Γραφεία συνοικεσίων / Sites γνωριμιών

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
....όταν γύρισα σπίτι και ρώτησα και μου το επιβεβαίωσαν αρχικά μου φάνηκε αστείο, μετά όμως θυμήθηκα εκείνη την αλεπουδίτσα που έλεγε στο μικρό πρίγκιπα οτι οι άνθρωποι έχουν φτιάξει μαγαζιά και τα αγοράζουν όλα έτοιμα εκτός τους φίλους...
Δεν είναι αστείο. Για μερικούς ανθρώπους είναι πολύ δύσκολο να κάνουν γνωριμίες για πάρα πολλούς λόγους. Δυστυχώς η ζωή δεν είναι πάντα ένα παραμύθι με γοητευτικό τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Δεν είναι αστείο. Για μερικούς ανθρώπους είναι πολύ δύσκολο να κάνουν γνωριμίες για πάρα πολλούς λόγους. Δυστυχώς η ζωή δεν είναι πάντα ένα παραμύθι με γοητευτικό τέλος.

Θα μπορούσε ο οποιοσδήποτε έχει αυτό το πρόβλημα να προσπαθήσει να το διορθώσει και όχι να αρκεστεί σε μία τέτοια μέθοδο. Τουλάχιστον εγώ έτσι βλέπω το σωστό αν και υπάρχουμε σε μία κοινωνία που μόλις εντοπίσει πρόβλημα παίρνει το 'χαπάκι' και περνάει, καμία ατομική προσπάθεια, τα πάντα έτοιμα. Και σε αυτήν την κοινωνία όντως δεν χωράνε τα παραμύθια με το γοητευτικό τέλος και κατα συνέπεια και η καημένη η αλεπού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Όταν κάνεις την αρχή δεν ξέρεις πιο θα είναι το τέλος…μπορείς απλά να παίζεις με πιθανότητες...μπορειτε να με πείσετε ότι η γνωριμία που έγινε τυχαία στο μπακάλικο είναι πιο γερή, με μεγαλύτερες πιθανότητες να πάει καλά από την γνωριμία που έγινε μέσο γραφείου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
@ suspiria
H μία "τέτοια" μέθοδος όπως την λες δεν καταλαβαίνω τι το κακό έχει. Από την άλλη να σε πληροφορήσω ότι έχεις κάποιο λάθος για την κοινωνία που ζούμε γιατί κανείς δεν τα βρίσκει όλα έτοιμα. Εγώ έπαψα να τα βρίσκω έτοιμα από τότε που αποφάσισα να ζήσω μόνη μου και να στηρίζομαι για όλα στις δικές μου δυνάμεις. Δεν ξέρω και πάλι τι εννοείς για κοινωνία που παίρνει το χαπάκι, αλλά για το συγκεκριμένο θέμα που μιλάμε εγώ δεν το βλέπω σαν χαπάκι αλλά σαν λύση ή διέξοδο στην ατυχή αναζήτηση συντρόφου. Δηλαδή θεωρείς καλύτερο κάποιον στην ηλικία των 50 να γυρνάει τα βράδια στα μπαράκια και να κάνει καμάκι όπως κάνουν τα παιδάκια στην ηλικία των 20? Αν τα καταδικάζουμε όλα τόσο εύκολα, ας καταδικάσουμε και το ιντερνετ και τα φόρουμ που μιλάμε, γιατί και αυτά ένας τρόπος γνωριμίας ανθρώπων είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
χμ οκ, βγήκα λίγο εκτός.

όταν λέω 'τα πάντα έτοιμα' δεν εννοώ τα χρήματα, εννοώ οτι έχουμε μία τάση όλα να τα εμπορευματοποιούμε και να τα προσαρμόζουμε στα μέτρα μίας αγοράς, ακόμα ναι, και στο ίντερνετ.

τώρα που το ξανασκέφτομαι δεν το καταδικάζω και ίσως, όπως είπε η roumana, να είναι καλύτερη μία γνωριμία απο το γραφείο απο μία ατυχή συνάντηση σο μπακάλικο όμως χαίρομαι όταν βλέπω κάτι αγόρια (μικρής ηλικίας, γιατί όντως ο 50αρης κολλάει λίγο άσχημα) να την πέφτουν όμορφα σε κοπέλες ή να κάνουν φιλίες περισσότερο απο άλλα που βρίσκονται στο ιντερνετ και μιλάνε εξίσου με πολλές κοπέλες για τον οποιδήποτε σκοπό. δεν ξέρω γιατί, απλά υπάρχει αυτό το κάτι μαγικό στην άμεση σχέση που έχουν οι δύο άνθρωποι απο κόντα και που χάνεται μέσω του υπολογιστή.

και για να μην παρεξηγηθώ, ξαναλέω οτι δεν καταδικάζω τις σχέσεις, όχι απαραίτητα τις ερωτικές, μέσω ίντερνετ μιας κι εγώ περνάω πολλές ώρες εδώ και μιλάω με πολλούς ανθρώπους και το προτιμώ απο το να βρίσκομαι σε μία καφετέρια και να συζητώ άσχετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Γλυκιά μου suspiria τα αγόρια των 20 ετών που την πέφτουν όμορφα σε κοπελίτσες αυτός είναι ο προορισμός τους, η φύση τους και είναι και όμορφο και δεν ενοχλεί και κανέναν. Οι σχέσεις όμως δεν είναι προνόμοιο της νεαρής ηλικίας. Η μοναξιά χτυπάει ανελέητα και κυρίως άτομα μεγάλης ηλικίας. Ενας 50άρης όσο ευγενικό και διακριτικό φλερτ να κάνει αν το κάνει σε ένα μπαρ θα τον πούνε κακομοίρη! Τα πράγματα είναι ακόμα χειρότερα για μία γυναίκα. Οι σχέσεις γενικά έχουν γίνει πολύ δύσκολες και η εποχή μας με όλα της τα πρέπει, ευνοεί την αποξένωση. Ας υπάρχουν τουλάχιστον τα μέσα που φέρνουν του ανθρώπους πιο κοντά, έστω κι εμείς δεν θα τα δοκιμάσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
σωστό αυτό, συμφωνώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
όταν λέω 'τα πάντα έτοιμα' δεν εννοώ τα χρήματα, εννοώ οτι έχουμε μία τάση όλα να τα εμπορευματοποιούμε και να τα προσαρμόζουμε στα μέτρα μίας αγοράς, ακόμα ναι, και στο ίντερνετ.
Με βάση αυτό να πω το εξής.
Τα τελευταία 50 χρόνια που είναι δυνατόν να γνωρίσεις πιθανή σχέση ή έστω κάτι παροδικά sexual-oriented?
  1. Από προξενιό
  2. Σε γραφείο προξενιών παλιό ή νέου τύπου
  3. Σε καφέ
  4. Σε νυχτερινή διασκέδαση
  5. Σε κάποιο φαγάδικο
  6. Σε κάποιο μεταφορικό μέσο
  7. Σε κάτι άσχετο
  8. Και στο ιντερνετ
  9. Κάποιο σπάνιο που ξεχνάω
2,3,4 ,5 είναι εμπορικής φύσης άρα και εμπορευματοποιημένης εκμετάλευσης απλά αλλάζει το περιβάλλον
1 δεν το συζητάω σαν επιλογή όταν γίνεται όπως παλιά. Αν γίνεται από κάποιο φίλο σαν κονέ τότε μια χαρά αλλά και πάλι γίνεται σε κάποια από τα 2,3,4,5

6,7,9 είναι λίγο σπάνιο να συμβούν και μιλάμε για εξαιρέσεις

8 είναι σαν τα 2,3,4,5 με την διαφορά ότι γίνονται οι πρώτες γνωριμίες από το σπίτι και μετά καταλήγεις σε αυτά.

Άρα σε όλα εκτός από τα σπάνια αν θες να το δεις η εμπορευματοποιήση υπάρχει. Και οκ έτσι είναι η ζωή από τότε που βγήκε το χρήμα. Το πρόβλημα ξεκινάει όταν κάποιο από 3,4,5 και 8 γίνεται αυτοσκοπός για την εύρεση του ζητουμένου ότι δηλαδή κάνεις στο 2 μόνο που εκεί το κάνεις πλήρως συνειδητοποιημένα.

Το μυστικό είναι τι κάνεις μετά την γνωριμία. Εκεί είναι το θέμα. Όχι πως ξεκίνησε η γνωριμία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εγώ να σου θέσω ένα ερώτημα.
Τα τελευταία 50 χρόνια που είναι δυνατόν να γνωρίσεις πιθανή σχέση ή έστω κάτι παροδικά sexual-oriented?
  1. Από προξενιό
  2. Σε γραφείο προξενιών παλιό ή νέου τύπου
  3. Σε καφέ
  4. Σε νυχτερινή διασκέδαση
  5. Σε κάποιο φαγάδικο
  6. Σε κάποιο μεταφορικό μέσο
  7. Σε κάτι άσχετο
  8. Και στο ιντερνετ
  9. Κάποιο σπάνιο που ξεχνάω
ΠΑΝΤΟΥ ! ! ! :clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Με βάση αυτό να πω το εξής.
Τα τελευταία 50 χρόνια που είναι δυνατόν να γνωρίσεις πιθανή σχέση ή έστω κάτι παροδικά sexual-oriented?
  1. Από προξενιό
  2. Σε γραφείο προξενιών παλιό ή νέου τύπου
  3. Σε καφέ
  4. Σε νυχτερινή διασκέδαση
  5. Σε κάποιο φαγάδικο
  6. Σε κάποιο μεταφορικό μέσο
  7. Σε κάτι άσχετο
  8. Και στο ιντερνετ
  9. Κάποιο σπάνιο που ξεχνάω
Στον χώρο εργασίας ή σπουδών ή μέσω κοινού γνωστού είναι πάρα πολύ συνηθισμένο επίσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Στον χώρο εργασίας ή σπουδών ή μέσω κοινού γνωστού είναι πάρα πολύ συνηθισμένο επίσης
Πώπω ναι ρε. Και το σκεφτόμουν ότι κάτι σημαντικό ξέχασα. Head Bang τώρα.

Μα τι γκαου ο δεμελένε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
  1. Από προξενιό
  2. Σε γραφείο προξενιών παλιό ή νέου τύπου
  3. Σε καφέ
  4. Σε νυχτερινή διασκέδαση
  5. Σε κάποιο φαγάδικο
  6. Σε κάποιο μεταφορικό μέσο
  7. Σε κάτι άσχετο
  8. Και στο ιντερνετ
  9. Κάποιο σπάνιο που ξεχνάω

Βάλε και τις καταλήψεις/πορείες/διαδηλώσεις που είναι τελευταία στη μόδα :devil: :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Το μυστικό είναι τι κάνεις μετά την γνωριμία. Εκεί είναι το θέμα. Όχι πως *(και που)* ξεκίνησε η γνωριμία.
Αυτή είναι η ουσία…;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Αυτή είναι η ουσία…;)

Ναι, αλλά και το 'πως και που' είναι ένα σημαντικό κομμάτι της σχέσης και κρατάει αρκετή απο τη μαγεία της νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
μπα,ποτε δεν θα το εκανα αυτο,αλλωστε και τα φορουμς συγχρονα συνοικεσιακα γραφεια ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
μπα,ποτε δεν θα το εκανα αυτο,αλλωστε και τα φορουμς συγχρονα συνοικεσιακα γραφεια ειναι
Δε νομίζω.
Δεν μπαίνεις για να πουλήσεις μούρη και να βρεις αγόρι/κορίτσι. Αν προκύψει στην πορεία αυτό, είναι άλλο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Δε νομίζω.
Δεν μπαίνεις για να πουλήσεις μούρη και να βρεις αγόρι/κορίτσι. Αν προκύψει στην πορεία αυτό, είναι άλλο θέμα.

δεν ειπα κατι διαφορετικο θεοδωρα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
μπα,ποτε δεν θα το εκανα αυτο,αλλωστε και τα φορουμς συγχρονα συνοικεσιακα γραφεια ειναι
Καλά, χαλάρωσε, δεν είναι όλοι του μαθηματικού. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Προσωπικά, σε καμία μα καμία περίπτωση...Ε,δεν νομίζω πια να φτάσω σε αυτό το σημείο.Εξάλλου πιστεύω πως είναι καλύτερα να ασχοληθείς με πιο χρήσιμα και αξιόλογα πράγματα από το να ψάξεις για σύντροφο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top