Ποια θεωρείτε τη χειρότερη πόλη στην Ελλάδα;

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Την Αθήνα την βρίσκω πολύ όμορφη πόλη αλλά δεν θα μπορούσα ποτέ να μείνω εκεί. Είναι χαώδης (αποστάσεις, κόσμος κτλ) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Την Αθήνα την βρίσκω πολύ όμορφη πόλη αλλά δεν θα μπορούσα ποτέ να μείνω εκεί. Είναι χαώδης (αποστάσεις, κόσμος κτλ) :P

φαν των μικρων πολεων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
φαν των μικρων πολεων?
Όχι μωρέ Θεσσαλονίκη μένω μη φανταστείς ότι είμαι σε μικρή πόλη απλά στην Αθήνα το μόνο που θα με πείραζε είναι οι τεράστιες αποστάσεις. Κατά τα άλλα με αρέσει πάρα πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Όχι μωρέ Θεσσαλονίκη μένω μη φανταστείς ότι είμαι σε μικρή πόλη απλά στην Αθήνα το μόνο που θα με πείραζε είναι οι τεράστιες αποστάσεις. Κατά τα άλλα με αρέσει πάρα πολύ!

Η Θεσσαλονικη ειναι λιγο συμπιεσμενη :P. Με τον πληθυσμο που εχει θα μπορουσε να ειναι πολυ πιο απλωμενη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Η Θεσσαλονικη ειναι λιγο συμπιεσμενη :P. Με τον πληθυσμο που εχει θα μπορουσε να ειναι πολυ πιο απλωμενη...
Εμμ ναι ίσως. Αλλά και πάλι άπλα είμαστε μη νομίζεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.


Οντως φρικτη φαινεται...

Νταξ νομιζω ειναι προφανες οτι αυτο το κομματι που δειχνεις δεν ειναι ολη η Αθηνα:P Για αυτο πιστευω οτι ειναι χαζομαρα καποιος να πει οτι η Αθηνα ειναι ''ομορφη'' ή ''ασχημη''. Εχει οντως υπεροχα σημεια μοναδικης ομορφιας αλλα εχει και περιοχες που ειναι τραγικες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από DarthFederer:
Οντως φρικτη φαινεται...

Δεν μπορούμε να κρίνουμε μια πόλη μόνο από την εμφάνιση αλλά προπαντός από τον τρόπο ζωής των κατοίκων, στην Αθήνα τα πάντα είναι στο χειρότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Δεν μπορούμε να κρίνουμε μια πόλη μόνο από την εμφάνιση αλλά προπαντός από τον τρόπο ζωής των κατοίκων, στην Αθήνα τα πάντα είναι στο χειρότερο.

Με ποια λογικη λες οτι στην Αθηνα τα παντα ειναι χειροτερα απο τις αλλες πολεις? Κατ'αρχην εχεις ζησει στην Αθηνα? Αν ηρθες μια φορα εκδρομη και εκρινες οτι η ζωη εδω ειναι τοσο ασχημη, παω πασο...

Νταξ νομιζω ειναι προφανες οτι αυτο το κομματι που δειχνεις δεν ειναι ολη η Αθηνα:P Για αυτο πιστευω οτι ειναι χαζομαρα καποιος να πει οτι η Αθηνα ειναι ''ομορφη'' ή ''ασχημη''. Εχει οντως υπεροχα σημεια μοναδικης ομορφιας αλλα εχει και περιοχες που ειναι τραγικες.

Καθε μεγαλουπολη εχει ασχημες, κακοφημες γειτονιες, δν γινεται διαφορετικα. Θα υπαρχουν και περιθωριακοι και ζητιανοι και μαστουρηδες. Σε οσες μεγαλες πολεις εχω παει ειναι ακριβως το ιδιο φαινομενο. Καμια δν γλυτωνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από DarthFederer:
Με ποια λογικη λες οτι στην Αθηνα τα παντα ειναι χειροτερα απο τις αλλες πολεις? Κατ'αρχην εχεις ζησει στην Αθηνα? Αν ηρθες μια φορα εκδρομη και εκρινες οτι η ζωη εδω ειναι τοσο ασχημη, παω πασο...

Αθήνα μένω και επιμένω σε αυτή την άποψη ειδικά όσον αφορά την τελευταία δεκαετία, παλιότερα δεν θα έλεγα οτι ήταν και τόσο άσχημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Αθήνα μένω και επιμένω σε αυτή την άποψη ειδικά όσον αφορά την τελευταία δεκαετία, παλιότερα δεν θα έλεγα οτι ήταν και τόσο άσχημα.

Μα ισα ισα ολοι λενε οτι η Αθηνα εχει βελτιωθει πολυ την τελευταια δεκαετια. :hmm::hmm:

Αν δν ηταν η κριση δν θα ειχαν μαραζωσει μαγαζια του κεντρου κλπ. Ομως για αυτο δν ευθυνεται η πολη...

Η αληθεια ειναι οτι η ζωη που κανεις δν εξαρταται τοσο αμεσα απο την πολη. Μπορει να κανεις μια σουπερ ζωη στην Αθηνα ή στη Κων/πολη που δν θεωρουνται οτι εχουν τοσο υψηλο βιοτικο επιπεδο ή να κανεις μια μιζερη στο Λονδινο, τη Νεα Υορκη ή το Τοροντο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από DarthFederer:
Μα ισα ισα ολοι λενε οτι η Αθηνα εχει βελτιωθει πολυ την τελευταια δεκαετια.

Αν δν ηταν η κριση δν θα ειχαν μαραζωσει μαγαζια του κεντρου κλπ. Ομως για αυτο δν ευθυνεται η πολη...:hmm::hmm:

Πραγματικά ελαττώθηκε ελαφρά ο συνολικός πληθυσμός αλλά μετακινήθηκε απο το κέντρο που ερήμωσε προς τα προάστια, τα προάστια έχουν χαλάσει βασικά περισσότερο.
Σε αυτό που λές για την κρίση έχεις δίκιο χτύπησε την Αθήνα σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό απο όλες τις υπόλοιπες πόλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Πραγματικά ελαττώθηκε ελαφρά ο συνολικός πληθυσμός αλλά μετακινήθηκε απο το κέντρο που ερήμωσε προς τα προάστια, τα προάστια έχουν χαλάσει βασικά περισσότερο.
Σε αυτό που λές για την κρίση έχεις δίκιο χτύπησε την Αθήνα σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό απο όλες τις υπόλοιπες πόλεις.

Κοιτα ηταν εν μερει αναμενομενη η υποβαθμιση του κεντρου και ισως και σκοπιμη ασχετως απο την κριση. Πιστευω οτι μετα απο καποια χρονια το κεντρο θα αναπτυχθει και γινει απο τις πιο ακριβες περιοχες της Αθηνας. Τα προαστια προσφερουν σε γενικες γραμμες καλυτερες συνθηκες για να ζησεις για αυτο ο κοσμος τραβηχτηκε προς τα εκει. Τα καλα κομματια του κεντρου ειναι πολυ ακριβα και κατα τη γνωμη μου δν ανταποκρινονται οι τιμες σε αυτα που σου προσφερουν.

Η αγορα της Αθηνας θα ανακαμψει αλλα οι αγορες στα προαστια ειδικοτερα θα μεταλλαχθουν. Κατα κυριο λογο ηταν παλια μαγαζια, μεμονωμενων επαγγελματιων που ειτε συνεργαζονταν με καποιες εταιριες (ρουχων πχ) ειτε ειχαν αγοραστει απο μια αλυσιδα. Αυτα τεινουν να εξαφανιστουν. Ακομα και στα προαστια θα αποτελουν πλειοψηφια τα μαγαζια των πολυεθνικων και τα Mall, οπως περιπου γινεται στο εξωτερικο. Αυτα τραβανε τον κοσμο να ψωνισει, οχι το φανελαδικο του μπαρμπα γιαννη που το εχει απο το 1960 :/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heartie

Νεοφερμένος

Η Heartie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Εγώ πάντως από περιοχές της Αττικής ψηφίζω Αγία Παρασκευή δαγκωτό και Χαλάνδρι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θησεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Άρτα/Κέντρο Αθήνας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Άρτα/Κέντρο Αθήνας

Το κεντρο δεν ειναι η ομονοια μονο , ακροπολη πλακα μοναστηρακι θησειο Φιλοπάππου κα , ειναι απλα τελεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pink Butterfly

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Λατρεύω Αθήνα! Δε μου άρεσαν καθόλου τα Γιάννενα κ η Πρέβεζα....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λατρεύω Αθήνα! Δε μου άρεσαν καθόλου τα Γιάννενα κ η Πρέβεζα....:hmm:

Μου κανει εντυπωση αυτο που λες για τα Ιωαννινα. Προσωπικα μου φανηκε μια απο τις ωραιοτερες πολεις της Ελλαδας και νομιζω οτι εκπνεει μια ''αρχοντια'' ρε παιδι μου:P Ειδικα γυρω απο την λιμνη ειναι υπεροχα, ασε που ειναι απο τις πολεις που εχουν αρκετο πρασινο ακομα και στο κεντρο πραγμα που σπανια συναντας σε ελληνικη πολη οπου το τσιμεντο κυριαρχει:P Απο την αλλη ακουω ασχημα λογια για τους κατοικους αλλα και για τον καιρο.

Η Πρεβεζα ειναι πολυ μικρη απο οτι θυμαμαι αλλα δεν εχει κατι το ασχημο νομιζω. Χαριτωμενη μου ειχε φανει αν και την ειχα επισκεφτει πολυ παλια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Pink Butterfly:
Λατρεύω Αθήνα! Δε μου άρεσαν καθόλου τα Γιάννενα κ η Πρέβεζα....:hmm:

Τα χειρότερα για την Αθήνα τα βλέπεις όταν μένεις μόνιμα, αν έρχεσαι μόνο για επίσκεψη μπορεί εύκολα να παραπλανηθείς και να την περάσεις καλύτερη απο την οποιαδήποτε επαρχιακή πόλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pink Butterfly

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Μου κανει εντυπωση αυτο που λες για τα Ιωαννινα. Προσωπικα μου φανηκε μια απο τις ωραιοτερες πολεις της Ελλαδας και νομιζω οτι εκπνεει μια ''αρχοντια'' ρε παιδι μου:P Ειδικα γυρω απο την λιμνη ειναι υπεροχα, ασε που ειναι απο τις πολεις που εχουν αρκετο πρασινο ακομα και στο κεντρο πραγμα που σπανια συναντας σε ελληνικη πολη οπου το τσιμεντο κυριαρχει:P Απο την αλλη ακουω ασχημα λογια για τους κατοικους αλλα και για τον καιρο.

Η Πρεβεζα ειναι πολυ μικρη απο οτι θυμαμαι αλλα δεν εχει κατι το ασχημο νομιζω. Χαριτωμενη μου ειχε φανει αν και την ειχα επισκεφτει πολυ παλια:P

με ψυχοπλακωνουν οι πολεις που εχουν γυρω γυρω βουνο, εξ'ου και η επιλογη μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
με ψυχοπλακωνουν οι πολεις που εχουν γυρω γυρω βουνο, εξ'ου και η επιλογη μου :)

Νταξ ο καθενας εχει την αποψη του προφανως. Αν και αντικειμενικα τα Ιωαννινα ειναι απο τις ομορφοτερες πολεις της Ελλαδας (μην πω και η ομορφοτερη).

Στο θεμα μια πολη που μου φαινεται πολυ ασχημη ειναι η Ηγουμενιτσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top