Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Νομίζω κάθε σεζόν ήταν 23 επεισόδια, 45 λεπτών περίπου και μέχρι στιγμής υπάρχουν 2 σεζόν.

Η δεύτερη σεζόν, είναι μεγαλύτερη πόρωση από την πρώτη και τώρα αναμένουμε με αγωνία την τρίτη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Α ωραία.
Θα επιχειρήσω να δω κατευθείαν τη δεύτερη μου φαίνεται. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δεν είμαι σίγουρη ότι θα καταλάβεις τι παίζει... Ίσως να πρέπει να δεις και τα τελευταία 10 τουλάχιστον επεισόδια του πρώτου κύκλου.
...Νομίζω κάπου εκεί άρχισε να μου αρέσει κι εμένα η σειρά. :angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Με βλέπω να καίγομαι μέσα στο καλοκαίρι :Ρ
Επειδή είναι 45λεπτα τα επισόδεια μπαίνω σε σκέψεις.

Θα τα πάρω με τη σειρά τότε, και μετά θα κάνω skip τα βαρετά επισόδεια :P
Θενξ Ίσι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vandrel46

Νεοφερμένος

Ο vandrel46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
kajira το fringe τα σπαεί για όλους τους λόγους που είπες και οχί μονο γι'αυτούς.
Επιπλεόν μια σειρά που αξίζει αν και δεν έχει καμμία σχέση με το Fringe είναι το Big Bang Theory!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Επιπλεόν μια σειρά που αξίζει αν και δεν έχει καμμία σχέση με το Fringe είναι το Big Bang Theory!
Γι' αυτό έχει και δικό της τόπικ: https://www.e-steki.gr/showthread.php?t=59030 ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Έχω που το γυροφέρνω κανα μήνα γιατί παίζω με Babylon 5 (ίσως το καλύτερο Sci-Fi μαζί με το Battlestar Galactica) και με το V 1983 series, αλλά ήρθε η ώρα να το αποκτήσω και να το δω. Για να δούμε αν θα μ' αρέσει :hmm::D

Βέβαια (κακιούλα) αν κρίνω ότι μερικοί εδώ μέσα θεωρούσατε το Lost καταπληκτική σειρα, θα πρεπε να λούσω το TV Shows section με κηροζίνη και να σας κάψω τα πόστς ένα ένα!. Για το δίκαιον και δημοκρατικόν του πράγματος παρόλαυτά, θα δοκιμάσω να δω fringe. Αν δεν μου αρέσει, θα σας βάλω να φάτε τα πόστς σας (και μετά θα σας τα κάψω:redface: )! Αν μου αρέσει όμως, θα επενδύσω μερικά από τα τρισεκατομμύρια ευρώ μου για νέο σέρβερ στο στέκι, με κρυστάλλους:redface:

ΥΓ: Να δείτε το Battlestar Galactica, ουστ, έχω που σας πρήζω 5 χρόνια. Ο Ronald D. Moore το παρήγαγε αλλά δεν είδα κανέναν να το χρησιμοποιεί ως εφαλτήριο για να το δει!:mpinelik::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Βέβαια (κακιούλα) αν κρίνω ότι μερικοί εδώ μέσα θεωρούσατε το Lost καταπληκτική σειρα, θα πρεπε να λούσω το TV Shows section με κηροζίνη και να σας κάψω τα πόστς ένα ένα!. Για το δίκαιον και δημοκρατικόν του πράγματος παρόλαυτά, θα δοκιμάσω να δω fringe. Αν δεν μου αρέσει, θα σας βάλω να φάτε τα πόστς σας (και μετά θα σας τα κάψω:redface: )! Αν μου αρέσει όμως, θα επενδύσω μερικά από τα τρισεκατομμύρια ευρώ μου για νέο σέρβερ στο στέκι, με κρυστάλλους:redface:

Ό,τι και να πεις δίκιο θα 'χεις. :redface:
Πάντως το fringe γίνεται καλό από τη μέση της σεζόν και ύστερα και στην ουσία είναι σχεδόν αυτοτελή τα επεισόδια.
Μικρές ιστορίες δηλαδή που θυμίζουν X-files. Από τα μέσα της σεζόν αποκτά μια συνέχεια και οι χαρακτήρες γίνονται οικείοι.
Εξαιρετικός ο John Noble στο ρόλο του χαζεμένου επιστήμονα Walter Bishop, θα σου χαρίσει άπειρες στιγμές γέλιου, ενώ ταυτόχρονα θα σου γίνει συμπαθής για τις αποκοτιές του. Όλα αυτά... μετά τη μέση της σεζόν όπως προείπα.

Αρχική Δημοσίευση από kajira:
3. Walter Bishop
Όλοι μας νομίζω αγαπήσαμε το τρελό γεροντάκο. Από το στόμα του Walter βγαίνουν οι καλύτερες κωμικές ατάκες και αυτό είναι που δίνει ακόμα μεγαλύτερη άξια στο Fringe. Δεν είναι άπλα μια σειρά με δολοφονίες, αίματα κτλ. Το έξυπνο χιούμορ του Walder αφήνει το θεατή ευχαριστημένο άλλα επισης βοηθά και στην εξέλιξη της σειράς
:yes: Και μόνο για τον Walter, εγώ δίνω άριστα στη σειρά!

Γι' αυτό μην βιαστείς να βγάλεις συμπεράσματα, ντάξ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Εμένα μου προκάλεσε ανάμικτα συναισθήματα από την αρχή, όπως εξέφρασα σε προηγούμενο ποστ μου, ωστόσο τελικά η σειρά με κέρδισε, με το δεύτερο μισό της πρώτης σαιζόν να παρουσιάζει σαφή βελτίωση και τη δεύτερη σαιζόν, όπου πλέον οι χαρακτήρες είχαν στηθεί επαρκώς και οι σχέσεις μεταξύ τους είχαν ξεκαθαρίσει, να χαρακτηρίζεται ως πολύ καλή, πράγμα που δικαιολογεί και την ανανέωση της σειράς για τρίτη σαιζόν. Ακόμη και το κορυφαίο για μένα 24 του Τζακ Μπάουερ, παρουσίασε τούτο το φαινόμενο, η πρώτη σαιζόν να είναι σαφώς κατώτερη από τις επόμενες.

Μόνο μελανό σημείο της 2ης σαιζόν, είναι (εάν θυμάμαι σωστά) το 11ο επεισόδιο, στο οποίο εμφανίζεται κάποιος που στα προηγούμενα έχει ήδη σκοτωθεί, με μια άνεση σαν να μη συμβαίνει τίποτε!! Τελικά ανακαλύψαμε ότι ήταν ένα επεισόδιο που τους είχε ξεμείνει από τον πρώτο κύκλο κι αποφάσισαν βλακωδώς να το ρίξουν όπου τους έκατσε, απλά για να μην πάει χαμένο. Θα συνιστούσα λοιπόν σε όποιον δει τον δεύτερο κύκλο του Fringe, να παρακολουθήσει το επεισόδιο Νο 11 όχι μετά το Νο 3.

Walter Bishop rulez!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Λυκ, εγώ πάντως το Λοστ δεν άντεξα να το δω για περισσότερο από μία σεζόν! ;)
Και προσωπικά εμένα το Fringe μου άρεσε από τα πρώτα επεισόδια, πιο πολύ γιατί συνέβαιναν τρελά πράγματα, όχι τόσο γιατί είχε το φοβερό σενάριο (που κατά τα άλλα έχετε δίκιο, δένει μετά την μέση της πρώτης σεζόν).
Ουφ, άντε να ξεκινήσει η τρίτη σεζόν, έχω πολύ αγωνία! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Τώρα το είδα το πόστ όπου κάποιος έγραψε το Walter ----> Walder. Καθόλου τυχαίο. Τον λατρεύετε και με λατρεύετε! Αχ!:redface:

Το χει τ' όνομα, ή έστω η ομοιότητά του/ρίζα του/κατάληξή του/ότι διάολό του τέλοσπάντων για να πείσω τον εαυτό μου ότι το κάνατε επίτηδες επειδή θέλετε να πείτε ότι με θαυμάζετε!:redface:


ΥΓ: Αγόρασα μόλις την 1η σεζόν σε τιμή ευκαιρίας από ένα πρωτοξάδελφο του μπατζανάκη της θειάς του γιου του γιου to youuuu so inlove with you και θα ξεκινήσω να τη βλέπω σε καμια ώρα! Άντε σκασμένα με πείσατε!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
It's time for the third season! :clapup: Rejoice guys and gals. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πότε ξεκινάει; :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ερμ...Τουντέι! :D

• Season 3
01 3X5101 23/Sep/10 Olivia [Trailer]
02 30/Sep/10 The Box
03 07/Oct/10 The Plateau
04 14/Oct/10 Do Shapeshifters Dream of Electric Sheep?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Επιτελους.
Αντε γιατι οι καλες σειρες ειναι μικρο %
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Είδα και το 3x01 τώρα μόλις... Δε μπορώ να χωνέψω ότι εκεί που έβλεπα 2 σεζόν μονοκοπανιά με τον φανταστικό Walter και τον εξαιρετικό κύριο Μπρόιλς, τώρα θα πρέπει να περιμένω κάθε βδομάδα... Καταλήγω σε ένα συμπέρασμα....


Είναι πολύ γαμάτη σειρά, τόσο που δε μπορώ να περιμένω.-:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εγω παλι εχω κι αλλο "εμποδιο". Το βλεπω απο το 1ο επισοδειο, μαζι με την αδερφουλα μου. Κι ετσι πρεπει να συγχρονιζομαστε και καθυστερουμε ενιοτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Χθες πρόβαλλε το Star το πρώτο επεισόδιο του πρώτου κύκλου (και μόλις το είχα κατεβάσει) και πλέον θα τα δείχνει Δευτέρα μέχρι Πέμπτη κατά τις 12!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Θέμα για Fringe! :D

Κολλημένη ήδη από τον 1ο κύκλο.:D
Είμαι στο 15ο επεισόδιο του 3ου κύκλου και αναμένουμε.:hmm:

Χθες πρόβαλλε το Star το πρώτο επεισόδιο του πρώτου κύκλου (και μόλις το είχα κατεβάσει) και πλέον θα τα δείχνει Δευτέρα μέχρι Πέμπτη κατά τις 12!

Χμ, ξανά; Είχα την εντύπωση ότι πριν καιρό είχε αρχίσει να παίζει και στο star το Fringe αλλά το σταμάτησαν.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Χμ, ξανά; Είχα την εντύπωση ότι πριν καιρό είχε αρχίσει να παίζει και στο star το Fringe αλλά το σταμάτησαν.:/:

Α ναι; Βλέπω αρκετό καιρό τις σειρές που βάζει το Star μετά τις 12 και δεν θυμάμαι να το έχω δει!
Αυτή είναι η βλακεία με αυτό το κανάλι και με τα άλλα βασικά... ξεκινάνε όποτε θέλουν μια σειρά και μετά όποτε θέλουν την σταματάνε! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top