[Άντρες] Θα κάνατε σχέση με συνοδό πολυτελείας;

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Η ιδέα για το θέμα μου ήρθε ενώ παρακολουθούσα το Μυστικό Ημερολόγιο ενός Call Girl. Πρόκειται για μια αγγλική σειρά, βασισμένη στην αληθινή ιστορία μιας συνοδού πολυτελείας - παρουσιάζει την ζωή ενός τέτοιου κοριτσιού αρκετά ωραιοποιημένη κατά την άποψή μου, παρόλο που δείχνει και κάποια μελανά σημεία. Σε κάθε σεζόν πάντοτε της αρέσει κάποιος άντρας και κάτι πάει να γίνει ή/και γίνεται, αλλά δεν προχωρά. Στην σεζόν 3 για πρώτη φορά κάποιος την επιλέγει, ενώ γνωρίζει ήδη τι δουλειά κάνει.

Το θέμα προφανώς είναι περισσότερο για άντρες, αλλά πραγματικά αναρωτιέμαι αν ισχύει για τους περισσότερους η άποψη πως δεν θα έκαναν κάτι σοβαρό με μια συνοδό πολυτελείας. Θα ήθελα οι απαντήσεις σας να μην είναι μονολεκτικές, αλλά επεξηγηματικές, προκειμένου να γίνει ένας ωραίος διάλογος. :)

Προσωπικά πάντως γνωρίζω άντρα που έχει κάνει σχέση με στριπτιζού/συνοδό ενώ ζούσε στην Αγγλία (νομίζω για κάποιο λόγο πως αυτό έχει σημασία) - όταν τον ρώτησα πως και δεν είχε πρόβλημα με την δουλειά της, μου απάντησε πως είναι φοβερό συναίσθημα να ξέρεις πως μια γυναίκα έχει πάει με τόσους κι όμως μόνο μαζί σου έρχεται σε οργασμό. Ισχυρίστηκε μάλιστα πως όσες φορές είχε αποφασίσει να κάνει επί πληρωμή σεξ, τις περισσότερες δεν πλήρωνε, διότι τον ενδιέφερε τόσο η απόλαυση της κοπέλας, που εκείνη κατέληγε να μη ζητάει χρήματα - αλλά βέβαια δεν ήμουν και παρούσα να επιβεβαιώσω πως όσα έλεγε ήταν αληθή και δεν έχω την παραμικρή ιδέα πόσο εύκολο ή δύσκολο είναι να κάνεις μια συνοδό να ευχαριστηθεί το σεξ μαζί σου.

Σας ..διαβάζω! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
όμως μόνο μαζί σου έρχεται σε οργασμό
αυτο σιγουρο?:P
την εχω δει τη σειρα...(απο κοινωνιολογικο ενδιαφερον βεβαια:P) και βασικα δειχνει αυτο που ξερουμε..οταν κανει η γυναικα ενα επαγγελμα που εχει το σωμα της κοινο αγαθο για πωληση στα αρσενικα..δυσκολα θα κανει σχεση σοβαρη και μακροχρονια(εκτος αν αφησει τη δουλεια)... αυτη ειναι η σκληρη αληθεια νομιζω..(τυχαιο ειναι που σπανια εχουν γυναικες -αλλα και οι ανδρες συχνα- του θεαματος σταθερες σχεσεις?και αλλαζουν συντροφους σαν τα πουκαμισα?


ολα ειναι βεβαια και θεμα χαρακτηρα και αν σου κανει μια κοπελα προχωρας..αλλα τη σταματας απο τη δουλεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,016 μηνύματα.
Η πρώτη μου σκέψη είναι: μα καλά, χάθηκαν οι γυναίκες;;;;;

Το σύντροφό σου πρέπει και να τον σέβεσαι κατ' εμέ. Κι εγώ προσωπικά λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να σεβαστώ έναν άνθρωπο που πουλάει το κορμί του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σύντομη απάντηση: Αν δεν χρειάζονταν να πληρώνω, ναι :P

Σοβαρά τώρα,
να πω την αλήθεια, πότε δεν κατάλαβα την ερώτηση "Αν θα έκανα σχέση με την τάδε γυναίκα". Μου φαίνεται απίστευτα δύσκολο να πω στον εαυτό μου: "ξέρεις αυτή η γυναίκα που ερωτεύτηκες έχει το τάδε πρόβλημα/δυσκολία (π.χ. μένει στην Κίνα), σταμάτα να είσαι ερωτευμένος". Ακόμη και αν ήταν εφικτό, το θεωρώ απάνθρωπο να ερωτεύεσαι με την λογική. Φανταστείτε έναν κόσμο όπου ο καθένας θα είχε μια λίστα με χαρακτηριστικά με το τι ανθρώπους ερωτεύεται (και εφόσον μιλάμε για σχέση, ο έρωτας πρέπει να προϋπάρχει και για τις δυο μεριές. Η σχέση σε καμία περίπτωση δεν είναι κανένα ελαφρυντικό στην συνείδηση ούτε κανένα test drive). Αν ο κόσμος ήταν ή είναι έτσι, ας φτιάχναμε/φτιάξουμε ένα πρόγραμμα όπου θα βρίσκει το ιδανικό ταίρι, θα αυξάνονταν και η αγοραστική δύναμη των ανθρώπων (βραχυπρόθεσμα, γιατί μακροπρόθεσμα θα είχαμε αύξηση στον πληθωρισμό :P), αφού θα γλιτώναμε όλοι τα έξοδα των "πρώτων ραντεβού".

Για εμένα το ερώτημα αυτό στην ουσία ανάγεται στο ερώτημα αν σεβόμαστε τους συνοδούς πολυτελείας, αφού ο έρωτας στην ουσία είναι ένας συνδυασμός εκτίμησης, σεβασμού και ομορφιάς. Προσωπικά το επάγγελμα αυτό δεν αποτελεί αρνητικό παράγοντα σεβασμού, πως θα μπορούσε άλλωστε; Αφού το ίδιο το όνομα του επαγγέλματος τους φανερώνει ότι κάνουν, το κάνουν σωστά και καλά και για την κοσμοθεωρία μου είναι αρκετά σημαντικό στοιχείο για τον σεβασμό και την εκτίμηση κάποιος να έχει διαλέξει όχι μόνο το επάγγελμα που του αρέσει, αλλά να είναι καλός σε αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,016 μηνύματα.
Προσωπικά το επάγγελμα αυτό δεν αποτελεί αρνητικό παράγοντα σεβασμού, πως θα μπορούσε άλλωστε; Αφού το ίδιο το όνομα του επαγγέλματος τους φανερώνει ότι κάνουν, το κάνουν σωστά και καλά και για την κοσμοθεωρία μου είναι αρκετά σημαντικό στοιχείο για τον σεβασμό και την εκτίμηση κάποιος να έχει διαλέξει όχι μόνο το επάγγελμα που του αρέσει, αλλά να είναι καλός σε αυτό.

Θα έλεγες το ίδιο για έναν επαγγελματία δολοφόνο, για έναν έμπορο ναρκωτικών ή για έναν έμπορο οργάνων;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καλα δεν εχουν τν ιδια βαρυτητα..αλλα το ιδιο το επαγγελμα κανει περα σταθερες σχεσεις..

αλλα τι λεμε για σεβασμο?αφου οι ιδιες κοπελες και ανδρες που εκδιδονται ή ειναι πορνσταρ δεν λενε στο παιδι τους τι δουλεια κανουν και προσπαθουν να το κρατανε κρυφο..δουλευομαστε?θεωρητικα σεβασμος κλπ προοδευτικα και στην πραξη θεωρουμε το επαγγελμα κακο και δεν το λεμε παραεξω?

στην πραξη φαινεται τι εκτιμηση εχεις για το επαγγελμα που κανεις..οχι στα θεωρητικα "προοδευτικα" ευκολα λογια

για τα λεφτα γινονται ολα//
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Θα έλεγες το ίδιο για έναν επαγγελματία δολοφόνο, για έναν έμπορο ναρκωτικών ή για έναν έμπορο οργάνων;:hmm:

Πού κολλάει το συγκεκριμένο; Οι παραπάνω κάνουν κακό στον συνάνθρωπό τους, η πόρνη στον εαυτό της και μόνο (και δεν είναι στάνταρ!).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Η πρώτη μου σκέψη είναι: μα καλά, χάθηκαν οι γυναίκες;;;;;

Το σύντροφό σου πρέπει και να τον σέβεσαι κατ' εμέ. Κι εγώ προσωπικά λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να σεβαστώ έναν άνθρωπο που πουλάει το κορμί του...

Προφανες δν ειναι οτι το κανει παρα τη θεληση του? Εγω δν ξερω, δν θα αισθανομουν ανετα η κοπελα μου να πηγαινει με 10+ αντρες την ημερα, παρα ή με τη θεληση της. Γιαυτην δλδ, θεωρω πως θα την πιεζε το αναγκαστικο σεξ. Απο την αλλη δν θα με πειραζε αμα της αρεσε η δουλεια της, δν εχει το σεξ μεγαλη σημασια στη σχεση για μενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
όταν τον ρώτησα πως και δεν είχε πρόβλημα με την δουλειά της, μου απάντησε πως είναι φοβερό συναίσθημα να ξέρεις πως μια γυναίκα έχει πάει με τόσους κι όμως μόνο μαζί σου έρχεται σε οργασμό.
Μα όλες τα ίδια λένε ρε παιδάκι μου; Πόσο χαζός μπορεί να είναι κάποιος για να πιστέψει μια τέτοια κοινοτοπία, που είναι πιο παλιά κι απ' τις πέτρες; Εκτός εάν έχει λόγος να θέλει πάααααρα μα πάααααρα μα πάαααρα πολύ να το πιστέψει.

Μου θυμίζει ένα ανέκδοτο: Μία του επαγγέλματος πάει με κάποιον με σκοπό τη ...σοβαρή σχέση. Ενώ το κάνουν λοιπόν, τον ρωτάει: "Μπήκες Θανάση μου, είσαι μέσα;;". "Ναι μωρή μέσα είμαι" της απαντάει αβρότατα αυτός. Τότε εκείνη: "Αααααχχχ, πώς πονάω, πώς πονάωωωω, τι μεγάλη που την έχεις Θανάση μουουουου...".:hehe: :lol:

Η πρώτη μου σκέψη είναι: μα καλά, χάθηκαν οι γυναίκες;;;;;
Ζηλεύεις;;)



Εάν θα τα έφτιαχνα με πόρνη και μάλιστα ακριβή; :hmm: Γιατί όχι;

1) Καλύπτει την βασική απαίτηση όλων των αντρών (ή τουλάχιστον όσων τολμούν να το παραδεχτούν), να είναι πουτάνα στο κρεβάτι.
2) Ο παππούς μου έλεγε: "Ακόμη και πουτάνα να γίνεις, φρόντισε να γίνεις ακριβή", άρα καλύπτει και τούτο το κριτήριο. Όσες είναι ακριβές είναι και αξιοσέβαστες σε όλη την κοινωνία κι αφήστε τη Χιμέλα να τραγουδά τα γνωστά της τροπάρια σε ήχο πλάγιο δεύτερο.:clapup::teasing:
3) Μέσα στην οικονομική κρίση θα ήταν η καλύτερη επένδυση. Και μιλάμε για αφορολόγητο χρήμα, όχι πλάκα. Δεν θα χρειαζόμουν να δουλέψω ξανά στη ζωή μου. Εάν κανείς τολμούσε να με πει "νταβατζή", θα απαντούσα: "Βουλευτής, να έρθεις να σε διορίσω παιδί μου"!
4) Αν θα την παντρευόμουν; Μα φυσικά, χάνεται τέτοιο κελεπούρι; Άλλωστε η μάνα μου έχει πια συγχωρεθεί, οπότε δεν θα είχα πρόβλημα πώς θα της την παρουσιάσω.
5) Θα με κακοχαρακτηρίσει η Χιμέλα; Ε, και λοιπόν; Εκείνη να πάει να βρει κανένα ηθικό και καλό παιδί της εκκλησίας και του Θεού κι ας αφήσει εμάς να κυλιόμαστε σαν τα γουρούνια στον βόρβορο της αμαρτίας. :P:D
6) Χάος και ηθική δεν πάνε ποτέ μαζί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
"δεν κρατα πολυ μια κακια ευχαριστηση" - Ευρυπείδης -

Ελεοc, βασικη αντρικη (βασικα ανθρωπινη) αναγκη ειναι το σεξ, μα ειναι σχεδον μηδαμινο σε ικανοτητα να διατηρυσει μια σχεση. Και λιγος σεβασμος στο αλλο φυλο δε βλαπτει! Περιοριζεις ετσι τις αμετρητες γυναικειες αρετες σε μια. Σκεψου οι γυναικες να εκαναν το ιδιο για τους αντρες, οχι στο σεξουαλικο τομεα απαραιτητα, αλλα να επικεντρωνονται ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΝΑ αντρικο χαρακτηριστικο, να διαγραφουν τα αλλα και να επιζητουν μονο αυτο. Ασεβια θα το ελεγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
ο όττο απάντησε στην απολογία του :
ξέρετε καλά άνδρες στεκίτες , πως ο SICX κι οι υπόλοιποι με κατηγορείτε επειδή συζητούσα έτσι με προκλητική ωμότητα διότι ήθελα οι άνθρωποι να σκέφτονται και την εύθυμη πλευρά

π.σ. κάνε λάθος , είναι θεΐκό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Θανάση μουουουου...:hehe: :lol:
ανδρέας ήτανε το δεύτερο συνθετικό του ονόματος του νομίζω....το πρώτο μου διαφεύγει....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Καλά, σχέση θα κάνατε…
… παιδιά?
(για να ξέρω, να μιλήσω ή όχι στο θέμα για [άντρες]):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
ότι θα κάναμε , θα κάναμε

απλά ίσως δεν θα ήταν δικά μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
ότι θα κάναμε , θα κάναμε

απλά ίσως δεν θα ήταν δικά μας
χαχαχχαχαχαχαχαχαχαχ
ααααααααααααααααα

βρε ολα τα καλα σας ερχονται οταν βαζω τα παιδια για υπνο? αντε να δουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
"δεν κρατα πολυ μια κακια ευχαριστηση" - Ευρυπείδης -

Ελεοc, βασικη αντρικη (βασικα ανθρωπινη) αναγκη ειναι το σεξ, μα ειναι σχεδον μηδαμινο σε ικανοτητα να διατηρυσει μια σχεση. Και λιγος σεβασμος στο αλλο φυλο δε βλαπτει! Περιοριζεις ετσι τις αμετρητες γυναικειες αρετες σε μια. Σκεψου οι γυναικες να εκαναν το ιδιο για τους αντρες, οχι στο σεξουαλικο τομεα απαραιτητα, αλλα να επικεντρωνονται ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΝΑ αντρικο χαρακτηριστικο, να διαγραφουν τα αλλα και να επιζητουν μονο αυτο. Ασεβια θα το ελεγα.
Υποτίθεται πως για να κάνεις σχέση με κάποια γυναίκα θα πρέπει γενικά να ταιριάζεις μαζί της ως άνθρωπος. Εγώ αυτό το θεώρησα δεδομένο και απάντησα καθαρά αναφορικά με το επάγγελμά της καημένε. Έλεος και έλαιος και πολυέλαιος, μας πέθανες. Καθόλου βούτυρο δεν έχει μείνει στο ψυγείο;:clapup:

Άντε, επειδή σου απάντησε ο SID, σε ελεώ να ησυχάσουμε τέκνον μου...:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Κι εγώ προσωπικά λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να σεβαστώ έναν άνθρωπο που πουλάει το κορμί του...

Eπαγγελμα ειναι και το πουλημα του κορμιου. Και απο τα πιο προσοδοφορα μαλιστα.:)

Οι κοινωνιες το ανεχονται,επειδη διατηρει ισορροπιες και συμβαλλει στην ομαλη λειτουργια τους.
Ανεχόμαστε τη βρωμιά,αλλα να βρισκεται οσο πιο μακρια μας γινεται.
Και για να το εμπεδώσουμε - αλλα και για να μην τολμήσει η "βρωμια" ποτέ να ζητήσει αλλαγή status,την επ-ενδύουμε με μπόλικη δοση ανήθικου.

Το θεμα του ασέβαστου του ασκουντος ενα τετοιο επαγγελμα ειναι λοιπον απλα συμπλευση με την εγκαθιδρυμενη, ισχυουσα (ανδρικη) ηθική - δεν εχει ορθο-λογικη βαση. Ειναι απλά μια υποκρισια των "εκτος" ,των "υγιών" / "αξιοπρεπων" / "καθαρών"- ηθικά επίθετα -
, εν ειδει προσωπικου αλλοθι, και που ειναι χρησιμο στο να κραταμε αποστασεις απο τα κοινωνικα "στιγματα"... - και τα ιδια τα "στιγματα" συγχρονως να γνωριζουν τα όριά τους.

Υμνος στη διακριτότητα....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Κι εγώ προσωπικά λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να σεβαστώ έναν άνθρωπο που πουλάει το κορμί του...

ενώ όλοι οι υπόλοιποι που πουλάν(μ)ε την ψυχή μας (στο αφεντικό, στην πολυεθνική, στις ώρες δουλειάς που 'κλέβουν' την προσωπική μας ευτυχία, στις μίζες και στα λεφτά κάτω από το τραπέζι άμα το πάμε "στους άλλους") είναι(μαστε) πολύ καλύτεροι άραγε?

:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Χμμ...εγω με συνοδο κυριων :confused:.
Εγω δε θα εκανα μαζι με ατομο που απλα δουλευει "νυχτα", ποσο μαλλον με συνοδο...ουτε να το φαντασιωθω δεν μπορω...:redface:
Και οχι βεβαια λογω ηθικης και αλλων τετοιων βλακειων, αλλα λογω της κτητικοτητας που με χαρακτηριζει
(και δε θελω σχολια επ' αυτου:P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
ενα δικιο το χεις αποπανε....ομως την ψυχη σου τη πουλας αμα θες, κοιτα η εργασια ειναι 8 ωρες του 24ωρου δλδ το 1/3 της ζωης σου, αμα δν το ευχαριστιεσαι παει.....ο ανθρωπος ειναι κοινωνικο ον, δν μπορεις να μην δινεις ενα κομματι του εαυτου σου καθε μερα για να ωφελεις κι αλλους.

ουτε εγω θα ειχα προβλημα,...παντως μιας και ακουγεται πολυ...να ανοιξουμε κανα θεμα για την ηθικη? υπαρχουν πολλες αποψεις βλεπω...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top