Παλιές φιλικές σχέσεις

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
όταν για τον οποιονδήποτε λόγο, ο κύκλος αυτού του παρεδώσε κλείσει και ένας απ τους δύο δεν έχει πλέον να προσφέρει κάτι στον άλλον, τότε η σχέση κλονίζεται και προφανώς απομακρύνονται ο ένας απ τον άλλον....

Προσωπικά το θεωρώ κοροϊδία και ανούσιο να έχω απλά τυπικές σχέσεις με κάποια άτομα μια φορά το χρόνο απλά και μόνο για να κρατήσω τα προσχήματα....

Η ζωή προχωράει μπροστά...


Mάλλον έχεις δίκιο.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
παρόλο που συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, ξέρω ότι υπάρχει κόσμος που διαφωνεί απίστευτα και δεν θεωρεί καν ότι υπάρχει φιλία αν δεν υπάρχει καθημερινή επικοινωνία :confused:

Κι εγώ έχω φίλους τους οποίους μπορεί να κάνω να δω πολύ καιρό, αλλά αυτό που με απασχολεί σχετικά με αυτό που γράφεις είναι το εξής:
Έστω οτι έχεις μια φίλη που την αγαπάς πολύ και έχετε περάσει και κάποια πράγματα μαζί. Αν δε μιλήσετε όχι καθημερινά αλλά μια φορά τη βδομάδα πχ, δεν είναι σαν να μην ενδιαφέρεστε η μια για την άλλη? Δε μιλάω βέβαια για περιπτώσεις που η μια από τις δυό σας δεν θα έχει τη δυνατότητα να επικοινωνήσει, αυτό είναι ένα άλλο θέμα. Αλλά γενικά μιλώντας, εγώ άτομα τα οποία τα θεωρώ φίλους και ενδιαφέρομαι γι αυτούς, ακριβώς στα πλάισια αυτού του ενδιαφέροντος, δε μπορώ να μην επικοινωνώ μαζί τους συχνά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Οι παλιές φιλίες όπως και οι πάλιες αγάπες πάνε στον παράδεισο ή όπως λέει ένα άλλο τραγούδι α ρε χρόνε αλήτη που ανθρώπους κι αγάπες σκορπάς.
Ανθρωποι που γνωριστήκανε και βιώσανε μια εποχή αθωότητας και ανιδιοτελούς φιλίας, που έκαναν μαζί τις πρώτες κοπάνες,ξενύχτια,τσιγάρα, διακοπές αλλά η ρότα της ζωής τους χώρισε.
Τίποτα δεν έχουν να χωρίσουν μεταξύ τους και σκέφτονται ο ένας τον άλλον πάντα με νοσταλγία και αγάπη.
Ανέκαθεν πίστευα πως οι πιο αληθινοί φίλοι, οι πιο πιστοί, είναι οι παιδικοί.
Και ήμουν τυχερή γιατί εξακολουθώ να κάνω παρέα με κάποιους, να μιλάω με κάποιους άλλους που και που, αλλά και όσους έχω χάσει να τους θυμάμαι και να λέω "καλή τους ώρα όπου και να ΄ναι".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Κι εγώ έχω φίλους τους οποίους μπορεί να κάνω να δω πολύ καιρό, αλλά αυτό που με απασχολεί σχετικά με αυτό που γράφεις είναι το εξής:
Έστω οτι έχεις μια φίλη που την αγαπάς πολύ και έχετε περάσει και κάποια πράγματα μαζί. Αν δε μιλήσετε όχι καθημερινά αλλά μια φορά τη βδομάδα πχ, δεν είναι σαν να μην ενδιαφέρεστε η μια για την άλλη? Δε μιλάω βέβαια για περιπτώσεις που η μια από τις δυό σας δεν θα έχει τη δυνατότητα να επικοινωνήσει, αυτό είναι ένα άλλο θέμα. Αλλά γενικά μιλώντας, εγώ άτομα τα οποία τα θεωρώ φίλους και ενδιαφέρομαι γι αυτούς, ακριβώς στα πλάισια αυτού του ενδιαφέροντος, δε μπορώ να μην επικοινωνώ μαζί τους συχνά.
Νομίζω οτι συμφωνούμε.... απλά δεν ξέρω αν έχουμε και οι δυο το ίδιο μέτρο

Τι σημαίνει για σένα συχνά.... για μένα συχνά είναι να μιλήσω με τη φίλη μου 3-4 φορες τη βδομάδα... και σε περιόδους "κρίσεως" (είτε ευχάριστη κρίση ειτε οχι ;) ) να μιλάω και 10 φορές τη μέρα στο τηλεφωνο...
"ααα και τι σου είπε? και τι του απαντησες μωρη χαζή? α τον αλήτη... βρε καλή μου ηρεμισε" κι όλα αυτα που πιστεύω οι περισσοτερες γυναικες κάνουμε....
απ την άλλη, αν δεν συντρεχει ακριβως λόγος... εμενα τουλάχιστον μου είναι κουραστικό να μιλάω κάθε μέρα στο τηλ....
-ελα ρε τι κάνεις
-καλα είμαι
-κανα νεο?
-μπα... τα ίδια....

ωραία... πως συνεχίζεις την κουβέντα... όσο κι αν αγαπάς τον άλλον/η... όσο κι αν ενδιαφέρεσαι....
δεν έχεις κάθε μέρα κάτι να μοιραστείς... κι αν έχεις και άντρα? παιδιά? έστω σχέση? έχεις παντα τον απαιτούμενο χρόνο?
Εννοείτε φυσικά ότι οταν κάτι συμβει... ο φίλος/η δεν περιμένει από μένα ποτε θα τον παρω για να μου πει τα νεα, αλλά σηκώνει το χεράκι του και μου τηλεφωνεί και μου λεει ολα τα νεα κουτσομπολια!

εγώ τουλάχιστον.... έτσι το βλέπω... και για αυτον ακριβως το λόγο, έχω χαλάσει και φιλια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Ναι οκ, δεν είπα κάθε μέρα, αλλά κάποιες φορές μέσα στη βδομάδα. Δεν το έθεσα σωστά βασικά και παρεξηγήθηκαν αυτά που έγραψα. Με την πρόταση Αν δε μιλήσετε όχι καθημερινά αλλά μια φορά τη βδομάδα πχ, δεν είναι σαν να μην ενδιαφέρεστε η μια για την άλλη? εννοώ οτι αν δε μιλάς τουλάχιστον μια φορά τη βδομάδα με τον άλλον είναι σαν να μην τον σκέφτεσαι και τόσο πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
και ναι και όχι.....
υπάρχουν χρονικές περίοδοι που μπορεί για τον οποιονδήποτε λόγο να μην επικοινωνήσω με τη φίλη μου (αύτη που ειναι στην Αθήνα εννοω :P ) μέχρι και ένα μήνα!
Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν την αγαπάω... ότι δεν την σκέφτομαι... ότι δεν την νοιάζομαι....
Εχουμε εντελώς αλλους ρυθμους ζωής καθως και υποχρεώσεις....
άλλες πάλι περιόδους μπορεί να μιλάμε και κάθε μέρα....
ούτε αυτό σημαίνει οτι ξαφνικά νοιαζόμαστε περισσότερο η μια την άλλη....
απλά τυχαίνει!
το θεωρώ υγιές.... το να πάρεις ένα τηλ δεν ειναι κοπος... το θέμα όμως (για μένα) είναι το τηλεφωνημα να ειναι ουσιας και οχι τα ιδια και τα ιδια....
ειδικά όταν η φιλια βασταει πολλά χρονια... ;)

παρολα αυτα, ΞΕΡΩ ότι ειναι πολύ λιγος ο κοσμος που συμερίζεται αυτες τις ιδεες μου και ακομα λιγοτερος ο κοσμος που μπορει να κατανοησει οτι εγω μπορω να αγαπω και να νοιάζομαι και από απόσταση... χωρίς ποτέ να με ακούσουν στο τηλέφωνο :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μου φαίνεται τρομερά συχνά να μιλάς με κάποιον κάθε μέρα! Τόσο συχνά μιλάω μόνο με τον σύντροφο μου! Σημαίνει οτι μόνο αυτός είναι πραγματικός μου φίλος; Ακόμα και 3-4 φορές τη βδομάδα μου φαίνονται πάρα πολλές όταν δεν υπάρχει κάποιος λόγος. Μόνο μέχρι το λύκειο μίλαγα με τις φίλες μου κάθε μέρα, είτε επειδή τις έβλεπα στο σχολείο, είτε επειδή καταχρέωνα τη μητέρα μου στα τηλέφωνα, για να μιλάω με τις ώρες με εκείνες που είχα αφήσει πίσω στη Λέσβο, ή όταν απλά βαριόμασταν ή δεν είχαμε χρόνο να βρεθούμε απο κοντά.
Η κοπέλα που θεωρώ καλύτερη μου φίλη (εξαιρείται ο σύντροφος μου) τα τελευταία 3+ χρόνια, πλέον μένει στην άλλη άκρη της Αθήνας (για να τη δω ή να με δει χρειάζονται 2 ώρες διαδρομής). Επίσης έχει δουλειά, σπουδές, κι εγώ έχω αρκετά φροντηστήρια επειδή θα ξαναδώσω + τη δουλειά μου (αν και πλέον την έχω μειώσει αρκετά αυτή λόγω μαθημάτων). Τα ΣΚ δεν μπορούμε πάντα να βγαίνουμε γιατί έχουμε και οι δύο τις σχέσεις μας και μάλιστα εγώ μονο ΣΚ μπορώ να τον βλέπω απο κοντά. Οπότε καταλήγουμε να μιλάμε 1-2 φορές τη βδομάδα σε τηλ ή μσν και να βγαίνουμε μια φορά άντε δύο το μήνα. Σημαίνει αυτό οτι δεν είναι φίλη μου; Κι εγώ νόμιζα οτι δεν μετριούνται αυτά με νούμερα! Και σόρρυ αλλά απο τη στιγμή που ξέρω οτι αν έχω κάποιο πρόβλημα θα μου σταθεί, και οι 1-2 φορές τη βδομάδα θα γίνουν πολύ περισσότερες, και το ίδιο θα κάνω κι εγώ, και απο τη στιγμή που με νοιάζει αν είναι καλά και τη νοιάζει κι εκείνη το ίδιο για μένα, εγώ τη θεωρώ φίλη μου, και ίσως τη μόνη πραγματική (είπαμε, ο σύντροφος μου εξαιρείται).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Κρίνοντας από τον εαυτό μου και μόνο, θέλω να πιστεύω πως η αγάπη, η εκτίμηση και ο σεβασμός που τρέφεις για κάποιο άτομο δεν μετριέται με το πόσες φορές τον συναντάς ή μιλάς μαζί του στο τηλέφωνο.
Με την κολλητή μου φίλη από το σχολείο μπορεί να κάνουμε να μιλήσουμε ίσως και περισσότερο από 6 μήνες. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα είμαι δίπλα της όποτε και αν με χρειαστεί (ή το αντίθετο) ή ότι δεν την σκέφτομαι και δεν την αγαπώ. Οι δρόμοι που έχουμε πάρει είναι τόσο διαφορετικοί που δεν μπορούμε να ταιριάξουμε ούτε τις ώρες μας ούτε τις παρέες μας. Παρόλα αυτά, ξέρουμε και οι δυο μας πως έστω και από μακρυά, η μία είναι δίπλα στην άλλη κάθε στιγμή.

παρόλο που συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, ξέρω ότι υπάρχει κόσμος που διαφωνεί απίστευτα και δεν θεωρεί καν ότι υπάρχει φιλία αν δεν υπάρχει καθημερινή επικοινωνία :confused:

Εξαρτάται και από την απόσταση. Δλδ φίλος από την Πάτρα που σπουδάζει Γερμανία δεν μιλάμε. Αλλά για εμάς υπάρχει το msn. Όμως για φίλους όπου δεν μας χωρίζει το τείχος του Βερολίνου δεν μπορώ να δεχθώ να έχω να μιλήσει με κάποιον για 6 μήνες. Θεωρώ τους φίλους πολύ σημαντικούς στην ζωή μου για να τους βλέπω κάθε ποτέ. Αλλά ίσως τελικά να κριτήριο να είναι αυτό. Δλδ το πόσο σημαντικό ρόλο παίζει κάποιος φίλος στην ζωή μας. Αν αυτός πχ δεν υπάρχει για ένα χρόνο δεν πιστεύω ότι παίζει κανένα ρόλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
...... Αλλά ίσως τελικά να κριτήριο να είναι αυτό. Δλδ το πόσο σημαντικό ρόλο παίζει κάποιος φίλος στην ζωή μας. Αν αυτός πχ δεν υπάρχει για ένα χρόνο δεν πιστεύω ότι παίζει κανένα ρόλο.

Μα νομίζω ότι είναι σαφέστατο ότι κάποιος φίλος που σπάνια συναντιέστε δεν δύναται να παίζει κάποιο ΕΝΕΡΓΟ ρόλο στη ζωή σου. Είναι όμως αυτό απαραίτητο για να διατηρηθεί μια φιλία? Πρέπει κάπου να αποσκοπεί για να υπάρχει λόγος ύπαρξής της?
Η φίλη μου, στην οποία αναφέρθηκα, κάνει τη ζωή της και εγώ κάνω τη δική μου. Σε μεγάλες αποφάσεις, σε στεναχώριες και σε πολύ μεγάλες χαρές όμως, ποτέ δεν ξεχνάει η μία την άλλη. Τι κι αν δεν έχουμε ΕΝΕΡΓΟ ρόλο η μία στη ζωή της άλλης? Αυτό κάνει τη φιλία μας λιγότερο δυνατή? Δεν νομίζω....
Και όλα τα παραπάνω τα λέω διότι έχω και φίλες με τις οποίες επικοινωνώ πολύ πιο συχνά, παρόλα αυτά νιώθω ότι μία συνάντησή μου με την άλλη φίλη μου είναι πολύ πιο ουσιαστική από 10 με τις καθημερινές φιλενάδες μου, που θεωρητικά μπορώ να πω ότι παίζουν κάποιο ρόλο στη ζωή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Είναι θέμα προσέγγισης και αντίληψης όπως είπα και λες.
Απλά εγώ δεν μπορώ να δεχθώ αυτό το πράγμα όταν δεν υπάρχουν φυσικά εμπόδια. Δεν είναι ότι δεν θα του ξαναμιλήσω αλλά απλά θα πέσει κατηγορία παρέας. Και σίγουρα όταν θα ξεκινήσει το εξαφάνισμα θα προσπαθήσω να κρατήσω την επαφή αλλά μέχρι ενός σημείου καθώς εγώ μονομερώς δεν ασχολούμαι με κανένα και μετά θα τον γράψω και εγώ. Τώρα αν τύχει και ξαναμιλήσουμε και ο λόγος είναι οποιοσδήποτε άλλος έξω από καθαρό ενδιαφέρον ε τότε θα του την χώσω. Και αν επαναληφθεί και συστηματικά τότε άντε γεια. Αλλά γιαυτό δεν θα είναι και φίλος ήδη καιρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Απλά εγώ δεν μπορώ να δεχθώ αυτό το πράγμα όταν δεν υπάρχουν φυσικά εμπόδια.


Μα εννοείται ότι δεν έχουμε τη δυνατότητα να βρεθούμε και γι'αυτό δεν βρισκόμαστε. Υπό αυτή τη προϋπόθεση συζητάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Μα εννοείται ότι δεν έχουμε τη δυνατότητα να βρεθούμε και γι'αυτό δεν βρισκόμαστε. Υπό αυτή τη προϋπόθεση συζητάω.
Εξαρτάται όμως για τη δυνατότητα λες. Και υπό ποιες συνθήκες.
Φαίνεται τελικά ότι το ίδιο λέμε. Μάλλον κάπου χάσαμε την μπάλα.

Φυσικά και εγώ δεν θα ξεγράψω φίλο που πήγε εξωτερικό,σε άλλη πόλη πχ.
Αλλά θα ξεγράψω άτομο που με ξέχασε επειδή δουλεύει, έχει σχέση, παντρεύτηκε, έχει διάβασμα και ούτε ένα γεια δεν παίρνει να πει. Ούτε ένα σημάδι ζωής. Έχω δει το χειρότερο σε φίλο από Ιατρική που τα τελευταία 2 χρόνια μιλάμε δεν έχουν ζωή. Αλλά κάπως έβρισκε το χρόνο να δει τι κάνω και να μου πει τι κάνει όπως και εγώ. Αλλά δεν προλαβαίνω μου έχουν πει και παλικάρια που διαβάζουν ή δουλεύουν 8ωρο ή δεν κάνουν και τίποτα σαν δικαιολογία και εκεί τους έχω ξεγράψει σταδιακά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Anyway, νιώθω ότι πρέπει να απολογηθώ για κάτι, ότι πρέπει να υπερασπιστώ με νύχια και με δόντια κάτι που δεν καταλαβαίνει κανένας, αλλά μου αρκεί που το καταλαβαίνω και το βιώνω εγώ. Ναι, με την φίλη μου μένουμε στην ίδια περιοχή, όμως για διάφορους λόγους δεν μπορούμε να συναντιόμαστε συχνά. Αυτό δεν μειώνει την φιλία μας (ίσα ίσα θα έλεγα) και δεν είμαι υποχρεωμένη να πέισω κανέναν γι'αυτό. ΟΚ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Anyway, νιώθω ότι πρέπει να απολογηθώ για κάτι, ότι πρέπει να υπερασπιστώ με νύχια και με δόντια κάτι που δεν καταλαβαίνει κανένας, αλλά μου αρκεί που το καταλαβαίνω και το βιώνω εγώ. Ναι, με την φίλη μου μένουμε στην ίδια περιοχή, όμως για διάφορους λόγους δεν μπορούμε να συναντιόμαστε συχνά. Αυτό δεν μειώνει την φιλία μας (ίσα ίσα θα έλεγα) και δεν είμαι υποχρεωμένη να πέισω κανέναν γι'αυτό. ΟΚ?
Δεν ήταν αυτός ο στόχος συνεπώς σταματάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Anyway, νιώθω ότι πρέπει να απολογηθώ για κάτι, ότι πρέπει να υπερασπιστώ με νύχια και με δόντια κάτι που δεν καταλαβαίνει κανένας, αλλά μου αρκεί που το καταλαβαίνω και το βιώνω εγώ. Ναι, με την φίλη μου μένουμε στην ίδια περιοχή, όμως για διάφορους λόγους δεν μπορούμε να συναντιόμαστε συχνά. Αυτό δεν μειώνει την φιλία μας (ίσα ίσα θα έλεγα) και δεν είμαι υποχρεωμένη να πέισω κανέναν γι'αυτό. ΟΚ?

στο είπα... είναι πολύ λίγοι αυτοί που σκέφτονται με αυτόν τον τρόπο για τους φίλους τους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top