Ψήφος ή Ψόφος;

Ψήφος ή όχι;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 38)
  • Ναι, μάλλον σε μεγάλο κόμμα.

    Ψήφοι: 5 13.2%
  • Ναι, μάλλον σε μικρό κόμμα.

    Ψήφοι: 27 71.1%
  • Ή δεν θα πάω ή θα ρίξω άκυρο.

    Ψήφοι: 2 5.3%
  • Λευκό. Ό,τι θέλουν οι πολλοί. (!)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Είμαι στην ίδια φάση με σένα, δεν ξέρω τι μου γίνεται.

    Ψήφοι: 4 10.5%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Που κολλάει το δημόσιο χρήμα;;; Εγώ δεν αναφέρομαι σε δημόσιους υπαλλήλους!
Ήδη είναι δυσβάστακτο για μια μικρή εταιρεία να πάρει έναν υπάλληλο, αν ο βασικός μισθός αυξηθεί τόσο πολύ, δεδομένης της οικονομίας που έχουμε ως χώρα, έχεις ιδέα που θα πάει η ανεργία; Πριν μπορέσει να αυξηθεί τόσο ο βασικός μισθός, προέχουν πολλά άλλα πράγματα.

:P:P:P:P:P
Μόνη σου ανέφερες ως παράδειγμα τις "παράλογες" απαιτήσεις κάποιων να ζητούν ως βασικό μισθό 1500 ευρώ. Κι εγώ σου αναφέρω ένα παρόμοιο παράδειγμα.
Στον ιδιωτικό τομέα τώρα, οι διεκδικίσεις των εργαζομένων, δεν φτάνουν τα 1500 ευρώ.....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
:P:P:P:P:P
Μόνη σου ανέφερες ως παράδειγμα τις "παράλογες" απαιτήσεις κάποιων να ζητούν ως βασικό μισθό 1500 ευρώ. Κι εγώ σου αναφέρω ένα παρόμοιο παράδειγμα.
Στον ιδιωτικό τομέα τώρα, οι διεκδικίσεις των εργαζομένων, δεν φτάνουν τα 1500 ευρώ.....:P
Μα αν θεσπιστεί ως βασικός μισθός τα 1500 (και ναι, απ'όσο γνωρίζω το ΚΚΕ για παράδειγμα περίπου τόσα ζητάει, άντε να είναι 1300+), θα υποχρεωθούν και οι ιδιωτικές επιχειρήσεις να συμμορφωθούν με αυτό, όπως γίνεται τώρα με τα 580 (ασχέτως αν μερικές το παραβιάζουν).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Παρότι συμφωνούμε σε πολλά διαφωνούμε για τα αίτια της κατάστασης. Όπως εσύ ανάλυσες παραπάνω αυτό που αναφέρεις έτσι και εγώ ανάλυσα την δική μου 1-2 σελίδες πιο πίσω άποψη την οποία μάλλον δε διάβασες...Συνοπτικά, άλλη οι νοοτροπία του Ιρλανδού και άλλη του Έλληνα. Και δεν κάνει μόνο το κράτος τους πολίτες κυρίως είναι οι πολίτες αυτοί που κάνουν το κράτος. Από αυτούς προέρχονται και οι πολιτικοί, δεν ήρθαν από άλλο πλανήτη. Και οι ίδιοι οι πολίτες τους εκλέγουν. Δηλαδή είχαμε ένα αγνό κράτος και μας διέφθειραν οι πολιτικοί; :hehe: Σίγουρα θα μπορούσαν να αλλάξουν την κατάσταση προς το καλύτερο αλλά σ' αυτό φταίει η γενικότερη σαπίλα που επικρατεί. Τι τα θέλουμε δύσκολα θα δούμε άσπρη μέρα βραχυπρόθεσμα. Στο μέλλον ίσως.

Εχω εντελώς διαφορετική γνώμη.
Η νοοτροπία δεν είναι κάτι που υπάρχει στιν άνθρωπο εκ γεννετής. Είναι επίκτητη, και αποκτάται με βάση τα ερεθίσματα του περιβάλλοντός του. Ο έλληνας γίνεται "ελληνάρας" με όσα έχουμε περιγράψει στο γνωστό θέμα, επειδή του επιτρέπεται να κάνει ό,τι θέλει ατιμώρητα. Πάιρνει αέρα, επέιδη θα παρκάρει όπου θέλει, θα σβήσει την κλήση για το παράνομο παρκάρισμα, θα χτίσει το αυθαίρετο στα καμένα, θα βάλει μέσο να διοριστεί στο δημόσιο, θα κλέψει χρήματα από την υπηρεσία του και δεν θα τρέχει τίποτα και άλλα πολλά......
Πως να μην νιώθει βασιλιάς με όλα αυτά; Το κράτος όμως ολιγωρεί και δεν δημιουργεί τις συνθήκες εκείνες που δεν θα του επέτρεπαν να λειτουργεί έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μα αν θεσπιστεί ως βασικός μισθός τα 1500 (και ναι, απ'όσο γνωρίζω το ΚΚΕ για παράδειγμα περίπου τόσα ζητάει, άντε να είναι 1300+), θα υποχρεωθούν και οι ιδιωτικές επιχειρήσεις να συμμορφωθούν με αυτό, όπως γίνεται τώρα με τα 580 (ασχέτως αν μερικές το παραβιάζουν).
Επαναλαμβάνω:
Δεν είναι τόσες οι απαιτήσεις για τους μισθούς στον ιδιωτικό τομέα, ούτε των εργαζομένων, ούτε του ΚΚΕ, ούτε του ΣΥΡΙΖΑ.
Μάλιστα το ΚΚΕ έχει αναφέρει το ποσό των 1200 ευρώ, αλλά για το δημόσιο τομέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Επαναλαμβάνω:
Δεν είναι τόσες οι απαιτήσεις για τους μισθούς στον ιδιωτικό τομέα, ούτε των εργαζομένων, ούτε του ΚΚΕ, ούτε του ΣΥΡΙΖΑ.
Μάλιστα το ΚΚΕ έχει αναφέρει το ποσό των 1200 ευρώ, αλλά για το δημόσιο τομέα.
Δηλαδή μια γραμματέας στον ιδιωτικό τομέα θα παίρνει 600 και μια στο δημόσιο 1200??
Δεν είναι άδικο αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ναι είναι.
Και δεν είναι μόνο ο μισθός, αλλά και τα επιδόματα και οι παροχές (π.χ. άδειες) και άλλα πολλά που ενισχύουν αυτήν την αδικία.
Βέβαια σε άλλες πειριπτώσεις υπάρχουν αδικίες υπέρ των εργαζομένων του ιδιωτικού τομέα (π.χ. βαρέα και ανθυγειϊνά επαγγέλματα).
Η κυβέρνηση του κ Σημίτη είχε εξαγγείλει, πολλά χρόνια, πριν την εξίσωση όλων αυτών των διαφορών και αδικιών, όμως αυτό δεν έγινε ποτέ.
Το ίδιο είχε εξαγγείλει και η σημερινή κυβέρνηση πριν εκλεγεί, όμως ούτε καν που την απασχόλησε σαν ιδέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δηλαδή μια γραμματέας στον ιδιωτικό τομέα θα παίρνει 600 και μια στο δημόσιο 1200??
Δεν είναι άδικο αυτό;
Μισελούκο, η δικαιοσύνη/εξίσωση ανάμεσα σε ιδιωτικό και δημόσιο τομέα είναι απλά ένα αστείο. Αυτή τη στιγμή αν δούλευα στο Δημόσιο ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ με το πτύχιο που έχω, θα έπαιρνα 1100? καθαρά πρώτο μισθό - στον ιδιωτικό τομέα φυσικά και παίρνω ΠΟΛΥ λιγότερα απ' αυτά! Επίσης θα είχα άδεια εγκυμοσύνης ένα χρόνο, ενώ με το ΙΚΑ έχω 4 μήνες και σίγουρα αν κάτσω και το ψάξω θα βρω και πολλές άλλες διαφορές να σου παραθέσω.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μισελούκο, η δικαιοσύνη/εξίσωση ανάμεσα σε ιδιωτικό και δημόσιο τομέα είναι απλά ένα αστείο. Αυτή τη στιγμή αν δούλευα στο Δημόσιο ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ με το πτύχιο που έχω, θα έπαιρνα 1100? καθαρά πρώτο μισθό - στον ιδιωτικό τομέα φυσικά και παίρνω ΠΟΛΥ λιγότερα απ' αυτά! Επίσης θα είχα άδεια εγκυμοσύνης ένα χρόνο, ενώ με το ΙΚΑ έχω 4 μήνες και σίγουρα αν κάτσω και το ψάξω θα βρω και πολλές άλλες διαφορές να σου παραθέσω.. :)
Το γνωρίζω αυτό για τις άδειες.
Ωστόσο, επειδή υπάρχει αδικία, να την ενισχύσουμε κιόλας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν είπα να την ενισχύσουμε, απλά ούτως ή άλλως έτσι είναι. Αυτό λέω. Κι αν ο βασικός μισθός πάει στα 1300 πχ αυτό θα ισχύει ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΑΔΙΑΚΡΙΤΑ μόνο για τον δημόσιο τομέα δυστυχώς.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Χαχαχα,
όχι να ενισχύσουμε και την άλλη πλευρά.
Αν γενικά η άποψη μας είναι να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα τότε είναι που πάμε κατά διαόλου.

Με τα 580 η δεν ξέρω κι εγώ τι δε ζεις, αγκομαχάς.

Κι επειδή εγώ το ανέφερα το 1500 το θεωρώ και εφικτό και αναγκάιο, για αξιοπρέπεια στη ζωή και κάλυψη των βασικών αναγκών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Με τα 580 η δεν ξέρω κι εγώ τι δε ζεις, αγκομαχάς.

Κι επειδή εγώ το ανέφερα το 1500 το θεωρώ και εφικτό και αναγκάιο, για αξιοπρέπεια στη ζωή και κάλυψη των βασικών αναγκών.
Σ'αυτό συμφωνώ. Δεν μπορώ να καταλάβω πώς μπορεί να ζήσει κάποιος με τόσο λίγα λεφτα. 600 και 700 ευρώ είναι ψίχουλα:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χαχαχα,
όχι να ενισχύσουμε και την άλλη πλευρά.
Αν γενικά η άποψη μας είναι να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα τότε είναι που πάμε κατά διαόλου.

Με τα 580 η δεν ξέρω κι εγώ τι δε ζεις, αγκομαχάς.

Κι επειδή εγώ το ανέφερα το 1500 το θεωρώ και εφικτό και αναγκάιο, για αξιοπρέπεια στη ζωή και κάλυψη των βασικών αναγκών.
Εγώ αυτό που εννοώ είναι οτι αν το κράτος θέλει να επιβάλλει τέτοιο βασικό μισθό, να ενισχύσει και τους εργοδότες. Δεν είναι όλες οι επιχειρήσεις πολυεθνικές, και αν με κάποιο τρόπο γίνει υποχρεωτικός ένας τέτοιος μισθός στη σημερινή Ελλάδα, η ανεργία θα ανέβει πολύ, κάτι που δεν συμφέρει ούτε τους μεν ούτε τους δε. Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Σ'αυτό συμφωνώ. Δεν μπορώ να καταλάβω πώς μπορεί να ζήσει κάποιος με τόσο λίγα λεφτα. 600 και 700 ευρώ είναι ψίχουλα:/:
και να προσθέσω το εξής. Λέμε ότι οι Έλληνες δεν κάνουν παιδιά, ότι η Ελλάδα "γερνάει" και ότι οι Τούρκοι θα μας φάνε και μπλα μπλα (καλά αυτό με τους Τούρκους μην το πάρετε σοβαρά:P) αλλά ρε παιδιά πώς να κάνει παιδιά ένα ζευγάρι με αυτούς τους μισθούς? Τι θα τα ταίζει, πέτρες?:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Με τι πόρους η ελλάδα να θεσπίσει 1500 βασικό μισθό; :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Με τι πόρους η ελλάδα να θεσπίσει 1500 βασικό μισθό; :blink:
ας μην είναι 1500, ας είναι 1000, ας είναι κάτι αξιοπρεπές.
Με τους πόρους που τις επιτρέπει να διοργανώνει ολυμπιακούς και eurovision
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
ας μην είναι 1500, ας είναι 1000, ας είναι κάτι αξιοπρεπές.
Με τους πόρους που τις επιτρέπει να διοργανώνει ολυμπιακούς και eurovision


Νομίζω ότι πρέπει να συνεδητοποιήσουμε ότι όχι μόνο δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα αλλά ότι αν συνεχίσουμε έτσι τα ασφαλιστικά ταμεία θα καταρρεύσουν και συντάξεις εμείς οι τωρινοί 20άρηδες δεν πρόκειται να πάρουμε...

Δεν έχουμε ούτε την οικονομία της Αγγλίας, ούτε της Σουηδίας αλλά αντίθετα έχουμε τεράστια χρέη στην Ευρώπη. Αν δεν μας είχε επιδοτήσει η ευρωπαική ένωση πολλά από τα έργα που βλέπουμε δεν θα είχαν γίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
διάβασα σχεδόν όλα τα ποστ και συμφωνώ με πειρατή και nosaltres.

αυτό δε σημαίνει ότι και κάποιες άλλες απόψεις δεν είναι σωστές.

μπήκα στο τρυπάκι και είδα το site της φιλ. συμμαχίας για να δω προς τι το μπιγκ φας.

Για κάποιες από τις θέσεις τους ..
.αποποινικοποίηση ουσιών, άρση μονιμότητας δημοσίου, μη κρατικά πανεπιστήμια
θα μπορούσα να μιλάω μέχρι αύριο το λιγότερο καθότι ΔΙΑΦΩΝΩ ΚΑΘΕΤΑ αλλά θα πω μόνο ότι δεν είναι και τπτ καινούριο...
μια μικρή ΝΔ μου κάνουν ...απλά αυτοί τα λένε πιο χύμα ενώ οι άλλοι τα πασάρουν σε περιτύλιγμα..


ανεξάρτητα πάντως από το τι πιστεύω εγώ για το εν λόγω ο καθένας έχει δικαίωμα στα δικά του πιστεύω του και εννοείται ότι ακόμα και όταν διαφωνώ προτιμώ όλοι να πάνε να ψηφίσουν.

να πω προκαταβολικά ότι δε θα μπω σε κανέναν διάλογο-αντιπαράθεση για τις θέσεις του άνω κόμματος γιατί αρνούμαι να συμβάλλω έστω και με τη διαφωνία μου στην περαιτέρω διαφήμισή του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Με τι πόρους η ελλάδα να θεσπίσει 1500 βασικό μισθό; :blink:

Νομίζω ότι πρέπει να συνεδητοποιήσουμε ότι όχι μόνο δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα αλλά ότι αν συνεχίσουμε έτσι τα ασφαλιστικά ταμεία θα καταρρεύσουν και συντάξεις εμείς οι τωρινοί 20άρηδες δεν πρόκειται να πάρουμε...

Δεν έχουμε ούτε την οικονομία της Αγγλίας, ούτε της Σουηδίας αλλά αντίθετα έχουμε τεράστια χρέη στην Ευρώπη. Αν δεν μας είχε επιδοτήσει η ευρωπαική ένωση πολλά από τα έργα που βλέπουμε δεν θα είχαν γίνει.
Aν γίνει καλύτερη διαχείρηση των οικονομικών και πάψει η κατασπατάληση του δημοσίου χρήματος, ίσως και να είναι εφικτό. Η χώρα μας έχει πόρους, έχει εισοδήματα, αλλά χρειάζεται ένα καλό νοικοκύρεμα. Χρήματα υπάρχουν, αλλά πάνε αλλού.
Δεν δικαιούσε να κάνεις Ολυμπιακούς αγώνες και διάφορα πανηγυράκια, όταν δεν έχεις λύσει βασικά κοινωνικά ζητήματα.
Το ύψος του μισθού δεν έχει καμιά σχέση με τα ασφαλιστικά ταμεία, εκτός αν εννοούσες ενδεχόμενη αύξηση των συντάξεων, οπότε οκ.
Ολα τα κράτη έχουν χρέη προς την ευρωπαϊκή ένωση, η χώρα μας μάλιστα είναι ίσως η μόνη που έχει δεχτεί πρόστιμα-ποινές για κακή ή ελλειπής απορρόφηση ορισμένων κοινοτικών κονδυλίων.
Αυτό κι αν είναι ανικανότητα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Το ύψος του μισθού δεν έχει καμιά σχέση με τα ασφαλιστικά ταμεία, εκτός αν εννοούσες ενδεχόμενη αύξηση των συντάξεων, οπότε οκ.

Απλώς το πρόσθεσα για να δείξω ότι η οικονομική κατάσταση στη χώρα δεν είναι η καλύτερη δεν εννοούσα ότι σχετιζονται μεταξύ τους.

Πάντως έχω να πω πάνω σε αυτά που έιπε και η prime ότι βρίσκω αυτό το κόμμα ακόμη και αν δεν συμφωνώ με όλες του τις θέσεις έτη φωτός πιο κοντά στην σύγχρονη πραγματικότητα από τις αντιλήψεις υπόλοιπων 4ων της βουλής και ειδικά του ΚΚΕ και ΣΥΡΙΖΑ. Βέβαια άποψη μου είναι αυτή και ο καθένας μπορεί να πιστεύει ότι θέλει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
καπως ετσι ειναι. θα συμφωνησω εντονα με παλαντιν, οπου αναρωτιεται ευλογα ΠΩΣ θα γινει ο βασικος 1500ε.
παιδια, αυτοι που κανουν ολυμπιακους και γιουροβυζιον, δεν ειναι ο κυρ κωσταντης στον οποιο εγω δουλευω ημιαπασχοληση, ωστε να μου δωσει τα 750. και οχι μονο σε μενα, αλλα και στις αλλες 3 υπαλληλους, και στο ικα αλλα τοσα, για να ειναι και νομιμος. που να τα βρει ρε παιδια? η μηπως να το κλεισει το μαγαζι? γιατι τελικα ο αμοιρος αυτο θα κανει, θα απολυσει τους μισους, για να παιρνουν οι αλλοι μισοι συνολικα αυτα που πληρωνε πριν για ολους.


ΤΟ ΨΑΡΙ ΒΡΩΜΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top