Σχολιασμός φθηνών laptops

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Μ' αρέσει που την προβληματίζει η μεγάλη οθόνη κι όχι ότι είναι ACER...:P (το λέω από προσωπική εμπειρία, χαλάνε εύκολα και έχουν χάλια service...)

Σοβαρά;:!: Αυτό δεν το είχα ξανακούσει...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Σοβαρά;:!: Ααυτό δεν το είχα ξανακούσει...:hmm:

Αληθεια λεει το παιδί εδώ!Μακρυα τετοια laptop:iagree:

αμα το θες για επαγγελματική σχεδίαση θα σου πρότεινα αυτό στα 2.230(ω ναι ειναι ακριβο αλλα αφου θες Mac?!).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Αληθεια λεει το παιδί εδώ!Μακρυα τετοια laptop:iagree:

αμα το θες για επαγγελματική σχεδίαση θα σου πρότεινα αυτό στα 2.230(ω ναι ειναι ακριβο αλλα αφου θες Mac?!).

Όχι, δε θέλει μακ η κοπέλα που ψάχνει για το λάπτοπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Evina13;6296λ81:
Σοβαρά;:!: Αυτό δεν το είχα ξανακούσει...:hmm:

Λοιπόν η acer είναι μια πάρα πολύ καλή μάρκα και ο λόγος που είναι φτηνά τα Laptop είναι ότι είναι η ιταλικη μάρκα (εντός ευρωπαικής ένωσης) και δεν πληρώνεις στην εισαγωγή φορολογία επειδή είναι εντός ευρωπαικής ένωση. Όταν παίρνεις άλλες μάρκες επιβαρύνεσαι και με την φορολογία για αυτό είναι πιο ακριβά.
Τώρα όσοι είχαν βρίζουν τα acer απλώς είχαν πάρει τέτοιο φορητό πριν 2,5 5 χρόνια. Η εταιρία τότε στόχευε σε πιο οικονομικούς υπολογιστές ενώ σαν καινούρια σχετικά εταιρία υπήρχαν προβλήματα και στην θερμοκρασία.
Τώρα η εταιρία εδώ και 2 χρόνια έχει αλλάξει πρόσωπο προς το καλύτερο. Έχουν βγει αρκετά ποιοτικά μοντέλα όπως είναι το acer 8935G. Ενώ το σερβις το έχουν βελτιώσει αρκετά προς το καλύτερο. Πλέον το πλαίσιο αποτελεί εξουσιοδοτημένο κατάστημα σέρβις για τα acer.
Όσο για τα apple έχουν με διαφορά το χειρότερο σέρβις στην Ελλάδα. Έχουν ένα κατάστημα σε όλη την Ελλάδα. Ενώ το σέρβις το έχει αναλάβει άλλη εταιρία η rainbow. Λοιπόν απόφυγε τα apple γιατι αν και ποιοτiκά μοντέλα και όμορφα το λειτουργικό της apple θα σου δημιουργήσει πολλά προβλήματα. Εφαρμογές που έχουν οι άλλοι και είναι απαραίτητα για την σχολή απλά δεν θα παίζουν. Ενώ αν συγκρίνεις τα χαρακτηριστικά του acer ΤΩΝ 1300 ευρώ με το macbook των 2500 θα προσέξεις στα τεχνικά χαρακτηριστικά νικάει το acer. Εγώ έχω εδώ και 1,5 χρόνια acer aspire 6920g και δεν έχει πάθει τίποτα. έπαιρνα με τα ίδια λεφτά mac με 1gb ram με χάλια κάρτα γραφικών και με 80gb χώρο. \
Επίσης το mac θα δημιουργήσει και αρκετά προβλήματάκια. Π.χ. για να το συνδέσεις με τηλεόραση μέσω dvi ΄θα πρέπει να αγοράσεις ένα ηλίθιο gadgetaki που στην ουσία ένα καλώσιο είναι με 20 ευρώ.

Σε συμβουλεύω να πας στο Plaisio να δεις τον acer (με την εικόνα του θα εντυπωσιαστείς σίγουρα) και αγοράσε το γιατί αυτά που λένε οι άλλοι δεν ισχύουν.




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ενας φιλος μου ειπε να του βρω το καλυτερο λαπτοπ μεχρι 1000 ευρω...και εγω ρωτω...διαβασα οτι τα πιο αξιοπιστα ειναι τα sony vaio και toshiba ...αλλα τα toshiba καπου διαβασα οτι εχουν πεσει πια σε ποιοτητα αλλα και οτι τα vaio εχουν δσκολη υποστηριξη και πρεπει να φυγουν στο εξωτερικογια καθε βλαβη... να προτεινω vaio? καθηγητης ειναι ο ανθρωπος..


λετε να γινεται να παρεις ενα μαρκας και να πεις στο καταστημα να του αλλαξει δισκο πχ -σε 7200 στροφες πχ)ή πρεπει να το παρεις οπως εχει και να του αλλαξεις μετα ?
προτιμα 15αρα οθονη, και καλυτερα να διαρκει αρκετα η μπαταρια.

ποσο ειναι η διαρκεια σε ωρες των περισσοτερων λαπτοπ?επισης δεν ενδιαφερεται για μεγαλη καρτα γραφικων κλπ.δεν θελει να παιζει ο ανθρωπος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
ενας φιλος μου ειπε να του βρω το καλυτερο λαπτοπ μεχρι 1000 ευρω...και εγω ρωτω...διαβασα οτι τα πιο αξιοπιστα ειναι τα sony vaio και toshiba ...αλλα τα toshiba καπου διαβασα οτι εχουν πεσει πια σε ποιοτητα αλλα και οτι τα vaio εχουν δσκολη υποστηριξη και πρεπει να φυγουν στο εξωτερικογια καθε βλαβη... να προτεινω vaio? καθηγητης ειναι ο ανθρωπος..


λετε να γινεται να παρεις ενα μαρκας και να πεις στο καταστημα να του αλλαξει δισκο πχ -σε 7200 στροφες πχ)ή πρεπει να το παρεις οπως εχει και να του αλλαξεις μετα ?
προτιμα 15αρα οθονη, και καλυτερα να διαρκει αρκετα η μπαταρια.

ποσο ειναι η διαρκεια σε ωρες των περισσοτερων λαπτοπ?επισης δεν ενδιαφερεται για μεγαλη καρτα γραφικων κλπ.δεν θελει να παιζει ο ανθρωπος..

Επειδή το θέλει για δουλειά:

https://www.skroutz.gr/s/52153/Dell-XPS-M1530-T8300.html

και καθάρισες με 800 ευρώ. Σίγουρα άλλες μάρκες μπορούν να σου δώσουν λίγα περισσότερα στα υποσυστήματα στα ίδια λεφτά, αλλά για κάποιον που θέλει ποιότητα, αξιοπιστία και υπεύθυνο after sales, μιλάμε μόνο για Dell και δη της σειράς XPS. Και με τσακιστερό επεξεργαστή Τ8300 μέσα. Κι αμα θέλει ντε και καλά να φτάσει τα 1000 ευρώ, ας βάλει άλλα 2 GB RAM μέσα να πάει στα 4 και ας προσθέσει κι έναν 2.5"αρη σκληρό 500γιγα εξωτερικό να κάνει τη δουλίτσα του άνετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ειναι πραγματικα η dell πιο αξιοπιστη απο τη sony και τη toshiba πχ tecra?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
θα ηθελα να σα ςρωτησω κι εγω κατι εσας που τα ξερετε αυτα!

με ενδιαφερει ναγορασω λαπτοπ, εννοειται πως 1000 ειναι πααρα πολλα για τη δουλεια που το θελω.
για τ δουλεια μου εχω τον γραφειου, ο αλλος θα ναι επιπροσθετος.
με ενδιαφερει σχετικα μεγαλουτσικη οθονη για να μη κουραζομαι, καλο πληκτρολογιο(οχι πολυ μικρο, να μπορω να γραφω κυριως).
ουτε παιχνιδια να σηκωνει, ουτε ιδιαιτερα πολλα προγραμματα μονο τα βασικα οφις, προγραμμα για ταινιες οχι κατι ιδιαιτερο δηλαδη.

που να πρωτοκοιταξω λετε? εχεις καμια ιδεα η καποιο λινκ να ενημερωθω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
θα ηθελα να σα ςρωτησω κι εγω κατι εσας που τα ξερετε αυτα!

με ενδιαφερει ναγορασω λαπτοπ, εννοειται πως 1000 ειναι πααρα πολλα για τη δουλεια που το θελω.
για τ δουλεια μου εχω τον γραφειου, ο αλλος θα ναι επιπροσθετος.
με ενδιαφερει σχετικα μεγαλουτσικη οθονη για να μη κουραζομαι, καλο πληκτρολογιο(οχι πολυ μικρο, να μπορω να γραφω κυριως).
ουτε παιχνιδια να σηκωνει, ουτε ιδιαιτερα πολλα προγραμματα μονο τα βασικα οφις, προγραμμα για ταινιες οχι κατι ιδιαιτερο δηλαδη.

που να πρωτοκοιταξω λετε? εχεις καμια ιδεα η καποιο λινκ να ενημερωθω?

Οταν λες μεγαλη οθονη ενοεις 17αρα, η οτι δεν θες notebook;

Εγω ειμαι καπως ερωτευμενος με αυτο. 18,4 ιντσες οθονη (δεν νομιζω να υπαρχη μεγαλητερη για λαπτοπ), "γεματο" πληκτρολογιο, και για αυτα που λες πως τον θελεις, δεν νομιζω να σε ενδιαφερουν καθολου τα χαρακτιριστικα. Fujitsu ειναι και το desktop μου και το laptop μου, και 5 χρονια με το πρωτο και 1 χρονο και κατι με το δευτερο, δεν εχω κανενα παραπονο και δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα. Το μονο του αρνητικο ειναι ο επεξεργαστης, αλλα δεν νομιζω να εχεις προβλημα εφοσων δεν θες να το φορτωσεις με βαρια προγραματα.
Βεβαια αν προτιμας 17αρα οθονη ριχνεις την τιμη (αλλα χανεις λιγο απο το πληκτρολοογιο) και αν σου κανει και η 15αρα η τιμη πευτει ακομα περισσοτερο.

Η δικη μου γνωμη ειναι πως για την δουλεια που το θελεις, το πιο φτηνο ειναι και το καλητερο... Η μαρκες δεν λενε και πολλα πλεον... Ναι μεν η vaio σου δεινει καλητερα υλικα, αλλα δεν νομιζω να βαλεις φορτιγα να το πατανε η να το κρατισεις για καμια 10αρια χρονια... Οποτε πιστευω πως το πλεονεκτιμα εχουν τα φτηνα, αφου προσφερουν περισσοτερα σε χαμηλοτερη τιμη, και θα κρατισουν για χρονια ουτος η αλλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Σε ευχαριστω νταρκ.
νομιζω 17αρα θα ηταν ιδανικη.
αυτη που χω ειναι 19 οποτε υπολογιζω λιγο πιο μικρη.
η 19 ειναι τεραστια που δεν ξερω βρε παιδια εσας αλλα εμενα με κουραζει μερικες φορες.
θα παω να το κοιταξω κι απο κοντα.
αν εχετε καμμια αλλη προταση μου λετε!

ευχαριστω και παλι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αλλα δεν νομιζω να βαλεις φορτιγα να το πατανε

που το ξερεις?:P;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Κοίτα για τη δουλειά που τον θες σίγουρα πάνω απο 600Ε δεν δίνεις σε καμία περίπτωση. Και θα ήταν ακόμα λιγότερα γιατί πολύ απλά ο φθηνότερος υπολογιστής στην αγορά έχει πια δυνατότητες 10 φορές παραπάνω απο τα απλά πράγματα που ζητάς να κάνεις. Ο μόνος λόγος που ανεβένει λίγο είναι γιατί θέλεις 17αρα οθόνη. Ο υπολογιστής που σου πρότεινε ο κρόνος αν είδα καλά είναι fujitsu-simens. ΜΑΚΡΥΑ.. βγάζουν προβλήματα τα pc αυτά όλα απο τις πρώτες και όλας μέρες απο απλά μέχρι πιο σύθνετα. Θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα HP. Μηχανήματα σκυλιά. Αυτή τη στιγμή έχω 3 λάπτοπ HP με το πρώτο να τον έχω 2,5 χρόνια πια. Δεν μου έχουν παρουσιάσει το παραμικρό και είναι γενικά πολύ καλή η ποιότητα κατασκευής σε κάθε μηχάνημά της. Απο εκεί και πέρα acer(++φθηνότερα), asus, toshiba(++καλύτερη εγγύηση) εξίσου αξιόπιστες. Απο θέμα δυνατοτήτων δεν θές κάτι το ιδιέτερο. Κάρτα γραφικών δεν κοιτάς, ραμ η χαμηλότερη που κυκλοφορεί στην αγορά είναι 2 γιγα που είναι υπέρτεραστια για την δουλεια που θες να κάνεις, επεξεργαστής εννοείται core 2 duo(διπύρηνος) στα 2 GHZ μινιμουμ γιατί ο επεξεργαστής είναι επεξεργαστης όπως και να το κάνουμε, και απο εκεί και πέρα όλες οι εταιρίες έχουν όλα τα απαραίτητα όπως wi-fi καμερες κτλ κτλ κτλ....
Με ποιο τρόπο ενδιαφέρεσε να τον αγοράσεις? με ηλεκτρονική αγορά η να πάς σε ένα κατάστημα γιατί αυτό παίζει σημαντικότατο ρόλο. Έχω να σου δώσω πολλά λινκ αλλά είναι όλα προφανώς για e-shoping...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ο υπολογιστής που σου πρότεινε ο κρόνος αν είδα καλά είναι fujitsu-simens. ΜΑΚΡΥΑ.. βγάζουν προβλήματα τα pc αυτά όλα απο τις πρώτες και όλας μέρες απο απλά μέχρι πιο σύθνετα. Θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα HP. Μηχανήματα σκυλιά. Αυτή τη στιγμή έχω 3 λάπτοπ HP με το πρώτο να τον έχω 2,5 χρόνια πια. Δεν μου έχουν παρουσιάσει το παραμικρό και είναι γενικά πολύ καλή η ποιότητα κατασκευής σε κάθε μηχάνημά της. Απο εκεί και πέρα acer(++φθηνότερα), asus, toshiba(++καλύτερη εγγύηση) εξίσου αξιόπιστες.

Ο καθενας με το μακρυ του και το κοντο του.. (δεν αναφερομαι σε εσενα συγκεκριμενα, απλα γενικα ως προς το θεμα της μαρκας καθε ατομο που θα ρωτισεις λεει και αλλα...)

Απο δικη μου προσωπικη εμπειρια (2 δικα μου, 2 ξαδερφου και 3 φιλων) τα fujitsu δεν εχουν εχουν κανενα προβλημα...
Απο προσωπικη παλι εμπειρια (1 στα 2 φιλων) τα hp ειναι προβληματικα...
Για τα acer παλι λεγονται πολλα... Μαλλον ειναι λαχειο... Ειτε θα σου κατσει το καλο που δεν μασαει, ειτε πανω στο 6μηνο θα μαζευεις τα κοματακια του.
Για τα toshiba δεν εχω ακουσει κατι αρνητικο, αλλα ουτε και τιποτα καλο....

Γενικα το συμπερασμα που εχω βγαλει, ειναι οτι αλλα λογια να αγαπιομαστε... Ολα πανω κατω τα ιδια ειναι, και αμα δεν τα κακομεταχειριζεσε δεν εχουν προβλημα... Ισως να μην αντεξουν μια δεκαετια, αλλα πλεων μιλαμε για 2-3ετιες...

που το ξερεις?:P;)

Ε αμα το θες για τετια χρηση... Σορυ αλλα δεν εχω ψαχτει σχετικος!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
βρηκα αυτο...αψογο φαινεται...

https://www.skroutz.gr/s/70559/Sony-Vaio-VGN-NS21Z-S.html


για φορτηγα υπαρχουν τα lenovo thinkpad..για το στρατο μιλαμε..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.sn0b

Νεοφερμένος

Η. sn0b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Γειά σας.Εδώ newbie :D
Λοιπόν,αν και ξέρω να χειρίζομαι αρκετά καλά το πισι μου,δεν έχω ιδέα ποιά είναι εκείνα τα κριτήρια που θα πρέπει να λάβω υπόψη μου τώρα που πρόκειται να αγοράσω ένα λάπιτοπ :P
Επεξεργαστές,μνήμες,σκληροί δίσκοι,μάρκες,όλα ακούγονται άγνωστα :(
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Καλό μεσημέρι :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

audirs6

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Γειά σας.Εδώ newbie :D
Λοιπόν,αν και ξέρω να χειρίζομαι αρκετά καλά το πισι μου,δεν έχω ιδέα ποιά είναι εκείνα τα κριτήρια που θα πρέπει να λάβω υπόψη μου τώρα που πρόκειται να αγοράσω ένα λάπιτοπ :P
Επεξεργαστές,μνήμες,σκληροί δίσκοι,μάρκες,όλα ακούγονται άγνωστα :(
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Καλό μεσημέρι :xixi:
Γεια!!!Καταρχην ειμαι μενω και γω στα Γιαννιτσα!!!Για εναν υπολογιστη πρεπει-
1)ο επεξεργαστης αν θελεις ταχητητα προτιμησε Athlon στα 2.8hz διπλοπυρηνο εννοειται.Αν εχεις απαιτησεις για δουλεια προτιμησε Intel Dual core ή ανώτερο!Στα 2.8 θα ειναι αψογος!!
2)Καρτα γραφικων για προγραμματα σχεδιασης η απαιτιτικα παιχνιδια!!! Προτημισε NVidia Ge force ή Radeon Ati...στα 256 ειναι καλα.
3)Για φορητο προτημησε να εχει σκληρο στα 200 με 300gb.
4)Μια οθονη 16 ιντσων πιστευω θα σε ικανοποιησει!!!!
5)Οτι αλλο θελεις πιο ειδικο ρωτησε με....εχω 5 υπολογιστες σπιτι μοθ και τους εχω μαθει και απο εξω και απο μεσα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Turbo-X? Sure... Και να μου το χάριζαν, δεν θα το έπαιρνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Turbo-X? Sure... Και να μου το χάριζαν, δεν θα το έπαιρνα.
Τα Τurbo-X νομιζω τα βγαζει μονο το πλαισιο,οποτε σε θεματα επισκευεις θα πρεπει να επισκευτεις μονο αυτα τα καταστηματα..
Ωστοσο θα ηθελα να ρωτησω γιατι δεν ειναι καλα,εχει η αδερφη μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Καταρχάς, από αισθητικής άποψης για μένα είναι τα χειρότερα που έχω δει ποτέ. Και κρίνω από άλλους που είχαν και έχουν γράψει σε τεχνολογικά φόρουμ τα χειρότερα γι'αυτά. Εξάλλου, όπως είπες στο πλαίσιο θα πρέπει να πας για service και εκεί πραγματικά πολύ λίγοι νιώθουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top