Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,037 μέλη και 2,416,790 μηνύματα σε 75,378 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 304 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιες είναι οι "κόκκινες γραμμές" σας για κάποιον που βλέπετε ερωτικά;

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8,091 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 13:36, 08-03-18:

Με άλλα λόγια, βγαίνετε με κάποιον και περνάτε σχετικά καλά, τον συμπαθείτε, νιώθετε οτι μπορεί να προχωρήσει σε κάτι περαιτέρω από μια απλή γνωριμία ώσπου σας λέει κάτι ή κάνει κάτι το οποίο σάς κάνει να θέλετε να φύγετε τρέχοντας. Τι είναι αυτό που θα πει ή θα κάνει κάποιος για να σας κάνει να τον απορρίψετε άμεσα; Φυσικά δε μιλάμε για κάτι προφανές όπως να είναι βίαιος πχ αλλά κάτι το οποίο θα έλεγε κανείς οτι είναι δική σας προσωπική άποψη - νοοτροπία - περιέργεια. Κοινώς κι όπως λένε οι Αμερικάνοι, ποια είναι τα red flags σας; (ισχύει και για άντρες φυσικά).
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τσιγάρα σέρτικα (Στράτος :P)

Περιβόητο Μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 994 μηνύματα.

O Τσιγάρα σέρτικα έγραψε: στις 13:49, 08-03-18:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Με άλλα λόγια, βγαίνετε με κάποιον και περνάτε σχετικά καλά, τον συμπαθείτε, νιώθετε οτι μπορεί να προχωρήσει σε κάτι περαιτέρω από μια απλή γνωριμία ώσπου σας λέει κάτι ή κάνει κάτι το οποίο σάς κάνει να θέλετε να φύγετε τρέχοντας. Τι είναι αυτό που θα πει ή θα κάνει κάποιος για να σας κάνει να τον απορρίψετε άμεσα; Φυσικά δε μιλάμε για κάτι προφανές όπως να είναι βίαιος πχ αλλά κάτι το οποίο θα έλεγε κανείς οτι είναι δική σας προσωπική άποψη - νοοτροπία - περιέργεια. Κοινώς κι όπως λένε οι Αμερικάνοι, ποια είναι τα red flags σας; (ισχύει και για άντρες φυσικά).
τις δικές σας θέσεις; Δεν θα τις καταθέσετε;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8,091 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 13:58, 08-03-18:

Αρχική Δημοσίευση από Τσιγάρα σέρτικα
τις δικές σας θέσεις; Δεν θα τις καταθέσετε;
Εννοείται. Πρώτα οι πελάτες .... ε οι απλοί θνητοί .... ε τα σεβάσμια μέλη μας βεβαίως βεβαίως!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O Τσιγάρα σέρτικα έγραψε: στις 14:08, 08-03-18:

Εννοείται. Πρώτα οι πελάτες .... ε οι απλοί θνητοί .... ε τα σεβάσμια μέλη μας βεβαίως βεβαίως!
εζ u γουήσ. Ας περιμένουμε να εκτεθεί κανας άλλος εν τοιαύτη
Παράθεση

alcyone

Τιμώμενο Μέλος

H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,116 μηνύματα.

H alcyone έγραψε: στις 20:32, 08-03-18:

Δεν σκιάζομαι να εκτεθώ και αρχίζω με το πρώτο που μου έρχεται στο νου: Να είναι "μαμάκιας".
Και δεν νομίζω να χρειάζονται επεξηγήσεις πάνω σ'αυτό.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O Τσιγάρα σέρτικα έγραψε: στις 20:44, 08-03-18:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Δεν σκιάζομαι να εκτεθώ και αρχίζω με το πρώτο που μου έρχεται στο νου: Να είναι "μαμάκιας".
Και δεν νομίζω να χρειάζονται επεξηγήσεις πάνω σ'αυτό.
η μαμακοσύνη (Ο_0) είναι μιάς μορφής ακραία επιρροή και εξάρτηση από τρίτους (την μαμάκα στην προκείμενη). Δεν είναι εξίσου αφόρητο όταν αυτό συμβαίνει και με τα αδέρφια ή τους φίλους πχ που αυτοί καταλήγουν να έχουν τον τελευταίο λόγο όταν συζητά ή αποπειράται να αποφασίσει μιά γυναίκα με κάποιον; Βέβαια δεν έχουν το πράσινο φως να παρεμβαίνουν τόσο πολύ όσο η υπεραγία μαμάκα
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Donatella

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Donatella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 89 μηνύματα.

H Donatella Η πιο δύσκολη γλώσσα είναι τα "ξεκάθαρα" έγραψε: στις 20:48, 08-03-18:

Εγω δεν μπορω να ανεχτω την τσιγγουνια και την φιλαργυρια. Αμα δω τον αλλον να μου μιλαει για χρηματα και να τα μετραει ενα ενα και να ειναι ετσι θα φυγω τρεχοντας. Δεν το αντεχω.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zilda

Δραστήριο Μέλος

H Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 427 μηνύματα.

H Zilda έγραψε: στις 21:01, 08-03-18:

Εγώ δεν αντέχω τον υπερβολικό έλεγχο, που θα πας; Με ποιούς θα πάς; Γιατί δεν σήκωνες το τηλέφωνο σου;
Τις σκηνές ζηλοτυπίας, γενικά τη ζήλεια, την υπερπροστασία (φάε, κοιμήσου, ντύσου καλά , ώπα μεγάλε και η μάνα μου τι κάνει; μπρίκια κολλάει; )
Επίσης το να είναι μαμάκιας ή να αφήνει τη μάνα του να ανακατεύεται στο τι θα κάνουμε ώς ζευγάρι.
Το να συζητάει με τους φίλους του τα πάντα για τη σχέση μας, εντάξει ρε φίλε κράτα και κάτι για σένα και για εμάς.
Το να με προσβάλλει μπροστά σε φίλους, γνωστούς συγγενείς.
Το να είναι πολύ του πρέπει αφήνοντας πίσω τα δικά του θέλω και εν τέλει και τα δικά μου (αυτό μάλλον θέλει επεξήγηση στο τι ακριβώς εννοώ τώρα)(Άσχετο αλλά αυτό είναι το αγαπημένο μου smile)
Αυτά.
Είμαι παράξενη μωρέ;
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O Τσιγάρα σέρτικα έγραψε: στις 21:04, 08-03-18:

Αρχική Δημοσίευση από Zilda
Είμαι παράξενη μωρέ;
Αν ό,τι μας φρικάρει, δεν το επιβάλλουμε και εμείς από την μεριά μας στον άλλονα, καθόλου
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 21:09, 08-03-18:

Ας πω κι εγώ λοιπόν. Εμένα αυτά που θα με κάνουν να φύγω τρέχοντας είναι:

- η υπερβολική αυτοπεποίθηση
- το να είναι ξερόλας και να έχει άποψη για τα πάντα (εγώ θα σού πω τι θα κάνεις, εγώ ξέρω....)
- να μην μπορεί να κάνει σοβαρή κουβέντα
- να βρίζει υπερβολικά
- να μη δείχνει οτι έχω την αμέριστη προσοχή του και οτι τον ενδιαφέρουν αυτά που λέω

(και πάρα πολλά άλλα αλλά αν τα πω όλα θα με κυνηγάει ο Ντέβιλ αιωνίως )
Παράθεση

Donatella

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Donatella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 89 μηνύματα.

H Donatella Η πιο δύσκολη γλώσσα είναι τα "ξεκάθαρα" έγραψε: στις 21:11, 08-03-18:

Ας πω κι εγώ λοιπόν. Εμένα αυτά που θα με κάνουν να φύγω τρέχοντας είναι:

- η υπερβολική αυτοπεποίθηση
- το να είναι ξερόλας και να έχει άποψη για τα πάντα (εγώ θα σού πω τι θα κάνεις, εγώ ξέρω....)
- να μην μπορεί να κάνει σοβαρή κουβέντα
- να βρίζει υπερβολικά
- να μη δείχνει οτι έχω την αμέριστη προσοχή του και οτι τον ενδιαφέρουν αυτά που λέω

(και πάρα πολλά άλλα αλλά αν τα πω όλα θα με κυνηγάει ο Ντέβιλ αιωνίως )
Καλα το πρωτο και δευτερο επισης δεν το μπορω. Μπορει να με εξοργισει Τελικα μαζευονται πολλα...
Παράθεση

alcyone

Τιμώμενο Μέλος

H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,116 μηνύματα.

H alcyone έγραψε: στις 21:12, 08-03-18:

Αρχική Δημοσίευση από Donatella
Εγω δεν μπορω να ανεχτω την τσιγγουνια και την φιλαργυρια. Αμα δω τον αλλον να μου μιλαει για χρηματα και να τα μετραει ενα ενα και να ειναι ετσι θα φυγω τρεχοντας. Δεν το αντεχω.
Α, ναι. Κι αυτό πολύ σοβαρό, καθότι τσιφούτης στα χρήματα, τσιφούτης και στα συναισθήματα (ισχύει και για γυναίκες).

Αν ό,τι μας φρικάρει, δεν το επιβάλλουμε και εμείς από την μεριά μας στον άλλονα, καθόλου
Σωστοοός!!!
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O Τσιγάρα σέρτικα έγραψε: στις 21:17, 08-03-18:

Α, ναι. Κι αυτό πολύ σοβαρό, καθότι τσιφούτης στα χρήματα, τσιφούτης και στα συναισθήματα (ισχύει και για γυναίκες).
για κάποιο λόγο, οι τσιγγούνες γυναίκες πάντα μου ασκούσαν μιά γοητεία. Και μιά σιγουριά. (γυναίκες ταύροι και ιχθύς).
Τώρα θα ρωτήσω εγώ αν είμαι παράξενος .
Παράθεση

Zilda

Δραστήριο Μέλος

H Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 427 μηνύματα.

H Zilda έγραψε: στις 21:22, 08-03-18:

Επίσης, το να μην έχει τρόπους. Βασικότατο.
Το να μιλάει δυνατά στο δρόμο σαν τις γριές όταν μιλάνε στο τήλ.
Άντε ας σας συχάνω βραδιάτικο.
Τα είχα κάποτε με έναν τύπο που όταν βγαίναμε έξω για φαί, του τρέχαν τα ζουμιά στα χέρια και στα μανίκια της μπλούζας.Μετά με έπαιρνε αγκαλιά, την επόμενη μέρα μύριζαν σουβλάκι τα μαλλιά μου

τι εννοείς δεν σε έπιασα;
Παράθεση

Donatella

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Donatella Η πιο δύσκολη γλώσσα είναι τα "ξεκάθαρα" έγραψε: στις 21:26, 08-03-18:

Τα είχα κάποτε με έναν τύπο που όταν βγαίναμε έξω για φαί, του τρέχαν τα ζουμιά στα χέρια και στα μανίκια της μπλούζας.Μετά με έπαιρνε αγκαλιά, την επόμενη μέρα μύριζαν σουβλάκι τα μαλλιά μου

χαχαχαχαχ μ'αρεσει που μας εκανες αναλυτικοτατη περιγραφη. Σε ευχαριστουμε για αυτο.
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O Τσιγάρα σέρτικα έγραψε: στις 21:29, 08-03-18:

To termatίσατε μωρέ!!! Αχαχαχχαχχχ

εδώ ήμανα και συλλήψιμος!
Εννοώ πως οι μεσογειακοί άντρες έχουν το όνομα του μαμάκια -και δικαίως- αλλά και σε πάρα πολλές γυναίκες, μανάδες-θείες-αδερφές εισβάλλουν αφανώς καθ' οδόν στο τσαρδί. Κολλάς με μία γυναίκα, της δίνεις το -ανιχνευτικό και διαγνωστικό, άλλο αν δεν το παίρνει χαμπάρι έγκαιρα- ελεύθερο να αλωνίζει, και αίφνης συνειδητοποιείς πως τα έχεις φτιάξει με την ίδια και όλες τις κολλητές της ή συγγενείς της
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 21:32, 08-03-18:

Ώωωωωπα. Εδώ θα διαφωνήσω. Το να είναι μια γυναίκα οικονόμα (σε λογικά πλαίσια, όχι να πηγαίνει στη λαϊκή στις 3 και να μαζεύει τα μαρούλια από το δρόμο ξέρω γω ) νομίζω είναι προτέρημα για ένα ζευγάρι. Έχουν κλείσει σπίτια γιατί οι γυναίκες δεν είχαν μέτρο στα έξοδα, και όχι μόνο τώρα με την κρίση.

Και νομίζω οτι από συναισθήματα έχω και απόθεμα, οπότε δεν ισχύει η παροιμία σας.

για κάποιο λόγο, οι τσιγγούνες γυναίκες πάντα μου ασκούσαν μιά γοητεία. Και μιά σιγουριά. (γυναίκες ταύροι και ιχθύς).
Λιονταρίνα εδώ και τσιγγούνα του κερατά!
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O Τσιγάρα σέρτικα έγραψε: στις 21:38, 08-03-18:

με γυναίκα τσιγγούνα, δεν παίζει να ξεμείνεις ποτέ. Οπότε μπορείς να ξεσαλώνεις και να κάνεις τις λαρτζιές σου και τα κιμπαριλίκια σου -μόνο προς την ίδια εννοείται- χωρίς αύριο. Μόνο που οι ταυρίνες θυμούνται που τα καταχωνιάζουν όντας εξαιρετικά οργανωτικές, ενώ τα ψαράκια το ξεχνούν. Και εκεί που αρχίζουν τα σκούρα, αίφνης ανακαλύπτεις έουρα πχ στις θήκες γυαλιών (για να μην γίνω κίνκικα περιγραφικός και με άλλες μεριές και ΄γω δλδ ), αποθέωση σκέτη.
Από λιονταρίνες δεν κατέχω. Ούτε από ζυγούς γυναίκες τις οποίες επίσης συνοδεύει η φήμη πως εξαιρετικά φιλοχρήματες
Ώωωωωπα. Εδώ θα διαφωνήσω. Το να είναι μια γυναίκα οικονόμα (σε λογικά πλαίσια, όχι να πηγαίνει στη λαϊκή στις 3 και να μαζεύει τα μαρούλια από το δρόμο ξέρω γω ) νομίζω είναι προτέρημα για ένα ζευγάρι. Έχουν κλείσει σπίτια γιατί οι γυναίκες δεν είχαν μέτρο στα έξοδα, και όχι μόνο τώρα με την κρίση.

Και νομίζω οτι από συναισθήματα έχω και απόθεμα, οπότε δεν ισχύει η παροιμία σας.
Γεγονός! Ούτε και γω θεωρώ πως ισχύει πως οι εκτρέφουσες καβούρια είναι μίζερες και στα αισθήματα. (Τουλάχιστον όσο φέρνει ο άντρας παραπάνω χρήματα απ' αυτές στο σπίτι )
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τσιγάρα σέρτικα : 08-03-18 στις 21:54.
Παράθεση

alcyone

Τιμώμενο Μέλος

H alcyone έγραψε: στις 21:57, 08-03-18:

Παράξενος όχι.. Για βιτσιόζος θα το συζητούσα...
Όσο για ζώδια, έχω γνωρίσει και σκορπίνα τσιφούτα..

Himela μου, άλλο τσιγγούνα, άλλο οικονόμα, ας μη τα μπλέκουμε.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alcyone : 08-03-18 στις 22:01.
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O Τσιγάρα σέρτικα έγραψε: στις 22:01, 08-03-18:

Παράξενος όχι.. Για βιτσιόζος θα το συζητούσα...
παρ' όλο που το αιτιολόγησα; Στην αρχή ξενίζει λίγο η αλήθεια είναι. Να ξεκινάς βδομάδα διακοπών πχ και εσύ να έχεις στο πορτοφόλι σου 5-6 κατοστάρικα και αυτή ένα πενηντάρι. Δεν λες τίποτε όμως. Και σοφά πράττεις. Στον δρόμο αντιλαμβάνεσαι το πλεονέκτημα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια