Starbucks

Τα Starbucks σας αρέσουν;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 237)

silentiarius

Νεοφερμένος

Ο silentiarius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Πρόσφατα μου έκλεψαν το κινητό με ταχυδακτυλουργικό τρόπο στα Starbucks Κοραή. Ήταν ευκαιρία βέβαια να μάθω μερικά πράγματα, όπως του ότι υπάρχει δυνατότητα μπλοκαρίσματος της συσκευής βάσει ΙΜΙΕ αλλά το εφαρμόζει μόνο η Vodafone (έχω Cosmote) καθιστώντας το σύστημα άχρηστο καθώς κάποιος μπορεί να χρησιμοποιήσει το κλεμμένο κινητό μέσω άλλης εταιρείας.

Αναλυτικά το συμβάν, η αντιμετώπιση από τα Starbucks, και τι μπορείτε να κάνετε για να προστατευθείτε εδώ:
Κλοπή κινητού στα Starbucks – γιατί τα Starbucks είναι παράδεισος για τους κλέφτες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Έχει ξανασυμβει σε φίλο μου, αλλα με διαφορετικό τρόπο στο ίδιο υποκατάστημα. Σε δυο κολλητά τραπέζια έκανε την ανοησία να αφήσει στο μπουφάν του το οποίο κρέμασε στην καρέκλα, το πορτοφόλι του. Στο διπλανό τραπέζι και πλάτη-πλάτη κάθισε ανενόχλητος ένας κύριος ο οποίος άρχισε να ψαχουλεύει το μπουφάν του φίλου, έχοντας σαν κάλυμμα τις δυο καρεκλες. Παραδόξως, αφού το βούτηξε και ξεκίνησε να κατέβει τις σκάλες, ο φίλος μου τον αντιλήφθηκε, τον κυνήγησε και του απέσπασε το πορτοφόλι. Συμπέρασμα; Τα μάτια σας δεκατέσσερα και ειδικά σε τέτοια καταστήματα που με τον κόσμο που μπαινοβγαινει δε δίνεις σημασία στην ασφαλεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Χωρίς να θέλω να το παίξω έξυπνη, για τις συγκεκριμενές κλοπές (όπως και για τις περισσότερες κλοπές δλδ) δεν ευθύνεται το Starbucks ή οποιοδήποτε άλλο κατάστημα. Τα καταστήματα δεν υποχρεούνται να έχουν security, αν δε έχουν αυτός δεν τίθεται για την ασφάλεια των πελατών συνήθως, αλλά για την ασφάλεια των εργαζομένων και των εμπορευμάτων στο κατάστημα. Επιπλέον, οι υπάλληλοι είναι ..υπάλληλοι, όχι σύστημα παρακολούθησης του ποιος μπαίνει και ποιος βγαίνει. Τα ως άνω κόλπα θα μπορούσαν να έχουν συμβεί οπουδήποτε και η ευθύνη ανήκει μόνο σε εμάς, που πρέπει να προσέχουμε τα προσωπικά μας αντικείμενα - προσωπικά δεν αφήνω ποτέ το κινητό πάνω στο τραπέζι ή αν το αφήσω, μόλις πλησιάσει ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ (ακόμα και σερβιτόρος) το παίρνω στα χέρια μου. Επιπλέον αν χρειαστεί να σηκωθώ από το τραπέζι, πάντα αφήνω την τσάντα μου στην επίβλεψη κάποιου ιδιαιτέρως έμπιστου που ξέρω πολύ καιρό ή αν δεν υπάρχει τέτοιος, την παίρνω μαζί μου. Και παρόλα αυτά μου έχουν κλέψει κινητό δύο φορές, αλλά και πάλι, θεωρώ πως εγώ έκανα κάτι λάθος εκείνη την ημέρα (βασικά είχα βγει και τις 2 φορές με άτομα που δεν ήξερα καλά και άφησα το κινητό μου πίσω όταν πήγα στην τουαλέτα και μετά, ως διά μαγείας, είχε εξαφανιστεί! Γι' αυτό και πλέον δεν αφήνω ποτέ ΤΙΠΟΤΑ πίσω μου αν δεν ξέρω τον άλλο καιρό γιατί ποτέ δεν ξέρεις!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DriveIn

Νεοφερμένος

Ο DriveIn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Είπα και εγώ να πάω μία φορά, σπάζοντας το προσωπικό φράγμα που έχω σε καθετί μοδάτο και νεοελιτίστικο και φυσικά... το μετάνιωσα!!! Τα γλυκά ειδικά ήταν ό,τι πρέπει για να χτίσεις οικοδομή ή να σπάσεις κεφάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
-Τα γλυκα δεν ειναι ασχημα, μονο που εγω τα χω για προλογο του προλογου τοσο μικρα που ειναι
-Οι καφεδες δε μ'αρεσουν εκτος απ' αυτο το τεραστιο ροφημα που χει και σαντιγυ και μοιαζει με φρεντοτσινο - δε θυμαμαι πως το λενε-
- Το γεγονος πως απαγορευεται το καπνισμα (ειδικα το χειμωνα που εξω κανει κρυο) με χαλαει
-εχει ησυχια ομως, ο,τι πρεπει για να κανεις τη δουλεια σου ενα πρωινο στο κεντρο peut-etre
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Από άποψη ποιότητας και γεύσης τα ποιόντα είναι πολύ καλά. Αλλά θεωρώ κοροιδία να πληρώνω 2 ευρό για ένα κεκάκι μιαν σταλιά, 70 λεπτά για ένα κεκάκι τόσο μικρό όσο αν ενόσω τον δείκτη και τον αντίχειρα του χεριού μου, 4 ευρό τα ροφήματα, κτλ !!! Οπότε, ναι, θα πάρω κανα ρόφημα μια φορά στο τόσο - λόγο ποιότητας - αλλά σύγουρα ποτέ δεν θα μπω στην διΔΙΚΑΣ'ΙΑ ΝΑτο κάνω και στέκι !!!

επίσης πρόσφατα ήμουν τα στάρμπακσ στην Ακαδημίας με μια φίλη μου. παραγγείλαμε, η κοπέλα ρώτησε αν θα κάτσουμε στο κατάστημα, είπαμε ναι, μας σέρβιρε τα πράγματα σε δίσκο, πληρώσαμε, και με το που πάμε να κάτσουμε... γυρνά και μας λέει "να ξέρετε ότι σε 20 λεπτά κλείνουμε" !!! (προσωπικά πρώτη φορά πήγα αργούτσικα σε στάρμπακσ, οπότε δεν ήξερα τι ώρα κλείνουν). την ρωτάω, με συγχώρήτε, για πιο λόγο δεν μας ενημερώσατε εξ αρχής ότι κλείνετε σε λιγάκι πριν μας εξυπηρετίσετε? και απαντά " τι να σας πω, την δουλειά μου κάνω !

το παραπάνω σκηνικό δεν μου άρεσε καθόλου!!!!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cuius Cuius

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Γενικά θεωρώ ότι τα Starbucks είναι υπερτιμημένα. Οι τιμές τους είναι πάρα πολύ υψηλές, και τα ροφήματά τους όχι πάντα πολύ καλής ποιότητας... Πάντως συμβιβάζομαι με αυτά, καθώς τα έχω συνηθίσει από το Γυμνάσιο. Εξάλλου, πλέον όλα τα καφέ έχουν πολύ ψηλές τιμές (βλ. Flocafe...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Γενικά θεωρώ ότι τα Starbucks είναι υπερτιμημένα. Οι τιμές τους είναι πάρα πολύ υψηλές, και τα ροφήματά τους όχι πάντα πολύ καλής ποιότητας... Πάντως συμβιβάζομαι με αυτά, καθώς τα έχω συνηθίσει από το Γυμνάσιο. Εξάλλου, πλέον όλα τα καφέ έχουν πολύ ψηλές τιμές (βλ. Flocafe...)

nai, όμω υπάρχουν και καφέ με πολύ χαμηλές τιμές - ή έστο λογικές - και ταυτόχρονα, πολύ καλό σέρβισ, και ποιότητα !!! παράδειγμα το μαγαζί που δούλευα, ωραία όλα και ο πιο ακριβώς καφέ στα 3 ευρό. και άλλα καφέ που έχω ανακαλύψει, σε ωραία σημεία ! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Didonia

Νεοφερμένος

Η Υπερτατη Ελληνιδα Θεα(ΕΓΩ ΕΣΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Starbucks πςςς!Δεν ξέρω για σας ...αλλα όταν κάθομαι εγώ στα Starbucks νιώθω σαν Νεοϋορκέζα!χαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cuius Cuius

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
nai, όμω υπάρχουν και καφέ με πολύ χαμηλές τιμές - ή έστο λογικές - και ταυτόχρονα, πολύ καλό σέρβισ, και ποιότητα !!! παράδειγμα το μαγαζί που δούλευα, ωραία όλα και ο πιο ακριβώς καφέ στα 3 ευρό. και άλλα καφέ που έχω ανακαλύψει, σε ωραία σημεία ! ;)

Αναφερόμουν κυρίως στα πολύ μεγάλα ονόματα...
Starbucks πςςς!Δεν ξέρω για σας ...αλλα όταν κάθομαι εγώ στα Starbucks νιώθω σαν Νεοϋορκέζα!χαχαχα

Αυτό πουλάνε κυρίως. Ατμόσφαιρα/πολυτέλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Εχει καλο τσαι; Ποιες γευσεις προτεινετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
εχω παει μονο 2 φορες αλλα μου αρεσαν πολυ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Δε μου αρέσουν καθόλου! Πανάκριβος καφές, που δεν είναι καν...καφές! Αμερικάνικες σαχλαμαρίτσες με σαντιγές και βλακειούλες. Μπα. Ειδικά στι μέρες μας που για να βγεις για έναν καφέ το σκέφτεσαι, σίγουρα δεν θα πήγαινα εκεί! :P Ξενέρωτα μέρη! :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Είναι πολύ ωραίος χώρος για να πιεις έναν καφέ μετά την δουλειά, μετά τα ψώνια, μετά από διάβασμα γιατί είναι χαλαρωτικό μέρος.
Άμα όμως πάμε για καφέ, θα προτιμήσω την φραπεδιά με το ταβλάκι (μην τα υποτιμάτε αυτά τα δύο,έχουν μεγάλη αξία, ιδίως τα καλοκαίρια). Ή αν όχι φραπέ και τάβλι,τότε καπουτσίνο ή εσπρέσο. Δεν θα πάω starbucks για κανονικό καφέ. Θα πάω για 1000 θερμίδες η γουλιά. Παλιά τα θεωρούσα πολύ αμερικάνια και τα σνόμπαρα, αλλά έχω αλλάξει γνώμη από την στιγμή που είδα ότι δώσαμε τα ίδια λεφτά σε μια καφετέρια για 1 φρεντο καπουτσινο και 1 φραπε, και τα ιδια στα starbucks για 1 cupcake,1 μικρο donut και 2 "καφεδες-τουρτες".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Είμαι πορωμένη με Starbucks. Λατρεύω τους καφέδες, τα γλυκάκια, τα πάντα. Για εμένα είναι the best κι ας με βριζουν.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Δε μου αρέσουν καθόλου! Πανάκριβος καφές, που δεν είναι καν...καφές! Αμερικάνικες σαχλαμαρίτσες με σαντιγές και βλακειούλες. Μπα. Ειδικά στι μέρες μας που για να βγεις για έναν καφέ το σκέφτεσαι, σίγουρα δεν θα πήγαινα εκεί! :P Ξενέρωτα μέρη! :pfff:

Είμαι ξενέρωτη και μ' αλέσει! :pfff: :P Αγαπάμε Starbucks! ^^ Βικ, νεξτ τάιμ εκεί θα σε πάω ρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Τα γλυκα του, δεν ξερω, δεν μ'αρεσουν...αλλα απο καφεδες και τσαι πολυ λιγα εχω δοκιμασει, γι'αυτο και θελω τη γνωμη σας, ποιοι καφεδες και ποιο τσαι θεωρουνται εκ των ων ουκ ανευ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Παλιά πήγαινα μερικές φορές αλλά τα έχω κόψει χρόνια επειδή όλες οι τιμές τους είναι στα ύψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Παλιά πηγαίναμε σοριδων εκεί ειδικά μετά από εκδρομές στο κέντρο..παρόλα αυτά πλέον μου αρέσουν πιο ενδιάμεσες καταστάσεις όπως πχ η Ικτινου:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Παλιά πήγαινα μερικές φορές αλλά τα έχω κόψει χρόνια επειδή όλες οι τιμές τους είναι στα ύψη.

Αυτό ρε φίλε!!

Τζάμπα λεφτά χαμένα O_o
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top