Γραφεία συνοικεσίων / Sites γνωριμιών

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Μου αρέσει αυτό το τυχαίο- μοιραίο που έχουν οι γνωριμίες που οδηγούν σε σχέση... και που ένας "άγνωστος" γίνεται μέρος της ζωής σου.... επειδή βρέθηκε την ίδια στιγμή εκεί με εσένα... (χμμμ...μήπως έγινα πολύ μελό; :P )

Μα και στο συγκεκριμένο γραφείο συνοικεσίων που πήγες εσύ και τη συγκεκριμένη εποχή με σένα η τύχη και η μοίρα τον έστειλε!:P Όπως μου αρέσει να λέω συνήθως "Coincidence is God's way of remaining anonymous" (ντάξει ο Άλμπερτ το είπε πρώτος :pfff:). Τίποτα για μένα στη ζωή δεν είναι μη τυχαίο και μη συμπτωματικό. Όσα "μεγάλα" μου έχουν συμβεί στη ζωή μου σε μια τόσο δα συμπτωσούλα οφείλονταν. Οπότε και μέσα στο καθοδηγημένο και το προγραμματισμένο μπορεί να κρυφτούν μεγάλες συμπτώσεις. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Nαι...
Αλλά καθώς ρομαντική -κι ας μην το δείχνω- μου αρέσει να θυμάμαι το πρώτο βλέμμα που παίχτηκε...το πρώτο χαμόγελο...
Που έγιναν αυθόρμητα και από το πουθενά....
Κι όχι ένα ραντεβού επί τούτου....ή ένα γεια στο φέις που οδήγησε σε σχέση π.χ.

Και να το πω...για να μην παρεξηγηθώ...δεν το κατακρίνω...δεν το θεωρώ παράλογο...κακό....ή οτιδήποτε...
Άλλωστε έχω κάνει υπέροχη σχέση μέσω νετ που την σκέφτομαι και χαμογελάω κι ας έχει τελειώσει....

Απλά προτιμώ τις "real" συνθήκες....
Δεν μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Μα και στο συγκεκριμένο γραφείο συνοικεσίων που πήγες εσύ και τη συγκεκριμένη εποχή με σένα η τύχη και η μοίρα τον έστειλε!:P Όπως μου αρέσει να λέω συνήθως "Coincidence is God's way of remaining anonymous" (ντάξει ο Άλμπερτ το είπε πρώτος :pfff:). Τίποτα για μένα στη ζωή δεν είναι μη τυχαίο και μη συμπτωματικό. Όσα "μεγάλα" μου έχουν συμβεί στη ζωή μου σε μια τόσο δα συμπτωσούλα οφείλονταν. Οπότε και μέσα στο καθοδηγημένο και το προγραμματισμένο μπορεί να κρυφτούν μεγάλες συμπτώσεις. ;)

Έλα ρε Χιμέλα, δεν καταλαβαίνεις ότι η μέση γυναίκα θέλει το δράμα της για να ισιώσει; Σαν τον καμπούρη που ισιώνει στον τάφο του που λέει και η παροιμία. Όλοι να ζήσουν το δράμα, τη γνωριμία του Sweet November. Το "σε γνώρισα σε ένα μαγαζί που πουλάνε λούτρινα και γύριζα κάθε χρόνο μήπως και σε ξανασυναντήσω".

Απλώς η όλη διαδικασία πάει με τις ορμόνες "τον είδα αρρενωπό με τρίχα και γούσταρα, την είδα ξανθιά με βυζιά και γούσταρα" και στη συνέχεια απλά και οι δυο πλευρές ελπίζουν ότι ο άλλος δεν θα τους βγεί κανας μαλάκας και ότι το σκηνικό θα κρατήσει...

Εγώ είμαι πιό πρακτικός άνθρωπος. Αν τύχει, έτυχε, γιατί όσο το ζορίζεις, τόσο σφίγγεσαι και δε βρίσκεις, ή αν βρείς θα πέσεις στα σκατά. Ενώ αν ηρεμήσεις κι έχεις τα ματάκια σου και τα αυτάκια σου ανοιχτά παντού, μπορεί να βρείς κι εκείνη την πανέξυπνη πιστή και γλυκιά κοπελίτσα που σε κρυφοκοιτάει είτε πίσω από ένα παράθυρο στη γειτονιά, είτε πίσω από ένα πόστ στο στεκι, είτε πίσω από την ασφάλεια μιας μεγάλης παρέας σε ένα καφέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Βρε Βαλ...σόρρυ αλλά ποιος μίλησε για γυναίκες που βγαίνουν για να γνωρίσουν επί τούτου άντρες;
Για τυχαίες γνωριμίες μίλησα....
Που στο δικό μου μικρόκοσμο σημαίνει κοινή παρέα, κοινός εργασιακός χώρος, κοινές δραστηριότητες- χόμπυ....
Οι υπόλοιποι δεν ξέρω τι κάνουν και δεν με νοιάζει κιόλας...
Αν γουστάρει η άλλη δράμα καλά κάνει και γουστάρει....
Και αν ο άλλος γουστάρει την τύπισσα επειδή έχει προσόντα καλά κάνει επίσης...
Ο καθείς είναι υπεύθυνος για την ζωή του έτσι κι αλλιώς....

Αλλά γιατί πάντα πρέπει να υπάρχουν τα 2 άκρα σε ένα ποστ σου;
Και πάντα μα πάντα ο ένας να είναι ο κακός που μιλάνε οι ορμόνες και ο άλλος ο intelectual που ξέρει και κρίνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Αλλά γιατί πάντα πρέπει να υπάρχουν τα 2 άκρα σε ένα ποστ σου;
Και πάντα μα πάντα ο ένας να είναι ο κακός που μιλάνε οι ορμόνες και ο άλλος ο intelectual που ξέρει και κρίνει;

Because:
μπορεί να βρείς κι εκείνη την πανέξυπνη πιστή και γλυκιά κοπελίτσα που σε κρυφοκοιτάει είτε πίσω από ένα παράθυρο στη γειτονιά, είτε πίσω από ένα πόστ στο στεκι
*γκουχ*
*γκουχ*​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Αλλά γιατί πάντα πρέπει να υπάρχουν τα 2 άκρα σε ένα ποστ σου;
Και πάντα μα πάντα ο ένας να είναι ο κακός που μιλάνε οι ορμόνες και ο άλλος ο intelectual που ξέρει και κρίνει;

Πρώτον, γιατί αυτό θέλω να γράφω στα πόστ μου. Έτσι μου αρέσει. Δεύτερον, γιατί ουδέποτε μου άρεσε ούτε η μεσαιοπάθεια (να τα πω ωραία για να μ αγαπάνε όλοι), ούτε και η μετριοπάθεια (η επίμονη συντήρηση σε ένα στάτους νοητικής χειμερίας νάρκης για να μη με πουν ψωνάρα). Εξάλλου μην ξεχνάς ότι την απόλυτη ισορροπία μπορεί να τη φέρει μια τέλεια μέση ή μια τέλεια αντιπαραβολή δυο άκρων. Εφόσον τέλεια μέση δεν υπάρχει, βολέψου με τα άκρα μου.

Επιπροσθέτως θα ήθελα να ρωτήσω: Γιατί μετά από 6 χρόνια που διαβάζεις πόστ μου, ξαφνικά τώρα σε ενόχλησαν τα άκρα; Ίσως γιατί βιάζεσαι όπως βλέπω στη δεύτερη γραμμή της παράθεσης, να λάβεις αμυντική στάση ως "εσύ η αδίκως χαρακτηρισμένη ως κακιά";
Γιατί δεν παραδέχεσαι ότι αυτό που γουστάρεις είναι το P.R. στο κλάμπ, το drama queen random meeting στην ουρά του ταχυδρομείου με τον μελαχρινό γαλανομάτη και το happy end σε κάθε σου ρομάντζο; Δε σε κάνει κακιά το δράμα. Απλά σε κάνει ακατάλληλη για έναν "ιντελεκτσουάλ" οπως λες. Η ορμονική έλξη έχει άλλα συν και άλλα πλην σε σχέση με τα συν και πλην της ιντελεκτσουάλ έλξης. Καθένας διαλέγει όποιον από τους δυο τρόπους γουστάρει, ή τύχει. Δε σου χει τύχει άτομο δηλαδή που να θέλει πρώτα να γνωρίσει τον άλλο καλύτερα με 2ο και 3ο καφέ και ύστερα κατανοεί αν του αρέσει ή όχι ο άλλος/η; Πρέπει πάντα να είναι αυτός ο δραματικός έρωτας με την πρώτη ματιά για να ικανοποιήσει τα απωθημένα μας;

Εγώ είμαι πραγματιστής. Ή αυτό υπάρχει ή το άλλο. Τα γκρίζα είναι πούστικα και το χω ξαναπεί πολλάκις. Και να σου πω και κάτι άλλο; Αν είχες κατανοήσει επακριβώς πως λειτουργεί η ερωτική έλξη, θα μπορούσες να το εξηγήσεις και στη Χιμέλα και δε θα της πέταγες ψελλίσματα του τύπου "μα είναι real... δε μπορώ να το εξηγήσω επακριβώς". Αυτό σημαίνει ότι εφόσον δεν μπορείς να εξηγήσεις κάτι με απλά λόγια, πως δεν το κατέχεις σαν αντικείμενο. Απλά σου έχει τύχει να το ζήσεις, δεν το πολυέψαξες γιατί έγινε και συνήθισες να σου αρέσει αυτός ο τρόπος γνωριμίας.

Και το ένα είναι real, και το άλλο είναι real. Δεν πας εσύ με τον παίδαρο ενώ η ιντελεκτσουάλ γυναίκα με δονητή. Και οι δυο με άντρες πάτε και μάλιστα με άντρες που σας αρέσουν. Ούτε κατα παραγγελία, ούτε με πίεση το κάνει κανείς. Άμα θες τα φτιάχνεις με τον άλλο. Δε σου βάλανε και πιστόλι στον κρόταφο ότι αυτό έβγαλε το "Τζόκερ", αυτό θα παντρευτείς.

Όσο έχεις την επιλογή, είναι όλα real.-

Because:

*γκουχ*
*γκουχ*​

Θα καταπιείς καμιά χλέπα απ' το πολύ υπονοούμενο, πρόσεχε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
@Βαλ εγώ δε καταλαβαίνω, απλά, γιατί πρέπει να στήσεις τον άλλον στον τοίχο για να υπερασπιστείς τη γνώμη σου, που κατά τα "μέτρα" μου αυτό αγγίζει τα όρια "επίθεσης". Είναι απίστευτα σπαστικό, ακόμα και για μένα που' μαι 3ο μάτι και δε με αφορά ιδιαίτερα το τι απόψεις έχει ο καθένας. Οκ, έχεις τις απόψεις σου, αλλά κι ο άλλος δεν είναι πάντα ο μαλάκας ξέρωγω. :P


Οφφ τελείως, αλλά δεν άντεξα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
@Βαλ εγώ δε καταλαβαίνω, απλά, γιατί πρέπει να στήσεις τον άλλον στον τοίχο για να υπερασπιστείς τη γνώμη σου, που κατά τα "μέτρα" μου αυτό αγγίζει τα όρια "επίθεσης". Είναι απίστευτα σπαστικό, ακόμα και για μένα που' μαι 3ο μάτι και δε με αφορά ιδιαίτερα το τι απόψεις έχει ο καθένας. Οκ, έχεις τις απόψεις σου, αλλά κι ο άλλος δεν είναι πάντα ο μαλάκας ξέρωγω. :P


Οφφ τελείως, αλλά δεν άντεξα.

Η κοπέλα έχει κάποιες απόψεις, τις οποίες θεωρώ δημοσιοσχεσίτικες και δραματικές. Ούτε την έβρισα, ούτε της είπα "μη γνωρίζεις έτσι κόσμο".

Έτσι θέλει. Καλά κάνει. Αλλά να μη λέει ότι το δικό της είναι real ενώ όλοι οι υπόλοιποι προφανώς ζουν μια φαντασίωση άμα δεν ζήσουν τον έρωτα της πρώτης ματιάς. Τουλάχιστον εγώ έτσι εξέλαβα τη δήλωσή της.

Απλά διαφωνούμε. Δεν έχεις ξαναδεί ποτέ στη ζωή σου διαφωνία; Και σιγά μην επιτεθώ στη Βίκυ που την ξέρω 6 χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
καλύτερα να τρολλάς, παρά να μιλάς.... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Πρώτον, γιατί αυτό θέλω να γράφω στα πόστ μου. Έτσι μου αρέσει. Δεύτερον, γιατί ουδέποτε μου άρεσε ούτε η μεσαιοπάθεια (να τα πω ωραία για να μ αγαπάνε όλοι), ούτε και η μετριοπάθεια (η επίμονη συντήρηση σε ένα στάτους νοητικής χειμερίας νάρκης για να μη με πουν ψωνάρα). Εξάλλου μην ξεχνάς ότι την απόλυτη ισορροπία μπορεί να τη φέρει μια τέλεια μέση ή μια τέλεια αντιπαραβολή δυο άκρων. Εφόσον τέλεια μέση δεν υπάρχει, βολέψου με τα άκρα μου.
Προσωπικά άποψη εκφράζω...
Τα άκρα σου δεν χρειάζεται να τα δεχτώ, αποδεχτώ ή οτιδήποτε από την στιγμή που εγώ κι εσύ δεν μοιραζόμαστε τίποτα πέρα από το στέκι κι αυτό το θέμα....
Είπα την άποψη μου that's all.

Επιπροσθέτως θα ήθελα να ρωτήσω: Γιατί μετά από 6 χρόνια που διαβάζεις πόστ μου, ξαφνικά τώρα σε ενόχλησαν τα άκρα; Ίσως γιατί βιάζεσαι όπως βλέπω στη δεύτερη γραμμή της παράθεσης, να λάβεις αμυντική στάση ως "εσύ η αδίκως χαρακτηρισμένη ως κακιά";
Γιατί δεν παραδέχεσαι ότι αυτό που γουστάρεις είναι το P.R. στο κλάμπ, το drama queen random meeting στην ουρά του ταχυδρομείου με τον μελαχρινό γαλανομάτη και το happy end σε κάθε σου ρομάντζο; Δε σε κάνει κακιά το δράμα. Απλά σε κάνει ακατάλληλη για έναν "ιντελεκτσουάλ" οπως λες. Η ορμονική έλξη έχει άλλα συν και άλλα πλην σε σχέση με τα συν και πλην της ιντελεκτσουάλ έλξης. Καθένας διαλέγει όποιον από τους δυο τρόπους γουστάρει, ή τύχει. Δε σου χει τύχει άτομο δηλαδή που να θέλει πρώτα να γνωρίσει τον άλλο καλύτερα με 2ο και 3ο καφέ και ύστερα κατανοεί αν του αρέσει ή όχι ο άλλος/η; Πρέπει πάντα να είναι αυτός ο δραματικός έρωτας με την πρώτη ματιά για να ικανοποιήσει τα απωθημένα μας;
Γιατί μετά από καιρό είμαι μόνη στο σπίτι και έχω όρεξη να γράψω στο στέκι :P
Να παραδεχτώ ακριβώς τι;
Συγνώμη.... αλλά έχεις έστω την παραμικρή ιδέα τι κάνω στη ζωή μου και μου κάνεις αυτό το ψυχογράφημα από όσα είπα;
Πού ακριβώς φάνηκε ότι είμαι drama queen; Ότι χτυπιέμαι στα club για να βρω γκόμενο;
Ότι αυτή την στιγμή περιμένω τον αλιήηηηηηηηηητηηηηηηηηηηη που δεν με εκτίμησε γιατί ωωωωωωω... εκεί που συχνάζω είδε μια θεογκόμενα (γιατί να το κρύψουμε άλλωστε :P ) αλλά με προσωπικότητα μηδέν (αφού την κρύβω τόσο καλά και η εκτυφλωτική μου ομορφιά δεν αφήνει τον άλλον να τη δει :P ) με γκου χου γκου χου και με παράτησε....
Και δηλαδή όσοι γνωρίζονται χωρίς νετ χμμμ...δεν βγαίνουν για καφέδες...
Δεν γνωρίζουν τον άλλον....
Όχι κάνουν όργια και μετά αποχαιρετά ο ένας τον άλλον....
Ο δε άντρας το παίζει γ@μάω και δέρνω...και η καημένη μπίμπο κλαίει και χτυπιέται ότι δεν υπάρχουν άντρες.....
Τι μαθαίνω βραδιάτικα....
Επίσης όλοι μας είμαστε δύο κατηγορίες....
Ή μιλάνε οι ορμόνες ή είμαστε intelectual ατομάκια που ψαχνόμαστε σωστά....
Α...εμείς οι γυναίκες μπορεί να είμαστε και drama queen....το ξέχασα :P

Εγώ είμαι πραγματιστής. Ή αυτό υπάρχει ή το άλλο. Τα γκρίζα είναι πούστικα και το χω ξαναπεί πολλάκις. Και να σου πω και κάτι άλλο; Αν είχες κατανοήσει επακριβώς πως λειτουργεί η ερωτική έλξη, θα μπορούσες να το εξηγήσεις και στη Χιμέλα και δε θα της πέταγες ψελλίσματα του τύπου "μα είναι real... δε μπορώ να το εξηγήσω επακριβώς". Αυτό σημαίνει ότι εφόσον δεν μπορείς να εξηγήσεις κάτι με απλά λόγια, πως δεν το κατέχεις σαν αντικείμενο. Απλά σου έχει τύχει να το ζήσεις, δεν το πολυέψαξες γιατί έγινε και συνήθισες να σου αρέσει αυτός ο τρόπος γνωριμίας.

Και το ένα είναι real, και το άλλο είναι real. Δεν πας εσύ με τον παίδαρο ενώ η ιντελεκτσουάλ γυναίκα με δονητή. Και οι δυο με άντρες πάτε και μάλιστα με άντρες που σας αρέσουν. Ούτε κατα παραγγελία, ούτε με πίεση το κάνει κανείς. Άμα θες τα φτιάχνεις με τον άλλο. Δε σου βάλανε και πιστόλι στον κρόταφο ότι αυτό έβγαλε το "Τζόκερ", αυτό θα παντρευτείς.

Όσο έχεις την επιλογή, είναι όλα real.-



Θα καταπιείς καμιά χλέπα απ' το πολύ υπονοούμενο, πρόσεχε...

Όπως εσένα σου αρέσει να γνωρίζεις μέσω νετ δηλαδή;
Γιατί από εκεί γνωρίζεις την προσωπικότητα του άλλου....
Κρίνεις τέλεια και δεν μπορείς να την πατήσεις....

Όχι Βαλ...δεν μπορώ να εξηγήσω κάτι που νιώθω...
Δεν μπορώ να εξηγήσω την φυσική έλξη δύο ατόμων γιατί την μοιράστηκαν αυτοί οι δύο εκείνη την στιγμή....
Δεν μπορώ να σου δώσω να καταλάβεις τι εννοώ με το βλέμμα...γιατί δεν αντάλλαξα αυτό το βλέμμα με εσένα αλλά με τον σύντροφό μου....
Οπότε όχι....δεν είναι ότι έχω συνηθίσει...
Είναι κάτι που έχω νιώσει.... είναι οι πρώτες στιγμές που έχω από αυτόν καρφωμένες στο μυαλό μου και τις λατρεύω....

Και κάτι ακόμα...δεν χρησιμοποιήσα χαρακτηρισμούς για τους ανθρώπους, ούτε για τους τύπους...
Αυτό το κάνεις εσύ....
Οπότε μην γράφεις πράγματα που δεν είπα....
Όπως δεν είπα ότι μια σχέση δεν είναι real που άρχισε μέσω νετ....
Είπα ότι την δοκίμασα...πέτυχε....αλλά εμένα μου αρέσει άλλος τρόπος γνωριμίας....
Οπότε όπως σέβομαι τα γραφεία συνοικεσίων, το νετ, το κλαμπ....και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο...
Θέλω να σέβεσαι κι εσύ ότι εγώ προτιμώ να δω τον άλλον και να θελήσω να τον γνωρίσω....
Έτσι έχω μάθει να λειτουργώ εγώ...το τι κάνεις εσύ είναι δικό σου θέμα....

Τι ακριβώς έχω υπονοήσει και δεν το έχω καταλάβει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Γιατί δεν παραδέχεσαι ότι αυτό που γουστάρεις είναι το P.R. στο κλάμπ, το drama queen random meeting στην ουρά του ταχυδρομείου με τον μελαχρινό γαλανομάτη και το happy end σε κάθε σου ρομάντζο; Δε σε κάνει κακιά το δράμα. Απλά σε κάνει ακατάλληλη για έναν "ιντελεκτσουάλ" οπως λες.

Τι λέτε μωρέ; Δεν έχετε ακούσει ότι τα ετερώνυμα έλκονται; Κι αν δεν το έχετε ακούσει αυτό, μα ούτε καν Δύο Ξένους δεν έχετε δει; :hehe:




Καλά, σκάω. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

freezespell

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μπόρει...ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να προκύψει. Λες κι αυτοί που ψάχνουν τον έρωτα στο διαδίκτυο είναι σε καλύτερη μοίρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Προσωπικά άποψη εκφράζω...
Τα άκρα σου δεν χρειάζεται να τα δεχτώ, αποδεχτώ ή οτιδήποτε από την στιγμή που εγώ κι εσύ δεν μοιραζόμαστε τίποτα πέρα από το στέκι κι αυτό το θέμα....
Είπα την άποψη μου that's all.


Γιατί μετά από καιρό είμαι μόνη στο σπίτι και έχω όρεξη να γράψω στο στέκι :P
Να παραδεχτώ ακριβώς τι;
Συγνώμη.... αλλά έχεις έστω την παραμικρή ιδέα τι κάνω στη ζωή μου και μου κάνεις αυτό το ψυχογράφημα από όσα είπα;
Πού ακριβώς φάνηκε ότι είμαι drama queen; Ότι χτυπιέμαι στα club για να βρω γκόμενο;
Ότι αυτή την στιγμή περιμένω τον αλιήηηηηηηηηητηηηηηηηηηηη που δεν με εκτίμησε γιατί ωωωωωωω... εκεί που συχνάζω είδε μια θεογκόμενα (γιατί να το κρύψουμε άλλωστε :P ) αλλά με προσωπικότητα μηδέν (αφού την κρύβω τόσο καλά και η εκτυφλωτική μου ομορφιά δεν αφήνει τον άλλον να τη δει :P ) με γκου χου γκου χου και με παράτησε....
Και δηλαδή όσοι γνωρίζονται χωρίς νετ χμμμ...δεν βγαίνουν για καφέδες...
Δεν γνωρίζουν τον άλλον....
Όχι κάνουν όργια και μετά αποχαιρετά ο ένας τον άλλον....
Ο δε άντρας το παίζει γ@μάω και δέρνω...και η καημένη μπίμπο κλαίει και χτυπιέται ότι δεν υπάρχουν άντρες.....
Τι μαθαίνω βραδιάτικα....
Επίσης όλοι μας είμαστε δύο κατηγορίες....
Ή μιλάνε οι ορμόνες ή είμαστε intelectual ατομάκια που ψαχνόμαστε σωστά....
Α...εμείς οι γυναίκες μπορεί να είμαστε και drama queen....το ξέχασα :P

Ντάξει, άνοιξες το κουτάκι με τις υπερβολές Βίκυ τώρα μιλάμε σοβαρά, υποθέτω πάντα...



Όπως εσένα σου αρέσει να γνωρίζεις μέσω νετ δηλαδή;
Γιατί από εκεί γνωρίζεις την προσωπικότητα του άλλου....
Κρίνεις τέλεια και δεν μπορείς να την πατήσεις....

Κάποτε όταν ήμουν μικρός, το φροντιστήριο Αγγλικών μας είχε βάλει να γράψουμε γραμματάκι σε pen pals από την Ευρώπη. Εμένα μου έτυχε μια Γερμανιδούλα, με την οποία γράφαμε σελίδες επι σελίδων, γράμματα επι γραμμάτων. Είχα μάθει αρκετά γι αυτήν, κι αυτή για μένα. Οκ, δεν έγινε προφανώς τίποτα, αλλά δεν είναι πολύ ρομαντική η αναμονή για ένα γράμμα; Δεν είναι πολύ αληθινό; Τι ένιωθα εγώ; Την κάψα για τα μάτια του ταχυδρόμου ή μήπως την αγωνία για το αν αυτό το γράμμα είναι από τη Γερμανιδούλα και τι μπορεί να γράφει μέσα;

Όχι Βαλ...δεν μπορώ να εξηγήσω κάτι που νιώθω...
Δεν μπορώ να εξηγήσω την φυσική έλξη δύο ατόμων γιατί την μοιράστηκαν αυτοί οι δύο εκείνη την στιγμή....
Δεν μπορώ να σου δώσω να καταλάβεις τι εννοώ με το βλέμμα...γιατί δεν αντάλλαξα αυτό το βλέμμα με εσένα αλλά με τον σύντροφό μου....
Οπότε όχι....δεν είναι ότι έχω συνηθίσει...
Είναι κάτι που έχω νιώσει.... είναι οι πρώτες στιγμές που έχω από αυτόν καρφωμένες στο μυαλό μου και τις λατρεύω....

Καλά κάνεις. Εγώ μπορώ να εξηγήσω και τα βλέμματα, και το γιατί και όλα. Μπορώ να εξηγήσω αυτό που λένε πως τα μάτια είναι ο καθρέφτης της ψυχής, τη μαγεία αν θέλεις που νιώθεις όταν σου μιλάει ο άλλος και κοιτάζεστε στα μάτια...

Εσύ καλά κάνεις. Κι εγώ καλά κάνω. Αλλά και τα 2 είναι αληθινά.

Οπότε όπως σέβομαι τα γραφεία συνοικεσίων, το νετ, το κλαμπ....και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο...
Θέλω να σέβεσαι κι εσύ ότι εγώ προτιμώ να δω τον άλλον και να θελήσω να τον γνωρίσω....
Έτσι έχω μάθει να λειτουργώ εγώ...το τι κάνεις εσύ είναι δικό σου θέμα....

Τι ακριβώς έχω υπονοήσει και δεν το έχω καταλάβει;

Γιατί σου είπα εγώ ότι τη βρίσκω με γραφεία συνοικεσίων, νετ και κλάμπ; Κι εγώ είχα δει στη σχολή κοπέλες που μου άρεσαν και ήθελα να τις γνωρίσω κάποτε. Απλά δεν έχω αυτό το στιγμιαίο το αναφλεκτικό ερωτικό που ανέφερες πριν με το βλέμμα. Πολύ σπάνια συμβαίνει να πάθω ταράκουλο με κάποια. Προτιμώ να γνωρίζω κάποια καλά, να καταλάβω αν έχει λόξα ή όχι και βέβαια να μου αρέσει και εμφανισιακά. Απλά δε θα χάσει η βενετιά βελόνι άμα δεν πάθω και έρωτα με την πρώτη ματιά. Εσύ μπορεί να το θεωρείς απαραίτητο, μπορεί και όχι. Ε εγώ δεν το θεωρώ.

Και σαφώς σέβομαι το πως λειτουργείς. Δεν επιβλήθηκε κανείς στον άλλο, ούτε ζούμε μαζί, ούτε γκόμενοι ήμασταν για να χουμε απωθημένα. Καλά να είσαι και καλά να περνάς στη ζωή σου, αλήθεια στο λέω, με όλη μου την καρδιά στο εύχομαι. Απλά δεν ταιριάζουν οι φιλοσοφίες μας απόλυτα. Τι να κάνουμε, συμβαίνουν κι αυτά. Φίλοι -θέλω να πιστεύω ότι- είμαστε. Δεν μας πηγαίνανε και για συνοικέσιο.

Απλούστατα θεώρησα ότι υπεννόησες ότι οτιδήποτε άλλο πέρα από τον τρόπο που θες να γνωρίζεις εσύ, δεν είναι real. Απ' ότι βλέπω το ανασκεύασες επαρκώς και με σαφήνεια, οπότε νομίζω ότι ουδέν κακό ανάμεσά μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ντάξει, άνοιξες το κουτάκι με τις υπερβολές Βίκυ τώρα μιλάμε σοβαρά, υποθέτω πάντα...
Γιατί δεν παραδέχεσαι ότι αυτό που γουστάρεις είναι το P.R. στο κλάμπ, το drama queen random meeting στην ουρά του ταχυδρομείου με τον μελαχρινό γαλανομάτη και το happy end σε κάθε σου ρομάντζο; Δε σε κάνει κακιά το δράμα. Απλά σε κάνει ακατάλληλη για έναν "ιντελεκτσουάλ" οπως λες. Η ορμονική έλξη έχει άλλα συν και άλλα πλην σε σχέση με τα συν και πλην της ιντελεκτσουάλ έλξης. Καθένας διαλέγει όποιον από τους δυο τρόπους γουστάρει, ή τύχει. Δε σου χει τύχει άτομο δηλαδή που να θέλει πρώτα να γνωρίσει τον άλλο καλύτερα με 2ο και 3ο καφέ και ύστερα κατανοεί αν του αρέσει ή όχι ο άλλος/η; Πρέπει πάντα να είναι αυτός ο δραματικός έρωτας με την πρώτη ματιά για να ικανοποιήσει τα απωθημένα μας;]

Εχμμμ.....ναι...άρχισα...
Guilty your honor :P


Απλούστατα θεώρησα ότι υπεννόησες ότι οτιδήποτε άλλο πέρα από τον τρόπο που θες να γνωρίζεις εσύ, δεν είναι real. Απ' ότι βλέπω το ανασκεύασες επαρκώς και με σαφήνεια, οπότε νομίζω ότι ουδέν κακό ανάμεσά μας.

Απλά προτιμώ τις "real" συνθήκες....

Tα εισαγωγικά νομίζω κάνουν την όλη διαφορά....
Γι' αυτό τα έβαλα....
Προσέχω πάντα τι γράφω και πως.....

Όπως και να έχει Βαλ είναι εκνευριστικό να προσπαθείς να βγάλεις από την μύγα ξύγκι...
Να προσπαθείς να βγάλεις κρυφά νοήματα και υπαινιγμούς και δεν ξέρω εγώ τι άλλο...
Να προσβάλλεις τον συνομιλητή σου για να δείξεις ότι είσαι ο σωστός.....
Αν δεν κατάλαβες πως....ρώτα.... στην ψύχρα.....
Ρε Βικάκι "τι μ@λακίες λες; ότι δεν είναι αληθινό; Πώς σου ήρθε αυτό;"
Θα ήταν πιο ντόπρο, σωστό και καθόλου δεν θα με πείραζε....
Παρά ένα κείμενο για να με βγάλεις drama queen, υστερικιά...γκόμενα που κοιτάει την εμφάνιση και δεν συμμαζεύεται....

Δεν ερωτεύομαι με την πρώτη ματιά...γοητεύομαι.....
'Οπως μπορεί να γοητευτεί κάποιος από ένα γράμμα, μια φωτογραφία, ένα ποστ στο στέκι....ένα λινκ στο φέις....
Για να κρατήσει αυτή η γοητεία όμως πρέπει να ισχύουν και άλλα πράγματα ευτυχώς....

Αν δεν έχω γίνει ακόμα κατανοητή.....ρώτα με....
Αλλά μην βγάζεις άκυρα- μειονοτικά συμπεράσματα...και μην διαστρεβλώνεις το τι λέω...
Thanx :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anisixos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anisixos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Έχετε badoo; Έχετε φτιάξει ποτέ; Είναι ένα σάιτ γνωριμιών, διαφορετικό από τα άλλα. Μια από τις λειτουργίες του, για παράδειγμα, είναι ότι σου δείχνει φωτογραφίες χρηστών, του φύλου και της ηλικίας και της περιοχής που σε ενδιαφέρει, και εσύ επιλέγεις αν θες να τον-την γνωρίσεις πατώντας ναι ή όχι.
Γενικά μπαίνετε σε σάιτ γνωριμιών; Μπαίνετε συχνά; Κάθεστε πολύ ώρα; Έχετε κάνει γνωριμίες με αυτό τον τρόπο;

Σημείωση Συντάκτου:Τα μηνύματα #95-100 προήλθαν έπειτα απο συγχώνευση με το θέμα "Badoo και sites γνωριμιών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Πρόσφατα μου έστειλε πρόσκληση ένας φίλος μου να κάνω προφίλ, αλλά δεν μπήκα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

firefly13

Νεοφερμένος

Ο firefly13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Από ότι ξέρω οι περισσότερες εκεί μέσα είναι βίζιτες:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Είναι ένα σάιτ γνωριμιών, διαφορετικό από τα άλλα. Μια από τις λειτουργίες του, για παράδειγμα, είναι ότι σου δείχνει φωτογραφίες χρηστών, του φύλου και της ηλικίας και της περιοχής που σε ενδιαφέρει

Εισαι σιγουρος οτι ειναι διαφορετικο;

Παντος γενικα για τα site γνωριμιων θεωρω οτι ειναι βλακιες... Αμα δεν μπορεις να βρεις "κανονικα" γνωριμιες το να μπεις σε τετοιο site δεν ειναι λυση, ειναι εκμεταλευση των αδυναμιων σου απο κερδοσκοπους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Μπα,

ντου!

^ κοντροβέρσιαλ? :confused:



Υπάρχει κι ένα άλλο, twoo νομίζω,
είχα κάνει προφίλ, έβαλα και τη μουτσούνα μου (μπαχαχα),
μου μίλησαν 4,
οι δύο τραβεστί, η μία CD (crossdresser) κι ένας γκεϊ
που ήθελε το τσουτσούνι μου στο στόμα του.

Έκτοτε διέγραψα το λογαριασμό γιατί τη στρέλλα θέλω μόνο να τη βλέπω,
όχι να την παίζω. :redface::redface:


Μην μπείτε στο τριπάκι να πληρώσετε, πάντως.
Κρατήστε τα λεφτά σας γιατί μην ξεχνάτε ότι
ένα πακέτο μακαρόνια κάνει 0,54! :redface::redface::redface:


Κατά τα άλλα, ουδέν γ@μών αμιγές badoo. :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top