Σχολιασμός φθηνών laptops

ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ

Νεοφερμένος

Η ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
καταρχην αγγελε θα εχεις καταλαβει οτι οταν αναφερομαι σε λαπτοπ ποτε δεν μιλαω για καρτεσ γραφικων και αλλα τετοια . παρα μιλαω για ποιοτητα κατασκευης , εννοωντας καλο στιβαρο πλαισιο μητρικη καλοσχεδιασμενη με ποιοτικα υλικα , ευκολα προσβασιμες περεφερειακες συσκευες , υποστηριξη σε οδηγους , σερβις . επειδη σχεδον ολα τα λαπτοπ της αγορας τα εχω πιασει για επισκευη απο το 2006 περιπου μεχρι τωρα υποστηριζω πως οταν ακουτε ACER - HP - TOYRBOX - INNOVATOR - LENOVO κλπ ΜΑΚΡΙΑ . λαπτοπ τα οποια σχεδον ποτε δεν πηρα με σημαντικο προβλημα και οχι τοσο συχνα ηταν τα VAIO - TOSHIBA - DELL και τα βαζω σε σειρα . οποτε καταλαβαινεται τι θελω να πω . βεβαια για να πω την αληθεια η τοσιμπα τωρα τελευταια τα μοντελα που εχει που ειναι κατω απο 500 ευρω τα εχει ψιλοχαλάσει οσο αφορα στο πλαισιο τους αλλα και παλι προβλημα δεν βγαζουν . οποτε συμπερασμα παρτε οτι θελετε απο αυτα τα 3 που προτεινω . μην ψαχνετε ευκαιριες λαπτοπ αλλης μαρκας - επιλεγουν κακοκατασκευες με σκοπο να ριξουν το κοστος να πεσει η ποιοτητα του λαπτοπ ωστε να χτυπησουν την αγορα.
Απ οτι καταλαβα τα hp δεν ειναι καλα κατα τη γνωμη σ, ε? η αληθεια ειναι οτι κ εγω δεν τα πολυσυμπαθω γενικα τα προιοντα αυτης της μαρκας. αλλα χτες ακουσα οτι μια φιλη μ εχει ενα λαπτοπ hp απο το 2004 και δεν εχει παθει τπτ απολυτως. κ δεν ειναι οτι το χρησιμοποιει αραια και που...

α! να σε ρωτησω κ κατι αλλο. εχω εναν επιτραπεζιο innovator απο το 2007. και δεν μ εχει παρουσιασει τιποτα μεχρι τωρα. τωρα τελευταια ομως δεν κλεινει. τι εννοω? παταω εναρξη-σβησιμο-απενεργοποιηση και εμφανιζεται η μπλε οθονη π λεει "εγγραφη μη αποθηκευμενων δεδομενων στο δισκο" κ κολλαει εκει. δεν σσβηνει μετα η οθονη. βεβαια τις δυο τελευταιες μερες δεν ανοιγει κιολας, μου εμφανιζει κατι το οποιο δεν θυμαμαι να σ πω. αυτο μπορει να διορθωθει με ενα φορματ? εχω xp.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
κορωνεα..

για την ποιοτητα κατασκευης στιβαρη κλπ συμφωνω απολυτως,,

τωρα για dell διεθνως και εδω εχω ακουσει οτι χαλανε συχνα και ευκολα σε σχεση με vaio toshiba κλπ ...και στα χερια οτι επιασα,,ειναι πιο ψευτικη κατασκευη,,εξωτερικα βεβαια,,μεσα δεν ξερω..
για hp acer κλπ νταξει..

asus δεν εχουν τυχει?επειδη ειναι και η μητρικη asus βγαινουν κορυφαια..απλα εκανε λαπτοπ για αλλους τοσα χρονια..και τωρα τα πλασαρει μονη της..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα *** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
κορωνεα..

για την ποιοτητα κατασκευης στιβαρη κλπ συμφωνω απολυτως,,

τωρα για dell διεθνως και εδω εχω ακουσει οτι χαλανε συχνα και ευκολα σε σχεση με vaio toshiba κλπ ...και στα χερια οτι επιασα,,ειναι πιο ψευτικη κατασκευη,,εξωτερικα βεβαια,,μεσα δεν ξερω..
για hp acer κλπ νταξει..

asus δεν εχουν τυχει?επειδη ειναι και η μητρικη asus βγαινουν κορυφαια..απλα εκανε λαπτοπ για αλλους τοσα χρονια..και τωρα τα πλασαρει μονη της..
αλλο μητρικες αλλο λαπτοπ . το λαπτοπ ειναι ενα ενιαιο μηχανημα . η μητρικη ειναι ενα εξαρτημα . μην το ξεχνας . και οχι δεν ειναι καλα τα ασους . δυστυχως . δεν ξερω αν αργοτερα αλλαξουν , αλλα αν αλλαξει κατι θα το πω . τα dell απο θεμα πλαστικο δεν ειναι καλα αλλα ... απο εκει και περα ειναι καλοφτιαγμενα . και μην ξεχνατε το σερβις . σημαντικος λογος να διαλεξεις λαπτοπ .
για να ξερετε υπαρχουν 2 εταιρειες σε ολο τον κοσμο που κατασκευαζουν μητρικες καρτες γραφικων κλπ . εκει πανε ολες οι εταιρειες και ζητανε παραγωγη και κατασκευαζουν τα προιοντα τους . και αναλογα τι υλικα και τι ποιοτητα κατασκευης ζητανε αναλογα βγαινει και το κοστος . η ασους πχ βαζει καλα υλικα καλοκατασκευασμενα αλλα πληρωνεις και λιγο φιρμα . αναλογα πανε και στα λαπτοπ .


αρκετα καλο αλλα ψαξε λιγο παραπανω αν δεις και κατι αλλο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα *** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
αρκετα καλο αλλα ψαξε λιγο παραπανω αν δεις και κατι αλλο .

Έχω ψάξει πάρα πάρα πολύ και νομίζω ότι κατέληξα σ'αυτόν:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ

Νεοφερμένος

Η ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Απ οτι καταλαβα τα hp δεν ειναι καλα κατα τη γνωμη σ, ε? η αληθεια ειναι οτι κ εγω δεν τα πολυσυμπαθω γενικα τα προιοντα αυτης της μαρκας. αλλα χτες ακουσα οτι μια φιλη μ εχει ενα λαπτοπ hp απο το 2004 και δεν εχει παθει τπτ απολυτως. κ δεν ειναι οτι το χρησιμοποιει αραια και που...

α! να σε ρωτησω κ κατι αλλο. εχω εναν επιτραπεζιο innovator απο το 2007. και δεν μ εχει παρουσιασει τιποτα μεχρι τωρα. τωρα τελευταια ομως δεν κλεινει. τι εννοω? παταω εναρξη-σβησιμο-απενεργοποιηση και εμφανιζεται η μπλε οθονη π λεει "εγγραφη μη αποθηκευμενων δεδομενων στο δισκο" κ κολλαει εκει. δεν σσβηνει μετα η οθονη. βεβαια τις δυο τελευταιες μερες δεν ανοιγει κιολας, μου εμφανιζει κατι το οποιο δεν θυμαμαι να σ πω. αυτο μπορει να διορθωθει με ενα φορματ? εχω xp.
αν γινεται απαντησε μ λιγο συντομα.! ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
αν γινεται απαντησε μ λιγο συντομα.! ευχαριστω!
\
προφανως ενα φορματ λυνει ολα τα προβληματα αλλα .. καλο ειναι πρωτα να το ψαξεις για ιους η να κανεις μια επαναφορα ωστε να γλιτωσεις απο τον κοπο του φορματ.

Έχω ψάξει πάρα πάρα πολύ και νομίζω ότι κατέληξα σ'αυτόν:)

καλο ειναι να το δεις και απο κοντα ... πηγαινε σε ενα καταστημα και δοκιμασε τον . ισως αλλαξεις γνωμη . παντως αν το εχεις σκεφτει καλα στο προτεινω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα *** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
\

καλο ειναι να το δεις και απο κοντα ... πηγαινε σε ενα καταστημα και δοκιμασε τον . ισως αλλαξεις γνωμη . παντως αν το εχεις σκεφτει καλα στο προτεινω.
Προφανώς και τον έχω δοκιμάσει :):):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
παιδια..θα ηθελα να μου προτεινετε ενα λαπτοπ γυρω στα 400 ευρω που να μην κολλαει και να κανει για ελαφρυ gaming... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
παιδια..θα ηθελα να μου προτεινετε ενα λαπτοπ γυρω στα 400 ευρω που να μην κολλαει και να κανει για ελαφρυ gaming... :)

Οταν λες ελαφρυ;
Γιατι δεν σκεφτεσαι εναν επιτραπεζιο τουλαχιστον; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Για φθηνό δεν ξέρω, αλλά <1000 € είναι η τιμή του, οπότε το βάζω εδώ.
Σκέφτομαι να αγοράσω αυτό το laptop και θα ήθελα γνώμες:
https://www.verkkokauppa.com/fi/product/47952/dfnfm/Asus-Zenbook-UX31E-13-3-HD-i5-2557M-4-GB-128-GB
Τα αξίζει τα λεφτά του με αυτά τα χαρακτηριστικά; Ο κύριος ενδοιασμός μου είναι το ότι δεν έχει optical disc drive... Δηλαδή αν θέλω να εγκαταστήσω κάποιο παιχνίδι ή να μεταφέρω μουσική από τα CD μου, δε γίνεται; :/ Κυρίως για internet κι εργασίες το χρειάζομαι, αλλά πρέπει να λάβω υπ΄όψιν μου και το γεγονός ότι δεν έχω άλλο pc.

Αν έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο laptop με τιμή μέχρι 1000 €, θα ήμουν ευγνώμων. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
θες 13αρι απαραιτητα?οχι κλασσικο 15αρι?

γιατι εκει,,δυσκολευονταινα βαλουν cd λογω χωρου..

δες ενα δειγμα...και με κανονικη καρτα γραφικων ,οχι ενσωματωμενη οπως αυτο που ειπες..

κοιτα,,βλεπω οτι ολα τα 13αρα λαπτοπ που εχουν ssd ,,εχουν ενσωματωμενες καρτες γραφικων -δηλαδη χαλια-οπως και αυτο που εδειξες,,οποτε,,δεν αξιζει,,

το καλυτερο ειναι να παρεις ενα λαπτοπ με καλη καρτα ξεχωρη,,και καλα χαρακτηριστικα, με λιγο χαμηλοτερη τιμη,και να του βαλεις -ή να ζητησεις να σου βαλουν στο μαγαζι,,εναν ssd..
θα ερθει με ιδια τιμη αλλα με καλτερο πιο ισορροπημενο μηχανημα

αφου θες να δωσεις τοσα λεφτα σε λαπτοπ,,σκεψου το καλα..
https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.320748
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Κοιταξε, εφοσων το χρειαζεσαι για εργασιες και internet δεν ειναι απο τα pc που θα προτινα. Δεν θα μπω και στην τζεπη σου, αλλα τι να το κανεις laptop 1000ευρο για εργασιες; Τι να τον κανεις τον επεξεργαστη i5 για το internet και το office;
Επισης, σε αυτα τα λευτα, να εχει on board καρτα γραφικων το θεωρω απαραδεκτο.
Επισης, τις 13 ιντσες τις θες λογο φορητοτιτας; Η απλα ετυχε το συγκεκριμενο μοντελο να σ'αρεσει και να ειναι 13αρι;
Οσο για το cd drive, οτιδηποτε μπορεις να κανεις με cd μπορεις να το κανεις με flashaki, αλλα εσυ ξερεις καλητερα τι σε βολευει και πως εχεις μαθει να δουλευεις. Προσωπικα στο netbook μου ποτε δεν μου ελειψε το cd-drive και στο laptop και που το χω ουτε θυμαμε απο ποτε εχω να το χρησιμοποιησω. Απο την αλλη αν πιστευεις οτι το χρειαζεσαι, παρε καποιο αλλο καλητερα.
Δεν θα σου προτινω καποιο εγω, ουτος η αλλος δεν ξερω την αγορα αυτην την στιγμη, γιατι ξερεις καλητερα τις αναγκες σου. Το μονο που θελω να θιξω, γιατι το βλεπω συχνα να συμβενει και ειναι κριμα, ειναι το καταποσων θες να δωσεις τοσα λευτα για ενα pc αν το θες μονο για internet και εργασιες, που σε αυτην την περιπτωση το ιδιο ανετα θα κανεις την δουλεια σου με ενα των 500ευρο.
Αν τωρα εχεις πιο στενη σχεση με το pc σου και θες για οποιονδηποτε λογο να δωσεις λευτα, δικα σου ειναι και οτι θες τα κανεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Επισης, σε αυτα τα λευτα, να εχει on board καρτα γραφικων το θεωρω απαραδεκτο.
:thumbup::thumbup::thumbup:

και για τη χρηση οντως
ενα 15αρι λαπτοπ καλης μαρκας των 500-600 ευρω ειναι υπεραρκετο,,για τη συνιθησμενη χρηση ολων,,ιντερεντ οφις-ιοβολος- και παιχνιδια ακομα..

αυτα των 900-1000 ευρω παντα μου φαινονταν υπερβολικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
:thumbup::thumbup::thumbup:

και για τη χρηση οντως
ενα 15αρι λαπτοπ καλης μαρκας των 500-600 ευρω ειναι υπεραρκετο,,για τη συνιθησμενη χρηση ολων,,ιντερεντ οφις-ιοβολος- και παιχνιδια ακομα..

αυτα των 900-1000 ευρω παντα μου φαινονταν υπερβολικα..


Υπερβολικα δεν ειναι, αν ειναι δυνατο μηχανιμα και το θες για βαρια χρηση μια χαρα ειναι, απλα οι περισσοτεροι κανουν πολυ ελαφρια χρηση ακομα και αν εχουν πανακριβα μηχανιματα. Εκει ειναι κριμα που φευγουν λευτα χωρις λογο...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaou2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Αν και tablet (οχι λαπτοπ) μου εχει κολλησει πλεον και λογω του στυλ του και λογω της τιμης... σε 20 μερες παω αγγλια το θελει κανεις??
https://www.digitallife.gr/to-google-nexus-7-einai-gegonos-68984/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αν και tablet (οχι λαπτοπ) μου εχει κολλησει πλεον και λογω του στυλ του και λογω της τιμης... σε 20 μερες παω αγγλια το θελει κανεις??
https://www.digitallife.gr/to-google-nexus-7-einai-gegonos-68984/

Αμα μου το χαριζεις δεν θα σου πω οχι!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaou2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 264 μηνύματα.
χαχα, οχι και ετσι!!! πφφφ φανταζεσαι να εργαζεσαι στη google-apple-sony ολα free!
Εγω εχω ενα λαπτοπ hp 15αρα οθονη με 350 ευρω και εδω και δυο χρονια δε μου εχει βγαλει κανενα προβλημα (πριν ειχα vaio 1200 ευρω στον ενα χρονο δεν μπορουσε να ανοιξει καλα καλα...) (το προηγουμενο μοντελο αυτουνου εχω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Για φθηνό δεν ξέρω, αλλά <1000 € είναι η τιμή του, οπότε το βάζω εδώ.
Σκέφτομαι να αγοράσω αυτό το laptop και θα ήθελα γνώμες:
https://www.verkkokauppa.com/fi/product/47952/dfnfm/Asus-Zenbook-UX31E-13-3-HD-i5-2557M-4-GB-128-GB
Τα αξίζει τα λεφτά του με αυτά τα χαρακτηριστικά; Ο κύριος ενδοιασμός μου είναι το ότι δεν έχει optical disc drive... Δηλαδή αν θέλω να εγκαταστήσω κάποιο παιχνίδι ή να μεταφέρω μουσική από τα CD μου, δε γίνεται; :/ Κυρίως για internet κι εργασίες το χρειάζομαι, αλλά πρέπει να λάβω υπ΄όψιν μου και το γεγονός ότι δεν έχω άλλο pc.

Αν έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο laptop με τιμή μέχρι 1000 €, θα ήμουν ευγνώμων. :)

Γιατί δεν κοιτάς κάποιο από τα μοντέλα της Toshiba?
Eίναι αρκετά δυνατά! Έχω μεινει πολύ ευχαριστημένη! Σηκώνουν αρκετά βαριά προγράμματα (φαντάσου πως έχω περασμένα όπως photoshop, illustrator,reason propellerhead) , έχω περασμένες πόσες ταινίες και αυτό εκεί! Τρέχει τόσο γρήγορα σαν μην έχει περάσει από πάνω του ούτε μία μέρα! :clapup:
Εχουν δυνατή "φωνή", το βάζω τέρμα και ακούγεται μέχρι κάτω! Στο λέω αυτό γιατί θεωρούσα δεδομένη την υψηλή ένταση σε όλα τα laptop μέχρι που πήραμε πριν λίγους μήνες ένα siemens και ίσα ίσα που ακούς ένα βιντεο στο youtube με... τέρμα τα γκάζια!:P:pc:
Για κοίτα το... αν θυμάμαι καλά ξεκινάνε από 400-500 ευρώ και ανεβαίνουν! Το δικό μου το είχα πάρει με προσφορά περίπου στα 600 μαζι με office, τσάντα και ποντίκι...

Από την άλλη άμα θέλεις ένα laptop μόνο για εργασίες πάρε κάποιο με 200-300 ευρω! Δεν υπάρχει λόγος να δώσεις παραπάνω χρήματα για κάτι που το κάνουν όλοι οι υπολογιστές!!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top