Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Prevezane η γνώμη μου είναι ότι η Ολυμπία Οδός στο κομμάτι Κόρινθος Πάτρα είναι μέσα στα χρονοδιαγράμματα, ακόμα και αν ένα κομμάτι έχει μείνει λίγο πιο πίσω μπορεί να πατήσει γκάζι και να πιάσει της προθεσμίες. Όπως έχω ξαναγράψει αυτόν τον άξονα δεν πρέπει να τον φοβόμαστε, είναι πολλά τα κέρδη, αποκλείεται να μην ολοκληρωθεί στην ώρα του και η κοινοπραξία δουλεύει πλέον στο φουλ.
να βαλει το σκληρο δισκο,,για first boot


Λέω τώρα εγώ ... μήπως τα XP που πήγε να βάλει, δεν ήταν "και τόσο" XP; :whistle:

τι να πει κανεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
:wall:
Σας έλειψα;

Λοιπόόόν, το συστηματάκι δεν κάνει τα αντίγραφα ασφαλείας. Δοκίμασα και από τη σημαιούλα κάτω δεξιά (win 7) και με τον κλασσικό τρόπο. Μου λέει είτε να βάλω κάποιο αποθηκευτικό μέσο (ενώ του έχω βάλει καινούριο dvd) ή λέει πως απέτυχε η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας.

Καμία ιδέα για το τι να κάνω; Μου έμεινε άλλο ένα dvd. :strong:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Καλησπέρααααα :redface:

Χρειάζεται να βάλω σε zip κάποια αρχεία και κάνω δεξί κλίκ αλλά δεν μου γίνεται γιατί μου εμφανίζει αυτό το παράθυρο...
View attachment 34280

:confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το ονομα του φακελου αλλαξε,,εχει λεει κατι ειδικους χαρακτηρες,που δεν καταλαβαινει το winzip..


Λοιπόόόν, το συστηματάκι δεν κάνει τα αντίγραφα ασφαλείας. Δοκίμασα και από τη σημαιούλα κάτω δεξιά (win 7) και με τον κλασσικό τρόπο. Μου λέει είτε να βάλω κάποιο αποθηκευτικό μέσο (ενώ του έχω βάλει καινούριο dvd) ή λέει πως απέτυχε η δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας.

Καμία ιδέα για το τι να κάνω; Μου έμεινε άλλο ένα dvd.
μηπως δεν χωραει στο dvd η εικονα του συστηματος?

τι μεγεθος εχει το backup αρχειο..ποσο μεγεθος το dvd...?4.7gb το απλο dvd εχει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Και πάλι!!! Τίποτα!!! Άλλαξα το όνομα αλλά τζίφος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
μηπως δεν χωραει στο dvd η εικονα του συστηματος?

τι μεγεθος εχει το backup αρχειο..ποσο μεγεθος το dvd...?4.7gb το απλο dvd εχει..
Πώς βλέπω το μέγεθος; :redface:

@ Μάρω
κατέβασε άλλη έκδοση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
κατεβασε το winrar ..και ανοιξε το ..ειναι πολυ ανωτερο προγραμμα και παρολο που λεει trial δεν ληγει ποτέ..

ή 7zip , ή Izarc
που ειναι τα καλυτερα free αναλογα που υπαρχουν.. το πρωτο πιο απλο,,το δευτερο πιο φιλικο στο χρηστη με εικονιτσες,κλπ..και (απο)συμπιεζουν τα παντα..οποτε αυτα θα το ανοιξουν σιγουρα.. και παναλαφρα και τα δυο..

μην εμπιστευεσαι το winzip


Πώς βλέπω το μέγεθος; :redface:
τι μεγεθος εχει ο δισκος με τα win?
το dvd τι μεγεθος εχει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Ευχαριστώ Άγγελε και Θεοδώρα!

Άγγελε ξέρεις μήπως γιατί μου βγάζει σε ακαταλαβίστικα το πρόγραμμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεξί κλικ στον C; 50 κάτι Gb.
Το dvd είναι το απλό.

Edit:
Μάλλον εννοείς το φάκελο windows μέσα στο C.
Mέγεθος 17,6 Gb
Μέγεθος στο δίσκο 17,8 Gb.

Τι μπορώ να κάνω; Θέλω να βγει το κόκκινο ''χ'' κάτω στη σημαιούλα. (Μα πώς τα εξηγώ έτσι; :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το dvd είναι το απλό.

4.7gb ..δηλαδη...

σου φαινεται δυνατο να χωρεσει τα μεγεθη στο δισκο που λες?:confused::hmm:


Άγγελε ξέρεις μήπως γιατί μου βγάζει σε ακαταλαβίστικα το πρόγραμμα;

σαν ιερογλυφικα-κινεζικα?:P
μακαρι να ξερα..εμενα μου τα βγαζει παντως συνηθως οταν ειναι ενα προγραμμα στα ελληνικα και δεν μπορουν να εμφανιστουν σωστα λογω πχ αγγλικου λειτουργικου πχ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Exm άσε τη λογική. :Ρ

Τhanks.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
παιδια απορια. πως μπορω να δημιουργησω δυο ξεχωριστους λογαριασμους δεν ξερω κιολας πως το λενε ουτως ωστε οταν μπαινω στο πισι να μπαινω με κωδικο σε ολα τα υφισταμενα αρχεια που εχω και χωρις κωδικο να μπορει να μπει καποιος στο ιντερνετ ή στη word ας πουμε. γινεται αυτο και πως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Πίνακας ελέγχου-Λογαριασμοί χρηστών και οικογενειακή ασφάλεια-Προσθήκη η κατάργηση λογαριασμού χρηστών.

Κοίτα και εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
α εδω μου εχει τον δικο μου λογαριασμο και λεει και διπλα λογιαριασμος φιλοξενουμενων. να βαλω κωδικο στον δικο μου και να ενεργοποιησω και τον λογαριασμο για τους φιλοξενουμενους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν ξέρω. :/:
Δοκίμασέ το αν θες, δεν ξέρω τι διαφορά έχει με έναν νέο λογαριασμό. Βασικά λέει:
View attachment 34318
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
ευχαριστω θεοδωρα μου! τα βρηκα! :kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
α εδω μου εχει τον δικο μου λογαριασμο και λεει και διπλα λογιαριασμος φιλοξενουμενων. να βαλω κωδικο στον δικο μου και να ενεργοποιησω και τον λογαριασμο για τους φιλοξενουμενους?
ΟΧΙ! ΜΗΝ ενεργοποιήσεις το Guest account. Καλύτερα φτιάξε εσύ ένα δικό σου και άμα ποτέ χρειαστεί κάποιος άλλος του φτιάχνεις επί τόπου ένα δικό του. Το guest account γενικά εγίρει κάποια θέματα ασφαλείας καθώς τρέχει με κάποια "elevated privileges" για να κάνει κάποιος μια δουλειά χωρίς να έχει user account.

Βάλε password στο δικό σου και άμα χρειάζονται κι άλλοι το πισί σου φτιάξε τους accounts.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
ωχχχχχχχ ρε συ το ενεργοποιησα:worry::worry: γιωργηηηηηηηη τι κανω??????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ξαναπας στον Πίνακα ελέγχου και στα user acc και το απενεργοποιείς. Δεν είναι τίποτα.
Μετά δημιουργείς Νέο λογαριασμό, απλά πρόσεξε στο νέο να μη δώσεις δικαιώματα διαχειριστή, αλλά να είναι "δευτερεύων" απλός user.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top