Ελληνάρας

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Λοιπόν, επειδή μάλλον παρεξηγήθηκαν τα πράγματα, γενικότερα ένιωσα μία μικρή επίθεση απο την Asterismos αλλά δεν με πείραξε γιατί όπως είπα προηγούμενα και σε άλλο μήνυμα δικαιολογημένη η οργή απο τη στιγμή που κάνω προσωπικά κάτι παράνομο και κρίνω, όπως είπατε.

Είπα ξανά οτι αυτά που κρίνω και που θεωρώ εγώ λάθος δεν τα κάνω αλλά και πάλι δέχτηκα τη δική σας άποψη, δηλαδή οτι είναι πιο σημαντικό το χαρτί σε περίπτωση ατυχήματος και μπλα μπλα απο την οδική συμπεριφορά και απλά κράτησα τη δική μου γνώμη για εμένα και δεν προσπάθησα να αλλάξω κάτι στα δικά σας μέρη, ok μέχρι εδώ;

Όπως είπα και πριν, το μόνο που με ενόχλησε λίγο, και στη συνέχεια πολύ περισσότερο, ήταν τα λόγια της Asterismos όσον αφορά τους γονείς μου και εμένα προσωπικά σε θέματα που δεν αγγίζει το δίπλωμα. Της είπα οτι με ενόχλησε το οτι κρίνει και η απάντηση της ήταν οτι και εγώ το έχω κάνει πρωτύτερα και αφού το κάνει και ο άλλος γιατί να μην το κάνει και η Asterismos; Αντί όμως να της πω εκείνη τη στιγμή οτι δεν είναι σωστό να λές 'αφού το κάνεις κι εσύ θα στο κάνω κι εγώ' που για εμένα θα γύριζα το στόχο σε άλλο άτομο ωστε να γλυτώσω το δικό μου έστω και προσωρινά, τον κράτησα πάνω μου και της εξήγησα οτι εγώ πρωτύτερα έκρινα αλλά έκρινα για κάτι που γνωρίζω και ζω και όχι για τους γονείς της που το μόνο που ξέρω γι αυτούς είναι μία τους πράξη και δεν ξέρω καν τους λόγους που ίσως τους αναγκάζουν να κάνουν αυτή τη πράξη.

Και σε παρακαλώ πειρατή μου, είπα χιλιάδες φορές οτι εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει ο άλλος να μην έχει δίπλωμα αρκεί να οδηγεί σωστά, άρα όταν δεν έχω δίπλωμα δεν κάνω κάτι που δεν θέλω να μου κάνουν.

Να πεις οτι παρανομεί.
Μόλις την περασμένη Παρασκευή μια 17χρονη σε ένα χωριουδάκι λίγο έξω άπό την Πάτρα, παρέσυρε και σκότωσε μια συμμαθήτρια της.....:mad:

Πωπω, μήπως είναι συνήθειο του Έλληνα να κάνει τις εξαιρέσεις κανόνα; :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κοίτα, τη στιγμή που κάνεις κάτι παράνομο, θα έχεις αντιδράσεις. Γιατί φοβόμαστε. Για εμάς και για όποιον κάνει την παρανομία.
ΑΛλά μου αρέσει πραγματικά, που καταλαβαίνεις, το γιατί ξεσηκώνεις αντιδράσεις!

Και το ότι ξέρεις ότι κάνεις κάτι κακό και δε σκοπεύεις να μην πάρεις ποτέ το ροζ χαρτί.

Προσωπικά δε θα θελα να ξανακούσω για τέτοια περίπτωση, αλλά δε μου πέφτει και λόγος.
Γνώμη όμως έχουμε όλοι και είναι η φυσιολογική:
Όλοι παρανομούμε, λίγο ή πολύ, αλλά πάντα η κοινή γνώμη κρατάει τα μπόσικα.

Κι εκεί δε χωράει αναρχία.

Πωπω, μήπως είναι συνήθειο του Έλληνα να κάνει τις εξαιρέσεις κανόνα; :whistle:

Μα οι εξαιρέσεις ΚΑΝΟΥΝ τον κανόνα.
Η χείριστη περίπτωση ΠΡΕΠΕΙ να είναι η εξαίρεση.
Λογικό δεν είναι, με βάση κάτι κακό, έστω κι αν είναι ένα στο εκατομμύριο, να πάρει κανείς μέτρα;;;;;;

Μία φορά θα σου τύχει η μαλακία, καλό μου. Γενικά μιλάω: αν είναι να γίνει, θα γίνει. Αλλά θα είναι ένα και μη αναστρέψιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Μα οι εξαιρέσεις ΚΑΝΟΥΝ τον κανόνα.
Η χείριστη περίπτωση ΠΡΕΠΕΙ να είναι η εξαίρεση.
Λογικό δεν είναι, με βάση κάτι κακό, έστω κι αν είναι ένα στο εκατομμύριο, να πάρει κανείς μέτρα;;;;;;

Μία φορά θα σου τύχει η μαλακία, καλό μου. Γενικά μιλάω: αν είναι να γίνει, θα γίνει. Αλλά θα είναι ένα και μη αναστρέψιμο.

Οι εξαιρέσεις ορίζουν τον κανόνα, δεν ανήκουν σε αυτόν.

Αν είναι ένα και μη αναστρέψιμο σου βεβαιώνω οτι κανένας δεν θα ψάξει ούτε ροζ χαρτιά ούτε ασφάλειες. Κι αν μιλάμε για τέτοια ατυχήματα δεν προκαλούνται απο τη μη κατοχή διπλώματος.
Νόμιζα οτι λέγαμε για ένα ατύχημα που θα χτυπήσεις του άλλου το αυτοκίνητο ή θα τον τραυματίσεις ελαφρά, κάτι τέτοιο.

α edit: κάποιος ρώτησε γιατί με έκοψαν στο δίπλωμα. Με έκοψαν γιατί είχα πληροφορηθεί λάθος και είχα διαβάσει μόνο το 1 βιβλίο απο το οποίο υπάρχουν 10 ερωτήσεις και απο το άλλο που είναι 30 ερωτήσεις έκανα 8 λάθη, γιατί γνωρίζω να οδηγώ και ξέρω ποιό είναι το σωστό στο δρόμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Η 17χρονη ειχε διπλωμα? Και αν δεν ειχε, νομιζεις οτι αν ειχε δεν θα συνεβαινε αυτο? Και ποσοι με διπλωμα εχουν σκοτωσει κοσμο. Λες και δεν ξερουμε ποσο "δυσκολα" περνεις διπλωμα σημερα. Εχει δωσει κανενας σας ποτε εξετασεις για διπλωμα για πενηνταρι? Γιατι εμενα και οοοοολους τους φιλους μου σε ενα παρκινγκ με εβαλαν να κανω μια γυρα και το πηρα. Σαφως και πρεπει να το παρει το διπλωμα, για να ειναι καλυμμενη, αλλα δεν καταλαβαινω απο που βγαζετε συμπερασματα για το οτι δεν ξερει να οδηγει καλα, και προπαντων, για το οτι δεν μπορει να πει τη γνωμη της για τον τυπο που αφηνει το αυτοκινητο του στη μεση του δρομου για να "πεταχτει στην τραπεζα". Αν διαφωνειτε με την αποψη της για τον ελληναρα, δειξτε το με επιχειρηματα, και οχι με προσωπικες επιθεσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Η 17χρονη ειχε διπλωμα? Και αν δεν ειχε, νομιζεις οτι αν ειχε δεν θα συνεβαινε αυτο? Και ποσοι με διπλωμα εχουν σκοτωσει κοσμο. Λες και δεν ξερουμε ποσο "δυσκολα" περνεις διπλωμα σημερα. Εχει δωσει κανενας σας ποτε εξετασεις για διπλωμα για πενηνταρι? Γιατι εμενα και οοοοολους τους φιλους μου σε ενα παρκινγκ με εβαλαν να κανω μια γυρα και το πηρα. Σαφως και πρεπει να το παρει το διπλωμα, για να ειναι καλυμμενη, αλλα δεν καταλαβαινω απο που βγαζετε συμπερασματα για το οτι δεν ξερει να οδηγει καλα, και προπαντων, για το οτι δεν μπορει να πει τη γνωμη της για τον τυπο που αφηνει το αυτοκινητο του στη μεση του δρομου για να "πεταχτει στην τραπεζα". Αν διαφωνειτε με την αποψη της για τον ελληναρα, δειξτε το με επιχειρηματα, και οχι με προσωπικες επιθεσεις!
Συμφωνώ 100000% !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Και σε παρακαλώ πειρατή μου, είπα χιλιάδες φορές οτι εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει ο άλλος να μην έχει δίπλωμα αρκεί να οδηγεί σωστά, άρα όταν δεν έχω δίπλωμα δεν κάνω κάτι που δεν θέλω να μου κάνουν.
:whistle:
Εντελώς άκυρο και ανώριμο αυτό που λες..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κατατοπίστε με επειδή χάθηκα. :P


Το πρόβλημά μας ποιο είναι ακριβώς; Το ότι κάποιοι οδηγούν ευσυνείδητα -ίσως- χωρίς δίπλωμα; Ότι κάποιοι άλλοι το δίπλωμα τους θυμίζει μόνο πόσα πλήρωσαν και τίποτ' άλλο;
Και οι δύο παρανομούν, σαφέστατα. Ο πρώτος γιατί δεν έχει δίπλωμα, κάτι που ο νόμος (που δεν έχουμε δικαίωμα να μην τον τηρούμε όσο είναι σε ισχύ) επιβάλλει κι ο δεύτερος γιατί οδηγεί ασυνήδειτα, το παίζει "και πολύ να ούμε", κτλ κτλ.


Σαφέστατα πάντως εκ των δύο προτιμώ την πρώτη περίπτωση. Γιατί στην πρώτη δεν έχει συμβεί κάτι ακόμα κι ούτε ξέρουμε αν θα συμβεί.





//ΥΓ> io-io, +1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Η 17χρονη ειχε διπλωμα? Και αν δεν ειχε, νομιζεις οτι αν ειχε δεν θα συνεβαινε αυτο? Και ποσοι με διπλωμα εχουν σκοτωσει κοσμο. Λες και δεν ξερουμε ποσο "δυσκολα" περνεις διπλωμα σημερα. Εχει δωσει κανενας σας ποτε εξετασεις για διπλωμα για πενηνταρι? Γιατι εμενα και οοοοολους τους φιλους μου σε ενα παρκινγκ με εβαλαν να κανω μια γυρα και το πηρα. Σαφως και πρεπει να το παρει το διπλωμα, για να ειναι καλυμμενη, αλλα δεν καταλαβαινω απο που βγαζετε συμπερασματα για το οτι δεν ξερει να οδηγει καλα, και προπαντων, για το οτι δεν μπορει να πει τη γνωμη της για τον τυπο που αφηνει το αυτοκινητο του στη μεση του δρομου για να "πεταχτει στην τραπεζα". Αν διαφωνειτε με την αποψη της για τον ελληναρα, δειξτε το με επιχειρηματα, και οχι με προσωπικες επιθεσεις!

Συμφωνώ 100000% !!!
Εσείς πως βγάζετε το συμπέρασμα οτι η φίλη μας είναι προσεκτική οδηγός;
Ποιος την έκρινε για να χαρακτηριστεί προσεκτική;
Αν αυτή η λογική είχε νόημα, δεν θα έβγαζε κανείς δίπλωμα, τι χρειάζεται αν είμαστε προσεκτικοί;
Γιώργο υπάρχει μια σημαντική λεπτομέρεια.
Στην πρώτη περίπτωση ο τύπος παρανομεί σαφέστατα, ενώ στη δεύτερη περίπτωση υποθέτουμε οτι παρανομεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εσείς πως βγάζετε το συμπέρασμα οτι η φίλη μας είναι προσεκτική οδηγός;
Ποιος την έκρινε για να χαρακτηριστεί προσεκτική;
Αν αυτή η λογική είχε νόημα, δεν θα έβγαζε κανείς δίπλωμα, τι χρειάζεται αν είμαστε προσεκτικοί;

Ειδες πουθενα να λεω οτι ειναι προσεκτικη, η οτι δεν χρειαζεται διπλωμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Γιατι εμενα και οοοοολους τους φιλους μου σε ενα παρκινγκ με εβαλαν να κανω μια γυρα και το πηρα.

Και στην εδώ τροχαία, όσοι έχουν γνωστό μέσα (είμαστε και μία παρέα όλοι στο νησί) τους λένε άφησε κενά όσα δεν ξέρεις και θα τα συμπληρώσουμε εμείς, και σηκώνονται μπροστά στους άλλους που εξετάζονται ταυτόχρονα οι 'με το μέσο' και λένε το όνομα τους στον εξεταστή τροχονόμο και βγαίνουν. Και ο εξετεαστής τροχονόμος, που τα διορθώνει εκείνη τη στιγμή, τα συμπληρώνει.

Και ο πατέρας μου έχει 2-3 γνωστούς αλλά μου είπε οτι θα διαβάσω και θα το πάρω κι επίσης επικροτεί όταν υπάρχει κάτι εναντίον μου να κρατάω το στόχο πάνω μου και να τον αντιμετωπίζω και όχι να τον γυρίζω αλλού όπως δεν έκανα σε κανένα σημείο της συζήτησης , κι αν επικροτεί που δεν έχω δίπλωμα δεν το ξέρει η Asterismos, εκτός κι αν νομίζει οτι το ξέρει, τότε πάω πάσο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ειδες πουθενα να λεω οτι ειναι προσεκτικη, η οτι δεν χρειαζεται διπλωμα?
Δεν αναφέρομαι σε σένα, αλλά στη Μισέλ.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Δεν αναφέρομαι σε σένα, αλλά στη Μισέλ.......

Μα, εκανες παραθεση το δικο μου ποστ, και το ποστ της μισελ που το μονο που ελεγε ειναι οτι συμφωνει μαζι μου! Επισης, απο ποτε μιλας στη Μισελ στον πληθυντικο??:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Στην πρώτη περίπτωση ο τύπος παρανομεί σαφέστατα, ενώ στη δεύτερη περίπτωση υποθέτουμε οτι παρανομεί.

Όταν λοιπόν θα φας το μποτιλιάρισμα στον τάδε δρόμο επειδή ο άλλος έχει παρκάρει στη μέση του δρόμου και δυσκολεύει τη κυκλοφορία θα ήθελα να ακούσω να λες τραγουδιστά 'μάλλον αυτός εκεί ο συνάνθρωπος παρανομεί'

Και δεν ξέρω τι ακριβώς γίνεται στην Αθήνα, γιατί δεν έχω οδηγήσει εκεί, αλλά εδώ ουκ ολίγες φορές έχει κολλήσει ο δρόμος απο τέτοιους που μπορεί και να παρανομούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μα κι αυτό είναι παράβαση, δεν ακυρώνει όμως τη δική σου παραβατικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Μα κι αυτό είναι παράβαση, δεν ακυρώνει όμως τη δική σου παραβατικότητα.

Όχι, όμως νομίζω οτι μου αφήνει το δικαίωμα να ενοχλούμαι απο τη συμπεριφορά αυτού, μου το αναιρεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Οχι βέβαια, αλλά δεν μπορείς να παραδειγματίζεσαι από όποιον παρανομεί και να ακολουθείς το παράδειγμά του.
Αφού όλοι λοιπόν παρανομούν, έ δεν τρέχει τίποτα να μην έχω δίπλωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Παιδιά νομίζω ότι έχει στραβώσει η κουβέντα και χάνει την ουσία της. Κακώς ότι ειπώθηκε πριν θεωρήθηκε ως προσωπική επίθεση. Το κακό είναι ότι συμβαίνει πάντα, και σε οδηγικά φόρουμ που έχω βρεθεί, κανείς δεν καταλαβαίνει ότι αυτό που διαπράττει δεν είναι σωστό και ξαφνικά βρίσκονται όλοι οι άλλοι κακοί και επιθετικοί. Λυπάμαι αν το αντιλαμβάνεστε έτσι. Δεν είναι επίθεση και ιδιαίτερα δεν είναι προσωπική επίθεση. Να σας θέσω ένα υποθετικό ερώτημα κι αν θέλετε μου απαντάτε: Εγώ οδηγώ ανασφάλιστη αλλά επειδή οδηγώ κάποια χρόνια οδηγώ προσεκτικά και δεν έχω προκαλέσει ποτέ ατύχημα, άρα δεν μου χρειάζεται. Βρίσκετε κάποιο λάθος στη πράξη μου?
Δεν έχει σημασία το ροζ χαρτάκι που ναι όλοι ξέρουμε πως το αποκτάει κανείς. Εχει σημασία η νοοτροπία όμως! Εχει σημασία ο σεβασμός στους νόμους της πολιτείας μας! Εχει σημασία ο σεβασμός προς τους άλλους οδηγούς! Οσοι σήμερα μαθαίνουν στην ασέβεια συνεχίζουν να το πράττουν και αργότερα. Εγώ θα περίμενα από τη κοπέλα έστω μια φορά να παραδεχτεί το λάθος της. Οχι μόνο αυτό αλλά κάποια στιγμή με είπε και γρουσούζα και μου έβγαλε και γλώσσα. Εντάξει, ουδέν σχόλιον! Kι επιπλέον γλυκιά μου suspiria σε ρώτησα αν οι γονείς σου το γνωρίζουν αυτό και μου είπες ναι. Συνεπώς εγκρίνουν. Αλλιώς θα σου είχαν κλειδώσει το μηχανάκι.
Κι επαναλαμβάνω ότι κακώς θεωρήθηκε ως λιθοβολισμός. Γνώμες λέμε κι αν κάποιος δεν αντέχει αντίθετες γνώμες απλά δεν παρανομεί ή δεν το θέτει ως θέμα προς συζητηση. Κι εγώ εδώ σταματάω γιατί θεωρώ πως είπα ότι είχα να πω και για άλλη μία φορά ότι εξέθεσα δεν ήταν προσωπικές βολές στο πρόσωπο κάποιας κοπέλας. Απλά μια αφορμή για να θιχτούν κάποια πράγματα που καθημερινά βλέπω και λυπάμαι αν κάποιοι το εξέλαβαν διαφορετικά. Αν δεν αλλάξουμε όλοι τη νοοτροπία μας και κυρίως οι νέοι οδηγοί που βγαίνουν τώρα στους δρόμους δεν θα αλλάξει τίποτα. Για τους παλιούς δεν λέω γιατί ότι έμαθαν έμαθαν. Εδώ δεν πείθουμε τους νέους θα πείσουμε τους παλιότερους ότι δεν ξέρουν να οδηγούν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Αφού όλοι λοιπόν παρανομούν, έ δεν τρέχει τίποτα να μην έχω δίπλωμα.

Βρες μου ένα μήνυμα μου που έγραψα κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.

Εγώ θα περίμενα από τη κοπέλα έστω μια φορά να παραδεχτεί το λάθος της. Οχι μόνο αυτό αλλά κάποια στιγμή με είπε και γρουσούζα και μου έβγαλε και γλώσσα. Εντάξει, ουδέν σχόλιον

Νομιζω οτι η suspiria εχει πει πολλες φορες οτι ειναι λαθος αυτο που κανει, και το συντομοτερο δυνατο θα παει να δωσει.

Επισης, μπορεις σε παρακαλω να μου εξηγησεις το "μου εβγαλε γλωσσα"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.

Δεν έχει σημασία το ροζ χαρτάκι που ναι όλοι ξέρουμε πως το αποκτάει κανείς. Εχει σημασία η νοοτροπία όμως! Εγώ θα περίμενα από τη κοπέλα έστω μια φορά να παραδεχτεί το λάθος της.

Δεν είπα κάτι τέτοιο, δες και το πρώτο μου μήνυμα, είπα οτι ξέρω οτι κάνω λάθος αλλά έχω πρόβλημα με τις απουσίες και θα πάω το συντομότερο να το πάρω κι αυτό το συντομότερο είναι το καλοκαίρι και μέχρι τότε δεν μπορώ να μην το κυκλοφορώ γιατί εδώ δεν έχει ούτε μετρό ούτε τραμ και δεν θα πηγαίνω με τα πόδια απο τη στιγμή που δεν κάνω κάτι τόσο τραγικό.


Οχι μόνο αυτό αλλά κάποια στιγμή με είπε και γρουσούζα και μου έβγαλε και γλώσσα. Εντάξει, ουδέν σχόλιον!

Και προς θεού, αυτό ήταν για πλάκα που έκανα πιστεύοντας οτι θα μαλακώσει κάπως η κουβέντα και το κλίμα επειδή, σωστά ή όχι, εγώ το ένιωθα κάπως φορτισμένο, και όπως προαναφέρθηκα, χωρίς να με πειράζει αυτό, στο είπα κι εσένα, το δικαιολογώ.


Κι επαναλαμβάνω ότι κακώς θεωρήθηκε ως λιθοβολισμός. Γνώμες λέμε κι αν κάποιος δεν αντέχει αντίθετες γνώμες απλά δεν παρανομεί ή δεν το θέτει ως θέμα προς συζητηση.

Και ούτε μία στιγμή δεν σου είπα να μην εκθέτεις την γνώμη σου και νομίζω ήταν εμφανές οτι την δεχόμουν όσο αντίθετη κι αν ήταν κι όσο κι αν εσύ δεν δεχόσουν τη δική μου. Δεν το θεώρησα εγώ λιθοβολισμό, είπα οτι ένιωσα μία εχθρική στάση, και τώρα που λες οτι μιλούσες βάσει οδηγικών forum, είμαι σίγουρη γι'αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top