Σχολιασμός φθηνών laptops

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καλο ειναι..

τα τοσιμπα θεωρουνται πιο αξιοπιστα
τα hp λενε οτι ζεσταινονται πιο ευκολα..

δεν εχει hdmi,και λεει ενσωματωμενη υποδοχη ηχουμικροφωνου κλπ
μήπως δεν εχει υποδοχες για μικροφωνο κλπ?

παρε το τοσιμπα απο αλλο μαγαζι να τελειωνουμε..τοσα σου εδειξα
μην φορτωθεις δευτερο πραμα..

τοσα λεφτα δινεις..

ή αμα τα ξερεις παρε κανα τοσιμπα eshop να τελειωνουμε..:look:8):worry:


εγω σου γραφω απο αυτο
στο eshop ηδη εξαντληθηκε
αλλα εχει ενα με 2,2 cpu καλυτερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
συμφωνω με τον αγγελο τα toshiba ειναι must δεν παθαινουν τπτ
στο eshop ηδη εξαντληθηκε
ε και δεν μπορεις να κανεις παραγγελια και να φερουν???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Έχω εμπειρίες με 2 toshiba και ζεσταίνονται πολύ... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ViPeRMiMiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Γιατι τα acer καθολου xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
αγγελε θα παθω τραλαλα.. καθε μερα καινουριο μ δειχνεις. ;Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Έχω εμπειρίες με 2 toshiba και ζεσταίνονται πολύ... :hmm:
πηρα βαση αφου εκαψα τν 1200 ευρω 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αγγελε θα παθω τραλαλα.. καθε μερα καινουριο μ δειχνεις. ;Ρ

στα 2.2 δεν λεει λεπτομερεις αλλα φαινεται ιδιο απλα με 2,2 cpu αντι 2.1αυτου που ελεγες....
αλλα μπορειςνα ρωτησεις ακριβως στοιχεια....
αλλα ολα ιδια θα ειναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Τρία ΗΡ που έχω δουλέψει ήταν φούρνοι.
Ένα Fujitsu-Siemens από την άλλη, δεν ανεβάζει θερμοκρασία με τίποτα
Πάντως έχει σημασία και πως στέκεται το λαπτοπ. Μην το βάζετε πάνω στα πόδια σας ή πάνω σε μαξιλάρι! Σε επίπεδη σκληρή επιφάνεια ή ειδική βάση για να μπορούν οι ανεμιστήρες του να κάνουν δουλειά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ένα Fujitsu-Siemens από την άλλη, δεν ανεβάζει θερμοκρασία με τίποτα
ειναι γενικα αξιοπιστα αυτα?
δεν τα ξερω και δεν τα εμπιστευομαι τοσο..:hmm:
για να ξερω να τα συστηνω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Γιατι τα acer καθολου xD
για δωσε inside info γι αaccer ?
αντε και περιμενω να παρω καινουριο μηχανημα της εταιριας:P
Έχω εμπειρίες με 2 toshiba και ζεσταίνονται πολύ... :hmm:
ναι αλλα δεν παθαινουν τπτ απλα καιγονται,δεν χαλανε σιγα!!!
πηρα βαση αφου εκαψα τν 1200 ευρω 8)
απο ποτε υπαρχουν βασεις για τv και επισης απο ποτε ανεβαζουν θερμοκρασιες ???:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
ειναι γενικα αξιοπιστα αυτα?
δεν τα ξερω και δεν τα εμπιστευομαι τοσο..:hmm:
για να ξερω να τα συστηνω..

Όχι, μην τα συστήνεις :D Η εταιρεία έχει κλείσει πλέον νομίζω. Από υποστήριξη δηλαδή το απόλυτο μηδέν.
Από αξιοπιστία καλά τα πάει, αλλά τι να το κάνω όταν οι drivers του δεν ανανεώνονται;

EDIT: https://en.wikipedia.org/wiki/Fujitsu_Siemens_Computers

απο ποτε υπαρχουν βασεις για τv και επισης απο ποτε ανεβαζουν θερμοκρασιες ???:hmm::hmm:

Αν κατάλαβα καλά το μήνυμα της Boom, τν = τον η/υ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Αν κατάλαβα καλά το μήνυμα της Boom, τν = τον η/υ
ωωωωωωω βαθυ το νοημα my bad:redface::P:redface:
παντως εγω μια βαση με 20 ευρω(για 11αρα οθονη) απλα και μονο με ενα ανεμιστηρακι που ειχα παρει δεν μπορω να πω εκανε δουλεια αλλα, ποναγαν τα χερια μου αν πληκτρολογουσα για 2++ ωρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το μονο που ισως να αξιζε να περιμενεις ειναι κανα i5 κατω απο τα 500 ευρω..
επειδη φτανει με turbo boost 3,1 klp..

αλλα για απλο μηχανημα για καθημερινη χρηση..

δεν ξερω αν αξιζει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

thaymatopoios

Νεοφερμένος

Ο thaymatopoios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα την άποψη σας μιας κ πρόκειται να αγοράσω laptop συντομα. Το "budget" που έχω να χρησιμοποιήσω είναι καθορισμένο και έχει ταβάνι ταν ~550 ευρώ. Είμαι γνώστης υπολογιστών, αλλά επειδή το τελευταίο μεγάλο διάστημα έχω σταματήσει να παρακολουθώ τα της τεχνολογίας, μιας κ ήμουν καθαρά χρήστης desktop PC, θα ήθελα την άποψη σας για τα laptop. Ψάχνωντας στο e-shop έχω ψιλοκαταλήξει στα εξείς 2:

1) https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.909034

2) https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.901011

Το χέρι πάει πιό πολύ στο vaio μιας κ η sony μου είναι αρκετά συμπαθής σαν εταιρία , αλλα θα εκτιμούσα πολύ σοβαρά την αποψή σας. Ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Καταρχην, θες οποσδηποτε απο το e-shop;
Θες γνωμες μονο για αυτα τα δυο η εισαι ανοιχτος και σε αλλες προτασεις;
Τι χρηση εχεις σκοπο να κανεις;

Σαν εταιριες εχω πολυ καλες εμπειριες και απο τις δυο. Εχω ενα hp ο ιδιος, εχω και μερικα στο φιλικο μου περιβαλων και ειναι σκυλια. Vaio εχω κανα δυο στον φιλικο περιγυρο, και ειναι επισης σκυλια.
Αναμεσα στα συγκεκριμενα δυο θα διαλεγα το hp λογο επεξεργαστη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thaymatopoios

Νεοφερμένος

Ο thaymatopoios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
δεν θέλω αποκλειστικά να είναι απο το e-shop, αλλά γενικά θα προτιμούσα να μη το πάρω από ξένο site για παράδειγμα! Φυσικά είμαι ανοικτός κ σε άλλεσ προτάσεις αρκεί να είναι στο ποσό που μιλάμε... Επίσης το θέλω για γενική χρήση... Κ για να μπορώ να παίξω games (φυσικά δεν αναφέρομαι σε αυτά που έχουν τρελές απαιτήσεις αλλά τα πιο νορμάλ, κ ακόμα να το χρησιμοποιώ στη σχολή για εργασίες, ταινίες κτλ κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μια κουφη απορια παιδες
λιγο ασχετη
εχω windows xp τωρα
και δεν μπορω να βρω win 7 home premium ελληνικα καθαρα να βαλω,,-κωδικους βρηκα-ειναι αυτοι κατω απο τα λαπτοπ βαισκα ειναι αχρησιμοποιητοι-
εχω βρει ομως αγγλικα

θα εχω κανα προβλημα με τα ελληνικα προγραμματα ?να βαλω αγγλικα νατελειωνω?(που τα καταλαβαινω και καλυτερα βασικα)
σκεφτομαι να βαλω και win 8 με 15 ευρω που λενε,,αλλα ειμαι πολυ δυσπιστος στη συμβατοτητα σε παιχνιδια κλπ

αν μπορει να βοηθησει κανεις..:worry:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Orpheas

Νεοφερμένος

Ο Ορφέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Τι εννοείς προβλήματα;
Απλώς θα έχεις αγγλικό interface και τα προγράμματα θα τρέχουνε ανάλογα με την επιλογή της γλώσσας που θα κάνεις σε αυτά.

Τα Windows 8 είναι ακόμα πολύ καινούργια, άσε άλλους να τα τρέξουνε πρώτα και να βρούνε προβλήματα και βάλτα αργότερα αν τα θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μερικα προγραμματα σε ελληνικα,-ελαχιστα πια-ή και σε υποτιλους
εχουν αναφερθει θεματα

τωρα τα 8 λεω να τα κατεβασω με 15 ευρω αν γινεται να δω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top