Piercings

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Λογικα πρεπει να υπαρχουν με λιγο ψαξιμο..Αλλα γιατι μαγνητακι και οχι κατευθειαν τρυπα? Να ξερεις δεν ποναει καν. Και δεν υπαρχει μικρη μεγαλη :P Μια ειναι και μετα αν θες εσυ την μεγαλωνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Τι γνωμη εχετε για το stretch στα αυτια? Σκεφτομαι να κανω αλλα πολυ μικρο γενικα. Κατα τη γνωμη μου το μικρο ειναι οκ αλλα τα μεγαλα και εμενα με αηδιαζουν. Μικρο εννοω κατι τετοιο που αν το βαρεθεις κλεινει κατεθειαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Το "κατευθείαν" είναι σχετικό, η τρύπα πάλι μένει και για να κλείσει δεν πρέπει να το φοράς, νταξ δεν θα είσαι 2 χρόνια έτσι αλλά για ένα διάστημα θα είναι αντιαισθητικό μέχρι να θρέψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Το εχω υποψη μου αυτο αν και αμα θελησω να την κλεισω απλα θα βαλω ενα απλο σκουλαρικι για να ερθει η τρυπα στα μετρα της παλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
θέλω eyebrow piercing. έχει κάνει κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Εχω ακουσει οτι αμα χτυπησει νευρο πευτει το φρυδι αλλα βλακειες πρεπει να εισαι και χαζος για να πετυχνεις νευρο δλδ αν πας σε εναν ειδικο δεν θα εχεις προβλημα. Εγω δεν εχω κανει γτ το πηραν στραβα οταν το ειπα. Και καλα οτι ειναι πολυ "αλητικο" λες και τα σκουλαρικια κανουν το ανθρωπο wow. Τελος λογικα θα πονεσει εκεινη την στιγμη λιγο μιας και το σημειο ειναι περιεργο αλλα σιγα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσει η τρύπα στο φρύδι πάντως.
Και όχι, δεν πέφτει αν χτυπήσει νεύρο, μια χαρά μένει το φρύδι απλά αν είναι ευαίσθητο το δέρμα ενδέχεται να "πέσει" ελάχιστα (όπως γίνεται και με το labret αν έχεις ευαίσθητα ούλα) και όταν αρχίσεις να "γερνάς" ή τουλάχιστον έτσι έχω ακούσει, οπότε μη με παίρνετε στα σοβαρά. :P
Σύμφωνα με έναν φίλο μου που έχει τρύπα στο φρύδι, δεν πονάει ιδιαίτερα, αλλά θέλει προσοχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
θέλω eyebrow piercing. έχει κάνει κανείς;
Θα θέλει λίγη παραπάνω προσοχή γιατί είναι σε ευαίσθητο σημείο. Κατά τα άλλα για το θέμα αν είναι ωραίο εγώ νομίζω πως σε μερικούς πάει πάρα πολύ και σε άλλους όχι. Εξαρτάται το πρόσωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolascy

Νεοφερμένος

Ο nikolascy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
θέλω eyebrow piercing. έχει κάνει κανείς;

Ανοιξα τρυπα στο φρυδι πριν 3 χρονια και ειλικρινα δεν πονεσα καθολου, ουτε καν τσιμπημα. Τα οσα λενε οτι πεφτει το φρυδι κλπ δεν αληθευουν γιατι οσους ξερω κανενας απ αυτους δεν αντιμετωπισε κατι τετοιο. Το μονο προβλημα που ειχα ηταν καθε φορα που εκανα μπανιο και σκουπιζα το προσωπο καθε μα καθε φορα ξεχνουσα το σκουλαρικι και το τραβουσα αλλα νταξει :P . Το "καλο" ειναι οτι μετα απο 3 χρονια το ειχα βγαλει προσφατα για 1 εβδομαδα και αμεσως εκλεισε η τρυπα αρα και να το μετανιωσεις η τρυπα κλεινει γρηγορα (αφηνει βεβαια ενα μικρο σημαδι αλλα σιγα σιγα φευγει και αυτο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
έκανα στο φρύδι σήμερα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Eπειδη μου αρεσουν πολυ γενικα τα piercing και οπως τα λεγαμε με τον κολλητο μου απαφασισα(75%) να κανω τρυπα στην μυτη. Το ξερω οι πιο πολλοι λενε οτι ειναι gay signal αλλα πραγματικα τωρα 2015 εχουμε -.- ! Ποσο κακο μπορει να ειναι? Αμα δεν μου αρεσει το βγαζω κιολας.. Εσεις τι γνωμη εχετε? Ισως ειναι και υπερβολικο δεν λεω.. Μεχρι και ο 2pac ειχε βεβαια..

Το ξερω οτι δεν πρεπει να με νοιαζει τι θα πει ο κοσμος αλλα το σκεφτομαι κιολας :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Eπειδη μου αρεσουν πολυ γενικα τα piercing και οπως τα λεγαμε με τον κολλητο μου απαφασισα(75%) να κανω τρυπα στην μυτη. Το ξερω οι πιο πολλοι λενε οτι ειναι gay signal αλλα πραγματικα τωρα 2015 εχουμε -.- ! Ποσο κακο μπορει να ειναι? Αμα δεν μου αρεσει το βγαζω κιολας.. Εσεις τι γνωμη εχετε? Ισως ειναι και υπερβολικο δεν λεω.. Μεχρι και ο 2pac ειχε βεβαια..

Το ξερω οτι δεν πρεπει να με νοιαζει τι θα πει ο κοσμος αλλα το σκεφτομαι κιολας :/

Δεν είναι καθόλου gay!Τα piercings δεν έχουν "φύλο".Εντάξει, αν δω άντρα με piercing στον ομφαλό, ναι θα μου φανεί κάπως περίεργο.Αλλά στη μύτη δεν τίθεται θέμα.Έχω δει πολλά αγόρια με piercing στη μύτη και δείχνει πολύ ωραίο.
Απορώ με αυτούς που το χαρακτηρίζουν gay.Και στο κάτω κάτω και να κάνουν κανένα σχόλιο τέτοιου τύπου σκασίλα σου...Κομπλεξικοί και οπισθοδρομικοί άνθρωποι θα υπάρχουν πάντα!Είτε έχουμε 2015, είτε έχουμε 2115.
Go for it!Το θέμα είναι να αρέσει σε σένα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Kανε ο,τι σου αρεσει και μην σε νοιαζει τι θα πουν οι αλλοι. Και στην τελικη,αν δεν σ'αρεσει και αλλαξεις γνωμη, το βγαζεις. Αλλα σε καμιά περίπτωση μην ακούς "τι θα πει ο κόσμος".Κομπλεξικοί υπάρχουν παντού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Εχετε απολυτο δικιο νομιζω :) Ευχαριστω πολυ, πηρα αρκετο θαρρος τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
να κάνεις. αφού σ'αρέσει, γιατί όχι;
το αστείο είναι πως εν έτει 2015 κάποιοι θεωρούν τη λέξη "gay" προσβλητική.
εμένα μ'αρέσει και στους άντρες, ειδικά το κρικάκι. αρκεί να τους ταιριάζει βέβαια.


για το eyebrow piercing:
ο μόνος πόνος που ένιωσα ήταν εκείνο το "κλακ" την ώρα που μου περνούσε τη βελόνα. κατα τ'άλλα όυτε που το νιώθω, ξεχνάω ότι το έχω. είναι ελαφρώς πρησμένο αλλά το θεωρώ λογικό μιας και είναι τρίτη μέρα. μέχρι στιγμής είναι το πιο εύκολο piercing που έχω κάνει. σε σειρά από το πιο επώδυνο στο λιγότερο επώδυνο τα βάζω έτσι μύτη>αυτί(λοβός)>septum>eyebrow
αυτό βέβαια είναι υποκειμενικό,ο καθένας βιώνει διαφορετικά τον πόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
να κάνεις. αφού σ'αρέσει, γιατί όχι;
το αστείο είναι πως εν έτει 2015 κάποιοι θεωρούν τη λέξη "gay" προσβλητική.
εμένα μ'αρέσει και στους άντρες, ειδικά το κρικάκι. αρκεί να τους ταιριάζει βέβαια.


για το eyebrow piercing:
ο μόνος πόνος που ένιωσα ήταν εκείνο το "κλακ" την ώρα που μου περνούσε τη βελόνα. κατα τ'άλλα όυτε που το νιώθω, ξεχνάω ότι το έχω. είναι ελαφρώς πρησμένο αλλά το θεωρώ λογικό μιας και είναι τρίτη μέρα. μέχρι στιγμής είναι το πιο εύκολο piercing που έχω κάνει. σε σειρά από το πιο επώδυνο στο λιγότερο επώδυνο τα βάζω έτσι μύτη>αυτί(λοβός)>septum>eyebrow
αυτό βέβαια είναι υποκειμενικό,ο καθένας βιώνει διαφορετικά τον πόνο.

Τοσο πολυ ποναει στην μυτη? Εγω διαβασμα οτι ο πονος ειναι ενα 3αρι με scale 1-10 .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Τοσο πολυ ποναει στην μυτη? Εγω διαβασμα οτι ο πονος ειναι ενα 3αρι με scale 1-10 .
ε, κοίτα εγώ έχω και μεγάλη αντοχή στον πόνο οπότε όταν λέω πως στην μύτη πόνεσε περισσότερο δεν εννοώ κανα 8άρι ή 9άρι, απλά σε σχέση με τα άλλα ήταν το πιο επώδυνο για μένα. πάντως πιστέυω πως λίγη σημασία έχει ο πόνος όταν σου κάνουν την τρύπα. την στιγμή που θα σου περνάει την βελόνα στάνταρ θα πονέσεις,είτε λίγο είτε πολύ. μετά είναι το πιο ζόρικο κομμάτι που περιλαμβάνει την φροντίδα και την επούλωση. στην μύτη θα έβαζα συνολικά ένα 5άρι γιατί λόγω σημείου είχα μεγάλο θέμα στην αρχή να φυσάω και να καθαρίζω την μύτη μου. μετά από καμιά 10αριά μέρες πάντως ήμουν κομπλέ.
αντιθέτως στο φρύδι δεν έχω θέμα γιατί είναι ένα σημείο που δεν πειράζω καθόλου ούτως ή άλλως και είναι συνεχώς ακίνητο (όχι, δεν μπορώ να σηκώσω τα φρύδια μου:P). έχει άλλες έγνοιες το φρύδι όπως π.χ χρειάζεται τεράστια προσοχή μην μπλεχτούν ρούχα/μαλλιά/οτιδήποτε και το πιο βασικό να μην το απορρίψει ο οργανισμός (τα surface piercings είναι αυτά που μπορεί να απορρίψει ο οργανισμός όπως φρύδι, αφαλός,bridge)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Μια χαρα λοιπον, πονος του δευτερολεπτου ειναι οποτε ολα ok! Το πραγματικο προβλημα ομως ειναι αν το πω στον πατερα μου θα με κυνηγήσει λογικα :P Τι να του εξηγω τωρα.. Οχι οτι η μανα μου θα το παρει καλυτερα αλλα με 2-3 βλακειες που θα της πω θα με αφησει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ερώτηση
Κορίτσα σας αρέσουν τα αγόρια με τρύπα στο αυτί, θα προτιμούσατε το ίδιο αγόρι ακριβως αν δεν είχε το σκουλαρίκι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top