Γιατί φοβόμαστε τόσο την απόρριψη;

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,055 μηνύματα.
...δεν εχω δει και ξεκάθαρα σημάδια ενδιαφέροντος από εκείνη (εκτός κι αν είμαι ηλίθιος).
Ηλίθιος όχι, λίγο μπουχέσας ίσως (νομίζω όλα τα αγόρια στην ηλικία αυτή ήμασταν). Προσπάθησε να συγκρίνεις τη συμπεριφορά της προς εσένα σε σχέση με αυτή προς άλλους. Είναι σίγουρο το ότι δεν τα "έχει" με κάποιον; Κάνε κάθε φορά μικρά - μικρά "βηματάκια" πλησιάσματος και "κόψε" αντιδράσεις. Το χιούμορ και τα "μεταξύ σοβαρού και αστείου" θα μπορούσαν να βοηθήσουν. Θα της "μιλήσεις" αφού πρώτα δημιουργηθεί κατάλληλο κλίμα. Θα πεις μέσα σου "ή τάν ή επί τάς" και θα κάνεις το "ντου". Και χυλόπιτα να φας, μέσα στη ζωή είναι. Θυμήσου ότι όταν "χάνεις" το λεωφορείο, πάντα υπάρχει επόμενο.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρινακι96

Νεοφερμένος

Η μαρινακι96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Πλησίασέ την περισσότερο.Να της μιλάς πιο συχνά, αλλά μην το παρακάνεις κιόλας, μας αρέσει ο άλλος να μας 'γράφει λίγο' κατά βάθος.... μένει το ενδιαφέρον. Μη σε θεωρήσει δεδομένο. Απλά στείλε τα σωστά σημάδια. Και αν πιάσει, ζήτα της να πάτε για κανένα καφέ ξερω γω.... Καλή τύχη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Αμα εχει αγορι τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση? Συνεχίζουμε και δεν μας νοιαζει τιποτα σωστα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρινακι96

Νεοφερμένος

Η μαρινακι96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Σε αυτή τη περίπτωση διακριτικότητα και σεβασμός στο γεγονός ότι έχει σχέση... Μπορεί όμως και πάλι να εκδηλώσει το ενδιαφέρον αλλα προσεκτικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Να προσπαθησει πρωτα ομως μπορει η σχεση να μην ειναι καν δυνατη και μπορει να κανει κατι ευκολα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Αμα εχει αγορι τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση? Συνεχίζουμε και δεν μας νοιαζει τιποτα σωστα?


Αν η κοπέλα είναι μια χαρά με το αγόρι της, και έχουνε καλή σχέση, εσύ ως τι θα πας να μπλεχτείς στα πόδια στους;;; Ως γυναικο...χωρίστρα;; :confused: Άκου εκεί, δε μας νοιάζει τίποτα!? Πού το άκουσες αυτό;; Και τα συναισθήματα των ανθρώπων που ενδέχεται να πληγώσουμε ή να φέρουμε σε δύσκολη θέση, δε τα σκεφτόμαστε;;; ...
Catlover, πάρ'το αλλιώς γιατί θα βρεις. Πρώτα θα πρέπει να είσαι Άνθρωπος και μετά "γκόμενος". Απαραίτητη προϋπόθεση για να επιθυμείς ένα κορίτσι, είναι και ταυτόχρονα να μη θες να την πληγώσεις και να ενδιαφέρεσαι για τα συναισθήματά της. Να νοιάζεσαι και για το τι θέλει εκείνη και όχι μόνο για το τι θες εσύ. Όχι, άιντε και τα παίρνουμε όλα σβάρνα στο πέρασμά μας! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Αν η κοπέλα είναι μια χαρά με το αγόρι της, και έχουνε καλή σχέση, εσύ ως τι θα πας να μπλεχτείς στα πόδια στους;;; Ως γυναικο...χωρίστρα;; :confused:

Αν όντως έχουν μια τόσο καλή σχέση, τότε ο τρίτος δεν θα τους επηρεάσει καθόλου. Μια δοκιμασία θα είναι και μάλιστα θα δουν και πόσο δυνατή είναι η σχέση τους. Ωστόσο, συμφωνώ μαζί σου. Μόνο προβλήματα θα προκαλέσει κάτι τέτοιο, αν όχι χωρισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ πάλι αν μου αρέσει κάποιος και είμαι σε σχέση τον αφήνω στο περίμενε, είτε μου αρέσει πολύ είτε όχι. :P

Αν του αρέσω τόσο και χωρίσω να έχω και μια καβάτζα βρε αδερφέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexrapak15

Νεοφερμένος

Ο alexrapak15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Δια, δε νομίζω να τα εχει με καποιον, αλλα δε μπορώ να γνωρίζω αν ενδιαφέρεται για καποιον. Ευχαριστω πάντως κι εσένα και το Μαρινακι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,055 μηνύματα.
Δια, δε νομίζω να τα εχει με καποιον, αλλα δε μπορώ να γνωρίζω αν ενδιαφέρεται για καποιον.
Ρώτα την. Λογικά (αν δεν έχει αγόρι), θα σου απαντήσει με γενικότητες, π.χ. "ε, κάποιος θα υπάρχει που να ενδιαφέρομαι". Ίσως σε ρωτήσει, αλλά και αν δε ρωτήσει θα της πεις ότι κι εσύ ενδιαφέρεσαι για κάποιαν. Και τότε θα της πετάξεις (τάχα σαν αστείο): "Πώς θα σου φαινόταν αν το κορίτσι για το οποίο ενδιαφέρομαι είσαι εσύ;". Από την αντίδρασή της κάποιο μήνυμα θα πάρεις.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Για εμένα το δύσκολο είναι να πλησιάσω και να μιλήσω με κοπέλα που δεν ξέρω. Αν την ξέρεις όσο να ναι μπορείς να πεις να πάτε για καφέ. Με το που της πεις αυτό, δηλαδή να πάτε οι δυο σας, πιστεύω θα καταλάβει η άλλη τι παίζει. Οπότε αν δεν αρνηθεί είναι πολύ πιθανόν να το ψήνει και αυτή. Αν της πεις 2-3 φορές και αρνηθεί ευγενικά για τις 2-3 να βγείτε μόνοι, τότε πιθανόν να μην θέλει.

Εμένα το πρόβλημα μου ότι με κανένα κορίτσι που μιλάω δεν θέλω να κάνω τίποτα. Βλέπω από εδώ και από εκεί μερικές φορές κορίτσια που με ελκύουν και θα ήθελα ξέρω γω να μιλήσουμε αλλά δεν κάνω τίποτα. Νομίζω πολλοί το παθαίνουν αυτό γιατί σε σελίδες εμπιστευτικών στο fb το βλέπω πολύ συχνά.

Ξέρω ότι είναι ο δικός μας ρόλος να πλησιάσουμε κλπ. Αλλά κορίτσια να ρωτήσω και εσάς. Εσείς τι κάνετε? Και τι περιμένετε σε περίπτωση που σας πλησιάσει κάποιος? Απλώς να έρθει και να σας μιλήσει για κάτι άκυρο?

Μπορείς να πεις ένα "γεια" και το όνομα σου.Ή πες κάτι άκυρο που να ταιριάζει στην περίσταση.Επίσης, πολύ καλή αφορμή για να ξεκινήσεις συζήτηση είναι να ζητήσεις αναπτήρα(αν καπνίζεις).Γενικά μπορείς να πεις οτιδήποτε αρκεί να μην φανείς πολύ πέφτουλας.Πίστεψέ με, καμία κοπέλα δεν θα σε παρεξηγήσει αν της πιάσεις κουβέντα.Εκτός πια κι αν είναι τόσο σνομπ και νομίζει ότι είναι το κέντρο του κόσμου.

Πριν λίγες μέρες ήμουν σε ένα μπαράκι και ήταν ένας τύπος που με κοιτούσε πάρα πολύ.Καρφωνόταν αφάνταστα.Στο τέλος που έφευγε, πριν ανοίξει την πόρτα, με κοίταξε και μου είπε "καληνύχτα".Έτσι, χωρίς να έχει προηγηθεί κάτι και χωρίς να του έχω δώσει κάποιο θάρρος.
Το βρήκα πολύ γλυκό.:redface:
Εγώ το λέω...Αυτές οι ντροπές θα μας φάνε.:P

Υ.Γ. ΔΕΝ δαγκώνουμε!Απλά μιλήστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Kάτι παρόμοιο μου έτυχε σε μένα. Μια μέρα στη σχολή καθώς άνοιξα την εξώπορτα να μπω στο κτίριο, την κράτησα λίγα δευτερόλεπτα ανοιχτή για να περάσει μια άγνωστη κοπέλα, αρκετά εμφανίσιμη. Της είπα ένα χαμογελαστό και ειλικρινές, αυθόρμητο καλημέρα. Την είδα ότι χαμογέλασε. Ανταπέδωσε και κοκκίνισαν τα μαγουλά της. Μετά εννοείται ότι έφυγε, έφυγα και εγώ γιατί είχα καθυστερήσει σε μάθημα. Θα ήθελα να είχε άλλη τροπή το σκηνικό. :P Η keep dreaming έχει δίκιο. Απλά οι κοπέλες είναι φοβερά ντροπαλές και δεν εκδηλώνουν αυτό που νιώθουν ή κάνουν ότι είναι αδιάφορες, ενώ μέσα τους σιγοβράζουν. :P

Υ.Γ. Νομίζω ότι η ανάγκη για επικοινωνία φαίνεται και στα απόρρητα στο facebook. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Kάτι παρόμοιο μου έτυχε σε μένα. Μια μέρα στη σχολή καθώς άνοιξα την εξώπορτα να μπω στο κτίριο, την κράτησα λίγα δευτερόλεπτα ανοιχτή για να περάσει μια άγνωστη κοπέλα, αρκετά εμφανίσιμη. Της είπα ένα χαμογελαστό και ειλικρινές, αυθόρμητο καλημέρα. Την είδα ότι χαμογέλασε. Ανταπέδωσε και κοκκίνισαν τα μαγουλά της. Μετά εννοείται ότι έφυγε, έφυγα και εγώ γιατί είχα καθυστερήσει σε μάθημα. Θα ήθελα να είχε άλλη τροπή το σκηνικό. :P Η keep dreaming έχει δίκιο. Απλά οι κοπέλες είναι φοβερά ντροπαλές και δεν εκδηλώνουν αυτό που νιώθουν ή κάνουν ότι είναι αδιάφορες, ενώ μέσα τους σιγοβράζουν. :P

Υ.Γ. Νομίζω ότι η ανάγκη για επικοινωνία φαίνεται και στα απόρρητα στο facebook. :P

Καλα οκ npb και εμενα μου χουν πει πολλες φορες καλημερα ή κατι ο,τι τους ερθει κι εγω χαμογελαω αν ειναι ευγενικος ο αλλος ανθρωπος. Αυτο δε σημαινει απολυτως τιποτα. Η keep dreaming στην παρουσα φαση το ειδε αλλιως, Σε μια αλλη φαση μπορει κι εκεινη να μην ενδιαφερθει και το χαμογελο να ειναι απλως μια ευγενικη ανταποδωση στην ευγενεια. Δεν ειναι καμμια ιδια με την αλλη και προς θεου μη μεταφραζετε ο,τι θελετε οπως θελετε εκεινη την ωρα.

Εχουμε αυτη την ταση οι ανθρωποι να πλαθουμε σεναρια, οπως κι αυτο στο βιντεακι. Ρεαλισμος παιδια. Παμε συμφωνα με τα δεδομενα, δεν κινουμαστε με τη φαντασια..

Σας εκοψα τη φορα τωρα? :P Καντε σεις τις προσπαθειες σας κι ολο και κατι θα τσιμπησει.:D Το ζητημα ειναι να μη ντρεπεστε.:) Αυτη ειναι η ουσιααα! ;) Το ολο ποιντ του θρεντ δηλαδη. Να στε ανετοι, δεν εγινε και κατι να φατε μερικες χιλιαδες χυλοπιτες. Η ζωη προχωραει και το καλο θαρθει, το καλο θαναι κι αμοιβαιο. Αλλα κοφτε αυτη την ταση να μεταφραζετε οτι θελετε οπως το θελετε. Εσεις δηλαδη απογοητευεστε, οχι για κανεναν αλλο λογο. Το λεω γιατι κι εγω μπορει νεοτερη να μετεφραζα αλλα αντι αλλων, αλλα καταλαβαινεις μελλοντικα μεγαλωνοντας και εχοντας δει, πως αυτο που σου δινει ο αλλος, αυτο και ειναι. Τιποτα λιγοτερο, τιποτα περισσοτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Σε μια εποχή που οι κοινωνικές αξίες είναι σε κρίση, και η απλή καλημέρα δεν είναι τόσο αυτονόητη. Ούτε η ευγένεια. Μου έχουν συμβεί χειρότερα περιστατικά αγένειας. Γενικά είμαστε λαός των άκρων και της σκοπιμότητας. Όλα για κάποιο λόγο, ή το ένα άκρο ή το άλλο άκρο. Κανείς δεν μίλησε για παρερμηνεία κινήσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Α οκ τοτε, γραψε λαθος καταλαβα. :) Οχι, εγω τις περισσοτερες φορες ειμαι ευγενικη. Μου λεει ο ανθρωπος καλημερα, να μην πω δηλαδη? Ενταξει αν παει να χωθει διαφορετικα, θα τον κοψω. Αν ομως ο αλλος γινει αγενης ή χυδαιος γινομαι 15 φορες αγενης. Και δυστυχως το συναντας κι αυτο. Εσυ σαν αντρας το χεις δει αλλιως, εγω σα γυναικα αλλιως. Οκ ειναι θεμα παιδειας, αυτο πιστευω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Η mindcircus το βλεπει πιο ωριμα το θεμα και πιο ρεαλιστικα ,απλα τα αισθηματα ντροπης μπορει να ερχονται και απο τα ευγενη συναισθηματα που τρεφουμε ενωσω προσπαθουμε να σκοραρουμε με τις κοπελες και δεν εννοω τα θεατρινιστικα ευγενικης καλημερας.Η mindcircus μιλαει για καταμετωπο επιθεση καθως οπως λεει

αλλα καταλαβαινεις μελλοντικα μεγαλωνοντας και εχοντας δει, πως αυτο που σου δινει ο αλλος, αυτο και ειναι. Τιποτα λιγοτερο, τιποτα περισσοτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexrapak15

Νεοφερμένος

Ο alexrapak15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Ρώτα την. Λογικά (αν δεν έχει αγόρι), θα σου απαντήσει με γενικότητες, π.χ. "ε, κάποιος θα υπάρχει που να ενδιαφέρομαι". Ίσως σε ρωτήσει, αλλά και αν δε ρωτήσει θα της πεις ότι κι εσύ ενδιαφέρεσαι για κάποιαν. Και τότε θα της πετάξεις (τάχα σαν αστείο): "Πώς θα σου φαινόταν αν το κορίτσι για το οποίο ενδιαφέρομαι είσαι εσύ;". Από την αντίδρασή της κάποιο μήνυμα θα πάρεις.

Δε νιώθω τόσο άνετα να πάω και να την ρωτήσω αν ενδιαφέρεται για κάποιον. Τοο blatant. Και αν της πω "πώς θα σου φαινόταν αν το κορίτσι για το οποίο ενδιαφέρομαι είσαι εσύ" και αντιδράσει αρνητικά θα της πω "χεχε πλάκα";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Δε νιώθω τόσο άνετα να πάω και να την ρωτήσω αν ενδιαφέρεται για κάποιον. Τοο blatant. Και αν της πω "πώς θα σου φαινόταν αν το κορίτσι για το οποίο ενδιαφέρομαι είσαι εσύ" και αντιδράσει αρνητικά θα της πω "χεχε πλάκα";

Αυτο ειναι ενα ρισκο που πρεπει να παρεις.. Η ολη υποθεση θελει θαρρος εγω αυτο εχω καταλαβει.. Με το να καθομαστε και να αναλυουμε μερες μεχρι και μηνες τι θα κανουν δεν βγαζει πουθενα τρελε.. Δυστηχως αυτο κανω αυτην την στιγμη και βλεπω τα μοιραια αποτελεσματα! Πρεπει να φαμε και καμια χυλοπιτα δεν νομιζεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,055 μηνύματα.
1) Δε νιώθω τόσο άνετα να πάω και να την ρωτήσω αν ενδιαφέρεται για κάποιον. Τοο blatant.
2) Και αν της πω "πώς θα σου φαινόταν αν το κορίτσι για το οποίο ενδιαφέρομαι είσαι εσύ" και αντιδράσει αρνητικά θα της πω "χεχε πλάκα";
Για το 1) Αν υπάρχει ανάμεσά σας οικειότητα, μπορείς να φροντίσεις η ερώτηση να βγει "αυθόρμητα".
Για το 2) Αν της το πεις αυτό, από τις αντιδράσεις της κάποιο μήνυμα θα πάρεις. Φυσικά μην περιμένεις σαν θετική αντίδραση να σου πει "Αχ ναι τι ωραία, κι εγώ ενδιαφέρομαι πολύ για σένα". Ίσως ένα χαμόγελο, ένα βλέμμα, ένα ναζιάρικο "δεν ξέρω", ένα στιγμιαίο σφίξιμο χεριού, να είναι θετικά σημάδια. Αν αντιδράσει αρνητικά, και το χειρότερο είναι να σου πει το απαίσιο και ανατριχιαστικό "Εγώ σε βλέπω μόνο σαν φίλο", τότε ναι, θα γελάσεις και θα το ρίξεις στην πλάκα, καθώς θα ξέρεις πλέον ότι πρέπει να περιμένεις το επόμενο λεωφορείο.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexrapak15

Νεοφερμένος

Ο alexrapak15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Για το 1) Αν υπάρχει ανάμεσά σας οικειότητα, μπορείς να φροντίσεις η ερώτηση να βγει "αυθόρμητα".
Για το 2) Αν της το πεις αυτό, από τις αντιδράσεις της κάποιο μήνυμα θα πάρεις. Φυσικά μην περιμένεις σαν θετική αντίδραση να σου πει "Αχ ναι τι ωραία, κι εγώ ενδιαφέρομαι πολύ για σένα". Ίσως ένα χαμόγελο, ένα βλέμμα, ένα ναζιάρικο "δεν ξέρω", ένα στιγμιαίο σφίξιμο χεριού, να είναι θετικά σημάδια. Αν αντιδράσει αρνητικά, και το χειρότερο είναι να σου πει το απαίσιο και ανατριχιαστικό "Εγώ σε βλέπω μόνο σαν φίλο", τότε ναι, θα γελάσεις και θα το ρίξεις στην πλάκα, καθώς θα ξέρεις πλέον ότι πρέπει να περιμένεις το επόμενο λεωφορείο.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top