Οικονομικός ρατσισμός μεταξύ των Ελλήνων

isolove

Νεοφερμένος

Ο Αλεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Τεχνίτης. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Καποτε ρωτησα μια κοπελα οταν δουλευα γλυφαδα που μενει και μου λεει γλυφαδα.Εσυ με ρωταει,Αιγαλεω απαντω.
Ενταξει μωρε,υπαρχουν και χειροτερα ΜΕ ΕΝΘΑΡΥΝΕΙ.....
Το θεμα με απασχολησε προσφατα οταν πελατης ειπε σε φιλη του "ΜΙΖΕΡΙΑ ΔΥΤΙΚΩΝ ΠΡΟΑΣΤΙΩΝ".
Σιγουρα θα μιλουσε για την οικονομικη του δυναμη,διοτι σε ολα τα αλλα,επιπεδο(απο τον τροπο που μιλησε),εμφανιση,στυλ,ηταν
τουλαχιστον τραγικος.
Δεν στεναχωριεμαι οταν ακουω τετοια,ετσι τους μεγαλωσαν τους διστυχους,δεν εχουν παιδεια.
Εμενα δεν μου ειπαν οι γονεις οτι υπαρχουν διαφορετικοι Ελληνες λογο οικονομικης ισχυης.
Εχουν προβληματα του τυπου τι φορεμα θα ψωνισουν για το ρεβεγιον Χριστουγεννων,αν θα το παρουν απο μιλανο η παρισι,
και ειναι ακομα.....σεπτεμβριος!!!!!Αλλαζουν το καγιεν των 3200κυβικων με αυτο των 4500κιβυκων.
Προσπαθουνε με τα χρηματα να γινουνε ευτυχισμενοι,αλλα τι ευτυχια να παρεις για κατι που δεν προσπαθησες?
Ειχα και σχεση με κοπελα που ζουσε 8χρονια Κηφισια(απο πετρουπολη ητανε αλλα ελεγε το no rich man is ungly!)
Kαι πηγαμε διακοπες σε νησι με διαμονη σε δωματιο των 60ευρω+αμαξι.
Τρυγυρναγαμε στα.....ξενοδοχεια και τραβαγαμε φωτο.
Μετα εμαθα οτι στις φιλες τις ελεγε,δειχνοντας τις φωτο απο ξενοδοχεια,οτι εδω μεναμε!!!!!
Αυτο ακριβως που θελω να πω:Aυτοι οι ανθρωποι δεν εχουν αισθηματα,ειναι διστυχισμενοι.
Προσπαθουν με υλικα αγαθα να αποκτησουν ευτυχια...............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Νομίζω ότι γενικεύεις πολύ εξαιτίας αυτών των εμπειριών που είχες. Και δεν το κάνεις μόνο εσύ. Θυμάμαι μια φορά σε ένα chat έτυχε να αναφέρω ότι μένω Γλυφάδα και ήταν ένας τύπος που συνέχεια μου την έμπαινε μετά για αυτό! :blink:

ΥΓ: Αν είχα να διαλέξω ανάμεσα στο να μένω Αιγάλεω δίπλα στο μετρό ή Γλυφάδα, θα διάλεγα το πρώτο πάντως. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Συγκεκριμένα ο "ρατσισμός" που αναφέρεται είναι βάση της οικονομικής "δύναμης" της περιοχής που μένει κάποιος.



Well, υπάρχουν άνθρωποι που δεν δίνουν δεκάρα τσακιστή πού μένει ο άλλος και άνθρωποι που με το που θα μάθουν πού μένει ο άλλος θα βγάλουν έτοιμο το βιογραφικό του "άντρας με τα όλα του των Δυτικών Προαστείων", "χαζογκόμενα της Κηφισιάς που τρώει κάθε Παρασκευή στα Fridays στο Κεφαλλάρι", and so on.

Ειδικά σε μικρότερες ηλικίες φαίνεται αυτό το φαινόμενο. Συζητούσα κάποια στιγμή με άτομο που μένει Γλυφάδα (δεν θυμάμαι which one :P) και ειπώθηκε ότι υπάρχει πολύς κόσμος που κατεβαίνει από Περιστέρι και Μπουρνάζι στη Γλυφάδα για να πιει καφέ..... μόνο και μόνο για να λέει ότι βγαίνει στη Γλυφάδα.

Ντάξει, κατά την ταπεινή μου άποψη δεν χρειάζεται να δίνουμε τόση σημασία σε άτομα που δίνουν υπερβολική προσοχή σε τέτοια θέματα. Ο τόπος μόνιμης κατοικίας δεν "κάνει" τον άνθρωπο {κατ' ανάγκην} (εκ του "τα ράσα δεν κάνουν τον παπά").
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isolove

Νεοφερμένος

Ο Αλεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Τεχνίτης. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Φυσικα και αναφαιρομαι σε αυτους που κρινουν ανθρωπους απο περιοχες.
Και αυτοι κατα 95% μενουν βορεια,κολωνακι,νοτια.Τι να κανουμε?
Ακομα και αν μενανε Μαγουλα,πουλησαν 4-5 στρεμματα και μετακομισαν κηφισια.
Και οι ντοπιοι του υποδεχτηκαν με χαλια μιας και απο Μαγουλα πηγαν κηφισια με το καγιεν......και θεωρειται δικος τους με τετοια χλιδα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Φυσικα και αναφαιρομαι σε αυτους που κρινουν ανθρωπους απο περιοχες.
Και αυτοι κατα 95% μενουν βορεια,κολωνακι,νοτια
.Τι να κανουμε?
Ακομα και αν μενανε Μαγουλα,πουλησαν 4-5 στρεμματα και μετακομισαν κηφισια.
Και οι ντοπιοι του υποδεχτηκαν με χαλια μιας και απο Μαγουλα πηγαν κηφισια με το καγιεν......και θεωρειται δικος τους με τετοια χλιδα......
Με αυτή τη φράση, κάνεις κι εσύ το ίδιο όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Φυσικα και αναφαιρομαι σε αυτους που κρινουν ανθρωπους απο περιοχες.
Και αυτοι κατα 95% μενουν βορεια,κολωνακι,νοτια.Τι να κανουμε?
Ακομα και αν μενανε Μαγουλα,πουλησαν 4-5 στρεμματα και μετακομισαν κηφισια.
Και οι ντοπιοι του υποδεχτηκαν με χαλια μιας και απο Μαγουλα πηγαν κηφισια με το καγιεν......και θεωρειται δικος τους με τετοια χλιδα......
Να υποθέσω ότι εσύ ανήκεις στο 5%; Διότι κι εσύ κρίνεις ανθρώπους απο περιοχές στο ποστ σου αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Με αυτή τη φράση, κάνεις κι εσύ το ίδιο όμως.

Κατ' αρχήν με καλύπτει ο Ανδρέας, μιλάς πολύ σκληρά για τους "εγκλωβισμένους πλουσίους των βορείων προαστίων" και αναφέρεσαι πολύ έντονα σε στερεότυπα.
Κρίμα δεν είναι, να κάνουμε τόσο ισοπεδωτικές γενικεύσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ισοπεδωτικη ή οχι η γενικευση, αυτο δε σημαινει οτι δεν ισχυει ρε παιδια...Ειναι πολλοι, που σκεφτονται αλλα και που "κινουνται" καθ' αυτον τον τροπο....
Ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Μιας και δεν είμαι Αθηναίος, και ούτε έχω ζήσει σε μεγάλη πόλη στην Ελλάδα δεν έχω τέτοιες εμπειρίες (κοινώς δεν μου πέφτει καρφί αν είναι κάποιος από Γλυφάδα, Χολαργό ή Αγία Παρασκευή, καθώς όλα είναι άγνωστες λέξεις για εμένα :P).

Στο θέμα του οικονομικού "ρατσισμού" τώρα, αν έχουν αρχίσει να εμφανίζονται τέτοιου είδους συμπεριφορές, δεν νομίζω πως είναι κάτι πρωτόγνωρο. Ανέκαθεν το κριτήριο της οικονομικής δύναμης υπήρξε στοιχείο διαχωρισμού των πολιτών, πράγμα που ισχύει και σήμερα φυσικά σε όλο τον κόσμο. Γιατί όχι και στη χώρα μας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isolove

Νεοφερμένος

Ο Αλεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Τεχνίτης. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Aυτο που θελω να πω ειναι οτι εχουμε φτασει στο σημειο το χρημα να ειναι κριτης των παντων.
Εχω βιωσει προσωπικα αυτον τον ρατσισμο,οποτε απο μια προταση μου θα με βγαλτε κακο και ομοιο?
Εγω δεν προσβαλα ποτε κανενα με την λογικη ειναι πλουσιος αρα κακος.
Καποιοι αλλοι λενε μενει Αιγαλεω,αστα να πανε.μιζερια.Χωρις καν να γνωριζουν τι πως και ποιος!!!!!
Και μιζερια σε σχεση με τι?ποιο ειναι το στανταρ?
Η αποψη μου ειναι οτι καποιοι ακομα και εδω εχουν αποροφησει ως φυσιολογικη αυτην την συμπεριφορα.
Με καλυψε πληρως η νεραιδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ξέρετε που μένω: Μενίδι. Μερικοί ξέρουν ότι (δόξα σοι ο Θεός) καλά τα πάμε και οικονομικά. Αυτό που δε ξέρετε είναι ότι υπάρχουν κι άλλα σπίτια σε πιο "αναβαθμισμένες" περιοχές. Όταν όμως μεγαλώνεις, δουλεύεις και πρέπει να αντιμετωπίσεις πρακτικά ζητήματα, θα ζήσεις και στη Μαγούλα και θα έχεις πιο ποιοτική ζωή.


ψ. και στο κεφαλάρι πάμε και στους θρακομακεδόνες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ ενίσταμαι στις γενικεύσεις. Τι στο καλό, μένω βόρεια προάστια, έζησα τον κορεσμό της περιοχής μου, όταν μετά από κάτι εμπρησμούς κάηκαν τα δέντρα και ξεφύτρωσαν λευκές βίλες και χρυσά λιοντάρια. Και εκνευρίζομαι με τον πιστιρικά που γκαζώνει στο δρόμο μου με τη Lamborghini που του αγόρασαν.

Αλλά όταν γράφεις
Εχουν προβληματα του τυπου τι φορεμα θα ψωνισουν για το ρεβεγιον Χριστουγεννων,αν θα το παρουν απο μιλανο η παρισι,
και ειναι ακομα.....σεπτεμβριος!!!!!Αλλαζουν το καγιεν των 3200κυβικων με αυτο των 4500κιβυκων.
Aυτοι οι ανθρωποι δεν εχουν αισθηματα,ειναι διστυχισμενοι.
Προσπαθουν με υλικα αγαθα να αποκτησουν ευτυχια.
ναι μεν περιγράφεις κάτι που συμβαίνει, αλλά δεν αφήνεις περιθώριο να το δούμε λίγο πιο λογικά, να μιλήσουμε και για ένα γνωστό μου στον Κολωνό, που ακόμα να ξεχρεώσει μία C-Class που πήρε πριν από 4 χρόνια και δεν πρόκειται να την ξεχρεώσει σύντομα...

Εννοώ ότι αν θέλουμε να μιλήσουμε για μεγαλομανία, ας το πιάσουμε γενικά. Ναι, μπορεί να καταλήξουμε ότι στα β.προάστια εμφανίζεται αυτό πιο πολύ. Ακόμα και για οικονομικό ρατσισμό να πούμε, για το αν και κατά πόσο οι πιο εύποροι μιλάνε ειρωνικά για τα πιο "λαϊκά" στρώματα... πράγμα που εγώ αμφισβητώ, αλλά γνώμη μου.

Μη μιλάμε όμως με στίχους του Gucci φόρεμα, ναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αυτος ο διαχωρισμος παρατηρειται και σε μικροτερες πολεις, οπως αυτες των 100.000 κατοικων..
Π.χ απο τοτε που το που θα πηγαινες σχολειο, εξαρτιοταν απο την περιοχη που μενεις, αυτος ο διαχωρισμος ηταν πολυ εντονος και καλλιεργειται εντονα μετα την ηλικια των 13-14 (τλχ στα δικα μου χρονια). Ημουν σε γυμνασιο, οπου το οτι φορουσες π.χ τζιν λιβαις(τοτε), δεν ελεγε τιποτα σε κανεναν, ουτε σε εκριναν απο αυτο...πηγα ομως μετα σε λυκειο που κοιταζαν μεχρι και το αν η καλτσα που φορας ειναι φιρμα ή οχι. Και ναι, ηταν συχνο το φαινομενο να περιθωριοποιουνται απο τους πολλους τα παιδια με την οχι ιδιαιτερα οικονομικη ανεση και γενικα κοινωνικο στατους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ισοπεδωτικη ή οχι η γενικευση, αυτο δε σημαινει οτι δεν ισχυει ρε παιδια...Ειναι πολλοι, που σκεφτονται αλλα και που "κινουνται" καθ' αυτον τον τροπο....
Ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας...
Μπορεί να είναι πολλοί, αλλά δεν είναι όλοι.
Και όταν γενικεύουμε έτσι αυθαίρετα, μας παίρνει όλους η μπάλα.
Προσωπικά δεν έχω συναντήσει αυτό το φαινόμενο σε καμία του διάσταση, υπάρχουν πολύ περισσότερο σοβαρά και ενδιαφέροντα θέματα που αξίζει να μας απασχολούν.
Αλλωστε όσο λιγότερο ή και καθόλου ασχολούμαστε με τέτοια άτομα, τόσο λιγότερη σημασία τους δίνουμε.
Μόνο κάποιος ανόητος θα μπορούσε να σκέφτεται έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Η διάκριση που κάνω εγώ στις περιοχές έχει σχέση με την ασφάλεια της οικογένειας μου. Καλή περιοχή δεν σημαίνει μόνο βίλες και πλούσιους, αλλά και χαμηλή εγκληματικότητα. Αν έμενα σε κακόφημη περιοχή θα έβαζα στόχο να μετακομίζω σε μια καλύτερη. Από κι και πέρα…. το οικονομικό επίπεδο των περιοχών δεν έχει καμία μα καμία σημασία. Όπως και των ανθρώπων που συναναστρέφομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isolove

Νεοφερμένος

Ο Αλεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Τεχνίτης. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Η διάκριση που κάνω εγώ στις περιοχές έχει σχέση με την ασφάλεια της οικογένειας μου. Καλή περιοχή δεν σημαίνει μόνο βίλες και πλούσιους, αλλά και χαμηλή εγκληματικότητα. Αν έμενα σε κακόφημη περιοχή θα έβαζα στόχο να μετακομίζω σε μια καλύτερη. Από κι και πέρα…. το οικονομικό επίπεδο των περιοχών δεν έχει καμία μα καμία σημασία. Όπως και των ανθρώπων που συναναστρέφομαι.

Θα μου επιτρεψεις μια παρατηρηση.
Ασφαλεις περιοχες ειναι παλι αυτες οι προαναφερομενες λογω του οτι η αστυνομια δουλοπρεπιζεται απεναντι στην οικονιμικη ισχυη και το ΜΕΣΟΝ.
Και ας περιμενω εγω το περιπολικο 1 ωρα και 45 λεπτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KOULA

Νεοφερμένος

Η KOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
γιατι σας φαινεται παραξενο?εγω εχω συγγενεις που μου φερονται ρατσιστικα .κυτταζουν ποσα λεφτα εχεις και που μενεις και αναλογα σε κανουν παρεα αποτελεσμα ! να μην εχω παρτιδες με κανεναν γιατι εγω μενω σε μια λαικη γειτονια και δουλευω παιρνοντας τον βασικο μισθο ξερετε πως με αποκαλουν ?αλητισσα !! γιατι εγω κυτταζω την καρδια και την ψυχη και οχι τα λεφτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Παιδες, νομιζω οτι δεν ειναι τοσο οτι μας παιρνει η μπαλα, όσο οτι μας παιρνει...η μυγα ! :P

Καλά είπε η Νεραιδα , σημασια εχει αν ισχυει κατι, οχι αν μας φαινεται ή αν ειναι καπως ισοπεδωτικο.

Και μη κολλαμε στο νουμερο που ειπε ο ανθρωπος (95 και 5). Την ουσια να κοιταμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Eγώ πάντως θυμάμαι όταν πρωτόρθα Αθήνα που πραγματικά το μόνο που ήξερα από περιοχές ήταν ότι το Κολωνάκι θεωρείται καλή περιοχή [άντε και η Εκάλη!] (πέρασαν 2 χρόνια να ξεχωρίσω ποιο είναι το χαλάνδρι, ποιος ο χολαργός και ποιο το χαιδάρι-- εγώ αυτά τα τρία ένα τα είχα, θα με μπέρδευε το "χ" φαίνεται :redface::P) και είχα πει σε άσχετη φάση σε μια παρέα στη σχολή ότι "μένω ζωγράφου για να είμαι κοντά στη σχολή αλλά ντάξυ έχω και κάποιους συγγενείς του πατέρα μου στην Πετρούπολη" (και το έλεγα με την έννοια "δεν είμαι εντελώς μόνη στην Αθήνα") και την επόμενη μέρα με είχε πιάσει "εμπιστευτικά" μια κοπελιά από την παρέα που από ότι είχε πει έμενε Πολιτεία (αυτή κι αν άργησα να μάθω κατά που ... πέφτει :P) και μου είχε πει ότι ... αφού είμαι αρκετά τυχερή και μου νοικιάσανε οι γονείς μου σπίτι στου Ζωγράφου και δεν χρειάζεται να μένω Πετρούπολη δεν χρειάζεται να το πολυλέω ότι έχω συγγενείς εκει... :confused: Δεν μου είχε εξηγήσει τότε μου είχε πει "θα καταλάβεις γιατί στο λέω μόλις μάθεις λίγο καλύτερα την ΑΘήνα. Για καλό σου στο λέω επειδή σε συμπάθησα"..

Μετά από κάποια χρόνια κατάλαβα τι εννοούσε αλλά ευτυχώς είχα καταλάβει πιο νωρίς εγώ το καλό μου και είχα "κόψει" την παρέα μαζί της ;)

Με 2 λόγια... Δεν νομίζω ότι ο isolove είναι τόσο εκτός τόπου και χρόνου με αυτά που γράφει (τόσο οι βορειονότιοι για τους δυτικούς όσο και οι δυτικοί για τους βορειονότιους), ίσως μόνο να υπερβάλλει κατά τη γνώμη μου στα ποσοστά. Η οποία γνώμη μου στηρίζεται καθαρά στα άτομα με τα οποια εγώ επέλεξα να κάνω παρέα (και που βρίσκονται διασκορπισμένα σε όλα τα μήκη και τα πλάτη του νομού Αττικής :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τι κακό έχει η Πετρούπολη; :confused:

(ούτε εγώ έχω ιδέα κατα που πέφτει :redface: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top