Κακό sex... τι κάνεις τελικά;

Κακό sex ... τι κάνεις;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 200)
  • Χωρίζω και του λέω την αλήθεια

  • Χωρίζω και του λέω ψέματα

  • Περιμένω, μήπως και αλλάξει κάτι

  • Δεν χωρίζω αν υπάρχουν σοβαρά και έντονα συναισθήματα

  • Δεν χωρίζω γιατί το sex δεν παίζει ρόλο

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Θεωρω ότι σε μια σχεση είναι πολύ σημαντικο να συμπεριλαμβανεται και ενα καλο κρεβατι …Ετσι λοιπον, Δεν θα προχωρουσα μια σχεση με καποιον ο οποιος είναι χαλια σε αυτό το θεμα!!!


φυσικά!:thumbup:

τον κρατάς φίλο ίσως επείδη μπορεί να είναι υπέροχο άτομο, αλλά χωρίς χημεία στο κρεβάτι (ε τι διάολο πλατωνικά θα είμαστε μαζί);;!:P

πάντως πλάκα πλάκα, δεν είναι μόνο το σεξ που κάνει μια σχέση, αλλά σίγουρα σημαντικός παράγοντας! (θέλουμε αστεράκια λέμεεεεεεεεεε!) κ όχι δεν εννοώ ότι αν από κάποιον βλέπω αστεράκια στο κρεβάτι, αλλά θέλω να του φέρω τα αστεράκια σφοντύλι σε όλα τα υπόλοιπα, όχι ούτε τότε είναι σχέση!! (εκτός κ αν μιλάμε καθαρά για σεξοσχέση)!!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chica_loca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chica_loca αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Να κρατησεις φιλικες σχεσεις με καποιον που χωρισες μαζι του για ένα τετοιο θεμα , έστω και εάν κρατησες τα προσχηματα και εφερες σαν δικαιολογιες χιλιους δυο αλλους λογους που τον χωριζεις , φανταζομαι ότι και ο ιδιος θα αισθανεται ασχημα και θα του είναι δυσκολο να κρατησει φιλικες σχεσεις μαζι σου μετα από κατι τετοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Για μένα το κακό σεξ από μόνο του δε λέει κάτι.

Το κακό σεξ που παραμένει κακό, όσο κι αν εγώ παλεύω να του δείξω τι θέλω και τι λείπει... είναι απλά κακό. Και όσο κι αν πονάει, την κάνουμε.

Γιατί, οκ, όλοι θεωρητικά αυτό λέμε: έλα μωρέ, θα του δείξω τι μου αρέσει... Χαχα, εύκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δεν με πειράζει το κακό σέξ κάτι θα βρείς για να το διορθώσεις ή έστω να πάρεις εσύ αυτό το παιχνίδι στα χέρια σου άλλα οι υπέροχές σχέσεις σπάνια υπάρχουν και πρέπει να τις κρατάμε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Αν θέλουν και οι δυο να διορθώσουν το κακό σεξ, αν έχουν προσπαθήσει με συζήτηση και με διάφορους τρόπους να το καλυτερεύουν και δεν τα κατάφεραν, το καλύτερο είναι να ζητάνε βοήθεια ειδικού.

Αν υπάρχει πρόβλημα μόνο από μια πλευρά, και πάλι βοήθεια ειδικού

Αν εξαντλείς τις ιδέες για την βελτίωση, αν εξαντλείς την υπομονή σου, αν είσαι δυστυχισμένος…τότε βάζεις σε μια ζυγαριά τις προτεραιότητες. Αν είναι το σεξ που λείπει για να είσαι ευτυχισμένος ψάχνεις αλλού αυτό που αναζητάς.
Αυτό ισκει όταν είσαι ελεύθερος, και δεν έχεις ευθύνη παρα μόνο για τον εαυτό σου... και οφείλεις να του δίνεις το καλύτερο.


Τι θα έκανα εγώ? Τώρα τίποτα. Έχοντας παιδιά, δεν μπορώ να βάλω προτεραιότητα το σεξ. Αν μετά από προσπάθειες θα παρέμεινε κακό, δεν θα το έψαχνα αλλού…απλά δεν θα έκανα. Και θα ανέλαβα τις ευθύνες για τις συνέπιες…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Το θέμα είναι, πώς φτάνεις ως εκεί; Αν μόνο ο ένας είναι ανικανοποίητος, πώς ξεκινάει να μιλάει γι' αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Το θέμα είναι, πώς φτάνεις ως εκεί; Αν μόνο ο ένας είναι ανικανοποίητος, πώς ξεκινάει να μιλάει γι' αυτό;

Καταρχάς μιλάς σε χρόνο που εκείνος είναι χαλαρός και ήρεμος και όχι την ώρα την επίμαχη. Κατά δεύτερον είσαι κι εσύ ήρεμη, γλυκιά, δεν τον κατηγορείς, δεν τον αγχώνεις και απλά του εκφράζεις όσα νιώθεις προσέχοντας να μη νιώσει απόρριψη. Δεν τον πιέζεις να απαντήσει ή να σου δώσει λύσεις αμέσως, αλλά του λες πως θα εκτιμούσες να το σκεφτεί και μετά να το ξανασυζήτησετε. Αφήνεις χρόνο να περάσει περιμένοντάς τον να σου μιλήσει εκείνος πρώτος για να μη νιώσει άγχος και έχεις άλλα μετά! Αλλά αν χρειαστεί να το συζητήσεις πάνω από 3 φορές σε σύντομο χρονικό διάστημα χωρίς να αλλάξει κάτι σε ικανοποιητικό επίπεδο, τότε ή χωρίζεις πάραυτα ή αποδέχεσαι πως έτσι είναι και δεν αλλάζει και δεν το ξανασυζητάς ποτέ.

Και κάνεις κι ένα τάμα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Το θέμα είναι, πώς φτάνεις ως εκεί; Αν μόνο ο ένας είναι ανικανοποίητος, πώς ξεκινάει να μιλάει γι' αυτό;
Πώς να μιλάς? Με ειλικρίνεια. Να πεις ακριβώς αυτό που αισθάνεσαι. Όλα τα άλλα θα τον μπερδέψουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δε διαφωνώ. Απλά ξέρω κάμποσες περιπτώσεις, που αυτή (συνήθως) δε μιλούσε. Δε λέω, εγώ από την άλλη μπορώ να παραείμαι χύμα, αν κάτι μου κάτσει... αλλά ελπίζω αν ποτέ κομπλάρω σε αυτό το ζήτημα, να μην υπομείνω το κακό σεξ για καιρό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Κάπου το ξαναείπα …πολλές γυναίκες φοβούνται μην θίξουν τον «αντρισμό» των αντρών και απλά προσποιούνται…δυστυχώς για εκείνες. Νομίζω ότι είναι μεγάλο λάθος σε μια σχέση να μην μιλάς ειλικρινά για κάτι που σε χαλάει ειδικά στο ζήτημα σεξ…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Δεν με πειράζει το κακό σέξ κάτι θα βρείς για να το διορθώσεις ή έστω να πάρεις εσύ αυτό το παιχνίδι στα χέρια σου άλλα οι υπέροχές σχέσεις σπάνια υπάρχουν και πρέπει να τις κρατάμε:)

Πώς όμως γίνεται "υπέροχη σχέση" χωρίς υπέροχο σεξ; Μου μυρίζει ωμός συμβιβασμός!!!

Αυτό ισκει όταν είσαι ελεύθερος, και δεν έχεις ευθύνη παρα μόνο για τον εαυτό σου... και οφείλεις να του δίνεις το καλύτερο.
Τι θα έκανα εγώ? Τώρα τίποτα. Έχοντας παιδιά, δεν μπορώ να βάλω προτεραιότητα το σεξ. Αν μετά από προσπάθειες θα παρέμεινε κακό, δεν θα το έψαχνα αλλού…απλά δεν θα έκανα. Και θα ανέλαβα τις ευθύνες για τις συνέπιες…

Εύκολο να το λες, δύσκολο να το κάνεις. Πόσο καιρό μπορείς να υπομείνεις τη στέρηση και τι συνέπειες θα έχει αυτό για την ψυχούλα σου; Εκτός αν κάποιος έχει σκοπό ν' αγιάσει. Φοβάμαι ότι τα παιδιά δεν είναι επαρκής δικαιολογία για έναν γάμο που δεν στέκει. Ο γάμος είναι η δυσκολότερη σύμβαση, όμως το σεξ αποτελεί φυσική ανάγκη, για το σώμα, το πνεύμα και την ψυχή. Γιατί να μην το ψάξει κανείς παραέξω δηλαδή;

Δε διαφωνώ. Απλά ξέρω κάμποσες περιπτώσεις, που αυτή (συνήθως) δε μιλούσε. Δε λέω, εγώ από την άλλη μπορώ να παραείμαι χύμα, αν κάτι μου κάτσει... αλλά ελπίζω αν ποτέ κομπλάρω σε αυτό το ζήτημα, να μην υπομείνω το κακό σεξ για καιρό...

Κάπου το ξαναείπα …πολλές γυναίκες φοβούνται μην θίξουν τον «αντρισμό» των αντρών και απλά προσποιούνται…δυστυχώς για εκείνες. Νομίζω ότι είναι μεγάλο λάθος σε μια σχέση να μην μιλάς ειλικρινά για κάτι που σε χαλάει ειδικά στο ζήτημα σεξ…

Προσέχω ότι στη συζήτηση μετέχουν μόνο γυναίκες. Τι έγινε ρε παιδιά, οι άντρες τη βρίσκουν όλοι, ενώ οι γυναίκες κάνουν υπομονή; Πόσο θα κρατήσει αυτός ο μύθος τελικά; Ρωτήσατε ποτέ κανέναν άντρα, από αυτούς που τους υπομένετε εσείς ή οι φιλενάδες σας, αν είναι ικανοποιημένος από το σεξ που έχει, αν τη βρίσκει και πώς; Ή μήπως πιστεύετε στο γνωστό "οι άνδρες τη βρίσκουν πάντα, αφού εκσπερματώνουν"; Αυτά πίστευε και μια πρώην μου, για να καταλάβει εν καιρώ πόσο βαθιά νυχτωμένη ήταν. Τώρα πώς συνέβη το κακό σεξ να μετατραπεί σε άριστο, αφού χωρίσαμε και μετά, αυτό αποτελεί μυστήριο. Η ίδια όταν τη ρώτησα μου είπε ότι είχε πολύ άγχος να πάει καλά η σχέση, διάβαζε και πολλά Cosmopolitan και γι' αυτό τίποτε δεν λειτουργούσε σωστά. Όταν χωρίσαμε και δεν ένιωθε πια την ευθύνη της σχέσης να τη βαραίνει, ελευθερώθηκε και όλα πήγαν καλά (δυστυχώς ήταν πολύ αργά για τη σχέση, τουλάχιστον όμως μας έμεινε και μια καλή ανάμνηση).
Χθες πάλι, μια φίλη μού διηγόταν, για κάποιον που τον γούσταρε πολύ, εκείνος δεν την ήθελε κι αυτή έφτανε σε οργασμό ενώ περπατούσε στο δρόμο, μόνο που τον σκεφτόταν. Αυτή ήταν η πιο πρόσφατη από τις πολλές ενδείξεις που έχω ότι ο γυναικείος οργασμός (αλλά και ο αντρικός πιστέψτε με) και το καλό σεξ γενικότερα, βρίσκεται στο μυαλό και όχι στο σώμα.
Με όλα τα παραπάνω θέλω να πω ότι όταν το σεξ δεν πάει καλά, είναι πρόβλημα και των δύο, άσχετα εάν δεν το ομολογούν ο ένας στον άλλο και η λύση βρίσκεται μέσα μας. Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να μπω στη λογική γυναίκες εναντίον αντρών και το αντίστροφο. Απλά θεωρώ ότι η μονόπλευρη αντιμετώπιση δεν οδηγεί σε λύσεις. Θέλω να θέσω κι ένα άλλο ζήτημα: Το συζυγικό σεξ θεωρείται γενικά το χειρότερο σεξ. Αντίθετα το εξωσυζυγικό διεκδικεί δάφνες ποιότητας, τουλάχιστον αυτά ακούγονται ολόγυρα. Γιατί άραγε;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Όταν χωρίσαμε και δεν ένιωθε πια την ευθύνη της σχέσης να τη βαραίνει, ελευθερώθηκε και όλα πήγαν καλά (δυστυχώς ήταν πολύ αργά για τη σχέση, τουλάχιστον όμως μας έμεινε και μια καλή ανάμνηση).

Δηλαδή το κλειδί για καλό πήδημα - σόρι, εννοω sex - είναι να το ξεκινάς "Σε χωρίζω μωρή! Για έλα 'δω ΤΩΡΑ"... :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω πάντως με τον Great Chaos στο ότι το καλό σεξ ειναι κυρίως θέμα μυαλού κι όχι κορμιού. Και ναι, δεν έχουν πρόβλημα μόνο οι γυναίκες, απλά εκείνες μιλάνε γενικά περισσότερο για τα προσωπικά τους, οπότε μαθαίνεται πιο εύκολα η δική τους θέση από την αντίστοιχη των αντρών! Αλλά σαφώς, εγώ έχω άντρες φίλους που μου γκρινιάζουν για τις επιδόσεις της γυναίκας τους στο κρεβάτι.. :/: (όπως και γυναίκες δηλ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Θέλω να θέσω κι ένα άλλο ζήτημα: Το συζυγικό σεξ θεωρείται γενικά το χειρότερο σεξ. Αντίθετα το εξωσυζυγικό διεκδικεί δάφνες ποιότητας, τουλάχιστον αυτά ακούγονται ολόγυρα. Γιατί άραγε;;;


:confused: από ποιόν ακούγονται αυτά? μήπως από αυτούς που χρειάζονται μια "καλή" δικαιολογία για να πείσουν κυρίως τον εαυτό τους ότι καλά κάνουν που απατούν τον σύντροφο τους?
Μπορώ να διαφωνώ έτσι? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Βρε Κουέ μου, σίγουρα κάποιοι ψάχνουν δικαιολογίες. Αλλά δεν είναι απόλυτο αυτό. Εγώ ξέρω άντρα που δεν απατά κι όμως δεν είναι ικανοποιημένος απόλυτα και το παλεύει όσο μπορεί. Άλλωστε έχεις σκεφτεί ποτέ πως κάποιος απατά γιατί πολύ απλά δεν του έχουν μείνει άλλες επιλογές; Εννοώ γιατί πάντα να είναι ο άντρας ο γάϊδαρος που απατά, όταν η γυναίκα του, του δείχνει κάθε μέρα πως τον "σιχαίνεται" πχ στο κρεβάτι ή θέλει σεξ μόνο μία στις δεκαπέντε; Και πχ υπάρχουν παιδιά κι εκείνος δεν θέλει να τα τινάξει όλα στον αέρα για το κακό σεξ; Γιατί να φταίει μόνο εκείνος; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
να διευκρινίσω κάτι..
δεν αναφέρομαι ειδικά σε άντρες...
άντρες και γυναίκες....


Και συγγνώμη αλλά, το κακό ή το ανύπαρκτο αν θες σεξ, δεν είναι λόγος για να κερατώσεις κάποιον....
Απ την άλλη, το διαζύγιο μου ακούγεται μια χαρά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν είναι πάντα τόσο απλά τα πράγματα Κουέ μου, αν και σε γενικές γραμμές συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πώς όμως γίνεται "υπέροχη σχέση" χωρίς υπέροχο σεξ; Μου μυρίζει ωμός συμβιβασμός!!!

Οχι απαρέτητα συμβιβασμός απο την μια πλευρά, εγώ μηλάω για αυτούς αυτές που αγαπάνε, όταν αγαπάς έναν άνθρωπο εκείνος θα κάνει τα πάντα για να σε κάνει ευτυχισμένο, θα του πείς τι θές και το πώς εσθάνεσε, έκει είναι που κολάει η καλή σχέση του ζευγαριού, άν δεν ήταν καλά μαζί δεν θα το έλεγαν μεταξύ τους.

Θα συζητήσουν για το πρόβλημα και θα το φτιάξουν άν όχι α το βελτιόσουν, ακόμα και το κακό σέξ μπορεί να φτιαχτεί όταν υπάρχει συνέσθημα, άν δεν αλλάξει δεν αξείζει να είναι μαζί του ο άλλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Δηλαδή το κλειδί για καλό πήδημα - σόρι, εννοω sex - είναι να το ξεκινάς "Σε χωρίζω μωρή! Για έλα 'δω ΤΩΡΑ"... :P:P:P

Καλωσορίζω κι έναν ακόμη άνδρα στη συζήτηση. Αυτή ήταν κάπως περίεργη περίπτωση, που δείχνει επίσης ότι αυτό που χάνουμε το εκτιμούμε πιο πολύ. Όχι, το είχαμε συζητήσει, ξανασυζητήσει και όταν τελικά αποφάσισα ότι δεν πάει άλλο, μετά από σχέση 3 ετών, τότε της έφυγε το άγχος. Ευτυχώς γιατί θα ήταν καταγεγραμμένη ως μια από τις χειρότερες εμπειρίες μου. Κάτι περισώσαμε. Άλλωστε είναι γνωστό ότι το σεξ με τους/τις πρώην μας είναι πάντα καλύτερο απ' ότι με τους νυν.

:confused: από ποιόν ακούγονται αυτά? μήπως από αυτούς που χρειάζονται μια "καλή" δικαιολογία για να πείσουν κυρίως τον εαυτό τους ότι καλά κάνουν που απατούν τον σύντροφο τους?
Μπορώ να διαφωνώ έτσι? :P

Δεν χρειάζομαι καμιά δικαιολογία για να κάνω σεξ με κάποια γυναίκα, παρά μόνο το να την γουστάρω και να με γουστάρει. Όσο για το από ποιούς ακούγονται αυτά, η διεθνής βιβλιογραφία αυτό λέει. Αν πάλι δεν το πιστεύεις, κάνε ένα γκάλοπ. Το συζυγικό σεξ θεωρείται ό,τι χειρότερο. Γι' αυτό άλλωστε οι επίσημες στατιστικές δείχνουν ότι το 80% των παντρεμένων αντρών και το 70% των παντρεμένων γυναικών έχουν εξωσυζυγικές σχέσεις. Η λέξη "απατά" δείχνει φόβο μου φαίνεται. Μη φοβάσαι, κι εγώ έχω φάει κατά καιρούς κέρατο και δεν έπαθα τίποτε κακό. Περνάω άνετα κάτω από την Καμάρα στη Θεσσαλονίκη κι ας λένε ό,τι θέλουν:D οι ανέραστοι.

Βρε Κουέ μου, σίγουρα κάποιοι ψάχνουν δικαιολογίες. Αλλά δεν είναι απόλυτο αυτό. Εγώ ξέρω άντρα που δεν απατά κι όμως δεν είναι ικανοποιημένος απόλυτα και το παλεύει όσο μπορεί. Άλλωστε έχεις σκεφτεί ποτέ πως κάποιος απατά γιατί πολύ απλά δεν του έχουν μείνει άλλες επιλογές; Εννοώ γιατί πάντα να είναι ο άντρας ο γάϊδαρος που απατά, όταν η γυναίκα του, του δείχνει κάθε μέρα πως τον "σιχαίνεται" πχ στο κρεβάτι ή θέλει σεξ μόνο μία στις δεκαπέντε; Και πχ υπάρχουν παιδιά κι εκείνος δεν θέλει να τα τινάξει όλα στον αέρα για το κακό σεξ; Γιατί να φταίει μόνο εκείνος; :/:

:clapup: Πέστα, πέστα Kajira μου, πρώτη φορά ακούω γυναίκα να λέει τέτοια. Βέβαια χαλάς τη συντεχνία κι αυτό ίσως να σου κοστίσει. Ξέρετε πόσες γυναίκες ευνουχίζουν τον άντρα τους με τη συμπεριφορά που περιγράφει η Kajira και μετά παραπονιούνται στις φιλενάδες τους ότι δεν του κάνει κούκου;

να διευκρινίσω κάτι..
δεν αναφέρομαι ειδικά σε άντρες...
άντρες και γυναίκες....
Και συγγνώμη αλλά, το κακό ή το ανύπαρκτο αν θες σεξ, δεν είναι λόγος για να κερατώσεις κάποιον....
Απ την άλλη, το διαζύγιο μου ακούγεται μια χαρά!

Αν δεν είναι το κακό σεξ λόγος για να κερατώσεις κάποιον τότε τι είναι, ότι δεν φτιάχνει καλά κολοκυθάκια γεμιστά; Το διαζύγιο κοστίζει ακριβά, έχει πάντα κακές συνέπειες για τον άντρα, που βάσει του νόμου χάνει την επαφή με τα παιδιά του και πληρώνει χωρίς να γ***ει. Επίσης, ένα ζευγάρι μπορεί να μην είναι πια εραστές ("Ξεγραμμένες μαμάδες, ξεπεσμένοι μπαμπάδες, χρόνια τώρα νεκροί εραστές-Ενδελέχεια, Διαμαντένια Προβλήτα) όμως μπορεί να είναι καλοί συγκάτοικοι, γονείς, συνεργάτες κλπ. Μπερδεύετε το γάμο με τη σχέση. Ο γάμος είναι η δυσκολότερη σύμβαση!

Οχι απαρέτητα συμβιβασμός απο την μια πλευρά, εγώ μηλάω για αυτούς αυτές που αγαπάνε, όταν αγαπάς έναν άνθρωπο εκείνος θα κάνει τα πάντα για να σε κάνει ευτυχισμένο, θα του πείς τι θές και το πώς εσθάνεσε, έκει είναι που κολάει η καλή σχέση του ζευγαριού, άν δεν ήταν καλά μαζί δεν θα το έλεγαν μεταξύ τους.
Θα συζητήσουν για το πρόβλημα και θα το φτιάξουν άν όχι α το βελτιόσουν, ακόμα και το κακό σέξ μπορεί να φτιαχτεί όταν υπάρχει συνέσθημα, άν δεν αλλάξει δεν αξείζει να είναι μαζί του ο άλλος

Συμφωνώ μαζί σου Μάνια μου, εγώ αντέδρασα μόνο σε αυτό που έγραψες ότι ακόμη και με κακό σεξ, δεν σε πειράζει. Βλέπω όμως ότι μάλλον δεν εννοούσες αυτό. Τώρα το θέτεις σωστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
:clapup: Πέστα, πέστα Kajira μου, πρώτη φορά ακούω γυναίκα να λέει τέτοια. Βέβαια χαλάς τη συντεχνία κι αυτό ίσως να σου κοστίσει. Ξέρετε πόσες γυναίκες ευνουχίζουν τον άντρα τους με τη συμπεριφορά που περιγράφει η Kajira και μετά παραπονιούνται στις φιλενάδες τους ότι δεν του κάνει κούκου;

Δεν έχω τίποτα να χάσω, σιγά! :) Πάντως μερικές φορές φρικάρω μέχρι και με τις φιλενάδες μου όταν ακούω τι (δεν) κάνουν στο κρεβάτι.. ε, στην πρώτη που θα κουνηθεί λίγο.. είναι εν μέρει λογικό! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top