Eurovision

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εγώ πάντως θα ψηφίσω Αγγλία αν εμφανιστεί ο Andrew Lloyd Webber, αν και δεν έχω ακούσει το τραγούδι της.
ακομα και χωρις τραγουδι?το τραγουδι του ειναι μονοτονη βλακεια ,οποτε χεστηκα για το πως τον λενε,μαυρο θα φαει...εδω(πρεπει να ) κρινουμε τραγουδια ,όχι ονοματα και ιστοριες συνθετων.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stargazer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stargazer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Ε τώρα, θεωρώ λίγο δύσκολο να στείλουν ολόκληρον Webber σε έναν τέτοιο διαγωνισμό, έχοντας απαράδεκτο τραγούδι. Πιστεύω ότι τουλάχιστον θα ακούγεται:worry:
Δεν παίρνω και τόσο στα σοβαρά τον διαγωνισμό- πολύ σπάνια να μου αρέσει κάποιο κομμάτι από εκεί. Οπότε το βλέπω χαλαρά το θέμα8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guru

Νεοφερμένος

Ο guru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Εν ολιγης,
Ο sakis εδωσε πολυ βαση στη χορογραφια και στο...πηδημα και ..Ροδο δεν ειδαμε, οποτε επειδη δεν ακουστηκε πολυ η φωνη του πρεπει να τραγουδησει λιγο παραπανω ή να του δυναμωσουν το μικροφωνο, οπως συνηθιζεται και στας Ελλαδας:P Ετυχε να δω την εμφανιση του sakis στον ημιτελικο αλλη μια φορα, χωρις ηχο, και ομολογω πως ηταν αρκετα καλη, παρα τις συνηθης κινησεις του που, κακα τα ψεματα, ειναι αυτες που τον χαρακτηριζουν και εφοσον ειναι τεσταρισμενες καλα κανει και τις εκμεταλευεται....οσο για το δαιμονισμενο ποδι του, ουδεν σχολιον οπως επισις και για το χαμογελο-αυτοκολλητο που πλεον εχει χασει ολη την αληθεια του...Θελει δουλιτσα ακομα για να φτασει την performance της Παπαριζου, ποσο μαλλον να την ξεπερασει...
Η συμμετοχη της Αρμενιας μου αρεσε πολυ ακομα και με τις μπούργκες γιατι ειχε πολυ ωραιο ηχο. Απ'την αλλη, η συμμετοχη της Βοσνιας, μου θυμισε κατι απο εθνικο υμνο και της Ρουμανιας ηταν ΕΝΤΕΛΩΣ Παπαριζου-και τη λενε και Έλενα-!!!Η Μακεδονια χτυπιοταν τζαμπα με λουκ Βασιλης Καζουλης, αλλα πιστευω πως δε θα πατωσει κιολας.Η Αγγλια ειναι ενα αδιαφορο -σχετικα παντα- κομματι και σκασιλα μας που ειναι Αndrew Lloyd -μας πρηξατε- Weber. ειναι βαρετο και αυτη όμορφη:P
Με τα πολλα,
Μεσα στη 10άδα θα'μαστε, αλλα για πρωτιά καπως χλωμο το κοβω...:whistle:
Και δεν ξερω κατα ποσο πρεπει να σκαμε κιολας -και να μην κατσουμε απλα να το χαρουμε- για ενα διαγωνισμο που κερδιζουν τραγουδια οπως των Lordi που θεωρω ως ενα απο τα πλεον αποτυχημενα κομματια ever κι οχι απλα της Eurovision...:/:

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ!!!!!!!
:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
θα βγούμε 5οι.
Η έμπνευση της ημέρας είναι αυτή, δεν έχω ακούσει κανένα τραγούδι εκτός από το δικό μας στη νετ την παρασκευή το πρωί και λίγο το νορβηγικό σήμερα το πρωί στη νετ επίσης, καθώς και το της Μολδαβίας που βάλατε λινκ εδώ.

Οπότε δεν στηρίζομαι στο πως είναι τα τραγούδια, είναι απλώς... η σημερινή έμπνευση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Εγώ λέω 4οι έως 7οι...Κάπου εκεί μέσα μας έχω...
Για τρεις πρώτους έχω Νορβηγία, Αγγλία και Γαλλία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αγγλία και Γαλλία...

μονο και μονο για την αλαζονια τους...ευχομαι ολοψυχα...να παρουν τον ****!!!!!!!!!!!!!!!!:D:mad::devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Εγώ λέω 4οι έως 7οι...Κάπου εκεί μέσα μας έχω...
Για τρεις πρώτους έχω Νορβηγία, Αγγλία και Γαλλία...

οι Εurovisionoλόγοι της Βρετανίας [ανταπόκριση αδερφής είναι αυτή :P] θεωρούν εαυτόν φαβορί και φοβούνται μόνο τη Νορβηγία. Εμάς μας ποντάρουν στο 9 λέει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

swamps

Δραστήριο μέλος

Η swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 560 μηνύματα.
Υπέροχος ο Σακης απόψε. Έλαμπε!
Της Σουηδίας ωραίο το τραγούδι (είναι και σοπράνο αυτή) της Φιλανδίας και ενα άλλο που δεν θυμάμαι ποιάς χώρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Λοιπόν, παρακολούθησα με έκσταση την μεγαλειώδη εμφάνιση της Ρουσλανίας...εχμμ, Ουκρανίας. Αυτοί δεν έβγαλαν κανένα δεκαεξάχρονο να τους εκπροσωπήσει, αλλά μια γυναίκα με τα...ούλα της. Φαίνεται εξασκημένη η κοπέλα...

Όσο για το χορευτικό; Α ρε αθάνατη Ελλαδάρα, που ακόμη και την κιτσαρία και την παρακμή σου αντιγράφουν οι βάρβαροι λαοί!!! Λέτε ρε ο Ελληναραδισμός να είναι μεταδοτικός;

Εκείνη την Τουρκάλα με το μπαλέτο της, την βλέπω το καλοκαίρι πρώτο όνομα στα σκυλάδικα της παραλίας. Θα τη σχίσει τη Γαρμπή μιλάμε!!

Α και ξέχασα: Οι Αμερικάνοι έχουν μια παροιμία που λέει: "Τίποτε δεν τελειώνει εάν δεν τραγουδήσει η χοντρή", γι' αυτό κανείς ας μην υποτιμά τη Μάλτα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Καλός ήταν πράγματι...

Νορβηγία, Μολδαβία, Αζερμπαιτζαν και Βοσνία-Ερζεγοβίνη μου άρεσαν περισσότερο [όσο τα θυμάμαι δλδ γιατί ήδη έχω ξεχάσει τα μισά:redface:]. Και της Ρωσσίας και της Εσθονίας καλά ήταν...

χάλια η Πορτογαλία και η Γαλλία κατ'εμέ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Ναι, Πορτογαλία και Γαλλία ήταν χάλια!! Επίσης η Γερμανία απαράδεκτη!!

Δεν ξέρω αν μου άρεσε και κανένα εδώ που τα λέμε...

Ούτε η Νορβηγία δηλαδή. Το μόνο καλό του κομματιού ήταν ότι "κυλούσε" ευχάριστα. Κατά τ' άλλα μου φάνηκε πολύ μέτριο...

Το πιο εντυπωσιακό χορευτικό το είχε πάντως η...Αλβανία. Άξια θα πάρει το δωδεκάρι της Ελλάδας :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Αααα, πατώνει ο Sakis μααααας, δεν θα το αντέξω. :wall:

Πάει ο μύθος του Greek Lover και τώρα τι πρότυπα θα δώσουμε στα παιδιά μας ρε άδικε ντουνιά...:cry_x:

(τώρα που τον ξαναείδα, άρχισε να μοιάζει με τον Γεωργούλη μιλάμε...)

Έκτακτος είδησις: Μόλις τώρα η αδελφή Μαγγίρα (δεν ξέρω ποια πετάει τις κοτσάνες, γιατί μου έρχονται στερεοφωνικά ή στέρεο φονικά) είπε τον Σάκη, άκουσον άκουσον...Μάκη!

Μου θύμισε μια παλιά διαφήμιση: "Μάκη, Τάκη, Σούλα, κατσαριδάκια μου γλυκά..."

Λέτε την επόμενη χρονιά να στείλουν ΤΟΝ Μάκη (Χριστοδουλόπουλο ρε άσχετοι!!) να μας εκπροσωπήσει; Άντε να γουστάρουμεεεεε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Ηταν κατι που το χρειαζομασταν. Το ειχαμε απολυτη αναγκη. Ειχαμε ολες τις ταλευταιες μερες συνεχεια με τον Saki και τον Saki. Καναμε για αλλη μια φορα εθνικη υποθεση το ποιο αθλιο και ανουσιο πανυγηρακι που περισσοτερο εχει σχεση με τον χαβαλε παρα με τη μουσικη. Ενταξει δεν μπορω να πω ευχαριστηθηκα και φετος καρα-κιτσια και γκομενακια. Οπως καθε χρονο ηταν πολυ ψηλα ο πυχης.
Να 'μα' 'στε καλα να απολαυσουμε και του χρονου τους απανταχου χαβαλεδες της Ευρωπης. "Μπραβο Saki, μπραβο Ελλαδα", ανατριχιλα... :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Βρε δεν κέρδισε η ντουμ τεκ τεκ και εσύ κάνεις αναλύσεις;

Δάκρυσα, δεν ακούν καλή μουσική οι Ευρωπαίοι τελικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
αισχος! πατο ο σακης:P!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Tι εγινε ρε παιδια? Ποιος κερδισε?Τι βγηκε ο Σακης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
νορβηγια-ισλανδια-αζερμπαιτζαν η τριαδα

ελλαδα 7...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ε όχι και χάλια η Γαλλία! Patricia Kaas και ξερό ψωμί. Εγώ αυτό λέω, αν βγήκε αυτή 8η (νομίζω), καλά είμαστε εμείς... Καμία λογική στο πώς βγήκαν όλα. Η Ισλανδία, η απόλυτη μπάρμπι με μία συμπαθητική αριομπαλάντα, δεύτερη. οοοοο-κ. Άσε δε η Ρωσία, σκιάχτηκα.

Νταξ, η ζωή συνεχίζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Η τουρκια τι εκανε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Τελικά βγήκε πρώτη η Νορβηγία, δεύτερη η Ισλανδία και τρίτη η Τουρκία. Ο Ρουβάς πήρε χειρότερη θέση από αυτήν που πήρε το 2004. Η Ισλανδία ήταν φοβερή!!!:clapup: Η Νορβηγία είχε αυτό το "κάτι" που κάνει το τραγούδι φανταστικό και η Τουρκία ήταν καλή δεν λέω. Πιστεύω ότι στην Ελλάδα ο Ευαγγελινός έκανε χάλια δουλειά και για αυτό πήραμε και την θέση που πήραμε. Θα σας δείξω τα links των χωρών που βγήκαν στην τριάδα και που μου άρεσαν.
https://www.youtube.com/watch?v=uiH4BFTELME
https://www.youtube.com/watch?v=hcXCjC1Yijg
https://www.youtube.com/watch?v=-8gr5GS2Sno
https://www.youtube.com/watch?v=z3DaCsuy9sM&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=RnAJjXuY5YM
https://www.youtube.com/watch?v=vZbHXZtm9Ck&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=KP07YbJCSAI
https://www.youtube.com/watch?v=gS2D2K-0tU8
https://www.youtube.com/watch?v=6CJBzBrRkPc
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top