Τι θέλουν οι γυναίκες;

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
αγαπη!!!ακουγεται πολυ κλισε..το αναγνωριζω..ομως για μενα ειναι το πρωτο πραγμα που θα ζητησω απο εναν αντρα!!το πιο σημαντικο!!να με αγαπαει τρελα!να με λατρευει!!να ειμαι η θεα τουυυ!!να ειναι τρελα ερωτευμενος μαζι μου(και ομοιως και εγω μαζι του!)..απο εκει και περα καθε επιπλεον προσον..δεκτο!!!=ΡΡ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
να με αγαπαει τρελα!να με λατρευει!!να ειμαι η θεα τουυυ!


...:worry:

συμβιβάζεσαι με το να έχει μηχανάκι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Οι γυναίκες ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ......τη μία μέρα θέλου με κάποιον να ασχολείται μαζί μας και την άλλη μέρα αυτός είναι καταπιεστικός την μία θέλουμε να μας μιλάει την άλλη μας τα πρήζει....τη μία θέλουμε να μας κάνει οτιδήποτε για να μας ελκύει την άλλη είναι καραγκιοζάκος.....
ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
...:worry:

συμβιβάζεσαι με το να έχει μηχανάκι;

δεν με νοιαζει αν εχει αμαξι,μηχανη,μηχανακι..και οταν λεω 'θεα του' δεν εννοω να με λεφτα και να μου κανει δωρα κλπ κλπ...ολα σε επιπεδο αισθηματων παντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolling Stones

Νεοφερμένος

Ο Trolling Stones αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Οι γυναίκες ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ......τη μία μέρα θέλου με κάποιον να ασχολείται μαζί μας και την άλλη μέρα αυτός είναι καταπιεστικός την μία θέλουμε να μας μιλάει την άλλη μας τα πρήζει....τη μία θέλουμε να μας κάνει οτιδήποτε για να μας ελκύει την άλλη είναι καραγκιοζάκος.....
ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ!!!

Είναι ανάλογα πότε έχετε περίοδο και πότε όχι; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Οι γυναίκες ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ......τη μία μέρα θέλου με κάποιον να ασχολείται μαζί μας και την άλλη μέρα αυτός είναι καταπιεστικός την μία θέλουμε να μας μιλάει την άλλη μας τα πρήζει....τη μία θέλουμε να μας κάνει οτιδήποτε για να μας ελκύει την άλλη είναι καραγκιοζάκος.....
ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ!!!​
Καλά, δεν είναι πάντα έτσι. Μέχρι τα 27-30 το πολύ, μετά καθαρίζει λίγο ο εγκέφαλος. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.






διαλέχτε

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.
Οι γυναίκες ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ......τη μία μέρα θέλου με κάποιον να ασχολείται μαζί μας και την άλλη μέρα αυτός είναι καταπιεστικός την μία θέλουμε να μας μιλάει την άλλη μας τα πρήζει....τη μία θέλουμε να μας κάνει οτιδήποτε για να μας ελκύει την άλλη είναι καραγκιοζάκος.....
ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ!!!

Γι αυτό το πάω εγώ αυτό το κορίτσι, ξέρει να μιλάει ευθέως, παρόλαυτά πρέπει να τη διορθώσω σε ένα πράγμα:

Τα ανώριμα κοριτσάκια δεν ξέρουν τι θέλουν. Και ανώριμο κοριτσάκι μπορεί να είναι ετών 14, ετών 16, ετων 22, μέχρι και ετών 40. Η ηλιθιότητα και το "κακομαθημένον" δεν έχει ηλικία. Απλά το σύνηθες είναι γύρω στα 25 ν' αρχίσει να πήζει αυτό το μπουγιουρντί που λέγεται εγκέφαλος και να αρχίσει να σκέφτεται, έτσι για αλλαγή.

Κάπου εκεί στα 25 το:

"αχ Σαββατάκι, θα βγω με το παρεάκι στο κλαμπάκι" (άει μωρη βλαμμένη "σαββατάκι παρεάκι και σκατάκι"...)

θα γίνει

"Πω ρε Σάββατο πήγε και μέχρι αύριο έχω deadline για την εργασία. Να το ακυρώσω με τα κορίτσια".

Κάπου εκεί στα 25 το:

"ο Μάκης, ο Πάκης, ο Σάκης κι ο Τάκης, ανήκουν στην 5μελή μου παρέα, ναι είναι όλοι κολλητοί μου!!!" (για σένα ναι, είναι κολλητοί, εσύ γι αυτούς μπορεί και πισωκολλητή)

θα γίνει

"Ντάξει καλό παιδί και φίλος είναι ο Μάκης αλλά μια είναι η πραγματική μου φίλη, η Μαίρη, αυτή τα ξέρει όλα"

Κάπου εκεί στα 25 το:

"Δε μου μιλάει εδώ και 5 μερες, δε μου έκανε αναπάντητη, θα παω αύριο στο μάθημα και θα τον χωρίσω, η σχέση μας δεν τραβάει, νιώθω τόσο μόνη ενώ η Ελένη όχι, τον έχει από πίσω της συνέχεια" (πάρε σκύλο αν θες παρέα και συνεχές κωλογλύψι γλύψι, η ελένη ήδη βρήκε τον δικό της σκύλο).

θα γίνει

"Ρε δε μου μιλάει 2 μέρες, έπαθε κάτι; Είναι καλά; Παρεξηγήθηκε από κάτι που είπα ή έκανα; Για κάτσε να τον πάρω πίσω ένα τηλέφωνο να δω" (διότι η ώριμη θα το σκεφτεί εκατό φορές πριν διαλύσει κάτι, όταν ξέρει ότι αυτο που έχει είναι καλό και μάλιστα για πολύ σοβαρούς λόγους)

Κάπου εκεί στα 25 το:

"Η φίλη μου/η μάνα μου, είπε για σένα ότι..."

θα γίνει

"Εγώ ξέρω γιατί είμαι μαζί σου και είμαι καλά"


και τέλος το:

"Τι πάει να πεί τα χουμε; Κι όταν χωρίζουμε δεν τα χουμε; Και ποιός τα χει; Και που πάνε; Αααα κουράστηκε το μπουγιουρντί μου, πάω να κάνω κούνια γιατί έτσι βλέπω τις σχέσεις μου, σαν παιδική χαρά"

θα γίνει:

"Κι εμένα μου αρέσει που είμαστε μαζί. Κι εγώ νιώθω να έχουμε πολλά κοινά και πως μου φέρεσαι καλά" και σε κάνει αγκαλιά.




Και σε αυτό δεν φταίνε μόνο αυτές που είναι ανώριμες. Φταίνε οι γονείς που δεν τις μόρφωσαν σωστά, που δεν τις εκπαίδευσαν γύρω από τις σωστές αξίες, αλλα φταίνε και οι άντρες που ασχολούνται μαζί τους. Όταν το μ...κι πάει μπροστά από το μυαλουδάκι αγαπητέ μου, δεν πας να φλερτάρεις εκεί. Πρώτα το μυαλουδάκι να υπάρχει. Εκεί πας και φλερτάρεις. Όχι ότι εκεί είναι όλα τέλεια, αλλά τουλάχιστον δεν τρως κουτόχορτο όλη μέρα κάθε μέρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
"αχ Σαββατάκι, θα βγω με το παρεάκι στο κλαμπάκι" (άει μωρη βλαμμένη "σαββατάκι παρεάκι και σκατάκι"...)
αρε ακι
τις μας κανεις:confused:



οι γυναικες ξερουν τι θελουν
οι γυναικες ειναι πολυ πιο συναισθηματικες απο τους ανδρες.
και αρα μεταβλητες
δεν φταινε αυτες,,απλα ετσι τις επλασε η φυση

ε,,και πιο νεαρες ειναι ακομα πιο μεταβλητες και ρευστες

αστα να πανε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Έναν τέτοιο να μας ξυπνάει κάθε πρωί(ή όποτε θέλει, δε κολλάω στην ώρα), μια ζωή.


όσοι του μοιάζουν, πμς. :look:

ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ, η εξωτερική εμφάνιση δε παίζει κανένα ρόλο στη σχέση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Έναν τέτοιο να μας ξυπνάει κάθε πρωί(ή όποτε θέλει, δε κολλάω στην ώρα), μια ζωή.


όσοι του μοιάζουν, πμς. :look:

ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ, η εξωτερική εμφάνιση δε παίζει κανένα ρόλο στη σχέση!

δεν παιζει ρολο....εννοουμε δεν παιζει ΠΡΩΤΑΡΧΙΚΟ!:Pγιατι κατα βαθος ποια δεν θελει εναν κουκλο διπλα της???:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
οι γυναίκες;
Δεν ξέρουν τι θέλουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Έναν τέτοιο να μας ξυπνάει κάθε πρωί(ή όποτε θέλει, δε κολλάω στην ώρα), μια ζωή.


όσοι του μοιάζουν, πμς. :look:

ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ, η εξωτερική εμφάνιση δε παίζει κανένα ρόλο στη σχέση!

Θα του βρισκες κουσούρια.. Μα θα ήταν μαμάκιας ή υπερβολικά γλυκός ή αποπνικτικός.. Και να μην ήταν κάτι θα έβρισκες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κάπου εκεί στα 25 το:
"αχ Σαββατάκι, θα βγω με το παρεάκι στο κλαμπάκι" (άει μωρη βλαμμένη "σαββατάκι παρεάκι και σκατάκι"...)

θα γίνει

"Πω ρε Σάββατο πήγε και μέχρι αύριο έχω deadline για την εργασία. Να το ακυρώσω με τα κορίτσια".

Κάπου εκεί στα 25 το:

"ο Μάκης, ο Πάκης, ο Σάκης κι ο Τάκης, ανήκουν στην 5μελή μου παρέα, ναι είναι όλοι κολλητοί μου!!!" (για σένα ναι, είναι κολλητοί, εσύ γι αυτούς μπορεί και πισωκολλητή)

θα γίνει

"Ντάξει καλό παιδί και φίλος είναι ο Μάκης αλλά μια είναι η πραγματική μου φίλη, η Μαίρη, αυτή τα ξέρει όλα"

Κάπου εκεί στα 25 το:

"Δε μου μιλάει εδώ και 5 μερες, δε μου έκανε αναπάντητη, θα παω αύριο στο μάθημα και θα τον χωρίσω, η σχέση μας δεν τραβάει, νιώθω τόσο μόνη ενώ η Ελένη όχι, τον έχει από πίσω της συνέχεια" (πάρε σκύλο αν θες παρέα και συνεχές κωλογλύψι γλύψι, η ελένη ήδη βρήκε τον δικό της σκύλο).

θα γίνει

"Ρε δε μου μιλάει 2 μέρες, έπαθε κάτι; Είναι καλά; Παρεξηγήθηκε από κάτι που είπα ή έκανα; Για κάτσε να τον πάρω πίσω ένα τηλέφωνο να δω" (διότι η ώριμη θα το σκεφτεί εκατό φορές πριν διαλύσει κάτι, όταν ξέρει ότι αυτο που έχει είναι καλό και μάλιστα για πολύ σοβαρούς λόγους)

Κάπου εκεί στα 25 το:

"Η φίλη μου/η μάνα μου, είπε για σένα ότι..."

θα γίνει

"Εγώ ξέρω γιατί είμαι μαζί σου και είμαι καλά"


και τέλος το:

"Τι πάει να πεί τα χουμε; Κι όταν χωρίζουμε δεν τα χουμε; Και ποιός τα χει; Και που πάνε; Αααα κουράστηκε το μπουγιουρντί μου, πάω να κάνω κούνια γιατί έτσι βλέπω τις σχέσεις μου, σαν παιδική χαρά"

θα γίνει:

"Κι εμένα μου αρέσει που είμαστε μαζί. Κι εγώ νιώθω να έχουμε πολλά κοινά και πως μου φέρεσαι καλά" και σε κάνει αγκαλιά.
Και ξέχασες το βασικότερο πράγμα. Κάπου εκεί, το...
"Δεν ξέρω αν θέλω να είμαστε μαζί."
γίνεται....
"ΝΑΙ, ΘΕΛΩ να είμαστε μαζί. Παρά τις όποιες δυσκολίες, θα σταθώ στο ύψος μου και θα παλέψουμε ΜΑΖΙ."
Ή έστω, αν δεν θέλει, θα στο πει ευθέως. Θα σου πει "Θέλω απλώς να με πηδήξεις, αλλά χωρίς περαιτέρω ιστορίες. I just want a good lay.". Φιλοσοφία την οποία γενικά δεν ακολουθώ, δεν μπορώ να μην δεθώ και συναισθηματικά με μία κοπέλα με την οποία κάνω έρωτα, αλλά εν πάσει περιπτώσει είναι πιο έντιμο.

Γιατί, mesdames et messieurs, στην θεμελιώδη ερώτηση "Θέλεις να είμαστε μαζί;" υπάρχουν μόνο ΔΥΟ απαντήσεις. Ή θέλεις ή δεν θέλεις. Όλες οι σχέσεις έχουν τις δυσκολίες τους, αλλά μία ώριμη Γυναίκα θα κοιτάξει την μεγάλη εικόνα: τον Άντρα που έχει δίπλα της και θα αξιλογήσει σωστά τι κάνει για εκείνη.

Τα "δεν ξέρω" και "θα δούμε" είναι για παιδάκια και κοριτσάκια. Οι πραγματικές Γυναίκες, ξέρουν τι θέλουν. Και δεν έχει να κάνει με το ηλικιακό, έχω δει 17χρονες που κάνουν τα πάντα για τον σύντροφό τους και 22χρονες που φέρονται σαν γαϊδάρες. Ο πραγματικός διαχωρισμός είναι του κοριτσιού από την Γυναίκα.

Συνεπώς, ο τίτλος πρέπει να αλλάξει. Οι Γυναίκες, οι πραγματικές Γυναίκες, ξέρουν τι θέλουν και θα κάνουν τα πάντα για να το έχουν. Όπως αντίστοιχα και ένας πραγματικός Άντρας, θα κάνει ΤΑ ΠΑΝΤΑ για να έχει αυτό που θέλει, όσο δύσκολο κι αν είναι.

Γι' αυτό, δεσποινίδες μου, την επόμενη φορά που θα φωνάξετε "γιατί έχω τον μαλακομαγνήτη", "γιατί μου φέρεται άσχημα", "τι θέλει επιτέλους", σκεφτείτε λίγο αν ανήκετε στις Γυναίκες ή στα κοριτσάκια. Γιατί, το κάρμα υπάρχει και karma's a bitch: η όποια άσχημη συμπεριφορά κάποια στιγμή γυρίζει πίσω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crash crash

Νεοφερμένος

Η Λαμπρινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
τι λικες και βλακιες??????????
μυαλο και ψυχη θελουμεεεε!

βασικα ζουμε σε μια εποχη που δυστυχως καποιο κοιτανε αλλου..
υπαρχουν ειδη γυναικων και αυτο σημαινει πως το καθε ειδος γυναικας θελει και το αναλογο ειδος αντρα! κανω λαθος??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimitra12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Γι αυτό το πάω εγώ αυτό το κορίτσι, ξέρει να μιλάει ευθέως, παρόλαυτά πρέπει να τη διορθώσω σε ένα πράγμα:

Τα ανώριμα κοριτσάκια δεν ξέρουν τι θέλουν. Και ανώριμο κοριτσάκι μπορεί να είναι ετών 14, ετών 16, ετων 22, μέχρι και ετών 40. Η ηλιθιότητα και το "κακομαθημένον" δεν έχει ηλικία. Απλά το σύνηθες είναι γύρω στα 25 ν' αρχίσει να πήζει αυτό το μπουγιουρντί που λέγεται εγκέφαλος και να αρχίσει να σκέφτεται, έτσι για αλλαγή.

Κάπου εκεί στα 25 το:

"αχ Σαββατάκι, θα βγω με το παρεάκι στο κλαμπάκι" (άει μωρη βλαμμένη "σαββατάκι παρεάκι και σκατάκι"...)

θα γίνει

"Πω ρε Σάββατο πήγε και μέχρι αύριο έχω deadline για την εργασία. Να το ακυρώσω με τα κορίτσια".

Κάπου εκεί στα 25 το:

"ο Μάκης, ο Πάκης, ο Σάκης κι ο Τάκης, ανήκουν στην 5μελή μου παρέα, ναι είναι όλοι κολλητοί μου!!!" (για σένα ναι, είναι κολλητοί, εσύ γι αυτούς μπορεί και πισωκολλητή)

θα γίνει

"Ντάξει καλό παιδί και φίλος είναι ο Μάκης αλλά μια είναι η πραγματική μου φίλη, η Μαίρη, αυτή τα ξέρει όλα"

Κάπου εκεί στα 25 το:

"Δε μου μιλάει εδώ και 5 μερες, δε μου έκανε αναπάντητη, θα παω αύριο στο μάθημα και θα τον χωρίσω, η σχέση μας δεν τραβάει, νιώθω τόσο μόνη ενώ η Ελένη όχι, τον έχει από πίσω της συνέχεια" (πάρε σκύλο αν θες παρέα και συνεχές κωλογλύψι γλύψι, η ελένη ήδη βρήκε τον δικό της σκύλο).

θα γίνει

"Ρε δε μου μιλάει 2 μέρες, έπαθε κάτι; Είναι καλά; Παρεξηγήθηκε από κάτι που είπα ή έκανα; Για κάτσε να τον πάρω πίσω ένα τηλέφωνο να δω" (διότι η ώριμη θα το σκεφτεί εκατό φορές πριν διαλύσει κάτι, όταν ξέρει ότι αυτο που έχει είναι καλό και μάλιστα για πολύ σοβαρούς λόγους)

Κάπου εκεί στα 25 το:

"Η φίλη μου/η μάνα μου, είπε για σένα ότι..."

θα γίνει

"Εγώ ξέρω γιατί είμαι μαζί σου και είμαι καλά"


και τέλος το:

"Τι πάει να πεί τα χουμε; Κι όταν χωρίζουμε δεν τα χουμε; Και ποιός τα χει; Και που πάνε; Αααα κουράστηκε το μπουγιουρντί μου, πάω να κάνω κούνια γιατί έτσι βλέπω τις σχέσεις μου, σαν παιδική χαρά"

θα γίνει:

"Κι εμένα μου αρέσει που είμαστε μαζί. Κι εγώ νιώθω να έχουμε πολλά κοινά και πως μου φέρεσαι καλά" και σε κάνει αγκαλιά.




Και σε αυτό δεν φταίνε μόνο αυτές που είναι ανώριμες. Φταίνε οι γονείς που δεν τις μόρφωσαν σωστά, που δεν τις εκπαίδευσαν γύρω από τις σωστές αξίες, αλλα φταίνε και οι άντρες που ασχολούνται μαζί τους. Όταν το μ...κι πάει μπροστά από το μυαλουδάκι αγαπητέ μου, δεν πας να φλερτάρεις εκεί. Πρώτα το μυαλουδάκι να υπάρχει. Εκεί πας και φλερτάρεις. Όχι ότι εκεί είναι όλα τέλεια, αλλά τουλάχιστον δεν τρως κουτόχορτο όλη μέρα κάθε μέρα...

αααακριβώς!!!! η ωριμότητα δεν μας είναι τελειώς άγνωστη λέξη απλώς στην πληθώρα των ανθρώπων όλου του πλανήτη σε αυτήν την εποχή η ωριμότητα είναι το λιβάνι και εμείς ο σατανάς!!! όλοι μας γνωρίζοπυμε τι σημαίνει αλλά σχεδόν κανείς δεν θέλει να ωριμάσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
όλοι μας γνωρίζοπυμε τι σημαίνει αλλά σχεδόν κανείς δεν θέλει να ωριμάσει!
With greater power, comes greater responsibility.
Όλοι θέλουμε κάποια στιγμή να χαρακτηριστούμε σαν "ενήλικες", να έχουμε τα πλήρη "δικαιώματα" των ενηλίκων. Να πάρουμε τον τίτλο του "ώριμου". Αλλά μαζί με την ωριμότητα, έρχονται και αυξημένες ευθύνες. Συγκεκριμένα, να φέρεσαι ΣΩΣΤΑ κι όταν κάνεις μαλακίες να τις παραδέχεσαι, να αναλάβεις την ευθύνη, να μάθεις και να διορθωθείς.

Άλλοι το μαθαίνουν στα 15 τους, άλλοι στα 25 τους, άλλοι στα 35 τους, άλλοι ποτέ - αρνούνται απλώς να αναλάβουν τις ευθύνες τους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orignokos

Νεοφερμένος

Ο Orignokos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
όλοι μας γνωρίζοπυμε τι σημαίνει αλλά σχεδόν κανείς δεν θέλει να ωριμάσει!

Όλοι ώριμοι γινόμαστε αναγκαστικά απο την ώρα που υποχρεωνόμαστε να ζήσουμε με δικές μας δυνάμεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlektrologos

Νεοφερμένος

Ο Hlektrologos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλες & όλους...στο "ψητό" λοιπόν .....το θέμα είναι οτι έχουν ανέβει πολύ τα "στάνταρς" (σε όλα τα επίπεδα)περισσότερο απο την μεριά των θυληκών και αυτό γιατι ο μεταξύ τους ανταγωνισμός έχει σκληρύνει αρκετά και με το να βομβαρδίζονται καθημερινά με πρότυπα δυτικών κοινωνιών απο την εκάστοτε μόδα "λαιφ-σταιλ"και τα ΜΜΕ π.χ sexandthe city (με αρκετά φανατικό κοινό στην χώραμας) προσθέτοντας και τον μικρό "πανικό" των αντρών λόγο της δυναμικής εισόδου της γυναίκας στα "πάντα" έχουν σαν αποτέλεσμα την ταχύτατη "βαρεμάρα" αυτών ψάχνοντας συνέχεια για τον "τέλειο" αντρα. Φυσικά έχουν και την "καβάτζα"τους να περνάει η ώρα.Γεγονός είναι ότι με την οικόνομικη κατάσταση της Ελλαδίτσας εχει αρχίσει ένα ποσοστό να απεύθυνεται απεγνώσμενα θα έλεγα σε μέσα κοινώνικης δικτύωσεις - ραντεβού(σχέσεων) -σατρουμς ομιλώντας την ΑΓΓΛΙΚΗΝ (και μόνο)γλώσσα παρακαλώ . Απο προσώπικη εμπειρία και απ'οτι μου λένε διάφοροι φίλοι να αναφέρω οτι είναι ελάχιστες αυτές που αντιλαμβάνονται το ευγενικό "ερωτικό" φλέρτ (κυνήγι) στην δουλεία - καθημερινότητα τους ,"έχουν κλείσει τα ραντάρ τους" θα έλεγα έως ότου καθίσουν στην καρέκλα του σπιτίου τους ήσυχα και χαλαρά κοιτώντας το χαζοκούτι του υπολογιστή περιμένοντας να δούν τα "λαικ" που θα τους έχουν στείλει τα "χαιβάνο-λιγούρια" .
Για να μην μακρυγορώ ενα μεγάλο ποσοστό γυναίκων δεν ξέρουν-έχουν -ανακαλύψει τον εαυτό τους γιατί όπως και οι αντρές υποδύονται ρόλους στην σκληρή καθημερινότητα με τους οποίους δεν έχουν καμία σχεση. Ευθύνη έχουμε και οι άντρες που ομοίως δεν ξέρουμε τι ζήταμε , δεν είμαστε ξεκάθαροι με τα θέλω μας.

Το τι ζητάνε οι γυναίκες είναι εξαρτώμενο από το τι ζητάνε - δίνουν - δείχνουν - οι άντρες ...αν "στράβωσει" το ένα από τα δύο θα παρασύρει μαζί του και το αλλό.

Καλά ναννάκια σε όλες και όλους.

Κώστας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top