[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Himela, δυο χρονια ειναι λιγος χρονος, κι εγω πριν 2 εκανα κι ακομα ταλαιπωρουμε για να επανελθει το μαλλι μου στα φυσιολογικα του. Κι ο κομμωτης μου με απετρεψε μιας κι εχω λεπτη τριχα κι εγω. Καλυτερα να ακολουθησεις τη συμβουλη της Ηρως. Το πολυ πολυ πετα καμια ανταυγεια να σου φυγει η ιδεα της ανανεωσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Ευχαριστώ κορίτσια!:kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Το χαμομήλι έχω την εντύπωση ότι ανοίγει το φυσικό μαλλί και μην περιμένεις καμιά τεράστια διαφορά.
Στη θέση σου θα περίμενα λίγο ακόμα (αν τα έχεις βάψει πολύ πρόσφατα) και θα έκανα εδώ εκεί λίγες ανταύγιες πλατινέ.
Το ξανθό έχει πάρα πολλές αποχρώσεις κι αν δεν της είπες ακριβώς ποια θες, δεν είναι περίεργο κάποια να πάρει πρωτοβουλία :P


edit: Τώρα είδα ότι της ζήτησες όντως πλατινέ. Χμμμ μάλλον δεν άνοιξαν τόσο όσο θα περίμενε ή όσο άντεχε η τρίχα σου...
Άλλαξε κομμώτρια και ξαναδοκίμασε. Αυτή είναι η λύση. Να γίνουν άσπρες ενώ είναι μελί, πολύ δύσκολο!

Θενξ για την απάντηση.:redface:
Κομμώτρια εννοείται αλλάζω, δε ξαναπατάω εκεί. :mad:
Τώρα για τις ανταύγιες, μάλλον θα πάρω το σαμπουάν που έλεγα, γιατί όπως διάβασα αφαιρεί τους πορτοκαλί τόνους από το μαλλί, οπότε λογικά θα φτιάξει, και δε νομίζω να κάνει τόσο κακό, αφού μόνο σε κομμωτήρια το βρίσκεις το συγκεκριμένο.

Τώρα βλέπουμε αποτελεέσματα.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
αν πληρωσεις τις τεμπερες στα βαφω εγω δωρεαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Πανε χρονια οταν μου χαν πει για το silver και το αγορασα. Λιγες μερες πριν το χρησιμοποιησω μια κομμωτρια μου πε να μην το κανω γιατι θα κιτρινισουν τα μαλλια κι ετσι δεν το κανα. Ρωτησε διευκρινησεις, πριν το κανεις σε 2-3 κομμωτηρια. Το σημαντικοτερο κατεληξα ειναι το καλο κομμωτηριο, συμφωνα με τα κριτηρια της καθεμιας.
Πριγκηπισσα, το ξανθο και οι αποχρωσεις του γενικα δυσκολευουν περισσοτερο απο τα αλλα χρωματα, δυστυχως. Ομως αν το αποτελεσμα πετυχει ειναι εντυπωσιακοτατο. Το ξανθο χρωμα ομως και οι αποχρωσεις του θελουν υπομονη. Μη κανεις βιαστικες κινησεις και περιμενε με τον ηλιο να δεις τι χρωμα θα παρει. Στην τελικη χωρις λοξοδρομιες και πειραματισμους, πας και πετας ανταυγειες ντεκαπαρισμενες, φουλ οξυζενε για ξανοιγμα, προς Οκτωβρη. Κατευθειαν στοχο δηλαδη.
Οταν κανουμε ανταυγειες δεν κανουμε πειραματα κι εχουμε υπομονη. Παραλληλα με τις παρατηρησεις σου, βρες καλο κομμωτη και συζητα. Μην απελπιζεσαι αν δε σου αρεσουν τωρα, θα στρωσουν, μαλλια ειναι.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
μιας και το μαλλι μου το βαφω 3 χρονια ξανθο και εχω και μια αναλογη εμπειρια και απο ντεκαπαζ και απο τα σιλβερ σαμπουαν εχω να πω οτι κανει μια χαρα δουλεια το σαμπουαν;)οταν το μαλλι εχει ντεκαπαζ και οχι απλη βαφη τα αποτελεσματα ειναι θεαματικα..βαφω το μαλλι μου καθε 2.5 μηνες και το σαμπουαν με βοηθαει να κραταω το μαλλι μου στο χρωμα που το εβαψα χωρις να κιτρινιζει..επισης αν ειναι ηδη κιτρινο και το χρησιμοποιειτε συχνα θα φυγει η κιτρινιλα..εγω το χρησιμοποιω καθε φορα που λουζομαι..κανω ενα χερι με το κανονικο σαμπουαν και ενα με το σιλβερ..και τυχαινει πολλες φορες να το αφησω και 5 λεπτα για να δρασει καλυτερα..καλυτερο θεωρω της loreal το οποιο δεν ειναι ουτε πολυ δυνατο ουτε μαπα..επισης το σαμπουαν μεσα δεν εχει ντεκαπαζ..αν ειχε θα ανοιγε και το μαλλι το οποιο δεν ειναι βαμενο κατι που δεν συμβαινει..επισης κανει και για ανταυγειες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ωραίααααααα! Άρα να το παρω ή όχι;:redface:
Θα το παρω, κι αν τα κάνει χειρότερα πάω και το βάφω καστανό όλο. :pfff:

Πριγκηπισσα, το ξανθο και οι αποχρωσεις του γενικα δυσκολευουν περισσοτερο απο τα αλλα χρωματα, δυστυχως. Ομως αν το αποτελεσμα πετυχει ειναι εντυπωσιακοτατο. Το ξανθο χρωμα ομως και οι αποχρωσεις του θελουν υπομονη. Μη κανεις βιαστικες κινησεις και περιμενε με τον ηλιο να δεις τι χρωμα θα παρει. Στην τελικη χωρις λοξοδρομιες και πειραματισμους, πας και πετας ανταυγειες ντεκαπαρισμενες, φουλ οξυζενε για ξανοιγμα, προς Οκτωβρη. Κατευθειαν στοχο δηλαδη.
Οταν κανουμε ανταυγειες δεν κανουμε πειραματα κι εχουμε υπομονη. Παραλληλα με τις παρατηρησεις σου, βρες καλο κομμωτη και συζητα. Μην απελπιζεσαι αν δε σου αρεσουν τωρα, θα στρωσουν, μαλλια ειναι.
Είναι η τρίτη φορά που κάνω ξανθές ανταύγιες, και είναι μοναδίκη φορά που βγαίνουν έτσι, ίσως γιατί ήταν άκυρη η κομμώτρια και δε το άφησε όσο έπρεπε. Μα και γω πώς την εμπιστεύτηκα στο άκυρο; Ο.ο
Ξέρω ότι με τον καιρό αλλάζει, αλλά δε μ' αρέσει το θέαμα. Θα πάρω το σίλβερ και ό,τι γίνει.

Μαλλιά είναι εξάλλου θα στρώσουν.:whistle:

Θένκκκ γιού πολύ γκεερλζζ.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Ωραίααααααα! Άρα να το παρω ή όχι;:redface:
Θα το παρω, κι αν τα κάνει χειρότερα πάω και το βάφω καστανό όλο. :pfff:


Είναι η τρίτη φορά που κάνω ξανθές ανταύγιες, και είναι μοναδίκη φορά που βγαίνουν έτσι, ίσως γιατί ήταν άκυρη η κομμώτρια και δε το άφησε όσο έπρεπε. Μα και γω πώς την εμπιστεύτηκα στο άκυρο; Ο.ο
Ξέρω ότι με τον καιρό αλλάζει, αλλά δε μ' αρέσει το θέαμα. Θα πάρω το σίλβερ και ό,τι γίνει.

Μαλλιά είναι εξάλλου θα στρώσουν.:whistle:

Θένκκκ γιού πολύ γκεερλζζ.:redface:

ναι για μενα παρτο(καλυτερα το λορεαλ) και αστο πανω στο μαλλι σου 5-10 λεπτα..και μεχρι να φτασει στο επιπεδο που θες να το χρησιμοποιεις καθε φορα που λουζεσαι..μενεις αθηνα?αν ναι σε ποια περιοχη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
ναι για μενα παρτο(καλυτερα το λορεαλ) και αστο πανω στο μαλλι σου 5-10 λεπτα..και μεχρι να φτασει στο επιπεδο που θες να το χρησιμοποιεις καθε φορα που λουζεσαι..μενεις αθηνα?αν ναι σε ποια περιοχη?

Ναι, αυτό μου' χε πει και η κοπέλα που μου το πρότεινε. Εχμμ.. ναι Αθήνα, κέντρο σχέδον.:redface:
Έχεις να προτείνεις κομμωτή;:worry:
Αυτό υπάρχει μόνο στα κομμωτήρια ή και σε κάνα Hondos ξέρω γω;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Ναι, αυτό μου' χε πει και η κοπέλα που μου το πρότεινε. Εχμμ.. ναι Αθήνα, κέντρο σχέδον.:redface:
Έχεις να προτείνεις κομμωτή;:worry:
Αυτό υπάρχει μόνο στα κομμωτήρια ή και σε κάνα Hondos ξέρω γω;:hmm:

εχω να προτεινω αλλα Ζωγραφου αν σε βολευει..εγω καποτε επειδη ειχα βρει καλο κομμωτηριο εκανα 1 ωρα δρομο για να φτασω και να παω να τα βαψω:redface:ευτυχως βρηκα αυτο εδω το οποιο ειναι αψογο..και ειμαι και πολυ περιεργη με το τι ξανθο θα βγει στο μαλλι μου..

οχι αυτο το εχουν μονο τα κομμωτηρια;)απλα σου λεω αυτο γιατι αν παρεις της schwarzkopf πχ που ειναι πολυ δυνατο μπορει να σου βγει και μπλε το μαλλι:P...ή αν παρεις ριλκεν το οποιο ειναι μαπα δεν θα δεις διαφορα..το λορεαλ ειναι στην μεση καιε ιναι πολυ καλο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
ε που ειναι πολυ δυνατο μπορει να σου βγει και μπλε το μαλλι:P..

Μηπως να παει σε κομμωτηρια να ρωτησει, διοτι αν της βγει μπλε θα εισαι εδω να στα σουρουμε?:P:)
Επιμενω οχι στα πειραματα και λεω ναι στους ειδικους(κι ας μας βγηκε ετσι η προηγουμενη κομμωτρια), τωρα πριγκηπισσα συ αποφασιζεις. Υπαρχει και μεση λυση, να σου κανει αυτο το καμουφλαρισμα η ιδια η κομμωτρια.
Παλι για κομμωτηριο σε παροτρυνω:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Μηπως να παει σε κομμωτηρια να ρωτησει, διοτι αν της βγει μπλε θα εισαι εδω να στα σουρουμε?:P:)
Επιμενω οχι στα πειραματα και λεω ναι στους ειδικους(κι ας μας βγηκε ετσι η προηγουμενη κομμωτρια), τωρα πριγκηπισσα συ αποφασιζεις. Υπαρχει και μεση λυση, να σου κανει αυτο το καμουφλαρισμα η ιδια η κομμωτρια.
Παλι για κομμωτηριο σε παροτρυνω:redface::P

επειδη εχω κανει αρκετα στο κεφαλι μου για να της λεω να το κανει αυτο μονη της και με το συγκεκριμενο σαμπουαν παει να πει οτι το μαλλι της δεν θα της βγει μπλε;)..ειμαι κατα των πειραματων ειδικα σε οτι αφορα το ξανθο γιατι ειναι πολυ δυσκολο χρωμα;)..δεν της ειπα ουτε να βαψει μονη της το μαλλι ουτε να κανει ντεκαπαζ μονη της..το σαμπουαν αυτο δεν προκειται να της βγαλει μπλε το μαλλι 100%..επισης και να της μπλεδισει λιγο που ειναι εξαιρετικα δυσκολο με το μελι που εχουν οι ανταυγιες στις στο επομενο λουσιμο θα φυγει..δεν μου μπλεδιζε εμενα που το ειχα ασπρο και το αφηνα και ενα τεταρτο το σαμπουαν στο κεφαλι μουθα μπλεδισει το μελι?για κανεναν λογο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εχμ. .. Και γω φρικαρα λίγο με το μπλε. Αλλά δε βαριέσαι. Θα το δοκιμάσω με της λορεαλ μιας είναι καλό όπως λες και θα δούμε. Μάιντ και γω κομμωτήριο θα πήγαινα για NA το φτιάξω αλλά εχω πολύ λεπτη και αδύναμη τρίχα, και τα λυπάμαι να τα ταλαιπωρήσω κι άλλο. Ας δοκιμάσω πρώτα αυτό και αν δεν πετύχει θα παω στους ειδικούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
επειδη εχω κανει αρκετα στο κεφαλι μου για να της λεω να το κανει αυτο μονη της και με το συγκεκριμενο σαμπουαν παει να πει οτι το μαλλι της δεν θα της βγει μπλε;)..ειμαι κατα των πειραματων ειδικα σε οτι αφορα το ξανθο γιατι ειναι πολυ δυσκολο χρωμα;)..δεν της ειπα ουτε να βαψει μονη της το μαλλι ουτε να κανει ντεκαπαζ μονη της..το σαμπουαν αυτο δεν προκειται να της βγαλει μπλε το μαλλι 100%..επισης και να της μπλεδισει λιγο που ειναι εξαιρετικα δυσκολο με το μελι που εχουν οι ανταυγιες στις στο επομενο λουσιμο θα φυγει..δεν μου μπλεδιζε εμενα που το ειχα ασπρο και το αφηνα και ενα τεταρτο το σαμπουαν στο κεφαλι μουθα μπλεδισει το μελι?για κανεναν λογο..

Καλα ντε:P:)

Λαουρακι καντο κι αν δεν... παμε κομμωτηριο! Good luck!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Εχμ. .. Και γω φρικαρα λίγο με το μπλε. Αλλά δε βαριέσαι. Θα το δοκιμάσω με της λορεαλ μιας είναι καλό όπως λες και θα δούμε. Μάιντ και γω κομμωτήριο θα πήγαινα για NA το φτιάξω αλλά εχω πολύ λεπτη και αδύναμη τρίχα, και τα λυπάμαι να τα ταλαιπωρήσω κι άλλο. Ας δοκιμάσω πρώτα αυτό και αν δεν πετύχει θα παω στους ειδικούς.

με το λορεαλ να μην φοβασαι:) επισης αφου εχεις λεπτη και αδυναμη τριχα να μην κανεις συχνα ανταυγειες,σε καμια περιπτωση αν εχεις βαλει ντεκαπαζ να μην σου περνανε καινουρια ντεκαπαζ απο πανω και πολλες πολλες θεραπειες ειδικα στο κομμωτηριο..αν βλεπεις οτι χανεις πολυ μαλλι αλλαξε χρωμα..επισης το οτι εχεις τετοιου τυπου τριχα ειναι ακομα ενας λογος που δεν πρεπει να κανεις πειραματα με τα κομμωτηρια γιατι μπορει να πας σε καποια εντελως ακυρη και να σου κανει μεγαλη ζημια..καλυτερα να πας σε καποιο κομμωτηριο που σου εχει πει κοπελα πο υ κανει αρκετο καιρο ξανθο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
τα σιλβερ σαμπουαν εχω να πω οτι κανει μια χαρα δουλεια το σαμπουαν;)οταν το μαλλι εχει ντεκαπαζ και οχι απλη βαφη τα αποτελεσματα ειναι θεαματικα..

Δηλαδη το σιλβερ ενεργει μονο σε ντεκαπαρισμενο μαλλι???
Και γιατι αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κορίτσια βοήθεια.
Σκέφτομαι να μπουκλάρω λίγο το μαλλί, αλλά δεν έχω ξανακάνει φόρμα... Ιδέες; Σχόλια; Τι να προσέχω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Δηλαδη το σιλβερ ενεργει μονο σε ντεκαπαρισμενο μαλλι???
Και γιατι αυτο?

οχι δεν ενεργει μονο στο ντεκαπαρισμενο μαλλι..αρχικα το σιλβερ σαμπουαν δημιουργηθηκε για να το χρησιμοποιουν οι γιαγιαδες και να βγαινει αυτη η φυσικη κιτρινιλα που εχουν τα μαλλια τους;)απλα χρησιμοποιωντας το σιλβερ σε μαλλι με ντεκαπαζ εχεις πιο γρηγορα αποτελεσματα αποτι σε μαλλι που ειναι με απλη βαφη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Κορίτσια βοήθεια.
Σκέφτομαι να μπουκλάρω λίγο το μαλλί, αλλά δεν έχω ξανακάνει φόρμα... Ιδέες; Σχόλια; Τι να προσέχω;

Να προσεξεις το μεγεθος του μπικουτι που θα σου βαλουν, εγω επεμενα πως ειναι μικρο ενω μου ελεγαν οχι, και οντως στην αρχη βγηκα αποτομα σγουρομαλλα. Σταδιακα η μπουκλα χαλαρωνει και το πιο ομορφο σημειο ειναι οταν γινεται η χαλαρη, σαν δαχτυλιδι. Πηγαινε σε εναν κομμωτη που εμπιστευεσαι, συζητησε το μαζι του, αν μπορει να σου βαλει ηπια χημικα, μεινε 2-3 μερες μετα αλουστη, κανε συχνα μασκες, ξεχνα την οποια λιπαροτητα ειχες για καμποσο διαστημα, ενυδατωνε τα συχνα, παρε ενα αφρο και μια φισουνα, και θα εχεις για καμποσο καιρο μαλλι που φτιαχνεται πανευκολα και γρηγορα. Το μονο αρνητικο ειναι οταν φτασει το κανονικο σου μαλλι στη μεση και απο κατω εχεις τη μπουκλα, φαινεται λιγο αφυσικο. Με ενα γενναιο κουρεμα ομως μπορεις να το ξεφορτωθεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Koρίτσια λύστε μου μια απορία.
Σε μια συζήτηση ισχυρίζομαι ότι η αδιάβροχη μάσκαρα είναι άλλη από τη διαφανή ενώ ο συνομιλητής λέει πως είναι η ίδια. :worry:
Ποιος έχει δίκαιο;
8)

(Πολύ ποιοτικές συζητήσεις κάνω :pfff: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top