Οικονομικός ρατσισμός μεταξύ των Ελλήνων

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Τι κακό έχει η Πετρούπολη; :confused:

(ούτε εγώ έχω ιδέα κατα που πέφτει :redface: )

Αντε καλε που δεν ξερετε!!!
Ψιλοδυτικα ειναι....διπλα στο Ιλιον..
Και μια χαρα περιοχη ειναι...με μεγαλους δρομους και καινουριες πολυκατοικιες....εμενα μου αρεσει...
Αλλα οκ...το ξερω και εγω οτι την θεωρουν και καλα μπας κλας...(στα μουτρα τους)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Έλα ρε παιδιά, από εδώ θεωρούν για τους από 'κει ότι είναι "μπασκλάς" και μίζεροι, από 'κει λένε για τους απο 'δω ότι είναι εγκλωβισμένοι σε χρυσά κλουβιά...

Κανένα άλλο στερεότυπο;
Να κάνουμε κι ένα ρεμίξ το Gucci φόρεμα, να μερακλώσουμε;

Κινούμαι και Κολωνό και Κηφισιά, αλλά μάλλον είναι από άλλο γαλαξία οι παρέες μου, μιας και κάτι τέτοιο δεν υπήρξε ποτέ τόσο, ώστε να κάνουμε και κατηγορίες Αθηναίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ο καθενας κρινει βασει των εμπειριων του Γιδι...
Και εγω αυτα που εχω δει ειναι και τα απο εδω και τα απο κει...
Μας αρεσει, δε μας αρεσει, ισχυουν...
Και δεν ειναι προνομοιο των Ελληνων, παντου παρατηρειται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Και στην Πέρα Παναγιά λένε για τους από την Κάτω Παναγιά, κι όλοι μαζί κοιτούν λοξά τους από τη Μέσα Παναγιά. Λογικό! :)
Εγώ διαφωνώ με τη γενίκευση του Αλέξη και το σκληρά στερεοτυπικό τρόπο που το παρουσιάζει, αλά "αυτοί ιδρώνουν ν' αλλάξουν την Cayenne αλλά εδώ περνάμε γνήσια καλά".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγώ πάντως έχω να πω ότι όσο τα ΒΠ σνομπάρουν τις δυτικές συνοικίες (καλοκαιρινάααααα ραντεβού πανω στο κύμαααααααα :P) άλλο τόσο ακριβώς σνομπάρουν και οι ΔΣ τα ΒΠ

Νταξ μη λέμε ότι θέλουμε τώρα...
ποιος "τύπος" απ το Μπουρνάζι city δε θα στραβοκοιτάξει τα παιδιά της Κηφισιάς με τη φράτζα στη μούρη ε?

Η σχέση είναι αμφίδρομη... αλλιώς δεν θα μπορούσε να διατηρηθεί η "διαμάχη"
Κανένας δεν μπορεί να "μαλώνει" μόνος του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
άλλο τόσο ακριβώς σνομπάρουν και οι ΔΣ τα ΒΠ
δε τα σνομπάρουν καλέ...απλά είναι πανάκριβα:P

την άλλη πλευρά την εξετάσατε? τα παιδιά που μεγάλωσαν στις "υποβαθμισμένες" περιοχές κάνουν κρα να φύγουν, όταν μπορέσουν να ανεξαρτητοποιηθούν. Τους γίνεται όνειρο να πάνε σε πιο αναβαθμισμένη περιοχή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Αλέξη επέτρεψέ μου την ερώτηση, και άν θές απαντάς, γιατί δουλέυεις 2 δουλειές και βγάζεις 4.500 και δεν φουλέυεις μία και να πέρνεις 2000; το κάνεις λόγο του ότι έχεις κάποιο σκοπό και θα σταματήσεις; ή το κάνεις γιατί θές να έχεις την άνεση σου;

Και κάτι άλλο, μπο΄ρώ εγώ απο πρώτη όψη λέγοντάς μου τα παραπάνω να σε περάσω μεγαλομανή και ότι τα πάντα για σένα περιστρέφοντε γύρο απο το χρήμα;

Δεν το λέω ιδικ΄'α σε σένα, αυτό αφορά όλους όσους κάνουν το ίδιο με σένα:hmm:

Δεν επιτήθωμε και δεν έχω σκοπό να προσβάλω, απλά θέλω να ξέρω την άποψη σου γύρο απο το θέμα. Ευχαριστώ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Στην κάθε περιοχή υπάρχουν πολλών ειδών άνθρωποι. Και υπερβολικά στερεότυπα. Προσωπικά μένω ΒΠ αλλά έχω φίλες από Κορυδαλλό και Νίκαια οι οποίες πάντα τα έχωναν στα ΒΠ και μου έλεγαν ''Εσύ εξαιρείσαι'' και μου έσπαγαν τα νεύρα.:P Από την άλλη κατανοώ να τα βλέπουν αρνητικά. Φίλη φίλης από Πειραιά έκανε master Αγγλία, κι όταν είπε σε Έλληνες συμφοιτητές από πού είναι άκουσε 1 απορημένο ''Πειραιά? Και πώς πέρασες Πανεπιστήμιο''? Βασικά την δικαιολογώ να βλέπει Κηφισόπαιδα και να βγάζει σπυριά.:P

Προσωπικά δεν είχα ρατσιστική άποψη γι'αυτές τις περιοχές, πέρα του κομπλεξικού attitude που είχα διακρίνει μέσω φίλων. Φέτος που πάω Αμφιάλη καθημερινά πρέπει να πω ότι σαν σύνολο η περιοχή έχει πολλά στοιχεία που την κάνουν κάπως. Δεν είναι τυχαίο για μένα πως στο λεωφορείο η έλλειψη αποσμητικού κάνει μπαμ, ούτε που μεγάλος αριθμός ringtones είναι σκυλάδικα που ούτε ξέρω.

Παρόλα αυτά δεν θα κρίνω μαζικά 1 μέρος. Το ότι υπάρχουν ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ άτομα με τάδε στυλ σε συγκεκριμένο μέρος, δεν σημαίνει ότι είναι η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω παντως επαθα πολιτισμικο σοκ οταν πρωτοηρθα Αγγλια, και ολοι σχεδον οι Ελληνες που γνωρισα ηταν απο ενα συγκεκριμενο σχολειο στην Αθηνα, και οταν μιλαγαν για τη ζωη τους εκει μου ερχοταν καπως περιεργο το ολο σκηνικο (ειναι που προερχομαι και απο κατσικοχωρι:P). Δηλαδη δεν ειχα καταλαβει ποτε πριν αυτον το διαχωρισμο, και ουτε πως μπορουν να υπαρχουν τοσο μεγαλες διαφορες αναμεσα σε ατομα που ζουν τοσο κοντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ έχω αντιμετωπίσει και το ανάποδο, ως παιδί ΒΠ.

Και σε εξετάσεις (γλωσσών, πανελλήνιες, δεν έχει σημασία) να με αντιμετωπίζει ο εξεταστής σαν ευνοημένο είδος, που του τρέχουν τα χιλιάρικα από τις τσέπες. Όταν δίναμε πανελλαδικές (το περιβόητο 2000) μας έλεγαν ότι εμείς του ιδιωτικού δε θα ευνοηθούμε, όσο ένας από το Γενί Γκαβέ, γιατί ναι μεν θα πάνε τα γραπτά σε κάποιον καθηγητή δημοσίου ανώνυμα, αλλά μπορεί να ξέρει ότι είναι από Προάστια και δη ιδιωτικό.

Και στις πρώτες γνωριμίες στο Πανεπιστήμιο με κοιτούσαν όταν συστηνόμαστε λοξά, επειδή μένω... εκεί που μένω.

Και ο περιπτεράς μου έκανε "Αστειάκια" τύπου "έλα εσύ ένα νεύμα να κάνεις στο μπαμπά και θα σου πάρει τη Φερράρι...". Το ότι εγώ είχα πάει εκεί για εισητήρια λεωφορείου δεν του έλεγε κάτι.

Δεν το λεώ για να σας περάσω κάποιο μήνυμα όπως "εμείς οι πλούσιοι είμαστε παιδιά του ίδιου Θεού, μη μας κρίνετε, επειδή έχουμε εξοχικό chalet στο Chamonix."
Αλλά ελπίζω να φανεί ότι πάντα υπάρχουν μικρές αγαθές "κόντρες", και πάντα it takes two to tango.

Κανείς δεν είναι απαραίτητα πιο ευτυχισμένος ή πιο δυστυχισμένος, επειδή μετακόμισε από το Βύθουλα στο Πανόραμα.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κανείς δεν είναι απαραίτητα πιο ευτυχισμένος ή πιο δυστυχισμένος, επειδή μετακόμισε από το Βύθουλα στο Πανόραμα.-
Η άκυρη: Εννοείς ότι καλή περιοχή είναι ο Βύθουλας ή το Πανόραμα; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Η άκυρη: Εννοείς ότι καλή περιοχή είναι ο Βύθουλας ή το Πανόραμα; :redface:

Ακριβώς αυτό είναι το θέμα μου, δεν ονοματίζω κανένα από τα δύο σαν καλύτερο, σε σχέση με την ευτυχία των κατοίκων του. Γι' αυτό λέω "πιο δυστυχισμένος ή ευτυχισμένος".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erin_1975

Νεοφερμένος

Η erin_1975 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Κακά τα ψέματα στην Ελλάδα όλοι έχουν βλάχικη νοοτροπία και κοιτάνε να πάνε "καλύτερα". Από κάποιον που είναι φτωχός (αυτό το συνδέουν με τα Δυτικά προάστια) δεν έχουν και πολλά να κερδίσουν. Όλοι θέλουν να είναι "in'. Βασικά έμενα Γλυφάδα και ναι όλα τα Δυτικά προάστια ερχόντουσαν για καφέ στην Γλυφάδα. Οι Γλυφαδιώτες μένουν στο σπιτάκι τους. Προσωπικά έχω ζήσει και τις δυο πλευρές και Γλυφάδα και Δυτικά προάστια. Όταν έλεγα ότι έμενα Γλυφάδα....ένας σεβασμός ένα κάτι....άμα πεις ότι μένεις Δυτικά προάστια.....ποιος ασχολείται μαζί σου. Είναι στο χέρι μας να το αλλάξουμε αυτό και να έχουμε το σεβασμό των άλλων ασχέτως του που μένουμε. Γενικά έχω καταλήξει ότι άλλος σε κάνει πέρα γιατί μένεις δυτικά προάστια, άλλος γιατί μένει μεν αυτός δυτικά προάστια αλλά ντύνεται ακριβά...άλλος γιατί θέλει καλό αμάξι. Άστα βράστα είναι θέμα νοοτροπίας λαού. Υπάρχει φτώχεια μεγάλη στην Ελλάδα αλλά είναι κρυφή. Φοράμε το καλό ρούχο αλλά δεν ανάβουμε την θέρμανση και τρώμε κάθε μέρα μακαρόνια. Κόβουμε το τσιγάρο γιατί δεν έχουμε μια αφού δεν βγαίνουμε και λέμε ότι το κάνουμε για την υγεία μας. Δεν πάμε για καφέ γιατί πάλι δεν υπάρχει μια ενώ απλά δεν μας περισσεύουν. Ο κόσμος μάνα μου φοβάται τα Δυτικά προάστια γιατί φοβάται την φτώχεια. Γιατί πολύ απλά φοβάται τον ίδιο του τον εαυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Κακά τα ψέματα στην Ελλάδα όλοι έχουν βλάχικη νοοτροπία ...

:hmm::Δλδ εσείς είστε ρατσίστρια κατά των Βλάχων και της νοοτροπίας τους:redface:; Έχετε γνωρίσει Βλάχους; Μήπως θα ήταν καλύτερα να ονομάσουμε τη χώρα μας Βλαχία; Απορώ ...και ρωταώ:redface:!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erin_1975

Νεοφερμένος

Η erin_1975 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Όχι απλά απεχθάνομαι όσους έχουν βλάχικη νοοτροπία και ας είναι αθηναίοι πάππου προς πάππου δεν εννοώ την λέξη βλάχικη με βάση την καταγωγή. Βλάχικη είναι η νοοτροπία της επαρχίας και της κλειστής κοινωνίας που ξεκίνησε αρχικά, ναι όντως από την επαρχία. Άνθρωποι φτωχοί και πεινασμένοι με όρεξη όμως για να γίνουν κάτι και να προοδεύσουν. Πολύ τα κατάφεραν με κόπο και δουλειά άλλοι με πλάγια μέσα (εδώ ταιριάζει το βλάχικη). Δυστυχώς υπάρχει ακόμα και σήμερα. Σε κάνω παρέα για να κερδίσω κάτι, σε χρησιμοποιώ και μετά σε πετάω, κάνω την δουλειά μου και ούτε που σε ξέρω. Αυτή η νοοτροπία είναι κυρίως στους επαρχιώτες και όχι στους Αθηναίους γιατί οι δεύτεροι ήδη ήταν χορτάτοι ενώ οι πρώτοι ψάχνονταν. Τώρα βέβαια υπάρχει και ο επαρχιώτης που έρχεται και βγαίνει με επαίνους από το πανεπιστήμιο και πάει και ένα εξωτερικό και διαπρέπει. Όλα παιδιά τα κάνει η φτώχεια. Τα λόγια μου δεν έχουν ίχνος ρατσισμού απλά τα βιώματα μου μιλάνε. Για κάνε παρέα με επαρχιώτισσες και μετά σου λέω εγώ. Αυτοί είναι οι πρώτοι που ρωτάνε που μένετε, ώστε να ξέρουν αν θα ασχοληθούν μαζί σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Δυστυχώς, μας αρέσει ο ρατσισμός....
Μας κάνει να νιώθουμε ανώτεροι και να τοποθετούμε τους άλλους στις πιο κάτω βαθμίδες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Δυστυχώς, μας αρέσει ο ρατσισμός....
Μας κάνει να νιώθουμε ανώτεροι και να τοποθετούμε τους άλλους στις πιο κάτω βαθμίδες...

Γι αυτό θα τον πιούμε (μη ρωτήσεις τι) όλοι μαζί τώρα με το ΔΝΤ και την αναδιάρθρωση και θα γίνουμε όπως το έλεγε ο Καστοριάδης το 1992 "Τα γκαρσόνια της Ευρώπης", και θα ησυχάσουμε ομαδικώς σαν έθνος.

Από Cayenne σε Vespa μας βλέπω ξανά. Να μου το θυμηθείς.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erin_1975

Νεοφερμένος

Η erin_1975 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Άστε να πάνε......τέτοια κρίση, τώρα παιδιά θα υπάρχει ακόμα μεγαλύτερη πίεση για το οικονομικό. Λυπάμαι που το λέω....αλλα δυστυχώς δεν έχω σχεδόν καθόλου φίλες που να μην τους νοιάζει το χρήμα και να θέλουν να περνάνε καλά και χωρίς αυτό. Με στεναχωρεί πολύ. Αν θες περνάς καλά και με λίγα....κρασάκι..τυράκι παρεούλα..χαβαλές...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Γι αυτό θα τον πιούμε (μη ρωτήσεις τι) όλοι μαζί τώρα με το ΔΝΤ και την αναδιάρθρωση και θα γίνουμε όπως το έλεγε ο Καστοριάδης το 1992 "Τα γκαρσόνια της Ευρώπης", και θα ησυχάσουμε ομαδικώς σαν έθνος.

Από Cayenne σε Vespa μας βλέπω ξανά. Να μου το θυμηθείς.:)
¨ΘΑ¨ τον πιούμε;;; Όχι δεν ρωτάω τί , γιατί εγώ τον πίνω εδώ και καιρό... ;) Και σόρυ που δεν σας περίμενα να τον πιούμε όλοι μαζί... - αγενής- ;) αλλά με πρόλαβαν τα γεγονότα... :hehe:
Κατα τ'άλλα, οκ, δεν κόπτομαι για Cayenne, .... μια χαρά και το Vespaκι!

Άστε να πάνε......τέτοια κρίση, τώρα παιδιά θα υπάρχει ακόμα μεγαλύτερη πίεση για το οικονομικό. Λυπάμαι που το λέω....αλλα δυστυχώς δεν έχω σχεδόν καθόλου φίλες που να μην τους νοιάζει το χρήμα και να θέλουν να περνάνε καλά και χωρίς αυτό. Με στεναχωρεί πολύ. Αν θες περνάς καλά και με λίγα....κρασάκι..τυράκι παρεούλα..χαβαλές...!
Αν σκεφτούμε πώς μεγαλώνουν τα κοριτσάκια και τί πρότυπα τους καλλιεργούνται μέσω του παιχνιδιού,με έναν κατα τ'άλλα πολύ υποσυνείδητο και ευχάριστο τρόπο, θα καταλάβουμε γιατί μετά υιοθετούν και αυτή τη νοοτροπία σαν επιτακτικό αυτοσκοπό και επιβεβλημένη ανάγκη , και κάθε παρέκκλιση απ'αυτό είναι αποτυχία...:/:
Η Μπάρμπι στο κομμωτήριο, η Μπάρμπι στη σάουνα, η Μπάρμπι στο γήπεδο του γκολφ, η Μπάρμπι πριγκίπισσα, η Μπάρμπι με το άλογο της ιππασίας, η Μπάρμπι με το κότερο, η βίλα της Μπάρμπι -όχι γκαρσονιερούλα της πλέμπας, κάτσε καλά! :P -, η αμαξάρα της Μπάρμπι -όχι τσικουετσέντο- , ........... και υπάρχει κάπου εκεί τριγύρω και ένας @αλάκας ;) , δεν θυμάμαι καν τ'όνομά του, πώς τον έλεγαν;;; Τζων-τζων ;;; , που έχει ρόλο κομπάρσου... :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
¨ΘΑ¨ τον πιούμε;;; Όχι δεν ρωτάω τί , γιατί εγώ τον πίνω εδώ και καιρό... ;) Και σόρυ που δεν σας περίμενα να τον πιούμε όλοι μαζί... - αγενής- ;) αλλά με πρόλαβαν τα γεγονότα... :hehe:

Εσύ τον έπινες σκέτο. Εγώ έχω ειδική συνταγή, με φράουλες και σαντιγύ!:pfff:


ΥΓ προς ανήλικους: Για τον Φραπουτσίνο λέμε τον καφέ.:redface:

και υπάρχει κάπου εκεί τριγύρω και ένας @αλάκας ;) , δεν θυμάμαι καν τ'όνομά του, πώς τον έλεγαν;;; Τζων-τζων ;;; , που έχει ρόλο κομπάρσου... :hehe:

Ένας είναι ο μ...κας. Ο Κεν.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top