Γυμναστική, χορός και σωστή διατροφή

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τιποτα δε σε "κοντενει" βρε, το μονο που σε νοιαζει ειναι η σωστη εκτελεση της ασκησης,μην τραυματισεις τη μεση σου,για παραδειγμα


Εξαρτάται αν είσαι στην ανάπτυξη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Εξαρτάται αν είσαι στην ανάπτυξη ;)
Εχω διαβασει οτι τα βαρη δε σε κοντενουν,εκτος αμα σηκωνεις πολλα βαρη απο μικρη ηλικια.
Αν ειχαμε εναν ειδικο εδω,θα μας απαντουσε τεκμηριωμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
αμα θες να χασεις λιπος και βαρος η αεροβια γυμναστικη βοηθαει? βασικα εγω κανω σχεδον καθημερινα εδω και ενα μηνα μια ωρα διαδρομο,ενα τεταρτο ποδηαλτο ή στεπ και ενα τεταρτο βαρη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Ναι,βοηθάει,σε συνδυασμο με διατροφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
αμα θες να χασεις λιπος και βαρος η αεροβια γυμναστικη βοηθαει? βασικα εγω κανω σχεδον καθημερινα εδω και ενα μηνα μια ωρα διαδρομο,ενα τεταρτο ποδηαλτο ή στεπ και ενα τεταρτο βαρη..
ποδηλατο και στεπ μην κανεις , γιατι χαλανε τα γονατα. αυξησε το διαδρομο. Βαρη κανε ομως με λιγα κιλα και πολλες επαναληψεις και με μικρα διαστηματα ξεκουρασης αναμεσα στα σετ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
αμα θες να χασεις λιπος και βαρος η αεροβια γυμναστικη βοηθαει? βασικα εγω κανω σχεδον καθημερινα εδω και ενα μηνα μια ωρα διαδρομο,ενα τεταρτο ποδηαλτο ή στεπ και ενα τεταρτο βαρη..
Αερόβια γυμναστική, αλλά υψηλής έντασης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Αερόβια γυμναστική, αλλά υψηλής έντασης.
οχι απαραιτητα. καλυτερα αυξανομενης και μειουμενης εντασης, αλλιως μακρας διαρκειας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
η ενταση μου πανω στο διαδρομο κινειται γυρω στο 5,7-6.0. κανω και κανα τεταρτο με κλιση. παντως για να βγαλω μια ωρα πανω στο διαδρομο τρωω αρκετα πριν κουραζομαι πολυ :eek: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Μιας που λεμε για αεροβια γυμναστικη. Εχω κατι γυναικεια βαρακια του ενος κιλου που εχουν και χειρολαβη για να τα πιανεις οπως θελεις και να κουμπονουν στο χερι. Σκεφτομαι να τρεχω με αυτα στα χερια. Ειναι καλη ασκηση η τζαμπα ο κοπος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Mήπως αυτό είναι λίγο δύσκολο; Γιατί να τρέχεις με αυτά και να μην κάνεις καμιά άσκηση μόνο με τα βαράκια για τα χέρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Αερόβια γυμναστική, αλλά υψηλής έντασης.

οχι απαραιτητα. καλυτερα αυξανομενης και μειουμενης εντασης, αλλιως μακρας διαρκειας

Εγω πάλι μάγκες ξέρω κατι ενδιάμεσο . Αερόβια άσκηση μακράς διάρκειας είναι οτι καλύτερο . Αλλά πχ. για κάψιμο λίπους ιδανικό είναι στην αρχή (πρώτα 5 λεπτά) να είναι υψηλής έντασης και ύστερα σταθερά χαμηλής σε ολο το υπόλοιπο .

Εγώ έχω άλλη ερώτηση : είναι καλύτερο να κοιμάμαι με άδειο στομάχι ή να τρώω και αμέσως μετα να κοιμάμαι ; Γιατι πχ. πολλές φορές γυρνάω ξεθεωμένος και νηστικός σπίτι και το μόνο που θέλω είναι να φάω και να κοιμηθώ . Αλλά είναι σχεδόν σίγουρο πως το φαι πριν τον ύπνο(όσο ελαφρύ και να ναι) ,γίνεται σχεδόν όλο λίπος. Απο την άλλη ,αν δεν φάω καθόλου ,γαμιέται ο μεταβολισμός :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Θα ειναι δυσκολο, αλλα για τα δυσκολα αφου ειμαστε 8)

Γιατι αλλο να σηκωνεις πολλα κιλα με λιγες επαναληψεις, και αλλο να σηκωνεις ελαχιστο βαρος. Και βασικα δεν το σηκωνεις, κανεις πολλες επαναλαμβανομενες κινησεις οπως κανεις στο τρεξιμο με τα χερια σου.

Γενικως ρε παιδι μου, θα βγει κατι καλο απο ολο αυτο η τζαμπα θα το κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasos09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Tasos09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Τζάμπα κόπος, καλύτερα πάρε μεγαλύτερα βαράκια και κάνε ξεχωριστά αερόβια και ξεχωριστά γυμναστική για τα χέρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Εγω πάλι μάγκες ξέρω κατι ενδιάμεσο . Αερόβια άσκηση μακράς διάρκειας είναι οτι καλύτερο . Αλλά πχ. για κάψιμο λίπους ιδανικό είναι στην αρχή (πρώτα 5 λεπτά) να είναι υψηλής έντασης και ύστερα σταθερά χαμηλής σε ολο το υπόλοιπο .

Εγώ έχω άλλη ερώτηση : είναι καλύτερο να κοιμάμαι με άδειο στομάχι ή να τρώω και αμέσως μετα να κοιμάμαι ; Γιατι πχ. πολλές φορές γυρνάω ξεθεωμένος και νηστικός σπίτι και το μόνο που θέλω είναι να φάω και να κοιμηθώ . Αλλά είναι σχεδόν σίγουρο πως το φαι πριν τον ύπνο(όσο ελαφρύ και να ναι) ,γίνεται σχεδόν όλο λίπος. Απο την άλλη ,αν δεν φάω καθόλου ,γαμιέται ο μεταβολισμός :P
θα τρως μετα τα βαρη αμεσως κατι πρωτεϊνουχο και μετα απο 2 ωρες θα κοιμασαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
παρε τιποτα αλυσιδες για hardcore φασεις :strong:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Σωστός ο metspanos.

Ρε παιδιά κάνει κανείς από εδώ άρσεις θανάτου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Σωστός ο metspanos.

Ρε παιδιά κάνει κανείς από εδώ άρσεις θανάτου;
Φιλε εγω το παλευα πριν κλεισει το Παν/μιο για Πασχα,αλλα ειχα ψιλοχτυπησει τη μεση μου(εγω φταιω και οχι η ασκηση,οπως ισως σκεφτουν καποιοι).Παντως ενας γυμναστης μου χε πει οτι γυμναζει ολο το σωμα και οτι ειναι φοβερη.Καλα τα ελεγε:P
Παντως επειδη πιεζεις το βαρος με τα ποδια,θεωρω οτι τα παπουτσια που θα φορας πρεπει να ναι στη χειροτερη χαμηλοπατα-στην καλυτερη μη φορας καθολου παπουτσια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Μου τράβαγε πιο πολύ μηριαίο δικέφαλο και στο τέλος μου τράβηξε λίγο μέση στην τελευταία επανάληψη,δεν την έκανα καλά.
Μάλλον θα την βγάλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Μου τράβαγε πιο πολύ μηριαίο δικέφαλο και στο τέλος μου τράβηξε λίγο μέση στην τελευταία επανάληψη,δεν την έκανα καλά.
Μάλλον θα την βγάλω.
Μηπως να μειωσεις τα κιλα που σηκωνεις κατα 10%-γιατι σάυτηντην ασκηση βαζουν πολλα συνηθως:P και για δες λιγο αυτο για την εκτελεση της ασκησης.Εμενα με βοηθησε να πιασω το νοημα:P
https://stronglifts.com/how-to-deadlift-with-proper-technique/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
μπα δεν κανω deads
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top