Πώς αντιδρούν οι άντρες απέναντι στις δυναμικές γυναίκες;

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τι θα πει δυναμικη και μη δυναμικη γυναικα?:hmm:Ποτε δε το καταλαβα, παρα τις αναλυσεις μου και τις παρατηρησεις μου γυρω γυρω δεν καταφερα να τα ξεχωρισω, να πειστω πως ειναι κι ετσι κι ετσι.

Μια δυναμικη (ας πουμε οικονομικα ανεξαρτητη, μορφωμενη) ανετοτατα μπορει να πατησει τη μπανανοφλουδα και να γινει υποχειριο ενος μαλακα.
Μια μη δυναμικη επισης (οικονομικα εξαρτημενη απο εναν ανδρα ας πουμε γιατι εδω που τα λεμε το χρημα και το κοινωνικο στατους κυριως καθιστα μια γυναικα δυναμικη η οχι, ετσι οπως παρουσιαζεται τουλαχιστον) μπορει να φερθει εξυπνα και να χει διπλα της αντρακλα.

Ε στην πρωτη κατηγορια, να βρασω την δυναμικοτητα. Αν την εχεις, οπως λες, ψαξε βρες εναν τυπο ισο κι ομοιο σου, κι οχι εναν ''αδυναμο, χλε χλε, φλουφλη πως το λενε'' ας πουμε.
Στη δευτερη κατηγορια να τη βρασω την αδυναμια σου στα οικονομικα σου η στις γνωσεις σου, ενας αντρας δε θα στα προσφερει τοσο οσο θα ειχες εσυ την χαρα να τα απολαμβανεις σαν κοπους δικους σου.

Θεωρω πως δυναμικες ολες μπορουν να γινουν, εξαρταται τη φαση/ την καθε κατασταση που χουν να αντιμετωπισουν.

Αυτο που δεν μπορουν ολοι κι ολες να αποκτησουν ειναι η δυναμη χαρακτηρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αποκτησουν ειναι η δυναμη χαρακτηρα.
αυτη μετραει πανω απο όλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Γιατί μια γυναίκα θυμώνει αν υποννοήσει κάποιος οτι δεν είναι δυναμική;;;


επειδή είναι

:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
επειδή είναι
κομπλεξικη συμπληρωνω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Αυτο που δεν μπορουν ολοι κι ολες να αποκτησουν ειναι η δυναμη χαρακτηρα.

Εξαιρετική σημείωση από την mindcircus.

Αναλύω:

Δυναμική γυναίκα, τουλάχιστον στα δικά μου μάτια και για την παρούσα αντίληψή μου, είναι η γυναίκα που παρά τις όποιες αντιξοότητες και στερεότυπα που πιθανόν να έχει αντιμετωπίσει, έχει καταφέρει και είναι ξύπνια, μορφωμένη, με μια δουλειά που της επιτρέπει να συντηρεί τον εαυτό της (και γιατί όχι και μια οικογένεια), χωρίς αυτό να σημαίνει ότι χάνει τη θηλυκότητά της. Δεν έχει καμία σχέση η θηλυκότητα ή η απώλεια αυτής, με τη δυναμικότητα μιας γυναίκας.

Η κολλητή της μάνας μου είναι μια τέτοια γυναίκα. Δουλεύει σε εργοστάσιο παρακαλώ και κάνει διανομές σε όλη την Αθήνα και γυρίζει σπίτι της αργά το βράδυ. Έχει μεγαλώσει 2 καταπληκτικά παιδιά, το ένα το σπούδασε σε 2 σχολές κι όλας. Η μάνα μου έχει να το λέει ότι την θαυμάζει, όπως κι εγώ άλλωστε!:)


αντίθετα....

Η γυναίκα αντράκι, είναι συνήθως μια γυναίκα που έχει περάσει:

α) άσχημη παιδική/εφηβική ηλικία
β) οικογενιακές καταστάσεις βίας
γ) απλή αντίδραση στο συντηρητικό οικογενιακό περιβάλλον

...και έχει χάσει τα περισσότερα στοιχεία της θηλυκότητάς της, ως επι το πλείστον στον χαρακτήρα, πολύ πιθανόν και στην εμφάνιση. Έκανε αυτό που λέμε "Highjack" στο πεπρωμένο του άντρα, γιατί λογικά έχει κάποιο απωθημένο να αντιμετωπιστεί ως άντρας ή να αντιμετωπίσει τα πράγματα όπως ακριβώς ένας άντρας, ακριβώς επειδή εν αντιθέσει με τη δυναμική γυναίκα, η γυναίκα αντράκι ΔΕΝ έχει βρει τη δύναμη μέσα της. Γι αυτό λέμε ότι είναι σα το φρούτο, σκληρή σαν τσιμέντο απ' έξω, ρευστή σαν χυλός από μέσα. Γι αυτό συνήθως αυτό το είδος γυναίκας κουβαλάει και φοβερά ψυχολογικά κατάλοιπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Γιατί μια γυναίκα θυμώνει αν υποννοήσει κάποιος οτι δεν είναι δυναμική;;;

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει; Και να το κάνω λίγο πιο συγκεκριμένο. Γιατί είναι προσβολή ή κακό να υποννοήσει κάποιος οτι μια γυναίκα δεν είναι δυναμική; Προσωπικά δε θα με πείραζε αν δε με θεωρεί κάποιος δυναμική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει; Και να το κάνω λίγο πιο συγκεκριμένο. Γιατί είναι προσβολή ή κακό να υποννοήσει κάποιος οτι μια γυναίκα δεν είναι δυναμική; Προσωπικά δε θα με πείραζε αν δε με θεωρεί κάποιος δυναμική.
Ενοχλούνται μάλλον γιατί η εξιδανικευμένη έκδοση του εαυτού τους που έχουν ως πρότυπο περιλαμβάνει και δυναμισμό. Για σένα, δεν περιλαμβάνει κάτι τέτοιο, οπότε δεν σε ενοχλεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εγω παντως δεν ειμαι καθολου δυναμικη και το παραδεχομαι απο μονη μου.:redface:

παντως σε καμια περιπτωση δε θελω να θεωρειται οτι οι γυναικες που δεν ειναι ιδιαιτερα δυναμικες ειναι αβουλα πλασματα, χωριις γνωμη και σκεψη για τιποτα.

θενκ γκοντ, υπαρχουν και οι αντρες που τους αρεσει η γυναικα να ναι λιγο πιο ''αδυναμη''. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
νομιζεις λοβ μου οτι δεν εισαι δυναμικη. ο καθε ανθρωπος κρυβει δυναμεις μεσα του. απλα καποιοι τις εξωτερικευουν και καποιοι αλλοι οχι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
νομιζεις λοβ μου οτι δεν εισαι δυναμικη. ο καθε ανθρωπος κρυβει δυναμεις μεσα του. απλα καποιοι τις εξωτερικευουν και καποιοι αλλοι οχι.
σωστο..αλλοι εχουν επιθετικη δυναμη..
και αλλοι εχουν "απορροφητικη " δυναμη...παθητικη που λεμε....αλλα ειναι καπως λαθος ο ορος..

καθε χαρακτηρας και ανθρωπος-φυλο εχει δυνατα και αδυνατα σημεια..
δυναμεις και αδυναμιες..
ετσι ειναι η ζωη και η φυση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
^Δεν είμαι κάρτα πόκεμον. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δεν είμαι κάρτα πόκεμον.
δεν το πιασα:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Επιφυλακτικα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χριστακης

Νεοφερμένος

Ο χριστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εμείς οι άντρες έχουμε την συνήθεια να περηφανευόμαστε για τα προσόντα μας στις κλίκες των φίλων μας.Ομως πολλές φορές τα κάνουμε θάλασσα όταν μας αρέσει μια δυναμική κοπέλα που πιστεύουμε ότι ταιριάζει με εμάς.Φοβόμαστε να την προσεγγίσουμε για πολλούς λόγους.Θέτω τις συνηθισμένες δικαιολογίες που προβάλλουμε ώστε να μην προσεγγίσουμε αυτην που θέλουμε.

1. Ρε φίλε αποκλείεται αυτή να είναι ελεύθερη.
2.Ρε φίλε είδες τι βαριά φωνή έχει.Μιλά εχθρικά και θα τα χάσω
3.Ρε φίλε ειναι δυναμική και θα την ξενερώσω επειδή την φοβάμαι.
4.Ρε φίλε αν είναι ελεύθερη και έχει κλειστεί στο καβούκι της?
5.Ρε φίλε δεν μπορώ να σπάσω τις άμυνες της!
6.Ρε φίλε αυτή θα θέλει τον άντρα να είναι μελαχρινός,γυμνασμένος,,κακό παιδί!
7.Ρε φίλε αυτή σίγουρα έχει διώξει εκατοντάδες άντρες και θα με διώξει και εμένα.
8.Ρε φίλε δεν είμαι όμορφος και δεν έχω λεφτά.Γιατί να μου δώσει σημασία?
9.Ρε φίλε με ενοχλεί πολύ η χυλόπιτα.Θα το πάρω προσωπικά και θα πάθω κατάθλιψη.
10.Ρε φίλε την έχω fb αλλά δεν της μιλώ γιατί θα νομίσει ότι την θέλω.!
11.Ρε φίλε ξέρει την μάνα μου και δεν θα με δει ερωτικά για αυτο το λόγο!
12.Ρε φίλε φοβάμαι να της κάνω ευθή πέσιμο.
13.Ρε φίλε δεν ξέρω να μιλάω σε γυναίκα.
14.Ρε φίλε είναι τόσο όμορφη και ξέρεις τι λένε για τις όμορφες.


Ρωτάω τις κοπέλες αλλα και τους άντρες που τα έχουν ξεπεράσει αυτά.Αν είχατε φίλο,αδερφό που σας τα λέει αυτά τι θα τον συμβουλεύατε να κάνει?Πως μπορούμε να βοηθήσουμε τους συνανθρώπους μας να τα ξεπεράσουν αυτά?Πιστεύετε ότι ευθύνεται η κοινωνία για το ότι ο άντρας νιώθει κατώτερος από την γυναίκα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Καποια στιγμη πρεπει να μαθουμε να μη φοβομαστε τη χυλοπιτα, γιατι ολα οσα γραφεις ειναι ανασφαλειες που κατα 99% οδηγουν σε πορτα. Πιστευω ο μονος τροπος να ξεπερασεις αυτο τον φοβο (οχι εσυ, ο καθενας μας) και δν εισαι κανας ναρκισσος ειναι πολυ απλα να φας μερικες ωστε πλεον να μη σε φοβιζει η αποτυχια. Τι ειχαμε τι χασαμε. Δν γινεται μονιμα να ειναι αρνητικα τα αποτελεσματα. Καποια στιγμη θα γυρισει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Εμείς οι άντρες έχουμε την συνήθεια να περηφανευόμαστε για τα προσόντα μας στις κλίκες των φίλων μας.Ομως πολλές φορές τα κάνουμε θάλασσα όταν μας αρέσει μια δυναμική κοπέλα που πιστεύουμε ότι ταιριάζει με εμάς.Φοβόμαστε να την προσεγγίσουμε για πολλούς λόγους.Θέτω τις συνηθισμένες δικαιολογίες που προβάλλουμε ώστε να μην προσεγγίσουμε αυτην που θέλουμε.

1. Ρε φίλε αποκλείεται αυτή να είναι ελεύθερη.
2.Ρε φίλε είδες τι βαριά φωνή έχει.Μιλά εχθρικά και θα τα χάσω
3.Ρε φίλε ειναι δυναμική και θα την ξενερώσω επειδή την φοβάμαι.
4.Ρε φίλε αν είναι ελεύθερη και έχει κλειστεί στο καβούκι της?
5.Ρε φίλε δεν μπορώ να σπάσω τις άμυνες της!
6.Ρε φίλε αυτή θα θέλει τον άντρα να είναι μελαχρινός,γυμνασμένος,,κακό παιδί!
7.Ρε φίλε αυτή σίγουρα έχει διώξει εκατοντάδες άντρες και θα με διώξει και εμένα.
8.Ρε φίλε δεν είμαι όμορφος και δεν έχω λεφτά.Γιατί να μου δώσει σημασία?
9.Ρε φίλε με ενοχλεί πολύ η χυλόπιτα.Θα το πάρω προσωπικά και θα πάθω κατάθλιψη.
10.Ρε φίλε την έχω fb αλλά δεν της μιλώ γιατί θα νομίσει ότι την θέλω.!
11.Ρε φίλε ξέρει την μάνα μου και δεν θα με δει ερωτικά για αυτο το λόγο!
12.Ρε φίλε φοβάμαι να της κάνω ευθή πέσιμο.
13.Ρε φίλε δεν ξέρω να μιλάω σε γυναίκα.
14.Ρε φίλε είναι τόσο όμορφη και ξέρεις τι λένε για τις όμορφες.


Ρωτάω τις κοπέλες αλλα και τους άντρες που τα έχουν ξεπεράσει αυτά.Αν είχατε φίλο,αδερφό που σας τα λέει αυτά τι θα τον συμβουλεύατε να κάνει?Πως μπορούμε να βοηθήσουμε τους συνανθρώπους μας να τα ξεπεράσουν αυτά?Πιστεύετε ότι ευθύνεται η κοινωνία για το ότι ο άντρας νιώθει κατώτερος από την γυναίκα?

Όλα αυτά που περιγράφεις θα μπορούσαν να ειπωθούν από κάποιον που ζει στο ''συννεφάκι'' του και δεν θέλει να πέσει από εκεί...που είναι προκατειλλημένος για κάποια πράγματα χωρίς καν να τα έχει δοκιμάσει...κάθε φορά δεν είναι η ίδια ...μπορεί να τα θαλάσσωσες τη μια φορά αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα τα θαλασσώνεις πάντα!
Ισχύει και για άντρες και για γυναίκες!Δεν φταίει αν η άλλη/ος είναι δυναμική/ος ... φταίει το ότι εμείς είμαστε αρκετά φοβισμένοι...σκεφτείτε το έτσι είναι..Άλλωστε δεν νομίζω ότι δυναμικός χαρακτήρας είναι αυτός που θα σε μειώσει και ''θα σου ρίξει σίγουρα τη χυλόπιτα'' , είναι αυτός που απλά έχει ξεπεράσει όλα αυτά που περιγράφεις και διαθέτει αυτοπεποίθηση...
Φόβος φόβος φόβος όλα εκεί είναι κρυμμένα...μην φοβάστε λοιπόν δεν πέθανε ποτέ κανένας από μια χυλόπιτα...(εκτός και αν έχει αυτοκτονικές τάσεις :P) Είναι καλύτερα για μένα να φάμε τη χυλόπιτα ;) θα μας κάνει πιο δυνατούς ...θα πολεμήσουμε τον φόβο μας.... Για αυτό και λένε ''ότι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό

Θα σου αποδείξω ότι κάτι τέτοιο συμβαίνει και στις γυναίκες αν και ο ρόλος μας δεν είναι ο ίδιος όπως τον δικό σας...
1.Φιλενάδα δες τη γκόμενα του σιγά μη γυρίσει να με κοιτάξει εμένα ... αυτή είναι θεά!
2.Του αρέσουν οι μεγαλύτερες εμένα θα με θεωρεί νιάνιαρο
3.Σιγά μη του ζητήσω να βγούμε αυτός να το κάνει αυτός είναι ο ''κυνηγός'' αλλά δεν το έχει κάνει άρα δε με θέλει ..αν με ήθελε θα το έλεγε.
4.Καλά παίζει να έχει καταλάβει ότι τον γουστάρω και τώρα θα γελάει μαζί μου πωωω ρεζίλι έγινα πάλι
5. Ούτε να με φτύσει αφού είμαι χοντρή, άβυζη , άκωλη, στραβή, μουγκή, αλλήθωρη κτλ κτλ κτλ ...και πάει λέγοντας...
Τα έχω περάσει και μάλιστα πιστεύω ότι τα έχουμε περάσει λίγο πολύ όλες μας...αλλά δε θα σκάσω κιόλας...όσο περισσότερο τα περνάς τόσο περισσότερο κρατάς μια στάση απάθειας και δεν σε αγγίζουν με το καιρό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Πώς αντιδρούν οι άντρες απέναντι στις δυναμικές γυναίκες;
Σαν να βλέπουν εξωγηίνο :P
Αφού, εδώ που τα λέμε, οι πλειοψηφία των κοριτσιών σήμερα είναι κάτι γατούλες-ποζέρια.
Αν δεν ζούσαμε στην χώρα του καγκουρισμού αυτές θα ήταν οι πιο αποτυχημένες γκόμενες.

Εγώ ψηφίζω δυναμικές γυναίκες! Έχουν χαρακτήρα, πως να το κάνουμε;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resaldis

Δραστήριο μέλος

Ο Resaldis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Αφού εδώ που τα λέμε, η πλειοψηφία των κοριτσιών σήμερα είναι κάτι γατούλες-ποζέρια...
Αν δεν ζούσαμε στην χώρα του καγκουρισμού, αυτές θα ήταν οι πιο αποτυχημένες γκόμενες.


Όσο πιο "παλιά" η γυναίκα, τόσο πιο δυναμική παιδιά: στην εποχή μας οι κοπέλες μπορεί να έχουν ανεπτυγμένη θηλυκότητα, αλλά γενικά στερούνται αποφασιστικότητας και αυτοεκτίμησης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Red Hot Chili L

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Red Hot Chili L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Κοπελιές, προσοχή: οι άνδρες που αναζητούν εναγωνίως "δυναμική γυναίκα", συνήθως ψάχνουν υποκατάστατο της μαμάς. Σας προειδοποίησα. :D

Γενικότερα: κάθε άνθρωπος ψάχνει κάποια συγκεκριμένα πράγματα. Αλλους άνδρες τους τρομάζουν οι δυναμικές γυναίκες, άλλες τους "καλύπτουν" διότι τους δίνουν μια αίσθηση ασφάλειας - απότοκο το τελευταίο του τρόπου που μεγάλωσαν οι τελευταίες γενιές Ελλήνων (σ.σ. "μαμακισμός"). Αλλοι θέλουν "τσαούσες", άλλοι "γατούλες", οι πιο πολλοί ψάχνουν κάτι ενδιάμεσο, σε διάφορες διαβαθμίσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Το αφήνω και φεύγω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top