[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Εαν θες να παραγγειλεις προιοντα oriflame μπες απλα στη σελιδα τους και γίνε μελος!
Θα σου στειλουν τους κωδικους και οτι αλλο χρειαζεται και θα μπορεις να παραγγελνεις οποιο προιον θες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Παιδιά όχι υπάρχουν και καταστήματα της oriflame. Δε θυμάμαι που είδα πριν λίγες μέρες, κάπου στο κέντρο, σύνταγμα-μεταξουργείο κάπου κει. Ψαξτο. Σίγουρα υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Παιδιά όχι υπάρχουν και καταστήματα της oriflame. Δε θυμάμαι που είδα πριν λίγες μέρες, κάπου στο κέντρο, σύνταγμα-μεταξουργείο κάπου κει. Ψαξτο. Σίγουρα υπάρχει.

Στην Καλλιθέα ξέρω ότι έχει ένα κατάστημα, απλά δεν ξέρω εάν γινονται αγορές μέσω καταστημάτων..
Δεν θα συνέφερε τους εξωτερικούς πωλητές τους. Νομίζω πως απλά παραλαμβάνεις τα προιοντα που έχεις παραγγείλει χωρίς βέβαια να είμαι και σίγουρη:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Αρχικά, χρειάζεσαι απολέπιση. Ανακάτεψε ένα κουταλάκι του γλυκού μέλι, ένα κουταλάκι ελαιόλαδο και 1 κουταλιά ζάχαρη. Τρίψτο πάνω στα χείλη σου για ένα λεπτό, άφησέ το πάνω για άλλο ένα λεπτό (για να απορροφήσει το δέρμα το ελαιόλαδο) και ξέπλυνέ το με χλιαρό νερό. Τρίψε δυνατά ε :P

Για λιποζανοειδές, εγώ χρησιμοποιώ από το φαρμακείο ένα Aphrodite Lip Balm με βούτυρο από μάγκο. Αλλιώς κλασικό και αποτελεσματικό βούτυρο κακάο.

Για την oriflame ξέρω ότι πρέπει να βρεις κάποιον αντιπρόσωπο/consultant.

Απαγορευεται να κανεις καποιου ειδους απολεπιση οταν παιρνεις χαπια για τα σπυρακια :eek: ουτε καν στο προσωπο δεν επιτρεπεται!!!

Επειδη επαιρνα κι εγω χαπια για την ακμη θα παρεις ειδικο λιποζαν γι ανθρωπους που κανουν θεραπεια(απορω πως ο δερματολογος δεν σου εγραψε καποιο)

3 ξερω και εχω χρησιμοποιησει οταν επαιρνα τα χαπια..avene, frezyderm και noreva..δεν θυμαμαι ακριβως πως λεγονται θα ζητησεις αυτα που ειναι για τη περιοδο των χαπιων..εγω προσωπικα επαιρνα το τελευταιο και ημουν παρα πολυ ευχαριστημενη https://www.helpforhealth.gr/index.php?target=products&product_id=35521..τα απλα λιποζαν εννοειται οτι δεν μου εκανε τιποτα..να ξερεις ομως οτι δεν εχουν 2 και 3 ευρω..εγω το τελευταιο το επαιρνα 11 ευρω και μου κραταγε περιπου 15 μερες..

τελος αν τα χειλη σου ειναι σε καποια φαση σε πολυ τραγικη κατασταση μπορεις να χρησιμοποιησεις πριν κοιμηθεις την αλοιφη elocon(ειναι φθηνη)..εγω την εβαζα βραδυ και πρωι ημουν κομπλε..ομως δεν κανει να τη χρησιμοποιεις συνεχεια..αν παρεις το λιποζαν που σου ειπα και ενυδατωνεις συχνα δεν θα εχεις θεμα..

αν επιτρεπεται απο το φορουμ τι χαπια παιρνεις και ποσα mg?

καλη επιτυχια ευχομαι..μετα το προσωπο σου θα ειναι γυαλι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Απαγορευεται να κανεις καποιου ειδους απολεπιση οταν παιρνεις χαπια για τα σπυρακια :eek: ουτε καν στο προσωπο δεν επιτρεπεται!!!

Επειδη επαιρνα κι εγω χαπια για την ακμη θα παρεις ειδικο λιποζαν γι ανθρωπους που κανουν θεραπεια(απορω πως ο δερματολογος δεν σου εγραψε καποιο)

3 ξερω και εχω χρησιμοποιησει οταν επαιρνα τα χαπια..avene, frezyderm και noreva..δεν θυμαμαι ακριβως πως λεγονται θα ζητησεις αυτα που ειναι για τη περιοδο των χαπιων..εγω προσωπικα επαιρνα το τελευταιο και ημουν παρα πολυ ευχαριστημενη https://www.helpforhealth.gr/index.php?target=products&product_id=35521..τα απλα λιποζαν εννοειται οτι δεν μου εκανε τιποτα..να ξερεις ομως οτι δεν εχουν 2 και 3 ευρω..εγω το τελευταιο το επαιρνα 11 ευρω και μου κραταγε περιπου 15 μερες..

τελος αν τα χειλη σου ειναι σε καποια φαση σε πολυ τραγικη κατασταση μπορεις να χρησιμοποιησεις πριν κοιμηθεις την αλοιφη elocon(ειναι φθηνη)..εγω την εβαζα βραδυ και πρωι ημουν κομπλε..ομως δεν κανει να τη χρησιμοποιεις συνεχεια..αν παρεις το λιποζαν που σου ειπα και ενυδατωνεις συχνα δεν θα εχεις θεμα..

αν επιτρεπεται απο το φορουμ τι χαπια παιρνεις και ποσα mg?

καλη επιτυχια ευχομαι..μετα το προσωπο σου θα ειναι γυαλι :)

Α πάσο, προσπέρασα τα χάπια που έγραφε! Νόμιζα ότι μιλούσε απλά για ξηρότητα. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νατ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η νατ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
αχ εχω ενα προβλημα με τις γοβες.. δεν φορουσα και αποφσισα να βαλω και οποια γοβα και να βαλω οταν παω να περπατησω μου "φευγει" η φτερνα δηλαδη σηκωνεται το ποδι απο το παπουτσι(ξεκολαει αν μπορω να πω) .. εχω δοκιμασει να βαλω μικροτερα νουμερα απο αυτο που φοραω αλλα ακομα και τοτε και οταν με στενευουν μπροστα συμβαινει το ιδιο...και να πω οτι εχω κανενα λεπτο ποδι δεν εχω το αντιθετο εχω αρκετα παραπανω κιλα... ξερετε αν μπορω να κανω κατι για να μην συμβαινει αυτο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Θέμα μεγέθους είναι και φόρμας του παπουτσιού. Υπάρχουν στο εμπόριο κάποια σαν μαξιλαράκια που κολλάνε στον πάτο του παπουτσιού για να εφαρμόζει καλά το πόδι. Δεν είμαι σίγουρη για τη μάρκα, αλλά τα έχω δει στο χόντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catlin

Δραστήριο μέλος

Η Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 427 μηνύματα.
αχ εχω ενα προβλημα με τις γοβες.. δεν φορουσα και αποφσισα να βαλω και οποια γοβα και να βαλω οταν παω να περπατησω μου "φευγει" η φτερνα δηλαδη σηκωνεται το ποδι απο το παπουτσι(ξεκολαει αν μπορω να πω) .. εχω δοκιμασει να βαλω μικροτερα νουμερα απο αυτο που φοραω αλλα ακομα και τοτε και οταν με στενευουν μπροστα συμβαινει το ιδιο...και να πω οτι εχω κανενα λεπτο ποδι δεν εχω το αντιθετο εχω αρκετα παραπανω κιλα... ξερετε αν μπορω να κανω κατι για να μην συμβαινει αυτο??



ναι
να μη φοράς γόβες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
αχ εχω ενα προβλημα με τις γοβες.. δεν φορουσα και αποφσισα να βαλω και οποια γοβα και να βαλω οταν παω να περπατησω μου "φευγει" η φτερνα δηλαδη σηκωνεται το ποδι απο το παπουτσι(ξεκολαει αν μπορω να πω) .. εχω δοκιμασει να βαλω μικροτερα νουμερα απο αυτο που φοραω αλλα ακομα και τοτε και οταν με στενευουν μπροστα συμβαινει το ιδιο...και να πω οτι εχω κανενα λεπτο ποδι δεν εχω το αντιθετο εχω αρκετα παραπανω κιλα... ξερετε αν μπορω να κανω κατι για να μην συμβαινει αυτο??

φορα μποτακια το χειμωνα και πεδιλα που "αγκαλιαζουν" το ποδι το καλοκαιρι:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Αν βάλεις πάτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Απαγορευεται να κανεις καποιου ειδους απολεπιση οταν παιρνεις χαπια για τα σπυρακια :eek: ουτε καν στο προσωπο δεν επιτρεπεται!!!

Επειδη επαιρνα κι εγω χαπια για την ακμη θα παρεις ειδικο λιποζαν γι ανθρωπους που κανουν θεραπεια(απορω πως ο δερματολογος δεν σου εγραψε καποιο)

3 ξερω και εχω χρησιμοποιησει οταν επαιρνα τα χαπια..avene, frezyderm και noreva..δεν θυμαμαι ακριβως πως λεγονται θα ζητησεις αυτα που ειναι για τη περιοδο των χαπιων..εγω προσωπικα επαιρνα το τελευταιο και ημουν παρα πολυ ευχαριστημενη https://www.helpforhealth.gr/index.php?target=products&product_id=35521..τα απλα λιποζαν εννοειται οτι δεν μου εκανε τιποτα..να ξερεις ομως οτι δεν εχουν 2 και 3 ευρω..εγω το τελευταιο το επαιρνα 11 ευρω και μου κραταγε περιπου 15 μερες..

τελος αν τα χειλη σου ειναι σε καποια φαση σε πολυ τραγικη κατασταση μπορεις να χρησιμοποιησεις πριν κοιμηθεις την αλοιφη elocon(ειναι φθηνη)..εγω την εβαζα βραδυ και πρωι ημουν κομπλε..ομως δεν κανει να τη χρησιμοποιεις συνεχεια..αν παρεις το λιποζαν που σου ειπα και ενυδατωνεις συχνα δεν θα εχεις θεμα..

αν επιτρεπεται απο το φορουμ τι χαπια παιρνεις και ποσα mg?

καλη επιτυχια ευχομαι..μετα το προσωπο σου θα ειναι γυαλι :)

Κατ' αρχάς ευχαριστώ πολύ για την ταχύτατη απάντηση όλων σας!
Μου είχε γράψει στην αρχή ένα της frezyderm το οποίο ήταν απλά τραγικό.
Γενικά από παλαιότερα είχα πάρα πολύ μεγάλο πρόβλημα με τα χείλη, και το συγκεκριμένο lip balm απλά με κατέστρεψε.
Τα χάπια που παίρνω λέγονται A-Cnotren και η δερματολόγος μου είπε ότι η δόση είναι ανάλογη με τα κιλά, πχ 60 κιλά--> χάπια 60 mg.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Κατ' αρχάς ευχαριστώ πολύ για την ταχύτατη απάντηση όλων σας!
Μου είχε γράψει στην αρχή ένα της frezyderm το οποίο ήταν απλά τραγικό.
Γενικά από παλαιότερα είχα πάρα πολύ μεγάλο πρόβλημα με τα χείλη, και το συγκεκριμένο lip balm απλά με κατέστρεψε.
Τα χάπια που παίρνω λέγονται A-Cnotren και η δερματολόγος μου είπε ότι η δόση είναι ανάλογη με τα κιλά, πχ 60 κιλά--> χάπια 60 mg.

τι εννοεις απλα τραγικο?:hmm: γιατι και αυτο που σου λεω εγω ειναι λιγο περιεργο στην υφη αλλα μετα το συνηθιζεις..παντως αν δεν παρεις καποιο απο αυτα θα εχεις προβλημα..τα χειλη με τα απλα δεν ενυδατωνονται οπως πρεπει..δοκιμασε και αυτο που σου ειπα και βλεπεις..
ειναι και αναλογα τα κιλα και αναλογα το προβλημα..πχ μια φιλη μου γυρω στα 65 κιλα πηρε μεχρι 100mg εγω 50 κιλα πηρα μεχρι 60 γιατι δεν ειχα παρα πολυ μεγαλο προβλημα..εσυ ξεκινησες κατευθειαν με 60? εγω με 20 μετα με 40 και μετα με 60 και αναλογα μειωσα μεχρι που τελειωσε η θεραπεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Λοιπόν, χρειάζομαι τη βοήθειά σας: πήγα χθες για καθαρισμό απ'την ψαλίδα, επειδή τα μαλλιά μου είχαν φτάσει σχεδόν μέχρι την μέση κι είχε αρχίσει να χαλάει η μπούκλα κάτω. Η κομμώτρια μου είπε πως έχω λεπτή τρίχα και μου πρότεινε να βάζω μετάξι ή σιλικόνη μετά το μπάνιο, πριν τα χτενίσω, για να μην κόβεται η τρίχα στους κόμπους (ή τις τζίβες :redface:) που δημιουργούνται.

Έχει χρησιμοποιήσει καμία; Βαραίνει το μαλλί; Ενδέχεται να χαλάσει η μπούκλα; Έχετε κανένα προϊόν υπόψη; Αυτά τα λίγα. :redface: :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Κοίτα, εγώ έβαζα σιλικόνη για να μη καταστρέφεται το μαλλί μου από τη θερμότητα και να μην έχω ψαλίδα (ήμουν παλιά όλη μέρα με τη μασιά στο χέρι!) μετά το μπάνιο.
Για τη ψαλίδα ξέρω ότι βοηθάει, τώρα για το αν χαλάσει η μπούκλα σου δε το γνωρίζω αλλά δε νομίζω, εκτός και αν αρχίσεις να χρησιμοποιείς μάσκες όταν κάνεις μπάνιο.
Εμένα η μαμά μου που έχει πολύ μπούκλα (μη φανταστείς μπουκλάκια, απλή μπούκλα, αλλά "στητή") όταν μπαίνει για μπάνιο λούζει μαλλιά και μετά απλώνει μάσκα, την αφήνει στο μαλλί μέχρι να τελειώσει το μπάνιο της και μετά με νεράκι καθώς τα ξεπλένει τα χτενίζει και έτσι δεν έχει θέμα μετά.


Τώρα που είπες κόμπους σαν τζίβες θυμήθηκα στο δημοτικό που είχαμε λυσσάξει όλα τα κοριτσάκια με εκείνη τη μαλακία δε θυμάμαι πως λεγόταν, θυμάμαι μόνο την διαφήμιση "ΚΆΘΕ ΠΡΩΊ ΜΑΖΊ ΜΕ ΕΜΈΝΑ ΞΥΠΝΆΕΙ ΚΑΙ Η ΖΟΎΓΚΛΑ, ΔΗΛΑΔΉ ΤΑ ΜΑΛΛΙΆ ΜΟΥ!", και είχαν ένα υγρό και καλά να σε βοηθάει να τα χτενίσεις και στη τελική το έβαζες στο μαλλί και κολλούσε σαν αηδία και μετά από ώρα σαν να είχες να κάνεις μπάνιο κανά μήνα, μέσα στη λίγδα το μαλλί...
ωραία χρόνια.. :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Η σιλικόνη όντως προστατεύει πολύ από την ψαλίδα.
Από μετάξι έχω δοκιμάσει το μετάξι της Sunsilk. Για μένα, που χω λεπτή τρίχα ήταν πάαααααααρα πολύ βαρύ. Το πήρε ο αρραβωνιαστικός που έχει μακριά μαλλά αλλα με χοντρή τρίχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Το morrocanoil είναι πολύ καλό για λεπτή τρίχα και το orofluido elixir
Γενικά το argan oil είναι θαύμα για την ψαλίδα. Το προτιμώ αντί της σιλικόνης, γενικά όλα τα σιλικονοειδή δεν τα πάνε καλά με τις μπούκλες.


Μου φάνηκαν και τα δύο ίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Λοιπόν, χρειάζομαι τη βοήθειά σας: πήγα χθες για καθαρισμό απ'την ψαλίδα, επειδή τα μαλλιά μου είχαν φτάσει σχεδόν μέχρι την μέση κι είχε αρχίσει να χαλάει η μπούκλα κάτω. Η κομμώτρια μου είπε πως έχω λεπτή τρίχα και μου πρότεινε να βάζω μετάξι ή σιλικόνη μετά το μπάνιο, πριν τα χτενίσω, για να μην κόβεται η τρίχα στους κόμπους (ή τις τζίβες :redface:) που δημιουργούνται.

Έχει χρησιμοποιήσει καμία; Βαραίνει το μαλλί; Ενδέχεται να χαλάσει η μπούκλα; Έχετε κανένα προϊόν υπόψη; Αυτά τα λίγα. :redface: :)
λοιπον , με το μεταξι δε χρειαζονται καν χτενισμα και χωρις χτενισμα φημες λενε οτι μακραινουν και πιο γρηγορα .
επισης εχω ακουσει οτι καλο θα ηταν να τα στεγνωνεις πρωτα και απο πανω να βαζεις το μεταξι γιατι μεσα απο τη θερμοτητα το τραβαει καλυτερα η τριχα.
θα δεις διαφορα και απο την πρωτη μερα
το μεταξι δεν μου τα λαδωνει , η σιλικονη που εβαζα παλια τα λαδωνε
οποτε μπορεις να βαζεις αν τα ισιωνεις λιγη σιλικονη στις ακρες ισα ισα για την ψαλιδα!
(μεταξι της biosilk χρησιμοποιω και κανει και για το δερμα )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Μιας και λέτε για μαλλιά, να σας πω πως άκουσα πρόσφατα από κάποια κομμώτρια σε μια εκπομπή πως ΔΕΝ πρέπει να χτενίζουμε τα μαλλιά μας αμέσως μετά το μπάνιο γιατί σπάνε οι τρίχες μιας είναι πολύ ευαίσθητες εκείνη τη στιγμή. Καλύτερα να τα βουρτσίζουμε στεγνά(εδώ γελάω η σγουρομάλλα, γιατί αν τα χτενίσω εγώ στεγνά τότε έρχεται στο μυαλό μου μια εικόνα με ένα πρόσωπο που ελάχιστα φαίνεται και μια χαλασμένη αφρο περούκα πάνω στο κεφάλι του :p) ή κατά τη διάρκεια του λουσίματος με τις σαπουνάδες.

Το γράφω ενημερωτικά για εσάς, αλλά εγώ θα εξακολουθήσω να κάνω το κλασσικό λάθος χτένισμα μετά το μπάνιο :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Κι εγώ θα συνεχίσω τον λανθασμένο τρόπο, γιατί αλλιώς θα μαι σαν τη τρελή λουλού :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
:)

Επίσης, σταματήστε να πειράζετε με τα χέρια σας κάθε λίγο και λιγάκι τα μαλλιά σας γιατί δημιουργείται ψαλίδα!
Έχω παρατηρήσει πως είναι μια κίνηση αμηχανίας η παραπάνω, αλλά δε νομίζω πως είναι κάτι μη πραγματοποιήσιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top