Τα στρουμφάκια και οι κοινωνικοπολιτικές προεκτάσεις τους

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Επίσης, μήπως ο Δρακουμέλ ήταν οι ΗΠΑ και η γάτα η Αγγλία;
Η γάτα στο original ειναι Azrael, το Εβραικό όνομα ενός Αγγέλου. Άρα η θεωρία είναι οτι η Ψιψινέλ είναι οι Εβραίοι που προσαρτούνται στους καπιταλιστές. Δεν είναι μυστικό οτι δεν τα πήγαιναν ούτε στο σοβιετικό μπλόκ καλά με τους Εβραίους, άσχετα που πήραν άλλη τροπή τα πράγματα μετά.

edit: double post, ξεχάστικα οτι το χα πει, αλλα δε σβύνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Severus7

Νεοφερμένος

Ο Severus7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Θεέ μου...και λάτρευα τα στρουμφάκια...αλλά κου*****στρια δεν έγινα! Μήπως δεν μου πέρασαν σωστά το μήνυμα; 8)

@Valder: Ξέρεις με ποιον παρομοιάζουμε το Δρακουμέλ φατσικά στην Ελλάδα; Δεν χρειάζεται να το αναφέρω :rofl: :rofl: :rofl:
ο κομμουνισμος ειναι βρισια ε? ο καπουσταλισμος εε συγγνωμη μου ξεφυγε καπ***ισμος δεν ειναι? εε τι ωραια δουλεια που εκανε η νδ και το πασοκ μπραβο τους!! προπαγανδα δουλευει δεν χακασαν τα λεφτα μας τσμπα τελικα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top