Σχέσεις με διαφορά ηλικίας

nikolaos p.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Απαντώντας στην αρχική ερώτηση του τοπικ, θα πω οτι η μεγάλη διαφ. ηλικίας είναι δύσκολη περίπτωση κι εγώ προσωπικά θα το απέφευγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

My_paSSion

Νεοφερμένος

Η My_paSSion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λέρος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Στην σχέση, ο έρωτας χρόνια δεν κοιτά..........!!!!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catlin

Δραστήριο μέλος

Η Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 427 μηνύματα.
και
ο ερωτας περναει πρωτα απ' το στομαχι :redface:
:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Απαντώντας στην αρχική ερώτηση του τοπικ, θα πω οτι η μεγάλη διαφ. ηλικίας είναι δύσκολη περίπτωση κι εγώ προσωπικά θα το απέφευγα.
Εσυ θα το απευφευγες τον ερωτα τον ρωτησες; αν σου τυχει μετα να δω τι θα γραψεις εδω
και
ο ερωτας περναει πρωτα απ' το στομαχι :redface:
:mad:

Γι αυτο πρεπει να μαθεις να μαγειρευεις καλα:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ανατολή

Νεοφερμένος

Η ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
δεν ξέρω αν υπάρχει ιδανική πάντως εγώ έχω 6 χρονάκια γεμάτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
κατα 6 χρονια? Μικροτερη η μεγαλυτερη? Μαλλον το 1ο υποθετω...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ανατολή

Νεοφερμένος

Η ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
κατα 6 χρονια? Μικροτερη η μεγαλυτερη? Μαλλον το 1ο υποθετω...:hmm:

εγώ είμαι μικρότερη από αυτόν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Τι εννοούμε "μεγάλη διαφορά ηλικίας"; Όλα είναι σχετικά.
Εγώ πάντως έβγαινα/έκανα σχέση/γούσταρα άτομα ίδιας ηλικίας ή μέχρι 2 χρόνια μεγαλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lydiatav

Νεοφερμένος

Η lydiatav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
κατα 6 χρονια? Μικροτερη η μεγαλυτερη? Μαλλον το 1ο υποθετω...:hmm:
λες να τα χει με 10χρονο?:Ρ χαχαχα (αν οντως ειναι 16)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ανατολή

Νεοφερμένος

Η ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
λες να τα χει με 10χρονο?:Ρ χαχαχα (αν οντως ειναι 16)
λες να κρύβω χρόνια; :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου, η διαφορά ηλικίας δεν είναι πρόβλημα.
Όμως, έχει διαφορά να είστε 19 -24 πχ,
και άλλο να είστε 15 - 25.
Γιατί στην 2η περίπτωση, άλλα ζητάει ο ένας και άλλο το 15χρονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ανατολή

Νεοφερμένος

Η ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου, η διαφορά ηλικίας δεν είναι πρόβλημα.
Όμως, έχει διαφορά να είστε 19 -24 πχ,
και άλλο να είστε 15 - 25.
Γιατί στην 2η περίπτωση, άλλα ζητάει ο ένας και άλλο το 15χρονο.
συμφωνώ αλλά νομίζω ότι η διαφορά όποια και να ναι εξαρτάται από τον "ψυχικό" κόσμο του καθενός,
νομίζω ότι ο 25ος για παράδειγμα αν επιλέξει να κάνει κάτι με κάποια κατά 10 χρόνια μικρότερη θα έπρεπε να ξέρει τι μπορεί να δώσει και τι ζητάει η κοπέλα...
δεν είναι τόσο άγνωστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
και άλλο να είστε 15 - 25.
Γιατί στην 2η περίπτωση, άλλα ζητάει ο ένας και άλλο το 15χρονο.

Oι γονείς μου είναι μαζί από όταν η μητέρα μου ήταν 16 και ο πατέρας μου 26. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Συμφωνώ, σίγουρα υπάρχουν αρκετές εξαιρέσεις, αλλά ο μέσος όρος 15χρονου (από αυτά που βλέπω τουλάχιστον) πέραν του ότι δεν ξέρει τι θέλει, δεν πιστεύω πως έχει την ωριμότητα να βρεθεί σε μία σχέση με έναν 25χρονο (για παράδειγμα) άνθρωπο, ο οποίος (υποτίθεται) είναι αρκετά ώριμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Oι γονείς μου είναι μαζί από όταν η μητέρα μου ήταν 16 και ο πατέρας μου 26. ;)
Ναι αλλα υπηρχε περιπτωση να συμβει το αναποδο? Η μητερα 26 κι ο πατερας 16:D?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oneiropagida7

Νεοφερμένος

Η oneiropagida7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Μου αρέσουν οι σχέσεις με μεγάλη διαφορά ηλικίας αρκεί να υπάρχει συνεννόηση!! Δεν με ενοχλεί το να είμαι εγώ 25 και ο σύντροφός μου να είναι 50 αλλάαααα να είναι στυλ κάτι σε Πέτρο Κωστόπουλο, ενεργός άνδρας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ανατολή

Νεοφερμένος

Η ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Συμφωνώ, σίγουρα υπάρχουν αρκετές εξαιρέσεις, αλλά ο μέσος όρος 15χρονου (από αυτά που βλέπω τουλάχιστον) πέραν του ότι δεν ξέρει τι θέλει, δεν πιστεύω πως έχει την ωριμότητα να βρεθεί σε μία σχέση με έναν 25χρονο (για παράδειγμα) άνθρωπο, ο οποίος (υποτίθεται) είναι αρκετά ώριμος.
προφανώς αν κάνει κάτι τέτοιο ο υποτιθέμενος ώριμος έχει τα ίδια μυαλά με την μικρούλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evavar

Νεοφερμένος

Η Evavar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Η διαφορά ηλικίας έχει να κάνει και με την παρούσα ηλικία. Κοινώς, άλλο να είσαι 15 και να τα έχεις με 33χρονο και άλλο να είσαι 33 και να τα έχεις με 50χρονο. Όλα είναι σχετικά, ανάλογα την περίπτωση, τη φάση, τα παιδιά, τον τόπο κλπ κλπ. Εγώ πάντως θεωρώ πως η αγάπη -από μια ηλικία και πέρα που οι επιλογές μας είναι πιο συνειδητοποιημένες- δεν έχει να κάνει ιδιαίτερα με τη διαφορά ηλικίας, αλλά με τη φάση στην οποία βρίσκεται ο καθένας και με το κατά πόσο ταιριάζουν οι δύο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
-Ειναι μικρη... Τι θα κανεις με μια μικρη ρε;
- Θα την αγαπω ρε βλακα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
-Ειναι μικρη... Τι θα κανεις με μια μικρη ρε;
- Θα την αγαπω ρε βλακα!

Και έζησαν αυτοί καλά και εμείς καλύτερα να μην το συζητήσουμε. Happy end for this fairytale!
Δυστυχώς αυτό που παρουσιάζεις δεν είναι πραγματοποιήσιμο στην πλειονότητα των περιπτώσεων αν μιλάμε για μεγάλη διαφορά ηλικίας.

*και μην αρχίσετε να ρωτάτε για τι ηλικίες μιλάμε, γιατί τέτοιες ατάκες συνήθως αναπαράγονται μεταξύ ηλικιών 14-18. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top