Facebook: Τεχνικές Συμβουλές

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ποιός τι και γιατί???? (Άσχετο)

Όπως καταλάβατε εδώ γράφουμε τις απόψεις μας για το facebook, επίσης γράψτε ποιος είναι μέσα έτσι ώστε να συναντηθούμε και εκει.
Τα στοιχεία με τα οποία είναι ο κάθε ένας καλύτερα ας μην ανακοινώνονται, υπάρχουν και τα pm's. ;)

:)




Σημείωση συντάκτη:
Επειδή ανοίχθηκε νέο θέμα για συζήτηση γύρω από το facebook
το παρόν θέμα θα χρησιμοποιηθεί για τεχνικές οδηγίες και συμβουλές.

Για τη γενικότερη συζήτηση, πατήστε εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μια καλή φίλη από Κέρκυρα μου έστειλε mail να βρεθούμε στο facebook.
Ομολογώ πως δεν έχω καταλάβει τη χρησιμότητά του.
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι προσφέρει το facebook;

(Ελπίζω να μην είμαι off-topic.. ) :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
εγώ εγώ!! :D

Και έχω ήδη αρκετούς από δω δεν μπορώ να πω :P

χμμμ... εγώ έχω βρει κάποιους φίλους από το σχολείο κτλ. που τους είχα ψιλοχάσει και έμαθα νέα τους, κάποιους από την παλιά μου δουλειά και ανταλλάσουμε νέα, που υπό άλλες συνθήκες θα είχαμε χάσει επαφή.

Α... και βοηθάει να περνάω και την ώρα μου με μερικά χαζοτεστ και apps που έχει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Πως βρίσκεις δηλαδή κάποιον που "κρύβεται" πίσω από ένα nickname? (Ή δεν ισχύει αυτό εκεί; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
βάζεις ονοματεπώνυμο (τουλ οι δικοί μου φίλοι και όσοι ξέρω -και εγώ μαζί) έτσι έχουν κάνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Εγώ πάντως και εκεί nickname έχω βάλει, γενικά δεν πολυτρελάινομαι να βάζω τα κανονικά μου στοιχεία στο internet.
Οπότε όποιος με θέλει στο facebook με pm...ιάρει :P
Δημητρούλα εσύ έχεις? Αν όχι άνοιξε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Μήπως ξέρει κανείς ποιά ακριβώς είναι η διαφορά του FaceBook από το Μyspace?
Γιατί εμένα μου φαίνονται παρόμοια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ πρόσφατα άρχισα να χρησιμοποιώ το facebook account μου, έχω και κάμποσα άτομα από το στέκι ως friends εκεί, αλλά γενικά δεν μπορώ να πω ότι με έκανε να "κολλήσω" (εκτός από ένα συγκεκριμένο app).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πρώτα θα γυρίσει ανάποδα η περιστροφή της Γης και μετά θα κάνω account στο facebook. :P


Μ' αρέσει να 'μαι φάντασμα και να κρύβομαι, boo.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πρώτα θα γυρίσει ανάποδα η περιστροφή της Γης και μετά θα κάνω account στο facebook. :P

Μεγάλη μπουκιά φάε,μεγαλο λογο μην πεις.:P

Εχω κι εγω εναν , αλλα τον ειχα ξεκινησει επειδη απο εκει επικοινωνουσα με μια πολυ παλια καλη φιλη απο το εξωτερικο.Τωρα οι friends εχουν αυξηθεί.

Όταν εκανα το iq τεστ στο facebook απογοητευθηκα.:P
Τα apps που εχει εχουν φαση , αλλά με ενοχλει οταν μερικοι χανουν το μετρο και στελνουν ακαταπαυστα notifications γι αυτες τις εφαρμογες , και η βλακεια ειναι οτι το μονο που κανουν ειναι αυτο.(σα να σου λενε σε εχω στους 'φιλους' μου για να στελνω μονο apps.).
Η μια επαφη που εκανε μονο αυτό εφυγε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sou

Νεοφερμένος

Η sou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Έχω βάλει και εγώ το facebook, έχω βρει επίσης κάποιους συμμαθητές και φίλους που είχαμε χαθεί. Γενικά πάντως δε θα έλεγα ότι μ ενθουσίασε και τόσο. Και με το msn μια χαρά βολεύομαι. προφανώς είναι μία ακόμα μόδα του ιντερνετ. Μετά κάτι άλλο θα βγει και αυτό θα ψιλοξεχαστεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μεγάλη μπουκιά φάε,μεγαλο λογο μην πεις.:P
Καλά. :P

Όταν εκανα το iq τεστ στο facebook απογοητευθηκα.:P
Εκτός κλίμακας; :teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εκτός κλίμακας; :teasing:
Με πέρασε μια γνωστή μας που το εκανε και στην πλακα κιολας!:P
Αλλα δεν τα πιστευω εγω αυτα τα τεστ.Δεν ειναι καλα.:teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.


xkcd.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εφτιξα και εγω ενα προσφατα... νταξει, λαλακιτσες οπως το περιμενα... για να αποκτισω προσβαση σε ενα group το εκανα, και τελικα νταξει... εχω καπια ατομα εδω, καπιους γνωστους απο ενα bar στην Ροδο, ε αυτα... κατα τα αλλα αν βαριμε μπορει να ασχολιθω με κανα app... Αλλα γενικα προτιμω κατα πολυ το myspace, to facebook απλα για να υπαρχει το εχω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Καποια στιγμη συζητηθηκε το φεισμπουκ εδω στο στεκι και ειπα να παω να δω τι ειναι...εκανα ακαουντ με νικ νειμ φυσικα:P, αλλα ακομα δεν ξερω τι ακριβως ειναι και τι κανει!
Αφηστε που θυμηθηκα οτι ειχα κανει ακαουντ, επειδη ενα κοριτσακι πονηρο με βρηκε και με εκανε αντ και πηρα μειλ γι αυτο!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τα apps που εχει εχουν φαση , αλλά με ενοχλει οταν μερικοι χανουν το μετρο και στελνουν ακαταπαυστα notifications γι αυτες τις εφαρμογες , και η βλακεια ειναι οτι το μονο που κανουν ειναι αυτο.(σα να σου λενε σε εχω στους 'φιλους' μου για να στελνω μονο apps.).
Η μια επαφη που εκανε μονο αυτό εφυγε.:P

Και για την αποφυγή παρεξηγήσεων εννοώ ατομα που δεν τα βλέπω ποτέ δεν έχουμε καμία επαφη και το μονο που κανουν ειναι αυτο.:P(δηλαδη σχεδον αγνωστοι)
Οταν ειναι απο γνωστους εχει πλακα γιατι τα συζηταμε κιολας!

Ατιμο IQ test!:tongue::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Εγώ πάντως σας προκαλώ όλους να παίξετε Who has the biggest brain! Το καλύτερο add ever! Απλά αξεπέραστο :D :clapup: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εγώ πάντως σας προκαλώ όλους να παίξετε Who has the biggest brain! Το καλύτερο add ever! Απλά αξεπέραστο :D :clapup: :P
Για να κερδίσεις κι άλλους; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Κακίες..:P

Το add αυτό έχει χαρακτηριστεί από τα καλύτερα από άποψη σχεδιασμού του facebook αλλά και από τα λίγα που δεν θα μπορούσε να δημιουργηθεί και από έναν μαθητή. Επίσης είναι η πρώτη σοβαρή επιχειρηματική κίνηση στο facebook και ένας στους 5 χρήστες το χρησιμοποιεί. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top