Σύνταξη Βιογραφικού Σημειώματος

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Θα την πω την κακία τώρα (δεν κρατιέμαι), αλλά στην θέση σου θα ανησυχούσα πιο πολύ για τα ορθογραφικά παρά για το που θα βάλω το πόστερ.
Επίσης το βιογραφικό δεν είναι καλό να βγαίνει πάνω από μια σελίδα γιατί καταντάει κουραστικό, οπότε μην γράψεις άχρηστα πράγματα.
Τα ονόματα αυτά είναι παντελώς άχρηστα πράγματα.
Το βιογραφικο θελω μου το ζητησε ενας καθηγητης για καποιες θεσεις πρακτικης ασκησης που θα βγουν αυτη την περιοδο


Θα την πω την κακία τώρα (δεν κρατιέμαι), αλλά στην θέση σου θα ανησυχούσα πιο πολύ για τα ορθογραφικά παρά για το που θα βάλω το πόστερ.
Επίσης το βιογραφικό δεν είναι καλό να βγαίνει πάνω από μια σελίδα γιατί καταντάει κουραστικό, οπότε μην γράψεις άχρηστα πράγματα.
Τα ονόματα αυτά είναι παντελώς άχρηστα πράγματα.
Δεν κανεις την κακια ειναι αληθεια ειμαι τρομερα κακος στο γραπτω λογο και δυσλεξιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Θα την πω την κακία τώρα (δεν κρατιέμαι), αλλά στην θέση σου θα ανησυχούσα πιο πολύ για τα ορθογραφικά παρά για το που θα βάλω το πόστερ.
Επίσης το βιογραφικό δεν είναι καλό να βγαίνει πάνω από μια σελίδα γιατί καταντάει κουραστικό, οπότε μην γράψεις άχρηστα πράγματα.
Τα ονόματα αυτά είναι παντελώς άχρηστα πράγματα.
Ηθελα να το πω και γω αυτο και για τα ορθρογραφικα αλλα και για το ατελειωτο βιογραφικο που οντως κατανταει να ναι κουραστικο, δεν ειναι θεμα μονο να βαζεις και να βαζεις κατηγοριες...καταληγει να ναι τραγικα κουραστικο οι τοσες σελιδες. Και δεν νομιζω οτι χρειαζεται να γραψεις ολα τα ονοματα στη καθε εργασια που χεις κανει αλλα να αναφερεις την εργασια η το ποστερ στη κατηγορια συνεδρια-ποστερ, θα βαλεις το τιτλο του και ποτε εγινε και που πχ τιτλος συνεδριου...αμα βαζεις σε καθε εργασια και ολα τα ονοματα θες 20 σελιδες βιογραφικο. Ειναι τελειως ασκοπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Θα την πω την κακία τώρα (δεν κρατιέμαι), αλλά στην θέση σου θα ανησυχούσα πιο πολύ για τα ορθογραφικά παρά για το που θα βάλω το πόστερ.
Επίσης το βιογραφικό δεν είναι καλό να βγαίνει πάνω από μια σελίδα γιατί καταντάει κουραστικό, οπότε μην γράψεις άχρηστα πράγματα.
Τα ονόματα αυτά είναι παντελώς άχρηστα πράγματα.
Δεν λεει πουθενα οτι το βιογραφικο πρεπει να ειναι μια σελιδα απλα το βιογραφικο πρεπει να περιγραφει τα προσοντα σου συνοπτικα χωρίς περιττες λεπτομερειες...
Αλλο να γραψεις συμμετοχή σε ομάδα εργασιας 4 ατόμων για τη δημιουργια προτυπου μηχανηματος πλοήγησης και δημοσιευση του στο περιοδικο "Το θαυμα του κόσμου"
Κι αλλο να γραψεις συμμετοχη με τους Μιχαλη, Πετρο, Θαναση για τη δημιουργία πρότυπου μηχανήματος πλοηγησης που προσδιορίζει τη θέση του χρήστη στον πλανήτη μεσω δορυφόρων χαραζοντας διαδρομές για οδηγούς αυτοκινήτων, μοτοσικλετιστές, ποδηλάτες, περιηγητές ή αθλητές θαλασσίων σπορ και δημοσιευση στο περιοδικό "Το θαυμα του κόσμου" των εκδοσεων Φαφακη

Ουτε μπορεί να γράψεις ξερα και μαραμενα εχω πτυχίο Αγγλικών...του ειναι αδιάφορο αυτου που διαβάζει το βιογραφικο!
Του λες τι πτυχιο εχεις ποτε το απόκτησες και τι ικαόοτητα εχεις στο να συνομιλεις και να γραφεις... πχ ανεξαρτητος χρήστης ξένης γλώσσας.

Τωρα αν ειναι καποιος νεος οποτε στο βιογραφικό του δεν εχει να πει πολλα από θεμα δουλειας οκ μπορει να αναφέρει καποια στοιχεία της διπλωματικής ή της διάλεξης του αλλά και παλι το ρεζουμέ - résumé!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Annabelle

Νεοφερμένος

Η Anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Μεγάλο λάθος να μπουκώσεις το βιογραφικό σου με άχρηστες πληροφορίες!
Συννοπτικό και καλογραμμένο να είναι αυτό χρειάζεται μόνο, στο δικό μου τουλάχιστον που συμμετείχα σε μια πειραματική ομάδα μέσω διαγωνισμού, ανέφερα απλά την συμμετοχή μου,το αντικείμενο της έρευνας (μιας και είναι σχετικές οι αγγελίες που απευθύνομαι,εννοείται πως αν ενδιαφερόμουν για άλλο αντικείμενο θα ήταν περιττό να πολυλογώ για την έρευνα) και τα αποτελέσματα της.
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να γράψεις για την συμμετοχή σου και σε δύο σειρούλες, απλά να κάνεις μια σύντομη αναφορά στο αντικείμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apaleytos

Νεοφερμένος

Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Θα σου πρότεινα το CV σου να είναι το πολύ 2 σελίδες (γιατί κατά 95%) δεν θα το δουν καν.
Μην βάλεις καμία άχρηστη πληροφορία.
Μην γράψεις ψέμματα (θα φανεί και θα είναι 10 φορές χειρότερα).
Μην ψαρώσεις με τον hr. Ένα ρόλο παίζει απλά.
Φωτογραφία -εξυπακούεται- πως δεν θα βάλεις αν δεν στην ζητήσουν, το ίδιο και για το cover letter.
Πάντα να έχεις και αγγλικό και ελληνικό CV. Πρόσεξε όμως τι θα στείλεις στην εταιρία. Είναι λόγος για να σε κόψει πριν καν το διαβάσει.

Και το σημαντικότερο το οποίο είναι και ο πιο συνήθης λόγος για να κόβω βιογραφικά ή να μην τα διαβάζω καν.
Μην περιαυτολογήσεις για τίποτα και μην γράψεις το CV με ελιτίστικο ύφος και τέλος να είσαι ο εαυτός σου.
(πίστεψε με, φαίνεται αυτός που λέει ψέμματα, και στο τέλος αυτός θα εκτεθεί και θα έχει πρόβλημα, συνήθως πριν καν προσληφθεί, αν..)

Φιλικά τα παραπάνω :)
Kαλή επιτυχία!

...Αλλο να γραψεις συμμετοχή σε ομάδα εργασιας 4 ατόμων για τη δημιουργια προτυπου μηχανηματος πλοήγησης και δημοσιευση του στο περιοδικο "Το θαυμα του κόσμου"
Κι αλλο να γραψεις συμμετοχη με τους Μιχαλη, Πετρο, Θαναση για τη δημιουργία πρότυπου μηχανήματος πλοηγησης που προσδιορίζει τη θέση του χρήστη στον πλανήτη μεσω δορυφόρων χαραζοντας διαδρομές για οδηγούς αυτοκινήτων, μοτοσικλετιστές, ποδηλάτες, περιηγητές ή αθλητές θαλασσίων σπορ και δημοσιευση στο περιοδικό "Το θαυμα του κόσμου" των εκδοσεων Φαφακη

Kατά την γνώμη μου και την δική μου εμπειρία ο δεύτερος τρόπος που αναφέρεις είναι ο λάθος.

Αυτά θα τα πεις όταν (και αν) σε ρωτήσουν. Μόνο.
Όχι στο CV.
Στο CV μόνο συνοπτικά (όπως στο πρώτο παράδειγμα).
(τους λόγους τους αναλύω παραπάνω)

Σκέψου, αν σε βοηθάει, πως το CV είναι κάτι που γράφεις σαν bullets και όχι σαν essay ή έκθεση.
Όταν κάποιος γράφει περισσότερα (απ' όσα χρειάζονται) δηλώνει ανασφάλεια και θα είναι αρνητικό για εκείνον.

...Ουτε μπορεί να γράψεις ξερα και μαραμενα εχω πτυχίο Αγγλικών...του ειναι αδιάφορο αυτου που διαβάζει το βιογραφικο!
Του λες τι πτυχιο εχεις ποτε το απόκτησες και τι ικαόοτητα εχεις στο να συνομιλεις και να γραφεις... πχ ανεξαρτητος χρήστης ξένης γλώσσας.

Γενικά, δεν χρειάζεται να γράψει τίποτα παρά μόνο τις γλώσσες και σε τι βαθμό τις γνωρίζει.

Αλίμονο παιδιά αν ο κάθε hr (ή όποιος πάιρνει interview) κάθεται και απλά πιστεύει τι γράφει ο κάθε υποψήφιος στο CV.

Το πιο σύνηθες που γίνεται (αν γράψει πχ πως μιλάει/γράφει επαρκώς τα αγγλικά) είναι να του κάνουν το interview στα αγγλικά.
Το ίδιο κάνω και εγώ αρκεί να γνωρίζω την γλώσσα που αναφέρει.
(αλλιώς θα τον εξετάσει με άλλο τρόπο αλλά το σύνηθες είναι το παραπάνω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Kατά την γνώμη μου και την δική μου εμπειρία ο δεύτερος τρόπος που αναφέρεις είναι ο λάθος.

Αυτά θα τα πεις όταν (και αν) σε ρωτήσουν. Μόνο.
Όχι στο CV.
Στο CV μόνο συνοπτικά (όπως στο πρώτο παράδειγμα).
Διαβαζε καλύτερα μην κανεις περιττες παρατηρήσεις....:)
Εγω η ιδια λεω οτι ο δευτερος τροπος ειναι λαθος...απλα τον αναφερω σαν περιττό και υπερβολικό τρόπο...
Μην μπερδευουμε το παληκαρι...Ημουν ξεκαθαρη οτι η πληροφορια στο βιογραφικο πρεπει να ειναι συνοπτική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
τι ειναι το hr ;
Αυτός που ειναι υπευθυνος για το Ανθρώπινο Δυναμικό μιας εταιρείας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Παιδιά, έχει κάνει κάποιος από σας που είστε φοιτητές βιογραφικό για αίτηση πρακτικής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά, έχει κάνει κάποιος από σας που είστε φοιτητές βιογραφικό για αίτηση πρακτικής;
Ναι, είχα κάνει όταν έκανα την αίτηση πέρυσι. Μου ήρθε λίγο ξαφνικό επειδή ήταν η πρώτη φορά που ζήτησαν στη σχολή μου κάτι τέτοιο και δεν είχα πάρα πολύ χρόνο, οπότε κατέφυγα στη γρήγορη λύση του europass. Γενικά, είναι καλό για προγράμματα κινητικότητας στην Ευρώπη, αλλά και σαν λύση ανάγκης για την πρακτική, μια χαρά κάνει τη δουλειά του. Είναι και πολύ εύκολο στη χρήση. Αν ωστόσο έχεις κανένα μήνα μπροστά σου για να κάνεις την αίτηση, μπορείς να απευθυνθείς στο γραφείο απασχόλησης και σταδιοδρομίας του πανεπιστημίου σου ή ό,τι άλλο σχετιζόμενο ενδεχομένως υπάρχει, ώστε να σε βοηθήσουν να φτιάξεις ένα βιογραφικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Παιδιά,εσείς τα βιογραφικά τα φτιάχνεται μόνοι σας ή κατεβάζει μια φόρμα απ το ιντερνέτ και συμπληρώνεται ;
Μπορείτε να αξιολογήσετε το δικό CV που έφτιαξα πρόσφατα .
Ααα και μια τελευταία ερώτηση στην εκπαίδευση (τελειώνω λύκειο τώρα )να προσθέσω "μελλοντικός φοιτητής "ή θα είναι χάλια ;


Αν έχει κάποιες ατέλειες, συμβούλεψε με, διότι δεν ξέρω τι να προσθέσω και τι δεν πρέπει να προσθέσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Δε μού αρέσουν τα εικονίδια. Δεν είμαστε στο δημοτικό. Θες να δώσεις ένα σοβαρό προφίλ.
Επίσης θα τα προτιμούσα το ένα κάτω από το άλλο αντί για συμπτυγμένα στο κέντρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ αναρωτιέμαι με αυτό το βιογραφικό που ακριβώς θες να κάνεις αίτηση. Ασχολίαστο το 5 αστέρια στο photoshop, πιθανότατα δεν ξέρεις ούτε καν για 2 αστέρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Ευχαριστώ για της παρατήρησεις!!!

Εγώ αναρωτιέμαι με αυτό το βιογραφικό που ακριβώς θες να κάνεις αίτηση. Ασχολίαστο το 5 αστέρια στο photoshop, πιθανότατα δεν ξέρεις ούτε καν για 2 αστέρια.

Κοίτα ,ξέρω να χρησιμοποιώ πολύ καλά ως άριστα τα όσα αναφέρω ,αλλά το βιογραφικό για καμιά official δουλειά δεν πάει με την καμία ,έλεγα μήπως με δουν με άλλο μάτι αν κάνω αίτηση με βιογραφικό σε καμία καφετέρια για σερβιτόρος ή τίποτα άλλο σε σχέση με άλλους που απλά δίνουν ένα όνομα και τηλεφωνώ .....

Παιδιά ,αυτά που έχω βάλει στις γνώσεις Ή/Υ μήπως να τα έβαζα διότι δεν ξέρω παρόλο που έχω της γνωσεις πάνω σε αυτά (ασχολούμαι με τα όσα αναφέρω απτην 1η γυμνασίου )νομίζω πως μου κάνουν το βιογραφικό κάπως πιο ....κάπως ...τι λέτε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Βρε άσε τα βιογραφικά και κοίτα εκεί να διαβάσεις για τις πανελλήνιες σου.


Δε μού αρέσουν τα εικονίδια. Δεν είμαστε στο δημοτικό. Θες να δώσεις ένα σοβαρό προφίλ.
Επίσης θα τα προτιμούσα το ένα κάτω από το άλλο αντί για συμπτυγμένα στο κέντρο.

Δε συμφωνώ.
Τα εικονίδια σε περιπτώσεις όπως τα χόμπι ειναι πολύ καλός τρόπος παρουσίαση, αρκεί να λείπουν οι περιττές επεξηγήσεις.
Και αποφεύγεις το text text text παντού και δίνουν μια πιο κομψή παρουσίαση στο βιογραφικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Βρε άσε τα βιογραφικά και κοίτα εκεί να διαβάσεις για τις πανελλήνιες σου.




Δε συμφωνώ.
Τα εικονίδια σε περιπτώσεις όπως τα χόμπι ειναι πολύ καλός τρόπος παρουσίαση, αρκεί να λείπουν οι περιττές επεξηγήσεις.
Και αποφεύγεις το text text text παντού και δίνουν μια πιο κομψή παρουσίαση στο βιογραφικό.


Πρώτιστος η πανελλήνιες !!!!!....πως θα αξιολογούσες το βιογραφικό ,μήπως να το αλλάξω να το κάνω πιο επίσημο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
https://europass.cedefop.europa.eu/el/documents/curriculum-vitae η ασφαλης οδος για να φτιαξεις ωραια το βιογραφικο σου. βεβαια αν δεν εχεις περιεχομενο, η μορφη δεν θα βοηθησει και πολυ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
https://europass.cedefop.europa.eu/el/documents/curriculum-vitae η ασφαλης οδος για να φτιαξεις ωραια το βιογραφικο σου. βεβαια αν δεν εχεις περιεχομενο, η μορφη δεν θα βοηθησει και πολυ :P

Ε ναι δεν έχω πολλά πράγματα να βάλω (ότι εχω βάλει στο βιογραφικό που έφτιαξα ένα τώρα αυτά έχω από πιστοποίησεις και τέτοια )

Ευχαριστώ ,δοκίμασα το europass και βγήκε καλύτερο λάθος υπήρχαν και ερωτήματα τα οποία δεν είχα σκεφτεί ...το μόνο που με ενοχλεί είναι η λεζάντες europass και ευρωπαϊκή ένωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εγώ αναρωτιέμαι με αυτό το βιογραφικό που ακριβώς θες να κάνεις αίτηση. Ασχολίαστο το 5 αστέρια στο photoshop, πιθανότατα δεν ξέρεις ούτε καν για 2 αστέρια.
Θα συμφωνησω. Το ιδιο ισχυει για word & powerpoint. 5 αστερια σε αυτα τα 2 θα εβαζα αν ηξερα να χρησιμοποιω macros. Αμφιβαλλω αν χρησιμοποιει macros το παιδι ή εστω το developer mode.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
@GTR-890
https://prntscr.com/itoqyf
Το & είναι λέξη και χρειάζεται κενό πίσω και μπροστά
Η παρένθεση "(" θέλει κενό πίσω της.
Στις πιστοποιήσεις γράψε το όνομα της πιστοποίησης (όχι σκέτο πρώτες βοήθειες).

Επίσης πρόσεχε τα σημεία στίξης στα ηλεκτρονικά σου κείμενα. Θέλει ένα κενο μετά δηλαδή.
Σωστός τρόπο.
Code:
Μπλα μπλα μπλα, μπλα μπλα. Μπλα μπλο.
και όχι έτσι
Μπλα μπλα , μπλα μπλα . Μπλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top