• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ημερολόγιο... ίωσης

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Υπάρχουν θέματα που γράφουν οι ξενύχτηδες, αυτοί που γράφουν πανελλαδικές αλλά πουθενά δε υπάρχει θέμα που να γράφουμε οι γριπωμένοι, αυτοί που έχουμε γαστεμτεριτιδα κοκ έτσι το άνοιξα και αρχίζω με μένα.

Μέρα 1η

Είμαι άρρωστος απο το πρωί και κρυώνω έχω πυρετό 38 και βήχω παραγωγικά :(. Νιώθω αδυναμία και θέλω να κοιμηθώ. Δεν πήρα αντιπυρετικό γιατι δεν έχουμε στο σπίτι και αντιβιοτικό δε πήρα απο άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πάρε ντεπόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Πάρε ντεπόν.

:rant:

Δεν έχουμε σπίτι depon μόνο ένα άδειο κουτί :(
Aν δεν μου έχει πέσει μέχρι αύριο πρέπει να πάω να πάρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
:rant:

Δεν έχουμε σπίτι depon μόνο ένα άδειο κουτί :(
Aν δεν μου έχει πέσει μέχρι αύριο πρέπει να πάω να πάρω

Δεν είσαι σπίτι; Στείλε μαμά ή αδερφό. Αλλιώς πάρε τηλέφωνο την γκόμενα. Αλλιώς πάρε ντελίβερι και πες να σου φέρει ο ντελιβεράς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Δεν είσαι σπίτι; Στείλε μαμά ή αδερφό. Αλλιώς πάρε τηλέφωνο την γκόμενα. Αλλιώς πάρε ντελίβερι και πες να σου φέρει ο ντελιβεράς.

:hmm: είναι 10:16 τώρα μόνο αυτά που εφημερεύουν είναι ανοιχτά. Δε θέλω να τους κουράζω.
Βρήκα Mesulid αλλά δε το παίρνω αυτό το φάρμακο πάλι από άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Κάνε κάνα χαμομήλι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
βεντούζες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
:hmm: είναι 10:16 τώρα μόνο αυτά που εφημερεύουν είναι ανοιχτά. Δε θέλω να τους κουράζω.
Βρήκα Mesulid αλλά δε το παίρνω αυτό το φάρμακο πάλι από άποψη.
Χαχαχα εσύ γιατρός δεν λες ότι είσαι; Τι θα έκανες αν οι ασθενείς σου σου πουν "Α! Όχι, αυτό που μου έγραψες δεν το παίρνω από άποψη."

Καλύτερα ρώτα τους και ποια τους αρέσουν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Για τους άλλους είσαι γιατρός. Όχι όμως για τον ίδιο. Δεν λέω, έχεις άποψη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Χαχαχα εσύ γιατρός δεν λες ότι είσαι; Τι θα έκανες αν οι ασθενείς σου σου πουν "Α! Όχι, αυτό που μου έγραψες δεν το παίρνω από άποψη."
. :P

δε θα συνταγογραφούσα το mesulid σε κανέναν. Τώρα αν δε παίρνουν depon απο απόψη δικαίωμα τους αν όμως χρειάζεται αντιβιοτικό και δε το παίρνει απο άποψη πάλι δικαίωμα του αλλα θα τον έβαζα να υπογραψει την ενέργεια του αυτή αφού του εξηγούσα πρώτα. :(
Αν είχα depon θα το έπαιρνα :/

Το τσάι έκανε καλή δουλειά και το χαμομηλι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Πάντως εγώ δεν μπορω εύκολα να καταλάβω αν έχω απλο κρυολόγημα ή γρίπη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
1η μέρα και σκεφτόσουν να πάρεις αντιβίωση;
Το πιθανότερο είναι να έχεις κανένα κρυολόγημα, τι να το κάνεις το αντιβιοτικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
1η μέρα και σκεφτόσουν να πάρεις αντιβίωση;
Το πιθανότερο είναι να έχεις κανένα κρυολόγημα, τι να το κάνεις το αντιβιοτικό;

Συμφωνώ. Για αυτο δε το πήρα απο άποψη το αντιβιοτικό την πρώτη μέρα απο άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Γιατρε για ποιο λογο έχω να αρρωστήσω με γριπες κτλπ πολλα χρονια? :D

Και δεν ντύνομαι σαν κρεμυδι. Χθες βγηκα εξω με ενα πουκαμισάκι και ενα ανοιχτο μπουφανάκι απο πάνω χωρις κασκολ. Ειχε 3 βαθμους έξω. Αλλα δεν μάσησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Γιατρε για ποιο λογο έχω να αρρωστήσω με γριπες κτλπ πολλα χρονια? :D

Και δεν ντύνομαι σαν κρεμυδι. Χθες βγηκα εξω με ενα πουκαμισάκι και ενα ανοιχτο μπουφανάκι απο πάνω χωρις κασκολ. Ειχε 3 βαθμους έξω. Αλλα δεν μάσησα.
Σε 3-4 μέρες θα φανεί!
Πέρα από την πλάκα, το να αρρωστήσεις με γρίπες κτλ που λες δεν έχει να κάνει με το αν έχει κρύο έξω -από όσο ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Σε 3-4 μέρες θα φανεί!
Πέρα από την πλάκα, το να αρρωστήσεις με γρίπες κτλ που λες δεν έχει να κάνει με το αν έχει κρύο έξω -από όσο ξέρω.

Το έχω ξανακάνει. Δεν φοβάμαι.

Μέχρι 20 βαθμους βγαινω έξω με κοντομάνικο χαλαρά.

Εχει να κανει με το ανοσοποιητικο ομως. Θα μας πει και ο γιατρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Προφανώς έχεις χτίσει καλό ανοσοποιητικό με σκληραγώγηση.
Η γρίπη δεν έχει να κάνει με το πόσο κρύο κάνει έξω. Αν είσαι σκληραγωγημένος θα σε πιάσει πιο δύσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Προφανώς έχεις χτίσει καλό ανοσοποιητικό με σκληραγώγηση.
Η γρίπη δεν έχει να κάνει με το πόσο κρύο κάνει έξω. Αν είσαι σκληραγωγημένος θα σε πιάσει πιο δύσκολα.

Ναι αλλα πολλές φορές ακους "Ντυσου καλά γιατι θα αρρωστήσεις." !!!

Γενικά αμα ξεκινησεις να ντυνεσαι λιγο πιο ελαφρυά.
Δεν καπνιζεις.
Δεν πινεις πολύ.
Γυμνάζεσαι (εγω 4-5 φορές την εβδομάδα).
Και βεβαια κάνεις μια καλη διατροφη. Τοτε εισαι πολυ εντάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Σε 3-4 μέρες θα φανεί!
Πέρα από την πλάκα, το να αρρωστήσεις με γρίπες κτλ που λες δεν έχει να κάνει με το αν έχει κρύο έξω -από όσο ξέρω.
Και εγω αυτο πιστευα και γελουσα οταν ακουγα οτι αρρωσταινεις με το κρυο, μεχρι που βρεθηκα σε θερμοκρασιες -15C πολυ ελαφρια ντυμενη και παγωνα επι ωρες. Οταν επεστρεψα σπιτι ανεβασα πυρετο. Μπορει να ηταν και συμπτωση βεβαια :P

Το έχω ξανακάνει. Δεν φοβάμαι.

Μέχρι 20 βαθμους βγαινω έξω με κοντομάνικο χαλαρά.

Εχει να κανει με το ανοσοποιητικο ομως. Θα μας πει και ο γιατρος.

Εγω απο τους 15C και πανω κυκλοφορω με κοντομανικα. Εχω να αρρωστησω 7-8 χρονια (ελπιζω να μη το γρουσουζεψω σημερα!). Το μονο προβλημα που εχει προκυψει ειναι οτι οταν συνηθιζεις στο κρυο, δεν αντεχεις στην ζεστη. Απο 27-28C και πανω νιωθω δυσφορια.

Παρεπιπτοντως, ολοι γυρω μου ειναι αρρωστοι και πολλοι εχουν εμβολιαστει κατα της γριπης και εχουν αρρωστησει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Πάντως το καλοκαίρι δεν κυκλοφορεί γρίπη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top