Απαγόρευση καπνίσματος ή άτμισμα σε δημόσιους χώρους

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
στη Μανη παντως, μου εκανε εντυπωση οτι και στα προπατζιδικα που λεει και νεραιδα, αλλα και σε ολα τα μαγαζια απο μαναβικα μεχρι καφετεριες και εστιατορια παντου μα παντου καπνιζαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Παντως για να μην νομιζουμε οτι μονο στην Ελλαδα ο κοσμος παρακουει τους νομους, η κολλητη μου που μενει Βερολινο μου ειπε οτι εκει ενω στην αρχη δεν καπνιζε κανενας σε κλειστο χωρο,σιγα σιγα αρχισαν μερικοι να καπνιζουν και πλεον σχεδον ολοι καπνιζουν παντου..

Μου εκανε εντυπωση γιατι συνηθως οταν θελουμε να πουμε ενα παραδειγμα χωρας οπου εφαρμοζονται οι νομοι πραγματικα φερνουμε τη Γερμανια..Αλλα οπως μου ειπε αλλο κρατος η Γερμανια, και αλλο το Βερολινο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nvar146

Νεοφερμένος

Ο nvar146 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πρέπει να πάμε όλοι από καρκίνο του πνεύμονα δηλ. για να εφαρμοστούν τα αυτονόητα;


Η Αθήνα είναι γεμάτη σκουπίδια ,ο Κηφησός κατεβάζει χολέρα , το νέφος είναι στα χάϊ του ,τα παλαιά αυτοκίνητα-μηχανάκια-φορτηγά-λεωφορεία εκτός της ηχορύπανσης βγάζουν καρκίνο ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΝΕΝΑΣ για αυτά.
Το τσιγάρο ενοχλεί;
Αν ναι τότε ας αναγκάσουν τα μαγαζιά [ ΟΛΑ ] να βάλουν κάποιο σύστημα εξαερισμού ετσι ώστε να "τραβάει" τον καπνό και ταυτόχρονα να τροφοδοτεί τον χώρο με οξυγόνο !!
Ε;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Η Αθήνα είναι γεμάτη σκουπίδια ,ο Κηφησός κατεβάζει χολέρα , το νέφος είναι στα χάϊ του ,τα παλαιά αυτοκίνητα-μηχανάκια-φορτηγά-λεωφορεία εκτός της ηχορύπανσης βγάζουν καρκίνο ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΝΕΝΑΣ για αυτά.
Το τσιγάρο ενοχλεί;
Αυτή τη λογική ότι αξίζει τιμωρίας η δράσης μόνο ο χειρότερος παραβάτης, και αν βρω έναν που να κάνει χειρότερα απο εμένα θα πάρω άφεση μέχρι να πιάσουν αυτόν δεν την καταλαβαίνω. Προφανώς ενοχλεί και ο Κηφισός και το νέφος και η ηχορύπανση.... και ενοχλεί και το τσιγάρο. Και είναι αρκετά δύσκολο να γίνει κάτι για οτιδήποτε από αυτά που δεν έχω την πολυτέλεια να κοιτάω τη σειρά.
Όσο για τον εξαερισμό που λες, μάλλον κοστίζει υπερβολικά, και είναι και ακόμα πιο δύσκολο να εφαρμοστεί λόγο κόστους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Η Αθήνα είναι γεμάτη σκουπίδια ,ο Κηφησός κατεβάζει χολέρα , το νέφος είναι στα χάϊ του ,τα παλαιά αυτοκίνητα-μηχανάκια-φορτηγά-λεωφορεία εκτός της ηχορύπανσης βγάζουν καρκίνο ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΝΕΝΑΣ για αυτά.

Πόσο μ' αρέσουν αυτές οι λογικές τύπου:


  • Η Αθήνα μες στο νέφος, το τσιγάρο σε πείραξε;
  • Το Πανεπιστήμιο είναι αίσχος, οι καθηγητές αυθαιρετούν, η κατάληψη σε πείραξε;
  • κτλ κτλ
Ναι, με πείραξε. :)
Για να λυθεί ένα μεγάλο πρόβλημα πρέπει να ξεκινήσουμε από τα μικρότερα. Ναι, είναι και το νέφος ένα πρόβλημα, αλλά δεν σημαίνει ότι πρέπει να εθελοτυφλούμε για το θέμα του τσιγάρου.


Καμία προσωπική επίθεση φίλε μου, απλά έχω κουραστεί να ακούω αυτή την (κατ' εμέ φτηνή) δικαιολογία απ' τους καπνιστές. Το τσιγάρο είναι ένας ε-θι-σμός, όσο και αν ορισμένοι προσπαθούν να πείσουν ότι είναι ένα δικαίωμα που μπορείς να το εξασκήσεις σε οποιοδήποτε χώρο. Παρεμπιπτώντως, προσωπικά σέβομαι τους καπνιστές που με σέβονται, που δεν καπνίζουν σε φαγάδικα όταν ο άλλος στο ίδιο τραπέζι τρώει και ίσως έχει κι ένα πρόβλημα υγείας.

Μεγάλοι άνθρωποι είμαστε, ας λέμε τα πράγματα με το όνομά τους. :) Δεν χρειάζεται να κάνουμε υπεκφυγές και να παρουσιάζουμε ακόμα μεγαλύτερα προβλήματα.
Ξεκινάμε από τα απλούστερα, προχωράμε έπειτα στα πιο σύνθετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το τσιγάρο είναι ένας ε-θι-σμός, όσο και αν ορισμένοι προσπαθούν να πείσουν ότι είναι ένα δικαίωμα που μπορείς να το εξασκήσεις σε οποιοδήποτε χώρο.
Βρε Γιώργο, το ξέρω ότι προσπαθείς να πείσεις ότι το τσιγάρο είναι "κακό" και να δείξεις την άσχημη και ωμή πλευρά του τσιγάρου ωστόσο δεν πετυχένεις τίποτα περισσότερο από το "τσαντίζεις" τον συνομιλητή. Συνήθως οι άνθρωποι όταν σε μια κατάσταση έχουν εμπόδια αυτό τους κάνει να "παθιάζονται" και στην προκυμένη περίπτωση αυτό σημαίνει περισσότερο "κάπνισμα".

"Μή καπνιστές" σταματήστε να ασχολήστε με το κάπνισμα, και ειδικότερα σταματήστε να προσπαθείτε να κάνετε τον κόσμο να καπνίζει λιγότερο ή και καθόλου. Θα σας άρεσε με την πρώτη ευκαιρία κάποιος να σας ρωτάει "Έφαγες πολύ σήμερα; Ξέρεις ότι το πολύ φαγητό είναι εθισμός και προκαλεί [μπλά μπλά]"; Δεν θα πείσετε κάνεναν να κόψει το τσιγάρο για θέματα υγείας, ή εκτός είστε ο ιατρός του, ούτε θα πείσετε κάνεναν επειδή τον αποκαλείτε εθισμένο. Το τσιγάρο θα κοπεί και θα σταματήσει να αποτελεί εθισμό όταν ο ανθρώπος θα καταλάβει ότι είναι ένα τίποτα και ότι είναι το χειρότερο πράγμα που μπορείς να καπνίσεις. Το τσιγάρο θα κοπεί όταν ο καπνιστής βρίσκετε σε ψυχική ηρεμία και αρμονία και λέξεις όπως "Εθισμός, καρκινός κτλ" δεν βοηθούν αυτό. Να μείσετε το τσιγάρο, όχι τους καπνιστές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καπνιστες...νικοτινο-μανεις ειναι ο σωστος ορισμος....
ισχυει γιαυτους οτι και για τους υπολοιπους ναρκομανεις...αν ολες τις δικαιολογιες περι δικαιωματων τις λεγανε διαφοροι αλλοι ναρκομανεις δεν θα γελαγατε?ή θα κλαιγατε?


Ξέρεις ότι το πολύ φαγητό είναι εθισμός και προκαλεί [μπλά μπλά]"
αλλα το φαγητο κανει καλο..το υπερβολικο βλαπτει..ενω το τσιγαρο βλαπτει ανεξατητως μετρου..ειναι απλω μια αναιτια βλαβη στο σωμα μας ...οι περισσοτεορι δεν ξερουν ουτε καν γιατι το αρχισαν.

.ουτε καν θυμουνται..απλα λογω ηλιθιας μαγκιας συνηθως ή λογω αδυναμιας να προσαρμοστουν οπως ειναι στο κοινωνικο περιβαλλον..κοινως..οτι κανει ο αλλος το πιθηκιζεις και εσυ..ειτε καλο ειτε καλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αγγέλε υπάρχουν δύο επιλογές στο θέμα αυτό:
1) Να "κυνηγήσεις" τους ναρκωμανείς μέχρι τελικής πτώσης
2) Να "κυνηγήσεις" τα ναρκωτικά μέχρι τελικής πτώσης και να βοηθήσεις θύματα να τα ξεπεράσουν.

Επέτρεψε μου να επιλέξω την δεύτερη επιλογή, είναι δικαίωμα μου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...Το τσιγάρο είναι ένας ε-θι-σμός, ...

Μεγάλοι άνθρωποι είμαστε, ας λέμε τα πράγματα με το όνομά τους...

Αγαπητέ Γεώργιε, είμαι καπνιστής με την επίγνωσή, ότι κι αυτό είναι πράγματι ένας εθισμός. Γνωρίζεις όμως αναμφίβολα, ότι τουλάχιστον για εμάς τους κοινούς θνητούς, η λεγομένη καθημερινότητά μας, είναι βασικά ένα σύνολο εθισμών. Αλίμονο όμως αν επιτρέψουμε, εμείς οι κοινοί θνητοί, να μας διυλίζουν με διαχωρισμούς, κατά αξιολογική τάξη των εθισμών μας!
Βλέπε, τη σχεδόν κυνικά εμπαθή διάκριση:
καπνιστες...νικοτινο-μανεις ειναι ο σωστος ορισμος....
ισχυει γιαυτους οτι και για τους υπολοιπους ναρκομανεις...αν ολες τις δικαιολογιες περι δικαιωματων τις λεγανε διαφοροι αλλοι ναρκομανεις δεν θα γελαγατε?ή θα κλαιγατε?
, του φίλτατου Αγγέλου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Βλέπε, τη σχεδόν κυνικά εμπαθή διάκριση:
απλςο ρεαλισμος μεγαλε..φοβασαι να το δεις?
ολοι απλοι ανθρωποι και επιστημονες γνωριζουν οτι το τσιγαρο ειναι απλα το πιο ελαφρυ ναρκωτικο,γιαυτο και νομιμο..τιποτα αλλο...

μονο οταν αντιμετωπισεις την αληθεια καταματα θα μπορεσεις να την αντιμετωπισεις..


2) Να "κυνηγήσεις" τα ναρκωτικά μέχρι τελικής πτώσης και να βοηθήσεις θύματα να τα ξεπεράσουν.

συμφωνω απολυτως..εγω κατηγορω αυτους που λενε καλο το τσιγαρο και βρισκουν δικαιολογιες..και λεω οσο πιο ωμα μπορω την αληθεια...

ειμαι κατα του τσιγαρου οχι των νικοτινομανων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
απλςο ρεαλισμος μεγαλε..φοβασαι να το δεις?

Βλέπεις, αγαπητέ Άγγελε, να φοβάμαι τον ρεαλισμό; Με την ευκαιρία σου δηλώνω, πως δεν φοβάμαι ούτε τον κυνικό ρεαλισμό, ίσως όμως λίγο, την εμπάθεια. Κάνει κακό πρωτίστως στο φορέα της, γιαβρί μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
που ειναι η εμπαθεια?το τσιγαρο συμφωνα με την επιστημη ειναι ναρκωτικο,και αυτο που εθιζει ειναι η νικοτινη απο αυτο..τι παραπανω λεω..?οι καπνιστες ειναι εθισμενοι στην ουσια νικοτινη..ειναι βεβαια το πιο ελφρυ απο τα ναρκωτικα και γιαυτο επιτρεπεται νομιμα
όπως αλλοι στην ηρωινη πχ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
που ειναι η εμπαθεια?...

Θαρρώ, στο "γέλιο" ή το "κλάμα" σου! Αν όμως αληθινά κάνω λάθος, το παίρνω πίσω ...και συγνώμη, για την όποια "διαφωνία" μου, μαζί σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
συμφωνω απολυτως..εγω κατηγορω αυτους που λενε καλο το τσιγαρο και βρισκουν δικαιολογιες..και λεω οσο πιο ωμα μπορω την αληθεια...

ειμαι κατα του τσιγαρου οχι των νικοτινομανων...
Για το alchool, πως και δεν έχεις την ίδια άποψη; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αυτο ειναι ενα ακομη πιο ελαφρυ ναρκωτικο...δεν πινω προσωπικα αλκοολ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
απλςο ρεαλισμος μεγαλε..φοβασαι να το δεις?
.

Σημειωση: Η εμπαθεια δεν ειναι ρεαλισμος και εσυ ησουν εμπαθης υπερ το δεον!

αυτο ειναι ενα ακομη πιο ελαφρυ ναρκωτικο...δεν πινω προσωπικα αλκοολ

Δε σε ρωτησε ο Πανος, εαν καταναλωνεις αλκοολ. Σου ζητησε να τοποθετηθεις επ αυτου...


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ousies.png
και για όσους "διαβάζουν"
https://www.jellinek.nl/brain/index.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nvar146

Νεοφερμένος

Ο nvar146 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πόσο μ' αρέσουν αυτές οι λογικές τύπου:


  • Η Αθήνα μες στο νέφος, το τσιγάρο σε πείραξε;
  • Το Πανεπιστήμιο είναι αίσχος, οι καθηγητές αυθαιρετούν, η κατάληψη σε πείραξε;
  • κτλ κτλ
Ναι, με πείραξε. :)
Για να λυθεί ένα μεγάλο πρόβλημα πρέπει να ξεκινήσουμε από τα μικρότερα. Ναι, είναι και το νέφος ένα πρόβλημα, αλλά δεν σημαίνει ότι πρέπει να εθελοτυφλούμε για το θέμα του τσιγάρου.


Κατ'αρχάς καλησπέρα .
Μένω στα Άνω Λιόσια ( Ξέρετε ...χωματερή , σκουπίδια , γύφτοι ...κ.λ.π )
Καπνίζω απο 19 χρονών και είμαι 43
Καταλαβαίνω τους μη καπνιστές οτι τους ενοχλούσε ο καπνός εδώ και χρόνια.Απλά τώρα ξεσπαθώνουν με καλό ή κακό τρόπο.
Σίγουρα το να κόψω το τσιγάρο , θα με ωφελήσει α)στην δική μου υγεία β)των υπολοίπων γύρω μου και γ)στην ...τσέπη μου.
Ολα καλά !!!
Μήπως όμως αυτή η επιβολή - απαγόρευση έχει να κάνει με την αύξηση των καπνιστών ;;
Για θυμηθείτε.... τις πατάτες πως έμαθαν να τις τρώνε οι Έλληνες ;;;
Με την απαγόρευση !!!
Αρα ;;
Αν το κράτος θέλει να μην καπνίζουμε μπορεί πιστευω να βρεί τον τρόπο.
Αν ομως δεν θέλει ;;
Οσο για το νέφος , τα σκουπίδια , κ.λ.π "πυροβολείστε" γενικά και αόριστα το κράτος ,τους "χ" "κυβερνώντες" κ.λ.π
Σας ενοχλεί ο καπνιστής που είναι δίπλα σας ;;Ναί .Του φωνάζετε , τον διώχνετε , τον αρπάζετε απο το πέτο , του κάνετε μύνηση κ.λ.π.
Τα σκουπίδια , το νέφος κ.λ.π ειναι συνέχεια δίπλα μας ( συγνώμη ... εσείς μένετε σε "κυριλέ" περιοχές ) .
Τι θα κάνετε για αυτά ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

negative

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο negative αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Με το νέφος την ρύπανση του περιβάλλοντος και όλα αυτά δεν θα γίνει απολύτως τίποτα γιατί και οι μη καπνιστές ενισχύουν όλα αυτά και φέρουν ευθύνη....για όλα αυτά.
Είμαι καπνιστής πολλά χρόνια και δηλώνω υπέρ αυτού του μέτρου....δεν έχω κανένα πρόβλημα να πάω σε μια ταβέρνα και να μην καπνίσω.
Έχω όμως πρόβλημα με την υστερία κατά του καπνίσματος....Ξαφνικά πετάγονται από παντού υστερικοί αντικαπνιστές που τούς ενοχλεί το κάπνισμα και σε ανοιχτούς χώρους...όπως στον δρόμο,σε καφέ που έχει στο πεζοδρόμιο τραπεζάκια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Με το νέφος την ρύπανση του περιβάλλοντος και όλα αυτά δεν θα γίνει απολύτως τίποτα γιατί και οι μη καπνιστές ενισχύουν όλα αυτά και φέρουν ευθύνη....για όλα αυτά.
Είμαι καπνιστής πολλά χρόνια και δηλώνω υπέρ αυτού του μέτρου....δεν έχω κανένα πρόβλημα να πάω σε μια ταβέρνα και να μην καπνίσω.
Έχω όμως πρόβλημα με την υστερία κατά του καπνίσματος....Ξαφνικά πετάγονται από παντού υστερικοί αντικαπνιστές που τούς ενοχλεί το κάπνισμα και σε ανοιχτούς χώρους...όπως στον δρόμο,σε καφέ που έχει στο πεζοδρόμιο τραπεζάκια....

-Κάποιοι αναμφίβολα, μας προετοιμάζουν για ευρύτερες υστερίες μάλλον, φίλε μου, σαν εκείνες που στο παρελθόν γεννούσαν "νέες θρησκείες"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top