Πρόθεση ψήφου εκλογών Ιούνιου 2012

Αν γίνουν εκλογές τον Ιούνιο, τί θα ψηφίσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 127)
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 10 7.9%
  • ΣΥ.ΡΙΖ.Α

    Ψήφοι: 58 45.7%
  • ΠΑ.ΣΟ.Κ

    Ψήφοι: 4 3.1%
  • Ανεξάρτητοι Έλληνες

    Ψήφοι: 8 6.3%
  • Κ.Κ.Ε.

    Ψήφοι: 8 6.3%
  • Χρυσή Αυγή

    Ψήφοι: 11 8.7%
  • Δημοκρατική Αριστερά

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑ.Ο.Σ.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δημοκρατική Συμμαχία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δημιουργία Ξανά!

    Ψήφοι: 7 5.5%
  • Δράση - ΦΙΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.

    Ψήφοι: 5 3.9%
  • Κοινωνική Συμφωνία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΟΧΙ (Δημοκρατική Αναγέννηση - ΕΠΑΜ)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ένωση Κεντρώων

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • Σύνδεσμος Εθνικής Ενότητας

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κόμμα Πειρατών

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • ΚΟΙΝΩΝΙΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ (μ-λ) - Μ-Λ ΚΚΕ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

    Ψήφοι: 1 0.8%
  • ΕΕΚ ΤΡΟΤΣΚΙΣΤΕΣ

    Ψήφοι: 1 0.8%
  • Άλλο κόμμα

    Ψήφοι: 2 1.6%
  • Λευκό/Άκυρο/Αποχή

    Ψήφοι: 3 2.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
λολ
Καταρχάς η φλόγα άναψε σήμερα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω λεω να μην αναψουμε την ολυμπιακη φλογα φετος.
Ή παραγραφη του χρεους ή ξεχαστε τους ολυμπιακους αγωνες.
Ολα και ολα.

Εκτος του οτι η φλογα αναψε οπως λεει η love, σιγα μην κολουσαν εκει για τους ολυμπιακους...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Μεγάλη δημοσκοπική άνοδο αναφέρει και ο ΣΚΑΙ για το ΣΥΡΙΖΑ με αυτό να έρχεται πρωτη δύναμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εγώ πάντως έχω τη συνείδηση μου καθαρή :D

Πιστεύω ότι η ΝΔ θα δεχθεί την οικουμενική κυβέρνηση γιατί αν δεν τη δεχθεί στις επόμενες εκλογές η ΝΔ θα χάσει το μπόνους των 50 εδρών και μεγάλα στελέχη της ΝΔ θα μείνουν εκτός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Μεγάλη δημοσκοπική άνοδο αναφέρει και ο ΣΚΑΙ για το ΣΥΡΙΖΑ με αυτό να έρχεται πρωτη δύναμη

Γι αυτό θα σχηματίσουν κυβέρνηση ακόμα κι αν χρειαστεί να κάνουν πρωθυπουργό τον Δημοσθένη Βεργή και Αντιπρόεδρο της Κυβέρνησης τη Τζούλια:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Φήμες λένε, πως μετά τα αποτελέσματα των εκλογών εθεάθη ο πρώην πρωθυπουργός, Γεώργιος Παπανδρέου, να τρώει και να πίνει το ουζάκι του σε γνωστή ταβέρνα των Εξαρχείων.

Στον "Οδυσσέα"???

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
στο ρακουμελ.
νταξ
ταβερνα δεν το λες αλλα ειναι οικονομικα και με ατμοσφαιρα για τον αντιεξουσιαστη πρωην πρωθυπουργο μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ρε παιδιά, μόνο εγώ πιστεύω ότι έτσι και σχηματιστεί τέτοιου είδους κυβέρνηση θα γίνει της κακομοίρας στο κέντρο της Αθήνας, σε μια Αθήνα μάλιστα που έβγαλε πρώτο το ΣΥΡΙΖΑ;
Έχω την εντύπωση ότι κόσμος που δεν είχε κατέβει καν στους αγανακτισμένους, ετοιμάζεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akritas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Ο ΣΥΡΙΖΑ σαφώς και δεν θέλει να κυβερνήσει, ούτε καν να παράσχει την πολιτική βοήθεια, διότι το πρόγραμμά του είναι για τα μπάζα.
Άρα λοιπόν πάμε για νέες εκλογές.
Η μεταπολίτευση έχει βγάλει 4 κόμματα που κατέστρεψαν όχι μόνο την κοινωνία, αλλά και τον τρόπο σκέψης της.
Ο δικομματισμός προωθουσε τον φαυλοκρατισμό, ο ΣΥΡΙΖΑ τον εθνομηδενισμό και το ΚΚΕ τον Σταλινικό ολοκληρωτισμό.
Μιας και ο δικομματισμός μας τελείωσε με το ξεβράκωμα στο μνημόνιο.
Ήρθε η ώρα του ΣΥΡΙΖΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Πόσοι από εσάς ψηφίσατε ΔΗΜΑΡ (Κουβέλη) ως «αντιμνημονιακό» κόμμα και σήμερα κλαίτε την ψήφο σας;
Ελάτε, δεν πειράζει, παραδεχτείτε το: κάνατε πάλι μαλακία...
:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Πόσοι από εσάς ψηφίσατε ΔΗΜΑΡ (Κουβέλη) ως «αντιμνημονιακό» κόμμα και σήμερα κλαίτε την ψήφο σας;
Ελάτε, δεν πειράζει, παραδεχτείτε το: κάνατε πάλι μαλακία...
:P:P

:P:P:P: Εε, δεν έκαναν και κάτι ασυνήθιστο, μέρες που ζούμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πόσοι από εσάς ψηφίσατε ΔΗΜΑΡ (Κουβέλη) ως «αντιμνημονιακό» κόμμα και σήμερα κλαίτε την ψήφο σας;
Ελάτε, δεν πειράζει, παραδεχτείτε το: κάνατε πάλι μαλακία...
:P:P


Εγω τους τα λεγα αλλα δεν με ακουγαν...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πόσοι από εσάς ψηφίσατε ΔΗΜΑΡ (Κουβέλη) ως «αντιμνημονιακό» κόμμα και σήμερα κλαίτε την ψήφο σας;
Ελάτε, δεν πειράζει, παραδεχτείτε το: κάνατε πάλι μαλακία...
:P:P
Το ΚΚΕ όπως η ΔΗΜΑΡ αποδείχθηκαν κατώτεροι των περιστάσεων και ο λαός θα τους τιμωρήσει όταν φτάσει η στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ο κόσμος έχει τόση ανάγκη για λίγη ελπίδα αυτή τη στιγμή που είναι διατεθειμένος να πιστέψει το παραμικρό θετικό ψήγμα.
Δυστυχώς οι διατυπώσεις τους κρύβουν πολλά μυστικά και ψέμματα και ο κόσμος δεν είναι εξοικειωμένος να διαβάζει τα ψιλά γράμματα.

...Η ανάγκη τους για ελπίδα όμως, είναι χαρακτηριστική.
Σας θυμίζει κάτι; Εμένα μου θυμίζει την προσμονή που είχαν οι Αμερικάνοι όταν ψήφισαν τον Ομπάμα. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Λοιπόν κακά τα ψέματα και εγώ το έχω καταλάβει ότι όταν ξαναγίνουν εκλογές πρώτη δύναμη θα είναι ο ΣΥΡΙΖΑ :)
Το πρόβλημα όμως είναι ο Κουβέλης που δε θέλει Τσίπρα ηγέτη :) για αυτό θα πει ναι στην οικουμενική μνημονιακή κυβέρνηση με πρωθυπουργο τον ίδιο :) :) :) :)
Παρά να γίνουν εκλογές και περάσει η δύναμη στην ΑΡΙΣΤΕΡΑ του Τσίπρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Λοιπόν κακά τα ψέματα και εγώ το έχω καταλάβει ότι όταν ξαναγίνουν εκλογές πρώτη δύναμη θα είναι ο ΣΥΡΙΖΑ :)
Το πρόβλημα όμως είναι ο Κουβέλης που δε θέλει Τσίπρα ηγέτη :) για αυτό θα πει ναι στην οικουμενική μνημονιακή κυβέρνηση με πρωθυπουργο τον ίδιο :) :) :) :)
Παρά να γίνουν εκλογές και περάσει η δύναμη στην ΑΡΙΣΤΕΡΑ του Τσίπρα.

Αν εξαιρέσεις το ποιός θα είναι ο πρωθυπουργός της οικουμενικής/μνημονιακής/εθνικής σωτηρίας/βάλτε ό,τι άλλο έχουμε ακούσει ως επιθετικό προσδιορισμό τις τελευταίες μέρες κυβέρνησης, παραδόξως νομίζω ότι συμφωνώ με τον φόκο(!).

(miracolo, miracolo :P)..
Σε τέτοιο σενάριο όμως, νομίζω πως είτε ο Σαμαράς θα ηγηθεί είτε θα βρουν ένα νεο παπαδήμο να κάνει τη ...γλάστρα (συγγνώμη τον πρωθυπουργό εννοούσα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Λοιπόν κακά τα ψέματα και εγώ το έχω καταλάβει ότι όταν ξαναγίνουν εκλογές πρώτη δύναμη θα είναι ο ΣΥΡΙΖΑ :)
Το πρόβλημα όμως είναι ο Κουβέλης που δε θέλει Τσίπρα ηγέτη :) για αυτό θα πει ναι στην οικουμενική μνημονιακή κυβέρνηση με πρωθυπουργο τον ίδιο :) :) :) :)
Παρά να γίνουν εκλογές και περάσει η δύναμη στην ΑΡΙΣΤΕΡΑ του Τσίπρα.

κατα εναν περιεργο τροπο... θα συμφωνησω και εγω με τον φοκο :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,243 μηνύματα.
ΙΙF: «Απίθανο να σταθεί μια κυβέρνηση ΝΔ-ΠΑΣΟΚ-ΔΗΜΑΡ»

Δύσκολο να «αντέξει» μια κυβέρνηση συνασπισμού ΝΔ – ΠΑΣΟΚ – ΔΗΜΑΡ εκτιμά το Διεθνές Χρηματοπιστωτικό Ινστιτούτο (IIF), σε μια νέα παρέμβασή του στα εσωτερικά της χώρας μας.

Σύμφωνα με όσα μεταδίδουν οι ανταποκριτές ελληνικών Μέσων Ενημέρωσης από τις ΗΠΑ, το IIF, σε έκθεσή του για την Ελλάδα μετά και τις τελευταίες, σημερινές εξελίξεις, εκτιμά πως είναι δύσκολο έως απίθανο να σχηματιστεί μια «σταθερή» κυβέρνηση συνεργασίας των τριών κομμάτων, πολύ δε περισσότερο όταν αυτή θα κληθεί να εφαρμόσει το «αυστηρό» πρόγραμμα μεταρρυθμίσεων για το οποίο έχει δεσμευθεί η Ελλάδα απέναντι στους εταίρους και πιστωτές της, μεταξύ των οποίων φυσικά περιλαμβάνεται και το ίδιο το IIF.

Στην ίδια έκθεση τα στελέχη του Ινστιτούτου προβλέπουν ότι πιθανότατα η χώρα θα οδηγηθεί και πάλι σε νέες εκλογές, εντείνοντας έτσι τις ανησυχίες για έξοδό της από το ευρώ.

Πηγή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Παρότι ξενερώνω οικτρά με το ενδεχόμενο συνεργασίας ΔΗΜΑΡ- ΠΑΣΟΚ-ΝΔ-δεν ξέρω ποιου άλλου, θεωρώ πως η τρέλα των δύο "μεγάλων" κομμάτων για εξουσία και η συνήθειά τους να μπορούν να κάνουν ό,τι θέλουν, όποτε θέλουν χωρίς να δίνουν λογαριασμό σε κανέναν θα τους κάνει να τα σπάσουν πολύ γρήγορα και άρα να οδηγηθούμε πάλι σε εκλογές, στις οποίες προφανώς ο ΣΥΡΙΖΑ θα βγει πρώτος. Ελπίζω δλδ.

Κατά τα άλλα, karma is a bitch και όλα εδώ πληρώνονται. Όσο κι αν θέλω να αρχίσω να εξαπολύω κατάρες δεξιά και αριστερά, έχω ακόμα ελπίδες πως υπάρχει η λεγόμενη Θεία Δίκη και όλα τελικά θα γίνουν όπως πρέπει. Λέω εγώ τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top