• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ραγάδες

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
εεεε δεν υπαρχει καποιος αλλος τροπος;;;ειμαι αγορι,δεν εχω παει ποτε σε μαγαζι με καλυντικά νιωθω λιγο αβολα...καμια τροφη ή κατι τετοιο δεν παιζει με τπτ ε;;;
Γιατι δεν πας γυμναστηριο; Ο κολλητος μου ειχε ραγαδες στα χερια και γενικα στο σωμα του του επειδη εκανε καθιστικη ζωη και ετρωγε συνεχεια χωρις να γυμναζεται αλλα επειδη ηθελε ευελπιδων μολις τελειωσαν οι εξετασεις πηγε 2 μηνες γυμναστηριο και μετα μεσα στην σχολη απο το πολυ τρεξιμο και καμψεις δεν εχει καθολου ραγαδες και εσφιξε πολυ κιολας!
Οποτε για σενα καλη διατροφη και γυμναστηριο θα σου προτεινα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Γιατι δεν πας γυμναστηριο; Ο κολλητος μου ειχε ραγαδες στα χερια και γενικα στο σωμα του του επειδη εκανε καθιστικη ζωη και ετρωγε συνεχεια χωρις να γυμναζεται αλλα επειδη ηθελε ευελπιδων μολις τελειωσαν οι εξετασεις πηγε 2 μηνες γυμναστηριο και μετα μεσα στην σχολη απο το πολυ τρεξιμο και καμψεις δεν εχει καθολου ραγαδες και εσφιξε πολυ κιολας!
Οποτε για σενα καλη διατροφη και γυμναστηριο θα σου προτεινα.;)

θα αρχισω γυμαστικη και γενικα Basket σιγα σιγα τωρα που θα ανεβω και μου απαντησες στην ερωτηση μου που εκανα πριν.Αν γυμναστω θα φυγουν:D:D:Dωραια λοιπον μια χαρα thanx:clapup::clapup:Κατι τελευταιο ο φιλος σου εκανε καποιο συγκεκριμενο προγραμμα;;ασχοληθηκε πχ με πολλα βαρη κτλπ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
θα αρχισω γυμαστικη και γενικα Basket σιγα σιγα τωρα που θα ανεβω και μου απαντησες στην ερωτηση μου που εκανα πριν.Αν γυμναστω θα φυγουν:D:D:Dωραια λοιπον μια χαρα thanx:clapup::clapup:Κατι τελευταιο ο φιλος σου εκανε καποιο συγκεκριμενο προγραμμα;;ασχοληθηκε πχ με πολλα βαρη κτλπ;;;
O φιλος μου δεν εκανε καθολου βαρη(δεν ειχε χρονο),παρα μα παρα πολυ τρεξιμο και ατελειωτες καμψεις!! Μεσα σε εναν χρονο απο κει που δεν μπορουσε να κανει 10 καμψεις τωρα κανει 60 με την μια!!:eek::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
O φιλος μου δεν εκανε καθολου βαρη(δεν ειχε χρονο),παρα μα παρα πολυ τρεξιμο και ατελειωτες καμψεις!! Μεσα σε εναν χρονο απο κει που δεν μπορουσε να κανει 10 καμψεις τωρα κανει 60 με την μια!!:eek::P

μια χαρα θα το ακολουθησω και εγω μου αρεσει σαν γυμναστικη:clapup::clapup::clapup:(btw εχει διαφορα αν εχεις αγκωνές εξω ή μεσα;;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
μια χαρα θα το ακολουθησω και εγω μου αρεσει σαν γυμναστικη:clapup::clapup::clapup:(btw εχει διαφορα αν εχεις αγκωνές εξω ή μεσα;;;)
Με αγκωνες μεσα να κανεις καλυτερα, οι εξω γυμναζουν περισσοτερο τρικεφαλο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Με αγκωνες μεσα να κανεις καλυτερα, οι εξω γυμναζουν περισσοτερο τρικεφαλο..

ok φιλε thanx θα το δοκιμάσω;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Κρεμες, πιλινγκ και γυμναστικη ειναι τα απλα που μπορει να κανει :) Τωρα τι αποτελεσμα θα δει.. δεν στο εγγυωμαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Aς κανω και εγω την ερωτηση μου διοτι θα σκασω απο περυσι τον Οκτωβρη ξεκινησα γυμναστηριο με αποτελεσμα να εχω αδυνατισει μεσα σε 3 μηνες ομως απο οταν το αποτελεσμα αρχισε να γινεται ορατο παρατηρησα την υπαρξη ραγαδων στο κατω μερος και πλα'ι'νο μερος στην κοιλια μου ενταξει δεν ειναι πολλες αλλα ειναι (για μενα αρκετες) για να εχω αρχισει να μη μου αρεσει το σωμα μου. Και στο πανω μερος των ποδιων μου εχω μερικες, γενικα το ολο μου θεμα ειναι αισθητικο αλλα επειδη φοβαμαι (επειδη τωρα θα ξεκινησω ξανα γυμναστηριο) οτι θα εμφανιστουν και αλλες τι μου προτεινετε προκειμενου να προλαβω το ολο πραγμα οσο μπορω καπου διαβασα για λαδι Jojoba αλλα δεν ξερω. Οι μεγαλυτερες τι προτεινετε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.
Ενώ ποτέ μου δεν είχα παραπάνω κιλά, ούτε πήρα απότομα ύψος (είμαι 57 κιλά και 1.66) έχω ραγαδες πίσω από το γόνατο και με ενοχλεί πάρα πολύ. Δεν μπορώ να καταλάβω πώς βγήκαν εκεί, συνήθως βγαίνουν μετά από απότομη αύξηση βάρους ή ύψους. Και το θέμα είναι ότι δύο τρεις βγήκαν φέτος γιατί είναι ψιλοκόκκινες.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Και με απότομη μείωση βάρους κάνεις ραγάδα. Πριν χρόνια που έχασα ξαφνικά πολλά κιλά, έκανα μια τεράστια στην κοιλιά. Πλέον όλες μου οι ραγάδες έχουν ασπρίσει, δεν πάει άλλο, τερματισμένη υπόθεση :P
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.
Και με απότομη μείωση βάρους κάνεις ραγάδα. Πριν χρόνια που έχασα ξαφνικά πολλά κιλά, έκανα μια τεράστια στην κοιλιά. Πλέον όλες μου οι ραγάδες έχουν ασπρίσει, δεν πάει άλλο :P
Ναι μα αυτό λέω, δεν είχα ποτέ παραπάνω βάρος οπότε δεν έχασα κιόλας... Κυμαινομουν πάντα μεταξύ 55-60 κιλά. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί βγήκαν φέτος:/
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πλέον όλες μου οι ραγάδες έχουν ασπρίσει, δεν πάει άλλο :P
Ωραίες είναι οι άσπρες... Από τις κόκκινες πολύ καλύτερες😂
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Δεν ξέρω γιατί βγήκαν είναι φυσιολογικό πάντως εμένα με βοήθησε το bio oil .
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.
Δεν ξέρω γιατί βγήκαν είναι φυσιολογικό πάντως εμένα με βοήθησε το bio oil .
Έχεις πίσω από το γόνατο? Καθόμουν σήμερα και παρατηρούσα τις κοπέλες που φορούσαν σορτσάκι και δεν είχε καμία... Θα με πέρασαν και για πέφτουλα😂
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Έχεις πίσω από το γόνατο? Καθόμουν σήμερα και παρατηρούσα τις κοπέλες που φορούσαν σορτσάκι και δεν είχε καμία... Θα με πέρασαν και για πέφτουλα😂
Όχι δεν έχω πλέον είναι άσπρες . Με βοήθησε αυτό που σου είπα :)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εν τω μεταξύ δεν το λέω για παρηγοριά, αλλά προσωπικά δεν βρίσκω καθόλου "αντιαισθητικες" τις ραγαδες... Ίσα ίσα ....
Το λέω όχι γιατι έχει κάποια ίδιαιτερη αξία η γνώμη μου απλά για να δείξω ότι κάτι που δεν μας αρέσει πάνω μας και το υπεραναλυουμε πολλές φορές ο άλλος δεν το παρατηρεί, ή μπορεί και να το θεωρήσει όμορφο . Πόσο μάλλον όταν μιλάμε για τις ραγαδες που είναι και κάτι φυσιολογικό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Δεν ξέρω γιατί βγήκαν είναι φυσιολογικό πάντως εμένα με βοήθησε το bio oil .
ηταν ηδη ασπρες οταν αρχισες να το χρησιμοποιεις;
εγω εχω λόγω ύψους απο την εφηβεια ! Δεν φαινονται ιδιαίτερα αλλα τις ασθανομαι αν ψιλαφήσω με το χερι μου! Μετα απο τοσα χρονια λες να βοηθησει το bio oil ?
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
ηταν ηδη ασπρες οταν αρχισες να το χρησιμοποιεις;
εγω εχω λόγω ύψους απο την εφηβεια ! Δεν φαινονται ιδιαίτερα αλλα τις ασθανομαι αν ψιλαφήσω με το χερι μου! Μετα απο τοσα χρονια λες να βοηθησει το bio oil ?
Όχι ήταν κόκκινες - μωβ γι αυτό ι άρχισα να το χρησιμοποιώ κ είδα διαφορά .όχι χρόνια 3-4 μήνες θέλει και μασάζ .

Αν είναι ήδη άσπρες δεν φεύγουν . Αλλά έτσι κι αλλιώς δεν φαίνονται. Εκτός κι αν κάνεις λέιζερ .
 

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Όχι ήταν κόκκινες - μωβ γι αυτό ι άρχισα να το χρησιμοποιώ κ είδα διαφορά .όχι χρόνια 3-4 μήνες θέλει και μασάζ .

Αν είναι ήδη άσπρες δεν φεύγουν . Αλλά έτσι κι αλλιώς δεν φαίνονται. Εκτός κι αν κάνεις λέιζερ .
εγω δεν εμπαινα στο ιντερνετ τοτε και δεν ηξερα τι ειναι καν ραγαδες! Ελεγε μια φιλη της μανας μου στην μανα μου συνεχεια πως εχω λεει κατι κοκκινα σημαδια σαν ραγαδες ΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΑΓΑΔΕΣ γιατι οι ραγαδες ειναι ασπρες να λεει! Το ελεγε το ξαναελεγε.... :p Δεν πηγαινα και εγω σε εναν δερματολόγο ; Ουτε η μανα μου πρότεινε να παω..μικρη ημουν εγω δεν εβγαζα λεξη. Οτι μου ελεγαν εκανα. Ισως να χαν μειωθει και τωρα θα ταν σχεδον αόρατες υποθετω.
Επεσα σε χαζοβιόλες και η μανα μου και η φιλη της!
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.
ηταν ηδη ασπρες οταν αρχισες να το χρησιμοποιεις;
εγω εχω λόγω ύψους απο την εφηβεια ! Δεν φαινονται ιδιαίτερα αλλα τις ασθανομαι αν ψιλαφήσω με το χερι μου! Μετα απο τοσα χρονια λες να βοηθησει το bio oil ?
Οι άσπρες τι σας ενοχλούν ρε παιδιά? Εγώ είμαι πολύ άσπρη στο δέρμα οπότε αν ασπρίσουν δεν θα φαίνονται καν
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
εγω δεν εμπαινα στο ιντερνετ τοτε και δεν ηξερα τι ειναι καν ραγαδες! Ελεγε μια φιλη της μανας μου στην μανα μου συνεχεια πως εχω λεει κατι κοκκινα σημαδια σαν ραγαδες ΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΑΓΑΔΕΣ γιατι οι ραγαδες ειναι ασπρες να λεει! Το ελεγε το ξαναελεγε.... :p Δεν πηγαινα και εγω σε εναν δερματολόγο ; Ουτε η μανα μου πρότεινε να παω..μικρη ημουν εγω δεν εβγαζα λεξη. Οτι μου ελεγαν εκανα. Ισως να χαν μειωθει και τωρα θα ταν σχεδον αόρατες υποθετω.
Επεσα σε χαζοβιόλες και η μανα μου και η φιλη της!
Χαχα κι εγώ στην εφηβεία είχα αλλά τώρα έφυγαν . Για την ακρίβεια είναι άσπρες αλλά δεν με ενοχλούν 🤗
Δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι αν τόσο πολύ δεν σου αρέσουν μπορείς να κάνεις λέιζερ αν και δε βρίσκω το λόγο μόνο εσύ το παρατηρείς λογικά !
 

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Χαχα κι εγώ στην εφηβεία είχα αλλά τώρα έφυγαν . Για την ακρίβεια είναι άσπρες αλλά δεν με ενοχλούν 🤗
Δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι αν τόσο πολύ δεν σου αρέσουν μπορείς να κάνεις λέιζερ αν και δε βρίσκω το λόγο μόνο εσύ το παρατηρείς λογικά !
Ναι ενταξει.... αλλα ειναι ΠΟΛΛΕΣ παρα πολλες...οντως δεν φαινονται ιδιαίτερα, αλλα σκεφτομαι αν πχ μεγαλωσω και δεν ειναι τοσο τσίτα το δερμα μηπως φαινεται περιεργη η υφη! Ε τι να κανουμε τωρα...δεν πειραζει. Απλα το λειζερ ουσιαστικα "καιει" υγιές δέρμα και ειναι κριμα πιστευω.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top