυτά τα απλά πρέπει να φτύσω αίμα για να τα αποκτήσω! Ακόμα και το να στέκομαι στα πόδια μου χρειάστηκε κάποια στιγμή να το παλέψω (λόγω ατυχήματος). Καταλαβαίνεις δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα όσο φαίνονται. Απλά μπούχτησα... :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εχω εντελώς αντίθετη γνώμη........ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ποια είναι οι γνώμη σας για τους χρήστες που μπαίνουν σε φόρουμ? Ποια είναι τα κίνητρά τους? Τί είναι ο αξιόλογος χρήστης?
Πιστεύετε ότι η συμπεριφορά στο φόρουμ έχει διαφορά με την συμπεριφορά στην καθημερινή ζωή τους?

Πιστέυω ότι μέσα σε ένα΄φόρουμ πρέπει να εχεις καλύτερο τρόπο συμπεριφοράς, όταν μηλάς με γραπτά ο άλλος μπορεί να παρεξηγήτε ή ακόμα και να γίνει κάτι άσχημο άφου κάτι που μπορεί να είναι αστείο μπορεί κάποιος να το πάρει στα σοβαρά, υπάρχουν βέβαια και κακόπροέρετα άτομα πιστέυω που μπορεί να μπένουν για τιχών πώληση ιδεών που άφορά θρησκείες ίδη και απόψεις που θεωρώ ότι πρέπει να τις έχεις άλλα να τις κρατάς για τον εαυτό σου.

Ό αξιόλογος χρήστης για μένα είναι αυτός που σέβετε και ακούει τον άλλο και δεν προκαλεί προβλήματα στο φόρουμ, ή αυτός που δεν προσβάλει και δέν βρήζει κάποια πράγματα που είναι κατά της αντίληψής του:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
DrStrangelove μήπως θυμάσαι το όνομα της συγγραφέως και/ή τον τίτλο του βιβλίου που ανέφερες; Το θέλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Το είχα παλιά στα favorites με μερικά αποσπάσματα αλλά χάθηκε, θα ψάξω στο δίκτυο και ελπίζω να το βρω γιατί κι εμένα μου άρεσε πολύ. Είχε ακόμα και τις συντομογραφίες που έχουν καθιερωθεί στο δίκτυο ως μια νέα γλώσσα.
Και κάποιοι άλλοι που ίσως να μην έχουν κι άδικο μπορεί να μας θεωρούν και διαταραγμένους : Kέντρο θεραπείας εθισμού στο internet.
https://www.netaddiction.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Λοιπόν, το βιβλίο λέγεται ''I love you, let's meet'' - Adventures in Online Dating'' και συγγραφέας είναι η Virginia Vitzthum. https://www.hachettebookgroupusa.com/books/37/0316021245/index.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ! Θα το κοιτάξω μετά τις εξετάσεις, μιας και το χρειάζομαι σε κάτι, αν τουλάχιστον μιλάει για fora και όχι κυρίως για dating sites θα το αγοράσω κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anta

Νεοφερμένος

Η Anta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Τί το εξαιρετικό έχει αυτό το βιβλίο καλέ;;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top