Εφηβικός έρωτας για πάντα;

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα *** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Επιτέλους και κάποιος που βρίσκεται στην ίδια κατάσταση με μένα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MagdaDim

Νεοφερμένος

Η MagdaDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εχω να ομολογησω πως μια φιλη μ σκοπευει να αραβωνιαστει με το αγορι της μολις αποφοιτησει.. κατ αλλα εγω δεν πιστευω οτι υπαρχει παντοτινη αγαπη. ολα καποτε τελειωνουν ιδιαιτερα καταστασεις στην εφηβεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα *** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
εχω να ομολογησω πως μια φιλη μ σκοπευει να αραβωνιαστει με το αγορι της μολις αποφοιτησει.. κατ αλλα εγω δεν πιστευω οτι υπαρχει παντοτινη αγαπη. ολα καποτε τελειωνουν ιδιαιτερα καταστασεις στην εφηβεια

Παντοτινή αγάπη πιστεύω πως υπάρχει...Άλλωστε οι γονείς μας τις περισσότερες φορές είναι ζωντανά παραδείγματα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Εννοείς τα 3/10 ζευγάρια που μένουν μαζί... γιατί στα 7/10, η "παντοτινή αγάπη" καταλήγει τα δικαστήρια να χωρίζουν παιδιά, ακίνητα, πιάτα, ποτήρια και κουβέρτες...:mad:

Σόρρυ για το οφφ τόπικ, αλλά ο γάμος είναι το happy end μόνο στα παραμύθια (και σε αυτό το ουτοπικό θρεντ)... Στην πραγματικότητα, η ζωή συνεχίζεται και δεν είναι ποτισμένη με χρυσόσκονη και glitter...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Παντοτινή αγάπη πιστεύω πως υπάρχει...Άλλωστε οι γονείς μας τις περισσότερες φορές είναι ζωντανά παραδείγματα:)


Το παντοτινη αγαπη ειναι πλεονασμος... Η αγαπη, οταν υπαρχει δεν τελειωνει ποτε, μεταλλασσεται σιγουρα, αλλα δεν τελειωνει...

Α κι επισης, ο γαμος δεν σημαινει και αγαπη... Ειδικα το παραδειγμα των γονιων που εφερες τωρα... Ποσα και ποσα ζευγαρια μενουν μαζι απλως και μονο για χαρη παιδιων??


Οσον αφορα τωρα τους εφηβικους ερωτες... Ε, δεν λεω κι εγω τα ιδια για χιλιοστη φορα... Για παντα?? Highly unlikely but not impossible...

Α, και for the recοrd... To "δωστε μου ελπιδες σας παρακαλω" οντως δειχνει οτι ρωτας αν μπορει να κρατησει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Επιτέλους και κάποιος που βρίσκεται στην ίδια κατάσταση με μένα!:)

Σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί βρίσκομαι ακριβώς στην ίδια θέση με σένα....Σκέφτομαι ακριβώς τα ίδια και ευελπιστώ να λήξει αυτή η σχέση με γάμο...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Οσον αφορα τωρα τους εφηβικους ερωτες... Ε, δεν λεω κι εγω τα ιδια για χιλιοστη φορα... Για παντα?? Highly unlikely but not impossible...
Αυτό το "για πάντα" εμένα πιο πολύ σαν κατάρα μου ακούγεται. :bounce:


Be careful what you wish for, kids.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
ευελπιστώ να λήξει αυτή η σχέση με γάμο...:redface:
...γλώσσα λανθάνουσα λέει την αλήθεια; :P Διότι αυτό ακριβώς συμβαίνει με το γάμο... λήγει η σχέση. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
...γλώσσα λανθάνουσα λέει την αλήθεια; :P Διότι αυτό ακριβώς συμβαίνει με το γάμο... λήγει η σχέση. :D

δεν ειναι απολυτο αυτο......αλλα συνηθως δυστυχως ετσι ειναι......:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
δεν ειναι απολυτο αυτο......αλλα συνηθως δυστυχως ετσι ειναι......:(
Τίποτα δεν είναι απόλυτο. Αστειεύομαι. Ωστόσο η σχέση ως κατάσταση έχει φρεσκάδα ανεμελιά κι ενδιαφέρον που χάνεται με το γάμο, όχι απαραίτητα επειδή τελειώνει ο έρωτας, αλλά λόγω πολλών άλλων παραγόντων, όπως είναι τα πεθερικά, οι υποχρεώσεις κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,049 μηνύματα.
Αυτό το "για πάντα" εμένα πιο πολύ σαν κατάρα μου ακούγεται. :bounce:


Be careful what you wish for, kids.

Μην κρίνεις εξ' ιδίων τα αλλότρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα *** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Εννοείς τα 3/10 ζευγάρια που μένουν μαζί... γιατί στα 7/10, η "παντοτινή αγάπη" καταλήγει τα δικαστήρια να χωρίζουν παιδιά, ακίνητα, πιάτα, ποτήρια και κουβέρτες...:mad:

Σόρρυ για το οφφ τόπικ, αλλά ο γάμος είναι το happy end μόνο στα παραμύθια (και σε αυτό το ουτοπικό θρεντ)... Στην πραγματικότητα, η ζωή συνεχίζεται και δεν είναι ποτισμένη με χρυσόσκονη και glitter...
Στην πόλη μου πάντως πιο πολλά είναι τα ζευγάρια που μένουν μαζί από αυτά που χωρίζουν!Και το θέμα δεν είναι ότι είναι απλά μαζί αλλά είναι κι ευτυχισμένοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Στην πόλη μου πάντως πιο πολλά είναι τα ζευγάρια που μένουν μαζί από αυτά που χωρίζουν!Και το θέμα δεν είναι ότι είναι απλά μαζί αλλά είναι κι ευτυχισμένοι!


Λες να είναι θέμα πόλης δηλαδή; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα *** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Λες να είναι θέμα πόλης δηλαδή; :hmm:

Φυσικά και δεν είναι θέμα πόλης!Απλά θέλω να πω τι βλέπω εγώ στην πόλη μου..Ξέρω πολύ λίγους χωρισμένους γενικά!:)Μπορεί να έτυχε..Δε ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όσοι είσαστε σε αυτή τη φάση πάντως, σας εύχομαι αν τελικά (χτύπα ξύλο) χωρίσετε, να μπορέσετε να λέτε "για πάντα" και με τον επόμενο, και με τον μεθεπόμενο κοκ, μέχρι να φτάσετε σε αυτόν που θα είναι όντως "για πάντα".
Οι περισσότεροι άνθρωποι δυστυχώς απογοητεύονται μετά και βλέπουν πιο πεζά τις σχέσεις, ειδικά οι άντρες. :/:
Γι'αυτό καταλήγουν να βλέπουν τις εφηβικές τους περιπέτειες σαν πιο αθώες και γλυκές, γιατί με τις επόμενες δεν έχουν πια την ικανότητα να ονειρεύονται με τον ίδιο τρόπο. Κατά τη γνώμη μου, είναι pathetic όποιος απογοητεύεται με την πρώτη αποτυχία πάντως ("αποτυχία" με την έννοια ότι απέτυχε να κρατήσει για πάντα, όχι αποτυχία ως σχέση. Δεν θεωρώ ότι μια σχέση για να είναι επιτυχημένη πρέπει σώνει και ντε να καταλήξει σε γάμο ή θάνατο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Νομίζω πως το για πάντα μας βγαίνει κάθε φορά που είμαστε ερωτευμένοι και ο έρωτας φυσικά έχει ανταπόκριση. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Νομίζω πως το για πάντα μας βγαίνει κάθε φορά που είμαστε ερωτευμένοι και ο έρωτας φυσικά έχει ανταπόκριση. :P
Μπα, σε μεγαλύτερες ηλικίες (25+) που έχουν πληγωθεί ήδη κάμποσες φορές, συνήθως δεν βγαίνει τόσο αβίαστα, if at all.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Χμ, ναι έχω ακούσει ατάκες ''να περνάω εγώ καλά κτλ κτλ'' άρα νομίζω δεν ερωτεύονται πραγματικά ή δεν αφήνουν τον εαυτό τους να ερωτευτεί για να μην πληγωθούν. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χμ, ναι έχω ακούσει ατάκες ''να περνάω εγώ καλά κτλ κτλ'' άρα νομίζω δεν ερωτεύονται πραγματικά ή δεν αφήνουν τον εαυτό τους να ερωτευτεί για να μην πληγωθούν. :/:
Ναι, υπάρχουν και αυτές οι περιπτώσεις, αν και δεν αναφερόμουν σε αυτές. Ακόμα και να ερωτευτούν, θα πουν άλλα πράγματα, όχι "για πάντα", τουλάχιστον όχι τόσο εύκολα όσο το έλεγαν στην εφηβεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Άλλα όπως;

Κατά γενική ομολογία, στη φάση των 18-19 έχεις ζήσει λίγους έρωτες και μάλιστα έντονες.
Μετά ίσως επειδή οριμάζεις, βλέπεις τις προηγούμενες σχέσεις που δεν ήταν ''για πάντα'' και τα βλέπεις πιο χαλαρά.

Εγώ πάντως θέλω για πάντα. :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top