Eurovision

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
η τουρκια 4!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Ευτυχως το τραγουδι μας πατωσε. Ενταξει δεν ηταν τραγουδι τωρα αυτο. Εχουμε χρονια να στειλουμε αξιοπρεπες τραγουδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
3η στην Ευρώπη, 1η στην καρδιά μου! Αχ Aysel!!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Ευτυχως το τραγουδι μας πατωσε. Ενταξει δεν ηταν τραγουδι τωρα αυτο. Εχουμε χρονια να στειλουμε αξιοπρεπες τραγουδι.
Απο τοτε που στειλαμε τον Ρακιτζη... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Η πρωτη πενταδα οπως θα ηθελα να ειναι:

1. Ελλαδα. (για να κερδιζε το στοιχημα η love angel... :))
2. Τουρκια.
3. Ισπανια.
4. Αζερμπαϊτσαν.
5. Αγγλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Η πρωτη πενταδα οπως θα ηθελα να ειναι:

1. Ελλαδα. (για να κερδιζε το στοιχημα η love angel... :))
2. Τουρκια.
3. Ισπανια.
4. Αζερμπαϊτσαν.
5. Αγγλια.


τι καλος!!:inlove:


εμενα παντως η ισπανια δε μαρεσε! θα προτιμουσα εστονια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Εικοσιεννέα Ελληνικές γιουροεκπομπές
συνιστούν Παναγία βόηθα μας (τον Σάκη).

Αυτές (ΔΕΝ) ξέρουν...(η παναγία γούσταρε φιόρδ και fairy-tales)



3η στην Ευρώπη, 1η στην καρδιά μου! Αχ Aysel!!!:redface:

Με οικονομία το μέλι στα πλήκτρα,
γιατί στάζουν οι οθόνες και κολάνε οι υπολογιστές...:D

εμενα παντως η ισπανια δε μαρεσε!

Κάπως σαν κακέκτυπο της pink, δεν έμοιαζε αυτό το ισπανό παρτσακλό;

θα προτιμουσα εστονια!

Τι εστόνια τι πιστόνια :clapup:

Πολύ παρθεναγωγείο φέτος, η Γιουρο-βύζον, πάντως.
Ούτε μια τρανσέξουαλ, ούτε ένας εγχειρισμένος.

Ούτε ένα στριπτιζ, οn stage. Ο διαγωνισμός περνάει κρίση. :/:

Ανέλαβαν οι κουλτουρέ, Κάας και Γουέμπερ και ανέβασαν το επίπεδο, ρίχνοντας το. :eek:
Απαράδεκτοι.

Χίλιες φορές να άκουγα τα τρυζόνια στο μπαλκόνι. :mad:

η τουρκια 4!

Πρέπει να μετονομάσουν τη κεντρική λεωφόρο στη Κωνσταντινούπολη σε λεωφόρο Χαντισέ, με τέτοιο επίτευγμα δεδομένου του μάπα σονγκ.

Καλά στο άκουσμα του ντουμ τεκ τεκ, νόμιζα οτι στο δεύτερο τεκ έσπαγε ο δονητής. :redface:

Έχει να ακούσει ο φουκαράς ο Σάκης...

Σάκιεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :"(

Απόσταγμα του contest: Kάπως έτσι δεν πρέπει ναʼ ναι οι γιορτές; Να γελάμε να φαίνονται οι μαύρες γλώσσες μας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Να πω την αμαρτία μου εμένα αυτό το τραγούδι μου άρεσε πολύ περισσότερο από άλλα... Τα τύπου "dum tek tek" (που τέτοιο ήταν και το δικό μας) δεν τα πολυσυμπαθώ...

Από ότι βλέπω από τον πίνακα των βαθμολογιών πήραμε 12άρια από Κύπρο, Αλβανία και Βουλγαρία και 10 από την Αρμενία [αλήθεια η Αρμενία μας ψηφίζει γενικά? Ή όντως τους άρεσε το τραγούδι?! :P]

H Νορβηγία σάρωσε τα 12αρια από ότι βλέπω (16 χώρες!) και τα 10αρια (7 χώρες) ήτοι η μισή Ευρώπη και βάλε (23 χώρες από τις 41-βγάζω την ίδια απέξω μιας και είναι η μόνη που δεν...την ψήφισε αφού δεν μπορεί :P) θεώρησε το τραγούδι της το καλύτερο ή σχεδόν καλύτερο του διαγωνισμού, well i guess it was! :P

Γενικώς expected ήτανε μου φαίνεται τα αποτελέσματα... Κέρδισε το "διαφορετικό" που ήταν το πιο ευχάριστο σε άκουσμα, ακολουθούμενο από την πιο "ευχαριστη" μπαλάντα του διαγωνισμού και τρίτο το πιο "συμπαθητικό" "sertaboΠαπαριζοSvetlanoτραγουδο".
Νοt bad :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Βασικά είδα κι εγώ (αλλά το 1/3 των τραγουδιών οπότε δεν έχω κι ιδιαίτερη άποψη). Αυτό που μου άρεσε πολύ ήταν της Κροατίας (εννοώ μου άρεσε κανονικά, όχι όπως μας ''αρέσουν'' συνήθως τα euroτράγουδα:P), αλλά από όσο είδα πήρε τον ξέρετε ποιόν. Εκτός αυτού καλό ήταν και της Γαλλίας. Της Νορβηγίας μέτριο, το δικό μας τελείως συνηθισμένο. Όσα κουνήματα και να κάνει ο Σάκης, όσο καλός performer κι αν είναι, όταν η επιλογή τραγουδιού είναι τόσο ουδέτερη (για να μην πω κάτω του μετρίου) τι να κάνει ο άνθρωπος?

Τουρκία, Αζερμπαϊτζάν και Ισλανδία δεν άκουσα, μετά είδα αποσπάσματα και τα θεωρώ οικτρά. Και UK πολύ συνηθισμένο, αν κι ευχάριστο. Έχει απείρως καλύτερα στο ενεργητικό του ο sir Andrew.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ε όχι και χάλια η Γαλλία! Patricia Kaas και ξερό ψωμί. Εγώ αυτό λέω, αν βγήκε αυτή 8η (νομίζω), καλά είμαστε εμείς... Καμία λογική στο πώς βγήκαν όλα. Η Ισλανδία, η απόλυτη μπάρμπι με μία συμπαθητική αριομπαλάντα, δεύτερη. οοοοο-κ. Άσε δε η Ρωσία, σκιάχτηκα.

Νταξ, η ζωή συνεχίζεται.

H Καας οσο και καλη να ειναι, μονο και μονο για το αλαζονικο της υφος, λες και ηταν η Μονσερα Καμπαγιε, ηθελε μπουφλες και το ευχαριστηθηκα που εφαγε μαυρο...

Προσωπικα, πηρε την πρωτη θεση το καλυτερο...Το διαφορετικο, εκεινη η εμφανιση που ειχε το πακετο...
Απ την πρωτη στιγμη που το ειχα ακουσει, χωρις να εχω ακουσει τα υπολοιπα τραγουδια στο συνολο τους, ημουν πολυ σιγουρη για την πρωτη θεση...
Τωρα περι Σακη...και παλι καλα που τερματισε στην 7η θεση...Εκανε ο,τι μπορουσε με το αθλιοτατο τραγουδι που του εδωσαν...

Περριτο να πω, οτι με πηρε ο υπνος μετα τις 17 πρωτες δοθησες βαθμολογιες ...:redface: Δεν υπηρχε σασπενς :redface:

Τα αποτελεσματα ηταν αναμενομενα...και νεξτ ταιμ, ας μαθουμε επιτελους να παταμε στη γη και να μην ονειροβατουμε...


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
νορβηγια και ισλανδια ειχαν νεαρους τραγουδιστες,και με παρομοιο νοημα στιχων σχεδον...
μια κοπελιτσα και ενα αγορακι που θρηνουν και ρωτανε,"γιατι τους αφησε το ετερον ημισυ..
ενας ρομαντικος παιδικος-εφηβικος ερωτας...Συμπτωση?Ο κοσμος βαρεθηκε τις φιγουρες και τα ονοματα και θελει αγνοτητα αθωοτητα και απλοτητα...
Η Ισλανδια χωρις λεφτα και με το ζορι εστειλε την κοπελα..και πιασαν την 2 θεση!Μια χρεωκοπημενη χωρα!
και εμεις με τοση διαφημηση λεφτα και πληση εγκεφαλου...τι καταφεραμε...?Ας παψουμε πια να κοιταμε μονο τα λεφτα ,αλλα να την ποιοτητα...δεν κανουν τα λεφτα το τραγουδι....ούτε τη νικη..



Ας στειλουμε και αναλογο με μερικα παραδοσιακα στοιχεια του χρονου...κανεναν νεο και αγνο τραγουδιστη....Το κοινο βαρεθηκε σιχαθηκε το απολυτα στημενο στυλ σαν του Ρουβα...
το μαθατε οτι ο Κοντοπουλος ήθελε να στειλει αρχικα τραγουδι σαν τα καλα του Ρουβα τα ντοπια που ειχε γραψει..και ο Φωκας τον εβαλε να στειλει την eurovision κονσερβα που ειδαμε τυπου Παπαριζου κλπ...................:devil::/:


της Ρωσιας σας αρεσε?εμενα μου αρεσε!ήταν ενας θεατρικος σχεδον θρηνος ,,με την κοπελα να λεει-απο ότι καταλαβα και ακουσα δηλαδη..- ,-μετα απο ερωτικη απογοητευση,αποτυχια-"μανα γιατι δεν σε ακουσα,μανα που εισαι,μανα γερναω.μια βαθια μετανοια...δεν ξερω πολυ καταθληπτικο στεναχωρο αλλα με νοημα βαθυ..με συγκινησε.(σαν ρωσικο,που μοιαζει και ελληνικο μοιρολοι...)..εννοειται βεβαια οτι δεν προκειται να παρει καμια καλη θεση στο διαγωνισμο..παραειναι στεναχωρο για να προκριθει...;)
εγω ανατριχιασα ,....δεν εχουμε ξαναδει ποτε θρηνο και κλαμα ετσι στη eurovision στη σκηνη...(ειδικα με τις οθονες ,απιστευτο)...:blink:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

@nt¤wnis|~|¤e

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Ευθύς σπεύδω να διευκρινίσω πως ο τίτλος του άσματος που ακολουθεί δεν αποτελεί χαιρέκακο σχολιασμό για το χθεσινό αποτέλεσμα της γουριβίζιονν. Ούτε φυσικά έχει σκοπό να σατιρίσει αποτελέσματα παλαιοτέρων ασμάτων όπως εκείνο του φίλου Ρακιντζή:

ευτυχώς που έκανα τις διευκρινίσεις και είμαι ήσυχος τώρα

Στον αντίποδα αυτών των ελεεινών κουλτουριάρηδων που χάρηκαν μάλιστα με αυτό που έπαθε ο Sakis μας, εγώ βρήκα τα χθεσινά άσματα εξαιρετικά!:pfff: Ειδικά εκείνο της Τουρκίας είναι τόσο όμορφο που αγγίζει τα όρια του διαστροφικού εθισμού - θες να το ακούς και να το ξανακούς για να το χωρέσει ο νους σου: πώς είναι δυνατόν ο άνθρωπος να δημιουργήσει ένα τέτοιο κομψοτέχνημα!! :eek:

Πολύ θα εγούσταρα εάν συμμετείχε ένα άσμα σάν του Iggy.
Έστω ένα!
Xωρίς αυτό τον τίτλο :D αλλά ακόμα κι όπως είναι…δεν θα με χάλαγε κι ας πάτωνε…:clapup:

…ένα ρε γαμώτο!
Έτσι για σπάσιμο!

Εισέρχομαι στο ψητό:
IGGY POP: I'm L.O.S.T lost
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikitas

Νεοφερμένος

Ο Nikitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 63 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
«Ζητώ συγγνώμη, ήθελα να νικήσουμε.
Είμαι πολύ λυπημένος που δεν μπόρεσα
να ανταπεξέλθω στις προσδοκίες όλων».

Σάκης

O Σάκης είναι πολύ όμορφος, πάντα νέος, γεμάτος ζωντάνια και χαμογελαστός. Πήγε στη Eurovision για το πρώτο βραβείο και τα έδωσε όλα. Προετοιμάστηκε καλά, πάλεψε με όλες του τις δυνάμεις και έδωσε τον καλύτερο εαυτό του. «Αυτό ήθελα και αυτό προσπάθησα με την καρδιά, την ψυχή μου και όλες μου τις δυνάμεις» Σάκης. Επιδίωξε και πόθησε τόσο πολύ την πρώτη θέση ώστε έφθασε στους τελικούς με ένα δικαιολογημένο άγχος να στολίζει σεμνά την ελευθερία της κίνησής του, τη δύναμη της φωνής του και το πασίχαρο χαμόγελό του. Η εναγώνια προσπάθεια δεν έφερε το ποθούμενο αποτέλεσμα. Πολλοί αστάθμητοι παράγοντες συνέβαλλαν στην αποτυχία. «Άλλοι κερδίζουν και άλλοι χάνουν. Έδωσα τα πάντα». Σάκης
Είναι σαφές ότι η επίμονη προσπάθεια δεν αρκεί για να οδηγήσει στην επιτυχία. Οι αρχαίοι Στωικοί φιλόσοφοι γνώριζαν καλά αυτή την αλήθεια «Αξιοποίησε με τον καλύτερο τρόπο τις δυνατότητές σου και δέξου τα υπόλοιπα έτσι όπως έρχονται» Επίκτητος.
Το τελικό αποτέλεσμα δεν είναι στα χέρια μας. Μπορούμε να προσπαθήσουμε αλλά δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για τα αποτελέσματα των προσπαθειών μας. «Να μη ζητάς να γίνονται τα πράγματα που δεν είναι στα χέρια σου και δεν εξαρτώνται από εσένα όπως τα θέλεις εσύ, αλλά να τα δέχεσαι όπως έρχονται και τότε θα είσαι ευτυχισμένος» Επίκτητος. Ούτε μπορούμε να είμαστε σίγουροι για τις θετικές ή αρνητικές συνέπειες που θα έχει μια πιθανή επιτυχία στην μετέπειτα ζωή μας.
Γι αυτό και δεν πρέπει να αξιολογούμε τον εαυτό μας με βάση τις επιτυχίες και τις αποτυχίες αλλά σύμφωνα με την προσπάθεια που καταβάλλουμε. Και αν θα θέλαμε να εμβαθύνουμε ακόμη περισσότερο το συλλογισμό μας θα λέγαμε ότι δεν πρέπει να αξιολογούμε τον εαυτό μας με βάση τις επιτυχίες και τις αποτυχίες αλλά με βάση την προαίρεσή μας. Το πιο σημαντικό είναι η προαίρεση, η διάθεση, η όρεξη και το μεράκι για την επιτυχία του στόχου. Όχι διότι η επιτυχία είναι σημαντική από μόνη της αλλά επειδή λειτουργεί ως κίνητρο το οποίο κινητοποιεί την ύπαρξή μας και την βγάζει από την αδράνεια. Αυτό που μετράει δεν είναι η επιτυχία αλλά η δράση. Η εγρήγορση και η αγωνιστική προσπάθεια είναι σημαντικές αξίες από μόνες τους.

Η Οδύσσεια δεν αποκτά το νόημά της από την επιτυχή επιστροφή στην Ιθάκη αλλά από τον πλουτισμό και τη νοηματοδότηση της ύπαρξης που συνοδεύει το ταξίδι. Η περιπέτεια είναι το νόημα. Όπως και στην τέχνη η έμπνευση και η εμπειρία της δημιουργίας έχουν μεγαλύτερη σημασία από το ίδιο το έργο τέχνης. Το ίδιο το τελικό δημιούργημα σηματοδοτεί το τέλος της καλλιτεχνικής δημιουργίας. Η επιστροφή στην Ιθάκη οδηγεί στο τέλος της νοηματογόνου εμπειρίας του ταξιδιού. Η βράβευση στη Eurovision σημαίνει το τέλος της διαγωνιστικής περιπέτειας.
Αυτές τις μέρες τα παιδιά μας δίνουν πανελλήνιες εξετάσεις για μια θέση στις ανώτερες και ανώτατες σχολές. Ο Σάκης είναι ένα καλό παράδειγμα χαρισματικού και ικανού αγωνιστή που αποτυγχάνει. Η αποτυχία δεν μειώνει καθόλου τα χαρίσματα και τις ικανότητες του διαγωνιζόμενου. Αγκαλιάζουμε στοργικά, άνευ όρων τα παιδιά μας και χαιρόμαστε για την προσπάθεια που καταβάλλουν χωρίς να απαιτούμε το επιθυμητό αποτέλεσμα. Διότι γνωρίζουμε ότι ακόμη και οι καλύτεροι αποτυγχάνουν. Ένα μόνο καλό αναγνωρίζουμε στις πανελλήνιες: Δίνουν στα παιδιά μας την ευκαιρία να αγωνιστούν. Οι υποψήφιοι καλούνται να ξεπεράσουν τον εαυτό τους. Καλούνται να μείνουν πάνω από το βιβλίο αντί να βρίσκονται κοντά στους φίλους τους. Καλούνται να αποστηθίζουν ένα σωρό ανόητες πληροφορίες αντί να χαίρονται τη ζωή. Καλούνται να υπακούν σε συμβουλές και παραγγέλματα των καθηγητών και των φροντιστών αντί να βιώνουν στην πληρότητα την ελευθερία που συνοδεύει την άνθιση της ηλικίας.
Αυτός ο αγώνας υπέρβασης του εαυτού είναι το φωτεινό σημείο μέσα στο πνιγηρό τοπίο των εξετάσεων. Η υπομονετική προετοιμασία για τις πανελλήνιες αυξάνει την δυνατότητα για αυτοέλεγχο, αυτογνωσία και αγωνιστική διεκδίκηση. Χαιρόμαστε για την μικρή ή μεγάλη προσπάθεια των παιδιών. Τα επιβραβεύουμε για αυτό που είναι και όχι για αυτό που κατορθώνουν. Τα βοηθούμε να καταλάβουν ότι ο ίδιος τους ο εαυτός μετράει πάνω από τις προσπάθειες που μπορούν να καταβάλλουν. Το τελικό αποτέλεσμα ίσως έχει ωφελιμιστική λειτουργικότητα αλλά δεν μπορεί να προσδιορίσει την αξία ενός ανθρώπου.
Η έβδομη θέση του Σάκη είναι η πρώτη θέση στην καρδιά μας. Διότι δεν βαθμολογήσαμε με βάση την ψηφοφορία των πολλών αλλά σύμφωνα με τον μέτρο της αγάπης. Ο Σάκης αναλαμβάνοντας την ευθύνη και βιώνοντας την ενοχή δείχνει τα χέρια του στους δημοσιογράφους και λέει «πιείτε όσο αίμα θέλετε, έχω άφθονο». Εμείς του απαντούμε με την αποδοχή, τη στήριξη και την αγάπη. Δεν θέλουμε το πρώτο βραβείο ... θέλουμε το Σάκη. Όπως είπε μια φίλη μετά τα αποτελέσματα «Δεν με ενδιαφέρει για την Ελλάδα εμένα με νοιάζει που στενοχωρήθηκε ο Σάκης». Και αν αγαπάμε τον καλλιτέχνη που εκπροσώπησε την Ελλάδα στη Eurovision πόσο μάλλον αγαπάμε τα παιδιά μας που είναι η ίδια μας η ζωή.


του Νικήτα Καυκιού
https://www.psyche.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Εμενα παλι η αποψη μου ειναι να στελνουμε νεους καλλιτεχνες αγνωστους, με τραγουδια που να αναδυκνειουν την ελληνικη μουσικη , κι οχι ευπεπτες κονσερβοποιημενες αμερικανιες που δε μας εκφραζουν. Το ζητουμενο δεν ειναι η πρωτη θεση, αλλα η αξιοπρεπης συμμετοχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εμενα παλι η αποψη μου ειναι να στελνουμε νεους καλλιτεχνες αγνωστους, με τραγουδια που να αναδυκνειουν την ελληνικη μουσικη ,

σωστο....αυτο εκανε και η νορβηγια και η Ισλανδια και τα πηγαν τοσο καλα..οι νεοι τραγουδιστες δεν εχουν να χασουν κατι,αλλα μπορουν να γινουν και διασημοι,ενω οι μεγαλοι φοβουνται ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
...κι οχι ευπεπτες κονσερβοποιημενες αμερικανιες που δε μας εκφραζουν.
Σ'αυτο το σημειο κανεις ενα μικρο λαθακι.

Μας εκφραζουν απολυτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ειναι πολυ απλο...στα καφε-μπαρ και κλαμπακια ακουμε κατι διαφορετικο?! Τσου...
Ή μηπως η πλειοψηφια της νεολαιας απεχει απο αυτου του ειδους τη διασκεδαση και τα ακουσματα?!
Κοροιδευομαστε?!
Αυτα "μας" αρεσουν, αυτα "μας σερβιρουν" και αυτα σερβιρουμε και στους "εξω"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Γιατι εχουμε ξεχασει απο καιρο τι θα πει καλο φαγητο και εχουμε συνηθισει τις κονσερβες και ως γνωστον η Αμερικη βγαζει τις καλυτερες. Γιατι οσο περναει ο καιρος τοσο περισσοτερο ταυτιζομαστε με την Αμερικανικη αισθητικη οπου εχει θεσει παγκοσμιως πλεον τους κανονες της. Εδω περυσι στειλαμε την απολυτη αμερικλανια και γουσταραμε (και 'γω μεσα)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top