Είναι ηθικά σωστό το τρίτο πρόσωπο σε ένα ερωτικό τρίγωνο να ενημερώσει τον απατημένο

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
γιατί ρε παιδιά να το μάθεις ότι είσαι κερατάς? μια χαρά δεν κοιμάσαι τον ύπνο του δικαίου? γιατί να αρχίσουν οι εφιάλτες?:P

Και άντε πες ότι το έμαθες (φαγώθηκες, και να τα αποτελέσματα:P). ΜΕΤΑ?!?!?!?!?!?!?!?!!?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
αλλά (και οι άντρες καταλαβαίνουν καλύτερα) υπάρχει άτομο που να του δώθηκε [το μου.. στο πιάτο και κάθησε απλά να το κοιτάει και όχι να το "φάει"; ;)] (για να το πώ λαικά)

ναι ξέρω αρκετούς. Και άντρες και γυναίκες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Ξεχνάς το βασικότερο. Ότι αυτός ήταν ελεύθερος και αυτή παντρεμένη. ;)

Κατά την άποψή μου μεγαλύτερη ανωριμότητα έδειξε η γυναίκα και όχι το "πιπίνι". Έτσι απλά ξεχνάς το γάμο σου;

Το γράφω το ξαναγράφω αλλά νομίζω ότι επιμελώς παραλείπεις να το διαβάσεις.
Φυσικά κι εκείνη έχει την μεγαλύτερη ευθύνη, το θέμα όμως είναι πως εφόσον κι εκείνος γνώριζε κι ήθελε τι ψάχνει τώρα;;;;;;;Δεν μπορώ να επαναλαμβάνω τα ίδια και τα ίδια, εξάλλου προφανώς δεν το έθεσες ως θέμα για να σφυγομετρήσεις τις απόψεις αλλά για να πείσεις ότι η στάση του γνωστού σου είναι σωστή.Θα προτιμούσες να γράψω:
"Ναι το παληκάρι δεν έχει ευθύνη, αυτή η ελεεινή δεν σεβάστηκε το γάμο της, να τρέξει να τα πει στον άντρα της, εκείνος θα πέσει γονιπετής να τον ασπαστεί για το καλό που του κάνει και μετά και οι δύο μαζί θα πάνε να ξυλοφορτώσουν την μοιχαλίδα κι ύστερα θα βρεθούν αγκαλιασμένοι σε ένα ταβερνάκι να πίνουν Άμστελ και να τραγουδούν "Γιατί να είμαστε κι οι δυο αισθηματίες;"
Ε δεν στο γράφω:P

Ο γνωστός σου κατά την γνώμη μου πέρα απο την ανωριμότητα που τον διακρίνει, είναι ανήθικος γιατί όχι μόνο πάει με την παντρεμένη αλλά για να εξιλεωθεί σκέφτεται να την δώσει και στεγνά πράγμα που τον κάνει διπλά ανήθικο, εγωιστής, απερίσκεπτος, τραγικά ανόητος και ευθυνόφοβος μιας και προσπαθεί να βγει και λάδι.

Σε συμβουλεύω να σταματήσεις τις όποιες παρτίδες μαζί του γιατί άνθρωπος που θέλει να βγαίνει απο πάνω με το όποιο κόστος έχοντας μάλιστα την παρανόηση πως αυτό που κάνει είναι κάθε φορά το σωστό(έπρεπε να της κάτσω για να μην με πουν μαλ@κα,πρέπει να τον προειδοποιήσω γιατί είναι πουτ@να) αργά ή γρήγορα θα στην κάνει και σένα.Δεν έχει ηθικούς φραγμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Το ντερεκι θα πάει να το πει επειδή είναι ένας σαδιστής που γουστάρει να δει ανθρώπους να υποφέρουν και οχι επειδή εχει τύψεις...
Η ηθική υπάρχει μέσα σου ή δεν υπάρχει…δεν την φανερώνεις σε δόσεις…
Οπότε ας μην πάει, γιατί ο απελπισμένος δεν καταλαβαίνει τίποτα…έτσι και είναι ερωτευμένος ο απατημενος…θα τον τσακίσει τον Σταλονε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εγώ δεν καταλαβένω πάλι γιατί παντρέυοντε αφού δεν μπορούν να σημαζευτούν;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Eγώ πάντως αν με είχαν απατήσει, θα προτιμούσα να μη το μάθω ποτέ. Και το λέω εντελώς συνειδητά αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα. Είναι η πολιτική του στρουθοκαμήλου αλλά την προτιμώ χίλιες φορές. Στο κάτω κάτω ότι δεν ξέρεις δεν υπάρχει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αν το μάθω, θα πρέπει να δράσω και προφανώς δεν θα θέλω κάτι τέτοιο.. και επειδή για μένα είναι σχεδόν αυτονόητο πως σε μακρόχρονες σχέσεις θα προκύψει απιστία, ε, γι' αυτό προτιμώ να μη το μάθω actually όταν συμβεί! (νι, ξέρω, χαζό, αλλά αυτό νιώθω!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Συμφωνω, αν ηταν κατι της μιας βραδιας - το'κανα, το μετανιωσα - δεν θα θελα με τιποτα να το μαθω. Αν ο αλλος ειχε παραλληλη σχεση, θα χρωστουσα αιωνια ευγνωμοσυνη σ'αυτον που θα μου ανοιγε τα ματια.

Επι του θεματος, συμφωνω με Κλεφτρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Περι παράλληλης σχέσης, συμφωνώ με hakuna. Θα ήθελα οπωσδήποτε να το μάθω, απο οποιονδήποτε.
Περι one night stand, αν είχα να διαλέξω μεταξύ του να μου το πει το τρίτο πρόσωπο και του να μην το μάθω ποτέ, θα διάλεγα ασυζητητί το δεύτερο.

ΥΓ: Γιατί είναι που***να αυτή που απατά το σύζυγό της; Αυτό δεν το κατάλαβα. Προσωπικά τη θεωρώ αδύναμο χαρακτήρα, με χαμηλούς ίσως ηθικούς φραγμούς, αλλά με τίποτα που***να. Η λέξη που***να είναι μια βρισιά που έχει εφευρεθεί απο τους άνδρες για να χαρακτηρίζουν τις γυναίκες που έχουν παρόμοια σεξουαλική συμπεριφορά με τη μεγάλη πλειοψηφία αυτών.

ΥΓ2: Προσωπικά, υπάρχουν χίλια δύο πράγματα που θεωρώ μακράν χειρότερα απο μια απιστία (μιλάμε για one night stand όχι παράλληλη σχέση) σε μια σχέση. Την απιστία τέτοιου είδους κατά 99% θα τη συγχωρούσα, απλά θα έθετα σαν όρο να "πιστωθώ" κι εγώ με μια, δηλαδή να μπορώ να κάνω το ίδιο κάποια στιγμή, χωρίς "κυρώσεις" απο τον άλλον. Τώρα το αν θα την "εξαργύρωνα" είναι άλλο θέμα. Φυσικά με την προυπόθεση οτι θα μου το έλεγε, είτε πριν την απιστία είτε σύντομα μετά. Αν μου το απέκρυπτε τότε θα είχε υποπέσει σε χειρότερο (κατ'εμέ) απο την απιστία "αμάρτημα": Το ψέμα. Και αυτό το συγχωρώ πολύ πιο δύσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
ποιός τη είπε έτσί; δεν ειναι και ναι μισέλ πράγματι πο***να δεν ειναι, απλά το φτέξιμο για μένα ειναι γιατί να απατιούντε γενικά τα ζευγάρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
απλά θα έθετα σαν όρο να "πιστωθώ" κι εγώ με μια, δηλαδή να μπορώ να κάνω το ίδιο κάποια στιγμή, χωρίς "κυρώσεις" απο τον άλλον. Τώρα το αν θα την "εξαργύρωνα" είναι άλλο θέμα.

Μισελόνι μου εδώ ομολογώ ότι σε έχασα!!!
Τι είναι βρε τα κέρατα?Μάρκες να τις κερδίζεις και να τις εξαργυρώνεις?Στο μοντ παρνέ είστε?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μισελόνι μου εδώ ομολογώ ότι σε έχασα!!!
Τι είναι βρε τα κέρατα?Μάρκες να τις κερδίζεις και να τις εξαργυρώνεις?Στο μοντ παρνέ είστε?:P

Ο καθένας στη σχέση του θέτει τους δικούς του κανόνες. Εμένα αυτό μου φαίνεται πιο δίκαιο. Μιλάμε βέβαια για πολύ λίγες περιπτώσεις, αν γινόταν συνήθεια τότε κάτι δεν θα πήγαινε καλά στη σχέση. Αλλά για μικρή συχνότητα τέτοιων περιστατικών (πχ μία κάθε 3 χρόνια για παράδειγμα), θα το κατανοούσα πιστευω.

ποιός τη είπε έτσί; δεν ειναι και ναι μισέλ πράγματι πο***να δεν ειναι, απλά το φτέξιμο για μένα ειναι γιατί να απατιούντε γενικά τα ζευγάρια;

Διότι πολλές φορές ο χαρακτήρας είναι αδύναμος και οι πειρασμοί πολλοί (και το λέω αυτό χωρίς να έχω απατήσει ποτέ μου, και χωρίς να έχω απατηθεί (ή τουλάχιστον να το ξέρω) ποτέ μου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εγω παντως στην θεση του αντρα της Ναντιας, θα ηθελα να το ξερω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Μισό λεπτάκι βρε Μάριε, κανείς δεν τον κατηγόρησε γιατί κοιμήθηκε με την κοπέλα.Όμως το να το παίζει μετά ηθικολόγος, να νοιώθει "τύψεις" και να θέλει να προειδοποιήσει τον σύζυγο για το τι γυναίκα έχει, είναι το λιγότερο υποκρισία:mad::mad::mad::mad:
Σοζ κιολας αλλα ειπα εγω πουθενα το αντιθετο;:worry:
Το γραπτο μου ηρθε σαν συνεχεια αυτου που εγραψε ο Αlex πιο πανω.
Ρολο να δικαιολογησω και να κατηγορισω καποιον δεν ειχα και δεν θα αποκτησω ποτε.
Η απιστια ειναι ενα απο τα πραγματα που σιχαινομαι οσο τιποτα στην ζωη μου οσο και αν φαινομαι "απλουστευτης" σε αυτα που γραφω.

Τα υπολοιπα που γραφεις δεν τα κανω παραθεση γιατι δεν εχω να πω κατι διαφορετικο.
Και προσωπικα δεν θα ελεγα τιποτα στον αντρα της,αλλα αν ημοιυν ο απατημενος θα ηθελα να το ξερω....Τραγικο ετσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
να ρωτήσω κάτι?

αν ΗΞΕΡΕ ότι αν το πει, θα τον στείλουν στο νοσοκομείο... θα το έκανε?
αν ΗΞΕΡΕ ότι αν το πει, θα φάει φυλακή... θα το έκανε?

Μήπως η "ηθική" του σταματάει όταν οι επιπτώσεις έχουν αντίκτυπο ΜΟΝΟ στους άλλους?

Εξω απ το χορό... πολλά τραγούδια λέμε!!!
Είναι πολύ εύκολο να είσαι "τίμιος"
Το δύσκολο είναι να είσαι ΤΙΜΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
+100000 στην Κουε. Και μενα μου φαινεται τελειως εγωιστικο. Και αν συνεβαινε σε μενα, ακομα και αν ημουν η απατημενη, δεν θα ηθελα να ερθει η αλλη και μου πει "Ξερεις, το εκανα με τον καλο σου." Ε, αει και.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
να ρωτήσω κάτι?

αν ΗΞΕΡΕ ότι αν το πει, θα τον στείλουν στο νοσοκομείο... θα το έκανε?
αν ΗΞΕΡΕ ότι αν το πει, θα φάει φυλακή... θα το έκανε?

Μήπως η "ηθική" του σταματάει όταν οι επιπτώσεις έχουν αντίκτυπο ΜΟΝΟ στους άλλους?

Εξω απ το χορό... πολλά τραγούδια λέμε!!!
Είναι πολύ εύκολο να είσαι "τίμιος"
Το δύσκολο είναι να είσαι ΤΙΜΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.


Εισαι Θεα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
να ρωτήσω κάτι?

αν ΗΞΕΡΕ ότι αν το πει, θα τον στείλουν στο νοσοκομείο... θα το έκανε?
αν ΗΞΕΡΕ ότι αν το πει, θα φάει φυλακή... θα το έκανε?

Μήπως η "ηθική" του σταματάει όταν οι επιπτώσεις έχουν αντίκτυπο ΜΟΝΟ στους άλλους?

Εξω απ το χορό... πολλά τραγούδια λέμε!!!
Είναι πολύ εύκολο να είσαι "τίμιος"
Το δύσκολο είναι να είσαι ΤΙΜΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.

Να ρωτηξω κατι γιατι εν θυμαμαι;;;;:redface:
Γιατι του εγγυαται κανεις οτι αν του το πει ο αλλος μπορει να μην τον κανει ασηκωτο στο ξυλο;:confused:
Καλα για την φυλακη δεν παιζει κατι τετοιο...αλλ ευλογο το ερωτημα
Για τα υπολοιπα συμφωνω εξ απολυτως αλλα ερχομαι στο πιο ευλογο ερωτημα της mania αν θυμαμαι πιο πανω που ρωτουσε γιατι θα πρεπει στο φιναλε για γινονται τετοιες κ@λοκαταστασεις.
Ελα μου ντε;
Μαλλον γιατι οι ορμονες ειναι πιο ισχυρες...γ@μω την απιστια μου μεσα!:angry: :beating:
Τσαντιστηκα τωρα...φευγω!:mad: :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
α)την ρουφιανιά πολύ αγάπησαν τον ρουφιάνο κανείς και β)μεταξύ κατεργαρέων ειλικρίνεια.

genau!
ολα τα ποστ της Κλεφτρας με βρισκουν συμφωνη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top