Σχολιασμός φθηνών laptops

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα *** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Εγώ πίστευα ότι τα Sony και τα apple είναι τα καλύτερα...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,073 μηνύματα.
Aggele ξενερωσα....διαβασα οτι τα μηχανηματα πανε Ιταλια και το σερβις τους δεν ειναι κ οτι καλυτερο...παρολα ειναι πολυ καλο μηχανημα....ομως με την εξυπηρετηση της dell δεν συγκρινεται....
Θα παω αυριο απο εκει κ θα αποφασισω....

H Dell τους έχει αφήσει όλους με το κρανίο παραμάσχαλα με τα 2 χρόνια on-site εγγύηση. Φτού μη το ματιάξω το βαλντερολαπτόπι αντέχει 2 χρόνια ήδη χωρίς ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα. Το μόνο που με ενοχλεί είναι τα άθλια ηχεία της χαμηλομεσαίας σειράς (Inspiron/Studio) που τρίζουν σα χαλασμένο ντιβάνι. Προσοχή στο τι αγοράζεις. Όλα αλλάζουν ή αναβαθμίζονται, πλην επεξεργαστή και κάρτας γραφικών. Αυτά τα δυο τα παντρεύεσαι οπότε εστιάζεις εκεί και στην εγγύηση. Αλλά στο κασέ των 500φεύγα ευρώ δεν υπάρχουν τεράστιες διαφορές.




ΥΓ: Συγχαρητήρια για την υπογραφή. Λίγοι έχουν τέτοια παιδεία στην Ελλάδα και όσοι προσφέρονται να βοηθήσουν τα ΑΜΕΑ είναι από λύπηση και όχι από σεβασμό και λόγους ισότητας στην απολαβή ανέσεων. Ξέρω βγαίνω εκτός θέματος, αλλά είμαι αρπαγμένος με το συγκεκριμένο θέμα από το απόγευμα, κόντεψα να βρίσω άτομο γι αυτό το λόγο. Αλλά το γέλιο δεν είναι όταν είσαι διαφορετικός και σε κρίνουν, το γέλιο είναι όταν είσαι διαφορετικός και είναι τόσο ίδιοι όλοι οι άλλοι που καταντάει ανέκδοτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
μαλλον θα παω να παρω ενα λαπτοπ με καλο επεξεργαστη γρηγορα γρηγορα γιατι οσο το σκεφτομαι μπερδευομαι...ας ελπισουμε οτι δεν θα χρειαστω σερβις με το asus αν και συμφωνα με τον νομο των πιθανοτητων θα χρειαστω μιας και το νυν ΗΡ εχει βγει τρελο σκυλι...απο το 2005 κ δεν εχει παθει ΤΙΠΟΤΑ! Οποτε ποση τυχη πια!

Οσο για την υπογραφη...πραγματικα με ενοχλει πολυ η τοση ασεβεια...εχω τσακωθει παααρα πολλες φορες με γυφτονεοελληνες γι αυτο το λογο αλλα στου κουφου την πορτα....ειπα να τυπωσω και Α4 μεκαμια ατακα του στιλ "ειμαι πολυ εξυπνος που βρηκα τοσο ευκολα να παρκαρω" η κατι παρομοιο αλλα δε μ αφησε ο φιλος μου γιατι φοβαται μη γινει κανας τσαμπουκας αν με δουν να το βαζω ... ο κομπλεξισμος του αλλου δεν ξερεις μεχρι που φτανει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μαλλον θα παω να παρω ενα λαπτοπ με καλο επεξεργαστη γρηγορα γρηγορα γιατι οσο το σκεφτομαι μπερδευομαι...ας ελπισουμε οτι δεν θα χρειαστω σερβις με το asus αν και συμφωνα με τον νομο των πιθανοτητων θα χρειαστω μιας και το νυν ΗΡ εχει βγει τρελο σκυλι...απο το 2005 κ δεν εχει παθει ΤΙΠΟΤΑ! Οποτε ποση τυχη πια!

οπότε παρε απο τωρα που ειναι οι προσφορες..
αλλιως σε μερικες μερες θα πρεπει να σκασεις κανα 800αρι ευρω τουλαχιστον..
οπότε παρηγγειλε το το αρχικο asus απο το νετ,,να στο φερουν στο μαγαζι πχ..
αν εχουν το αλλο asus στο μαγαζι..δες το ..γιατι βασικα εχι ιδιο σκαρι με το μικροτερο..

τα dell 15R δεν εχουν hdmi σιγουρα...



κοινως αν ηθελα να παρω λαπτοπ τωρα..και εβλεπα τα asus θα ετρεχα να παραγγειλω..
μιλαμε για 200 ευρω κατω.. και 2.5ghz επεξεργαστη i3..

σκεψου και πραξε...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Το πηραααα!!!!
Πηρα το asus με τα 549 ευρω.
Ειναι πανεμορφο!!!!
Θεωρησα οτι εφοσον δεν παιζω παιχνιδια κι εχω 2 εξωτερικους σκληρους τα παραπανω 180gb και η κατρα γραφικων δεν μου πολυχρειαζονταν
δεν εχω φορτισει ακομα τη μπαταρια του, το χω και δουλευει με ρευμα...μπορω να τη φορτιζω και να το χρησιμοποιω παραλληλα?
Κατεβασα κι ενα trial antivirus, το kaspersky γιατι ειχε ενα trial της πλακας...

Αγγελε ευχαριστω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μπορω να τη φορτιζω και να το χρησιμοποιω παραλληλα?

νομιζω οτι οταν το εχεις στην πριζα κανεις ζημια φθιρεις στην μπαταρια ή κατι τετοιο..αλλα δεν ξερω προσωπικα..
οπως κανεις και με το προηγουμενο σου λαπτοπ.. κανε και σε αυτο..


hdmi εχει?η οθονη led καλη?το πληκτρολογιο,κλπ?γερό?

λεγε εδω τις πρωτες εντυπωσεις..:D


Αγγελε ευχαριστω
χαρα μου:D

το πηρες απο το multirama στην αγιου ανδρεου ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
ναι απο multirama...το προτελευταιο κομματι...
μαλλον θα κανω μια δυο πληρης φορτισεις και αποφορτισεις και στη συνεχεια θα την βγαλω και δεν θα τη χρησιμοποιω, ετσι εκανα και στο παλιο μου...μονο σε καμια καταιγιδα θα τη βαζω για διακοπες ρευματος...
Λοιπον, τι να πω, μου αρeσει παρα πολυ....το μονο ας πουμε αρνητικο μεχρι τωρα ειναι το κοντο καλωδιο του φορτιστη...λεπτομερειες δηλαδη.
Επισης το πληκτρολογιο του με μπερδευει γιατι ειναι με αραια πληκτρα, οπως τα σονι και με πολλους χαρακτηρες επανω...
Η οθονη ειναι παρα πολυ καλη με πολυ καλη αναλυση και ζωντανα χρωματα
Δεν ξερω πως διαπιστωνω ταχυτητητα επεξεργαστη, μνημη και led για να πω περισσοτερα...παντως μου αρεσει.
α, επισης και ακομα ενα θετικο, εχει και αριθμολογιο!
HDMI εχει και η τιβι μου εχει πολυ καλη ανλυση και εχω καταχαρει!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
"μαλλον θα κανω μια δυο πληρης φορτισεις και αποφορτισεις και στη συνεχεια θα την βγαλω και δεν θα τη χρησιμοποιω, ετσι εκανα και στο παλιο μου...μονο σε καμια καταιγιδα θα τη βαζω για διακοπες ρευματος..."



γινεται αυτο?στο δικο μου παλιοοο λαπτοπ acer.αν βγαλω την μπαταρια δεν αναβει μετα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
ναι γινεται...στα acer ομως μαλλον δεν γινεται...και ο αδερφος μου acer εχει και δεν δουλευει χωρις μπαταρια...χοντρη βλακεια κατα τη γνωμη μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
και φοβαμαι μην σκασει καμια μπαταρια..:eek:;)


στα hp γινεται?η αδελφη μου εχει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
εγω που εχω hp του 2005 γινεται ναι...αυτος ειναι και ο λογος που μου κρατησε τοσο πολυ η μπαταρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blondie

Νεοφερμένος

Η blondie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ψάχνω κι εγώ παιδιά για φθηνό laptop γύρω στα 500?. Το θέλω μόνο για ιντερνετ δεν παίζω ούτε παιχνίδια ούτε τίποτα άλλο. Είδα στα multirama τον hp G62-B80EV και στον κωτσοβολο τον toshiba satellite C660-13R C925 και ενα -δυο compaq. Ποια είναι η γνώμη σας?
Έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο εσείς που ασχολείστε με αυτά γιατί εγώ είμαι ψιλοάσχετη κ δεν ξέρω τι ακριβώς πρέπει να κοιτάξω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αυτα που λες καλα ειναι παντως..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
https://www.multirama.gr/products/product?pid=0525639&catid=010200
και https://www.multirama.gr/products/product?pid=0525639&catid=010200
Iδια μαρκα και πανω κατω τα ιδια χαρακτηριστικα.Ο δευτερος εχει σιγουρα 1gb καρτα γραφικων ο δευτερος δεν ξερω.Ο i3 ειναι ειναι καλυτερος απο τον pentium p6100 αλλα δεν θα ειναι μεγαλη διαφορα για καθημερινη απλη χρηση ετσι δεν ειναι.Ασε που ο ασπρος ειναι πιο ωραιος.Το καφε....ειναι καπως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blondie

Νεοφερμένος

Η blondie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Είδα ένα laptop στο e-shop ASUS με 499€ και ένα άλλο πάλι ASUS στα multirama με 399€ .Τι γνώμη έχετε? Πρέπει να αγοράσω υπολογιστή επειγόντως κ δεν ξέρω για τι χαρακτηριστικά πρέπει να κοιτάζω. Μήπως αυτά είναι σχετικά παλιός? Από οθόνη,επεξεργαστή κτλ πώς είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αυτο ειναι καλο. και τα asus θεωρουνται τα πιο αξιοπιστα διεθνως..

αυτα επισης φαινονται καλα
Lenovo G560A-6 - Laptop - Core i3-380M 2.53GHz - 15.6" LED - Μαύρο | Multirama
Lenovo G560A - Core i3-370M 2.4 GHz - 15.6" TFT - Μαύρο | Multirama

ποσα λεφτα δινεις μαξιμουμ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blondie

Νεοφερμένος

Η blondie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Το ASUS από το e-shop μου άρεσε κι εμένα περισσότερο. Το άλλο από το multirama μου φαίνεται περίεργο που έχει τόσο χαμηλή τιμή αν και ASUS.Για ποιο λόγο?Λόγω επεξεργαστή, είναι παλιό, τι μειονεκτήματα έχει? Θα κοιτάξω και τα lenovo που μου πρότεινες.
Τον υπολογιστή τον παίρνω για να χαζεύω στο internet και να περνάω την ώρα μου, δεν παίζω κανένα παιχνίδι ούτε βλέπω ταινίες. Δίνω 500€ το πολύ 550€ για το laptop και θα πάρω κι ένα πολυμηχάνημα οπότε να μη μου βγουν πάνω από 600€.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το asus εχει και οθονη led...μεγαλυτερη φωτεινοτητα,,και λιγοτερη καταναλωση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Σκοπευω να αγορασω ενα laptop τον Ιουνιο και θα ηθελα την συμβουλη σας για το τι να ψαξω. Το laptop τον θελω για gaming κυριως (CS:S, CoD κ.α.) και για να βλεπω ταινιες (πιο σπανια). Τι χαρακτηριστικα πρεπει να ψαξω (επεξεργαστης, καρτα γραφικων κτλ) και πανω απο τι μεγεθη (π.χ. μου εχουν πει οτι RAM πανω απο 2GB ειναι οκ). Να σημειωσω οτι η τσεπη μου φτανει μεχρι 750 ευρωπουλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άλλο Φρούτο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σήψη,κατάντια,παρακμή. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ταύρος (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Σκοπευω να αγορασω ενα laptop τον Ιουνιο και θα ηθελα την συμβουλη σας για το τι να ψαξω. Το laptop τον θελω για gaming κυριως (CS:S, CoD κ.α.) και για να βλεπω ταινιες (πιο σπανια). Τι χαρακτηριστικα πρεπει να ψαξω (επεξεργαστης, καρτα γραφικων κτλ) και πανω απο τι μεγεθη (π.χ. μου εχουν πει οτι RAM πανω απο 2GB ειναι οκ). Να σημειωσω οτι η τσεπη μου φτανει μεχρι 750 ευρωπουλα.

Με 750 ευρω,για τα παιχνιδια που θελεις να παιζεις,παιρνεις ΥΠΕΡκαλο πισι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top