Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Ωραια, μπορεις να μου πεις τι θα πρεπει ακριβως να κοιτω ωστε να ξερω οτι πληρουνται οι βασικες(και μετεπειτα καλες) προυποθεσεις, ωστε να θεωρειται ο υπολογιστης επιτυχων? Κυριως ποια νουμερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ωραια, μπορεις να μου πεις τι θα πρεπει ακριβως να κοιτω ωστε να ξερω οτι πληρουνται οι βασικες(και μετεπειτα καλες) προυποθεσεις, ωστε να θεωρειται ο υπολογιστης επιτυχων? Κυριως ποια νουμερα?
νομιζω πως τα χαρακτηριστικα που λεω πιο πανω κανουν εναν πετυχημενο υπολογιστη..τωρα αν θελεις ακομα καλυτερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Το ότι δεν σου βγάζει, δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει.
Έγραψα πουθενά ότι "δεν υπάρχει ιός";:confused::confused::confused::confused::confused: Έγραψα, ότι δε μου έχει βγάλει:worry::worry:

Γιώργο, μη νομίζεις ότι ο απλός κόσμος είναι χαζός:P

Φιλικά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Ας κανω κι εγω καμια ερωτηση..
1) Χρησιμοποιω usb adapter και εχω internet, ομως οταν βαζω μια προεκταση καλωδιου με αρσενικο και θυληκο usb αυτο δεν δουλευει..Ειναι θεμα τροφοδοτικου;(δεν του δινει το απαραιτητο ρευμα)
2)Εχω τεσσερις θυρες usb 2.0 .Στην μια το πληκτρολογιο, στην αλλη ο ανταπτορας. Οταν παω να συδεσω ενα στικακι ή ενα ανεμιστιρακι για την ζεστη ο ανταπτορας σταματαει. . .Τι μπορει να συμβαινει;

Παιδια παω στη διαχειριση συσκευων και ειχε μερικα θαυμαστικα (οτι καπου υπαρχει προβλημα). Microsoft ISATAP adapter #2 , Προσαρμογεας Microsoft ISATAP
Ξερει κανεις να με διαφοτησει με αυτα τα προβληματα...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Απο οτι καταλαβενω ειναι θεμα driver. Αν πατησεις με δεξι κλικ στα στοιχεια που εχουν θαυμαστικο και πας ιδιοτιτες θα βρεις ενα tab για το προγραμα οδηγισης, πατησε την επιλογη να ενημερωθει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Ειναι ενημερωμενα..Κατι αλλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι;;;Γινεται να μπλοκαρω καποιο site και να μην μπορω να μπαινω πια σε αυτο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι;;;Γινεται να μπλοκαρω καποιο site και να μην μπορω να μπαινω πια σε αυτο;;;

Ναι, ακόμα και με το Σημειωματάριο μπορείς να το κάνεις.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Το ξερω το προσπαθησα, ομως επειδη δεν ειμαι administrator στον υπολογιστη μου, φαινεται οτι δεν δουλευει. Υπαρχει αλλος τροπος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
εκανα ενα pc για ενα φιλαρακι τωρα προσφατα πολυ καλο,αν ενδιαφερεται καποιος να δει τα specs να παρει καμια ιδεα...:P (οι τιμες προφανως δεν ειναι ιδιες σε ολα τα μαγαζια αρα απλα αγνοήστε...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • zouridis pcara(trofodotiko allo mipws).png
    zouridis pcara(trofodotiko allo mipws).png
    134.4 KB · Εμφανίσεις: 146
Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μια χαρα το βλεπω..καλες μαρκες,,εκτος απο τη μνημη ισως,,καμια πιο γνωστη μαρκα ισως?αλλα ειναι ψιλα γραμματα..

αλλα αυτον τον amd τι τον ηθελες?:P

ποτέ δεν τους εχω εμπιστευτει για θεματα θερμοκρασιας,,
ολο η "φτηνη "-με την κακη εννοια-εναλλακτικη των intel μου φαινονται

αλλα εχουν πολυ φτηνοτερες και ανωτερες σε χαρακτηριστικα μητρικες


εκανα ενα pc για ενα φιλαρακι
το συναρμολογησες εσυ δηλαδη?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
αυριο θα παω στην Θεσσαλονικη να κανω μια ερευνα αγορας..μιας και απο Δευτερα ειναι πολυ πιθανο να παρω λαπτοπ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ριξε τιμη,,μεγιστη,,και χρηση που το θελεις..

τραβα τον κουλοχερη..
και κατι θα σου βγαλουμε..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ε επεξεργαστη γυρω στα 2,6 ghz σκληρο δισκο αρκετα μεγαλο γυρω στα 500Gb καρτα γραφικων 1gb παραπανω λεπτομερειες δεν ξερω μνημη ραμ 4gb ..καπως ετσι τιμη μεχρι 700 νομιζω καλα ειναι...και χρηση ''φοιτητικη΄'' χαχα ε να κανω εργασιες να παιζω και κανα παιχνιδι αλλα οχι και εξειδικευμενα πραγματα ενταξει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δες μερικα προηγουμενα πρωτα..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ναι τα ειχα δει θυμαμαι αυτα..απο μαρκες τι προτεινεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
απο οτι εχω διαβασει και δει απο κοντα..

για πιο γερο και αξιοπιστο ειναι τοσιμπα..
τα σονυ θεωρουνται παλι κορυφαια,αλλα πουλανε φιγουρα,εχουν επριεργα κουμπια,σερβις περιεργο,,μπλεκεις λιγο αν χαλασει απο οτι διαβασα.

τα acer ειναι αξιοπρεπη και ανθεκτικα για την χαμηλη τιμη τους,, και εχεις σερβις ευκολο,,ειναι δοκιμασμενα και εγω ενα 6 χρονων εχω και ακομα αντεχει..

τα hp στις ερευνες μπαινουν χαμηλοτερα σε αξιοπιστια..αλλα παρολο που πουλανε και αυτα design φιγουρα κλπ,λιγο.. ειναι γερα μηχανηματα απο οτι εχω δει,,αλλα μπορει να βγαλουν και περιεργες βλαβες

τωρα lenovo ειναι πολυ γερα,,αν τα δεις απο κοντα,,σκληρα εργαλεια,,γερο πληκτρολογιο,,κλπ αλλα λενε οτι βγαζουν και αυτα περιεργες εσωτερικες βλαβες,,


τα asus ειναι στην κορυφη στις λιγοτερες ζημιες..μεγαλυτερη αξιοπιστια κλπ,αλλα ειναι σπανια καπως,,και μπορει να δυσκολευτεις στο σερβις..αλλα απο κοντα δεν εχω δει,,αγγιξει

τα dell οσα ειδα,,δεν τοσο γερα σε πληκτρολογιο και κατασκευη,αλλα εχουν καλο σερβις και μεγαλη εμπειρια..τοσων χρονων..

εγω θα προτεινα να ψαξεις σε toshiba,hp,acer (τα acer εχω την εντυπωση οτι εχουν καλυτερες μπαταριες..)

ψαξε στο νετ ,,acervs hp vs toshiba κλπ;)..και δες και συ..
και πηγαινε και πιασε λαπτοπ σε μαγαζι..
εκει θα δεις ποσο γερο ειναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
[...]αρσενικο και θυληκο usb[...]
θηλυκό*:redface:
Υπάρχει τέτοιο πράγμα;:|:stunned:

Για εξηγείστε μου κι εμένα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
^^ Noμίζω πως πρόκειται για καλώδιο usb, στο οποίο: το άκρο που υποδέχεται εντός του το βύσμα λέγεται θηλυκό. Το άκρο που εισχωρεί σε υποδοχή - το λεπτό- είναι το αρσενικό. Αυτή η ονοματολογία ισχύει για όλες τις συνδέσεις με καλώδια. Παραπέμπει στη λειτουργία που πιθανολογείς, έτσι θα τα ξεχωρίζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
θηλυκό*:redface:
Υπάρχει τέτοιο πράγμα;:|:stunned:

Για εξηγείστε μου κι εμένα:P
USB 10ft. Extension Type A Male to A Female USB Extension cable
^^ Noμίζω πως πρόκειται για καλώδιο usb, στο οποίο: το άκρο που υποδέχεται εντός του το βύσμα λέγεται θηλυκό. Το άκρο που εισχωρεί σε υποδοχή - το λεπτό- είναι το αρσενικό. Αυτή η ονοματολογία ισχύει για όλες τις συνδέσεις με καλώδια. Παραπέμπει στη λειτουργία που πιθανολογείς, έτσι θα τα ξεχωρίζεις.

:clapup: :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top