Δίπλωμα οδήγησης

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Διαφωνω πληρως, οριζοντιως, καθετως...Εκτος αν εισαι η περιπτωση που επεφτε μονο σε μαλακες.

Anyway, paopao το Ν αννοειται να το βαλεις. Επισης το επασφαλιστρο ειναι μια μαλακια για να στα παιρνουν. Εβαλα κι εγω μονο το πρωτο εξαμηνο και μετα το εκοψα. Ο,τι και να γινει σε καλυπτει η ασφαλεια των γονιων σου

Για να ειμαι ειλικρινης ημουν 50-50 αλλα τωρα ειμαι σιγουρος πως πρεπει να το βαλω για την ασφαλεια μου και των γυρων μου φυσικα,τωρα αν σε καποιους δεν αρεσει too bad.Το επασφαλιστρο νομιζω πως ειναι υποχρεωτικο μεχρι τα 23,δεν θελω να μπλεξω με ασφαλιστικες γιατι σε περιπτωση ατυχηματος θα κανουν οτι μπορουν για να την βγαλουν καθαρη και να μην πληρωσουν μια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Για να ειμαι ειλικρινης ημουν 50-50 αλλα τωρα ειμαι σιγουρος πως πρεπει να το βαλω για την ασφαλεια μου και των γυρων μου φυσικα,τωρα αν σε καποιους δεν αρεσει too bad.Το επασφαλιστρο νομιζω πως ειναι υποχρεωτικο μεχρι τα 23,δεν θελω να μπλεξω με ασφαλιστικες γιατι σε περιπτωση ατυχηματος θα κανουν οτι μπορουν για να την βγαλουν καθαρη και να μην πληρωσουν μια

Ακου τι παιζει, βασικα τι μου εχει πει ο νοικαρης μου που ειναι ασφαλιστης σε τεραστια ασφαλιστικη. Αν στουκαρεις χωρις επασφαλιστρο σε καλυπτει κανονικα η ασφαλεια των γονιων σου αλλα σ το επομενο συμβολαιο πληρωνεις νομιζω 30% παραπανω ή κατι τετοιο. Παντως κολλητος μου που τρακαρε δυο φορες χωρις επασφαλιστρο μια χαρα την εβγαλε. Η αποφαση δικη σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Το επασφάλιστρο για νέους οδηγούς είναι +40% και για οδηγούς εως 23 ετών +20% (συνήθως, μερικές εταιρίες χρεώνουν μικρότερα, αλλά και μεγαλύτερα ποσά). Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον Παναγιώτη ότι είναι μία μαλακία και μισή, αφού μόνο σε περίπτωση ατυχήματος χρειάζεται. Σε έλεγχο ρουτίνας της αστυνομίας δεν θα έχεις κανένα απολύτως νομικό πρόβλημα, αλλά σε περίπτωση ατυχήματος θα χρειαστεί να καταβάλεις ένα ποσοστό της αποζημίωσης από την τσέπη σου. Συνήθως οι άνθρωποι τους οποίους τράκαρες θέλει να τους γίνει γρήγορα η δουλειά τους, οπότε συναινούν να χρησιμοποιηθεί το όνομα του γονέα, ότι και καλά αυτός ήταν ο άνθρωπος που τους τράκαρε. Αν πέσεις σε στραβόξυλο, όμως, την πάτησες :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Αν είσαι στόκος, όσο λαδώσεις, δίπλωμα δεν παίρνεις...

Ελλαδισταν, ολα γινονται. Δεν γινεται ολοι οι δολοφονοι των Ελληνικων δρομων να ηταν καλοι οταν μαθαιναν οδηγηση. Δολοφονοι ηταν και τοτε...

Οχι οντως υπαρχουν καποια σηματα τα οποια ειναι αρρωστα. Δεν βγαζεις ακρη με τιποτα και στην πραγματικοτητα δεν θα τα δεις ποτε στο δρομο.

Μαξ να σου τυχουν 1-2. Και αντε δεν τα καταλαβαινεις, μαθε τα απεξω και τελειωνεις. Στην πραγματικοτητα εκτος απο τα πολυ βασικα, τα υπολοιπα δεν θα τα θυμασαι ουτως ή αλλως. Οταν λεω πολυ βασικα εννοω προτεραιοτητες και τετοια.

Το επασφάλιστρο για νέους οδηγούς είναι +40% και για οδηγούς εως 23 ετών +20% (συνήθως, μερικές εταιρίες χρεώνουν μικρότερα, αλλά και μεγαλύτερα ποσά). Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον Παναγιώτη ότι είναι μία μαλακία και μισή, αφού μόνο σε περίπτωση ατυχήματος χρειάζεται. Σε έλεγχο ρουτίνας της αστυνομίας δεν θα έχεις κανένα απολύτως νομικό πρόβλημα, αλλά σε περίπτωση ατυχήματος θα χρειαστεί να καταβάλεις ένα ποσοστό της αποζημίωσης από την τσέπη σου. Συνήθως οι άνθρωποι τους οποίους τράκαρες θέλει να τους γίνει γρήγορα η δουλειά τους, οπότε συναινούν να χρησιμοποιηθεί το όνομα του γονέα, ότι και καλά αυτός ήταν ο άνθρωπος που τους τράκαρε. Αν πέσεις σε στραβόξυλο, όμως, την πάτησες :hehe:

Το οποιο εδω που τα λεμε δεν ειναι καθολου απιθανο στην Ελλαδα, πριν 2.5 χρονια βγαινοντας στη Σπυρου Λουη και τσεκαροντας την κινηση για να μπω στη λωριδα, ακουμπησα τον μπροστινο που ενω ειχε ακομα 10 μετρα μπροστα του, το ειχε κοκαλωσει. Ατυχημα με 2χλμ την ωρα, σχεδον τσουλουσα με νεκρα. Ο τυπας ηθελε να καλεσουμε την τροχαια (ενω προφανως παραδεχθηκα οτι εφταιγα) κι οταν ηρθε ο ενδιαμεσος της ασφαλιστικης, προσπαθουσε ακομα και τις κουτσουλιες που ειχε φαει το αμαξι του να τις χρεωσει στο ατυχημα. Εν ολιγοις δεν ειχε παθει τιποτα και παρομοια ατυχηματα συμβαινουν συνεχεια στην πολη, κι εμενα μ εχουν φιλησει. Αν τυχεις σε εναν τετοιο ομως, την εκατσες, ειδικα αν γινει κατι πιο σοβαρο. Επισης ημουν κανονικα δηλωμενος σαν οδηγος ομως η ασφαλεια αυξηθηκε, καθε φορα που εχεις ατυχημα αυξανεται, το επομενο εξαμηνο ομως επανερχεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Το επασφάλιστρο για νέους οδηγούς είναι +40% και για οδηγούς εως 23 ετών +20% (συνήθως, μερικές εταιρίες χρεώνουν μικρότερα, αλλά και μεγαλύτερα ποσά). Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον Παναγιώτη ότι είναι μία μαλακία και μισή, αφού μόνο σε περίπτωση ατυχήματος χρειάζεται. Σε έλεγχο ρουτίνας της αστυνομίας δεν θα έχεις κανένα απολύτως νομικό πρόβλημα, αλλά σε περίπτωση ατυχήματος θα χρειαστεί να καταβάλεις ένα ποσοστό της αποζημίωσης από την τσέπη σου. Συνήθως οι άνθρωποι τους οποίους τράκαρες θέλει να τους γίνει γρήγορα η δουλειά τους, οπότε συναινούν να χρησιμοποιηθεί το όνομα του γονέα, ότι και καλά αυτός ήταν ο άνθρωπος που τους τράκαρε. Αν πέσεις σε στραβόξυλο, όμως, την πάτησες :hehe:

Σαν νεος οδηγος θαρρω πως οι πιθανοτητες ατυχηματος ειναι αυξημενενες οποτε θα το βαλω το επασφαλιστρο για να εχω το κεφαλι μου ησυχο,μαλιστα πηρα τηλ στην ασφαλιστικη κ μου ειπαν ειναι +30% μεχρι τα 23 μου.Σκεφτομαι να το εχω για 1 χρονο και αναλογως πως παω θα δω αν το κρατησω και επειτα,ελπιζω βεβαια οι οδηγικες μου ικανοτητες να εχουν βελτιωθει μεχρι τοτε και να ειναι αχρειαστο:P.Συμφωνω πως ειναι ενα τρικ για να στα παιρνουν αλλα 1 στις 1000 να πεσεις σε περιεργο την εκατσες οπως ειπε και ο darth.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuspiciousMinds

Νεοφερμένος

Η SuspiciousMinds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Γεια σας,
Υπάρχει μια πιθανότητα την άλλη βδομάδα να δώσω για οδήγηση.
Ξέρετε πόσο πληρώνεις αν κοπείς;Εξαρτάται από τη σχολή οδηγών ή είναι στάνταρ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Γεια σας,
Υπάρχει μια πιθανότητα την άλλη βδομάδα να δώσω για οδήγηση.
Ξέρετε πόσο πληρώνεις αν κοπείς;Εξαρτάται από τη σχολή οδηγών ή είναι στάνταρ;

Γεια σου, εξαρταται απο τη σχολη οδηγων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JohnGreek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JohnGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Πραγματικά δεν κατάλαβα ποτέ εσάς που δεν μπορείτε να περιμένετε.

Αφού βρε καλέ μου άνθρωπε το πήρες το δίπλωμα, κάνε λίγο υπομονή να σου έρθει, τόσο καιρό περίμενες να το βγάλεις, στον μήνα πάνω κόλλησες;

Την ίδια λαλακια κάνει και ένας φίλος μου και να πεις ότι έχουν δουλειά και το έχουν ανάγκη πάει στα κομμάτια.

Anyway σχετικά με το Ν εγώ είμαι της άποψης μην το βάλεις καν, γιατί το νόμισμα έχει 2 πλευρές, η μία είναι αυτή που θα σε προσέχουν κτλ. (πολύ σπάνια) και η πιο συνηθισμένη είναι αυτή που θα σου κορνάρουν, με το κάθε μικρό λαθάκι θα σου κορνάρουν και θα σε βρίζουν, θα κολλάνε πίσω σου, θα σε προσπερνάνε κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JohnGreek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JohnGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Γεια σας,
Υπάρχει μια πιθανότητα την άλλη βδομάδα να δώσω για οδήγηση.
Ξέρετε πόσο πληρώνεις αν κοπείς;Εξαρτάται από τη σχολή οδηγών ή είναι στάνταρ;

Αυτά κανονικά στα λένε (ή τα ρωτάς) πριν καν αρχίσεις με την συγκεκριμένη σχολή.

Τέλος πάντως είναι ανάλογα με την σχολή αλλά 9 στις 10 σχολές χρεώνουν 150€ (και να να μην σου ανέφερε τίποτα μάλλον εκεί θα παίζει και η δική σου σχολή).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Αυτά κανονικά στα λένε (ή τα ρωτάς) πριν καν αρχίσεις με την συγκεκριμένη σχολή.

Τέλος πάντως είναι ανάλογα με την σχολή αλλά 9 στις 10 σχολές χρεώνουν 150€ (και να να μην σου ανέφερε τίποτα μάλλον εκεί θα παίζει και η δική σου σχολή).

Δεν μπορω να καταλαβω τον λογο που η επανεξεταση κοστιζει τοσα πολλα χρηματα,κανονικα τα παραβολα ειναι καπου στα 15-20 ευρω νομιζω οποτε τα υπολοιπα που πανε;

Πραγματικά δεν κατάλαβα ποτέ εσάς που δεν μπορείτε να περιμένετε.

Αφού βρε καλέ μου άνθρωπε το πήρες το δίπλωμα, κάνε λίγο υπομονή να σου έρθει, τόσο καιρό περίμενες να το βγάλεις, στον μήνα πάνω κόλλησες;

Την ίδια λαλακια κάνει και ένας φίλος μου και να πεις ότι έχουν δουλειά και το έχουν ανάγκη πάει στα κομμάτια.

Anyway σχετικά με το Ν εγώ είμαι της άποψης μην το βάλεις καν, γιατί το νόμισμα έχει 2 πλευρές, η μία είναι αυτή που θα σε προσέχουν κτλ. (πολύ σπάνια) και η πιο συνηθισμένη είναι αυτή που θα σου κορνάρουν, με το κάθε μικρό λαθάκι θα σου κορνάρουν και θα σε βρίζουν, θα κολλάνε πίσω σου, θα σε προσπερνάνε κτλ.

Προσωπικα το αμαξι ειναι κατι σαν εθισμος για μενα θελω να οδηγαω συνεχεια.:P Δεν ξερω ισως να φταει που πηρα το διπλωμα προσφατα και ειμαι τοσο πορωμενος με τον καιρο θα γινει απλα ρουτινα και θα φυγει αυτη η καυλα της οδηγησης φανταζομαι.

Το Ν εχει μερικες μερες που το εβαλα και με εκανε να νιωθω λιγοτερο σφιγμενος οταν οδηγαω.Γενικα νιωθω μια ασφαλεια με το Ν και οι υπολοιποι οδηγοι ειναι αρκετα υπομονετικοι μαζι μου εως τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

JohnGreek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JohnGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Δεν μπορω να καταλαβω τον λογο που η επανεξεταση κοστιζει τοσα πολλα χρηματα,κανονικα τα παραβολα ειναι καπου στα 15-20 ευρω νομιζω οποτε τα υπολοιπα που πανε;



Προσωπικα το αμαξι ειναι κατι σαν εθισμος για μενα θελω να οδηγαω συνεχεια.:P Δεν ξερω ισως να φταει που πηρα το διπλωμα προσφατα και ειμαι τοσο πορωμενος με τον καιρο θα γινει απλα ρουτινα και θα φυγει αυτη η καυλα της οδηγησης φανταζομαι.

Το Ν εχει μερικες μερες που το εβαλα και με εκανε να νιωθω λιγοτερο σφιγμενος οταν οδηγαω.Γενικα νιωθω μια ασφαλεια με το Ν και οι υπολοιποι οδηγοι ειναι αρκετα υπομονετικοι μαζι μου εως τωρα.

10€ είναι το κόστος του παραβόλου για επανεξέταση. Τα υπόλοιπα 140€ (ή όσα θέλει η κάθε σχολή) είναι ένας τρόπος να βγάλουν λεφτά. Πάνω σε αυτό βασίζουν και το λάδωμα γιατί αν έδινες μόνο 10€ που είναι το παράβολο κάθε φορά που κοβόσουν δεν θα λάδωνε κανένας.

Υπάρχουν σχολές που είναι πιο φθηνά (δίνεις 50€ πχ) και σχολές που σου λένε από την αρχή ότι θα δώσεις μόνο το κόστος του παραβόλου, δηλαδή 10€.

Όσο για το άλλο θέμα, το καταλαβαίνω φίλε ότι το αμάξι είναι κ@υλα ειδικά για έναν νέο και εμένα μου αρέσει. Αλλά από την στιγμή που σε λίγο καιρό (2 εβδομάδες στην περίπτωση σου) θα το έχεις στα χέρια σου είναι καλύτερα να περιμένεις. Γιατί σκέψου αν παιχτεί μαλακία και πέσεις σε κανέναν άνθρωπο τι έχει να γίνει, γιατί το χαρτί που σου δίνει η σχολή είναι σαν να οδηγάς χωρίς δίπλωμα δεν το δέχεται κανένας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
10€ είναι το κόστος του παραβόλου για επανεξέταση. Τα υπόλοιπα 140€ (ή όσα θέλει η κάθε σχολή) είναι ένας τρόπος να βγάλουν λεφτά. Πάνω σε αυτό βασίζουν και το λάδωμα γιατί αν έδινες μόνο 10€ που είναι το παράβολο κάθε φορά που κοβόσουν δεν θα λάδωνε κανένας.

Υπάρχουν σχολές που είναι πιο φθηνά (δίνεις 50€ πχ) και σχολές που σου λένε από την αρχή ότι θα δώσεις μόνο το κόστος του παραβόλου, δηλαδή 10€.

Όσο για το άλλο θέμα, το καταλαβαίνω φίλε ότι το αμάξι είναι κ@υλα ειδικά για έναν νέο και εμένα μου αρέσει. Αλλά από την στιγμή που σε λίγο καιρό (2 εβδομάδες στην περίπτωση σου) θα το έχεις στα χέρια σου είναι καλύτερα να περιμένεις. Γιατί σκέψου αν παιχτεί μαλακία και πέσεις σε κανέναν άνθρωπο τι έχει να γίνει, γιατί το χαρτί που σου δίνει η σχολή είναι σαν να οδηγάς χωρίς δίπλωμα δεν το δέχεται κανένας.

Δεν είναι σαν να οδηγείς χωρίς δίπλωμα, είναι σαν να ξέχασες το δίπλωμα σου σπίτι. Έχει διαφορά. Απλά θα πρέπει να παρουσιάσεις το δίπλωμα στο αστυνομικό τμήμα όταν έρθει και να πληρώσεις ένα πρόστιμο 10-20 ευρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Τώρα που είπατε ότι το αυτοκίνητο είναι καύλα...
Ναι, είναι :inlove: Για μεγαλύτερες συγκινήσεις, δοκιμάστε να κάνετε σεξ μέσα στο αυτοκίνητο, αν δεν έχετε ήδη κάνει... Θα ζήσετε αισθήματα ρομαντικά, καταδίωξης και άγριας φύσης :redface: :hehe:

Όσον αφορά τώρα το γιατί η εξέταση αφού κοπείτε είναι παραπάνω από τα 10€ του παραβόλου, όφειλεται στο γεγονός ότι υποτίθεται πως πρέπει να παρακολουθήσετε +10 μαθήματα πορείας στη σχολή σας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Τώρα που είπατε ότι το αυτοκίνητο είναι καύλα...
Ναι, είναι :inlove: Για μεγαλύτερες συγκινήσεις, δοκιμάστε να κάνετε σεξ μέσα στο αυτοκίνητο, αν δεν έχετε ήδη κάνει... Θα ζήσετε αισθήματα ρομαντικά, καταδίωξης και άγριας φύσης :redface: :hehe:

Όσον αφορά τώρα το γιατί η εξέταση αφού κοπείτε είναι παραπάνω από τα 10€ του παραβόλου, όφειλεται στο γεγονός ότι υποτίθεται πως πρέπει να παρακολουθήσετε +10 μαθήματα πορείας στη σχολή σας :P

Δεν χρειαζεται να παρακολουθησεις κανενα μαθημα παραπανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Τώρα που είπατε ότι το αυτοκίνητο είναι καύλα...
Ναι, είναι :inlove: Για μεγαλύτερες συγκινήσεις, δοκιμάστε να κάνετε σεξ μέσα στο αυτοκίνητο, αν δεν έχετε ήδη κάνει... Θα ζήσετε αισθήματα ρομαντικά, καταδίωξης και άγριας φύσης :redface: :hehe:

Όσον αφορά τώρα το γιατί η εξέταση αφού κοπείτε είναι παραπάνω από τα 10€ του παραβόλου, όφειλεται στο γεγονός ότι υποτίθεται πως πρέπει να παρακολουθήσετε +10 μαθήματα πορείας στη σχολή σας :P

τα οποια προφανως και δεν γινονται ποτε:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Όσον αφορά τώρα το γιατί η εξέταση αφού κοπείτε είναι παραπάνω από τα 10€ του παραβόλου, όφειλεται στο γεγονός ότι υποτίθεται πως πρέπει να παρακολουθήσετε +10 μαθήματα πορείας στη σχολή σας :P

Δε νομίζω ότι ισχύει αυτό. Ξαναέδωσα 5-6 μήνες μετά την πρώτη φορά που είχα δώσει κσι έκανα 4-5 μαθήματα μια και είχε περάσει καιρός και δεν είχα επαφή με αμάξι. Πλήρωσα εντέλει 150 +10 το παράβολο + τα μαθήματα που έκανα. Και γνωστοί μου στην πόλη μου αντίστοιχα πλήρωσαν την ταρίφα και ότι μάθημα έκαναν σε άλλες σχολές. Σε άλλες πόλεις βέβαια μπορεί να είναι διαφορετική η κατάσταση... :hmm:

Επειδή το έψαξα αρκετά πριν πάρω τη μαύρη απόφαση να ξαναδώσω, σε ένα φορουμ για αυτοκίνητα ένας δάσκαλος οδήγησης όταν τον ρώτησαν για ποιο λόγο χρεώνουν 150 ευρώ για δουλειά 2-3 ωρών τη μέρα των εξετάσεων απάντησε ότι είναι ένα ποσό που έχουν συμφωνήσει στο σωματίο τους σαν κοινό κόστος επανεξέτασης. Τρόπος για εύκολα λεφτά δηλαδή και μάλλον αυτοί που ζητάνε λιγότερα είναι είτε η εξαίρεση στον κανόνα είτε έτοιμοι για κλείσιμο και κοιτάνε να μαζέψουν κόσμο με το μειωμένο κόστος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JohnGreek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JohnGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Δεν ισχύει μάγκες αυτό με τα παραπάνω μαθήματα.

Τα παραπάνω λεφτά είναι καθαρά για να βγάλει κάτι η σχολή με το να σε πάει μέχρι εκεί για να δώσεις εσύ εξέταση.

Και φυσικά όπως ανέφερα για να συντηρηθεί το λάδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Αν και εχω παρει το διπλωμα εδω και μια τετραετια και οδηγαω καθημερινα σχεδον, ακομα δε μου εχει λυθει η απορια!
Γιατι υπαρχει η οπισθογωνια στην εξεταση; Δεν εχει χρειαστει να το κανω ουτε μια φορα και δε μπορω να σκεφτω που μπορει να χρειαστει σε καποιον!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Αν και εχω παρει το διπλωμα εδω και μια τετραετια και οδηγαω καθημερινα σχεδον, ακομα δε μου εχει λυθει η απορια!
Γιατι υπαρχει η οπισθογωνια στην εξεταση; Δεν εχει χρειαστει να το κανω ουτε μια φορα και δε μπορω να σκεφτω που μπορει να χρειαστει σε καποιον!:hmm:

Υποθετω πως το κανουν για να δουν αν ξερεις να κανεις οπισθεν αν και στις περισσοτερες χωρες ειναι παραμομη η οπισθογωνια:P.Το οτι το συστημα των εξετασεων ειναι απαρχαιωμενο το ξερουμε ολοι αλλα ποιος ενδιαφερεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Αν και εχω παρει το διπλωμα εδω και μια τετραετια και οδηγαω καθημερινα σχεδον, ακομα δε μου εχει λυθει η απορια!
Γιατι υπαρχει η οπισθογωνια στην εξεταση; Δεν εχει χρειαστει να το κανω ουτε μια φορα και δε μπορω να σκεφτω που μπορει να χρειαστει σε καποιον!:hmm:

Θεωρητικά έτσι ελέγχουν ότι μπορείς να ελέγξεις το αμάξι σε οπισθοπορεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top