Πώς αντιμετωπίζετε την απιστία;

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Εσύ είσαι η πλέον δικαιολογημένη να βάλεις (-) αφού δική σου φράση έκανα παράθεση, αλλά το "φωτεινός θάλαμος" που συνοδεύει το όνομα σου, φαίνεται δεν είναι απλό....σχήμα λόγου! :)
Κι επιπλέον, με γνωρίζεις λίγο καλύτερα :D

Να προσέχεις τις φίλες σου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Συνεχίστε με τις αρνητικές, μη σας βγάζω από τα νερά σας, αλλά να ακούσω και τον αντίλογο, πέρα από φράσεις...."θα του σπάσω το κεφάλι" ...."ο εγωισμός μου".... ή μήπως σας βάζω δύσκολα; :hmm:
Μου θύμισες τώρα τη συμμαθήτριά μου απ' το Λύκειο. Ατού της ήταν οι περίτρανες δηλώσεις τύπου "Αν με κερατώσει, θα του κάψω το σπίτι" . Υπέρμαχος της μονογαμίας όσο δεν πήγαινε.
Βέβαια είχε ένα προβληματάκι, το οποίο εμφανιζόταν ακόμα κι όταν ήταν σε σχέση... δεν κράταγε τα πόδια της κλειστά. :P
Στη θεωρία καλή ήτανε, αλλά στην πράξη τα χάλαγε λίγο.


Αυτό που θέλω να τονίσω είναι ότι καλό είναι να αποφεύγουμε σε τέτοια θέματα τα "πάντα/ποτέ". "Πάντα είμαι πιστός/ή", "Ποτέ δεν θα κερατώσω". Γιατί η ζωή μπορεί να φέρει ένα απλό αντιπαράδειγμα που να καταρρίψει τα πάντα! Για όσους διαφωνούν.... ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθο βαλέτω.

Κατά τα άλλα όταν αγαπάς κάποιον δεν σου βγαίνει από φυσικό σου να κάνεις κάτι με κάποιο άλλο άτομο. Εάν ωστόσο συμβεί, εκεί πρέπει να κάνεις μία διερεύνηση και να πράξεις ανάλογα. Αν έχεις βαρεθεί και θες μια ανανέωση, η πιο ειλικρινής λύση είναι να χωρίσεις πρώτα και μετά να κάνεις ό,τι θες να κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Αυτό που θέλω να τονίσω είναι ότι καλό είναι να αποφεύγουμε σε τέτοια θέματα τα "πάντα/ποτέ". "Πάντα είμαι πιστός/ή", "Ποτέ δεν θα κερατώσω". Γιατί η ζωή μπορεί να φέρει ένα απλό αντιπαράδειγμα που να καταρρίψει τα πάντα! Για όσους διαφωνούν.... ο αναμάρτητος πρώτος τω λίθω βαλέτω.

Καταρχήν, πρώτος τον λίθο βαλέτω (σόρρυ φανταστικέ αντμίν αλλά μου βγήκε το μάτι).

Επειδή μέσα σε αυτούς που λένε ποτέ σε αυτό το θέμα είμαι κι εγώ, να σου πω οτι δεν έχει σχέση η αμαρτία κι αν εγώ είμαι αναμάρτητη. Είναι η απλή λογική για μένα οτι όταν αγαπάω κάποιον δεν μπορώ να πάω με κάποιον άλλον. Αν ποτέ το κάνω πάει να πει οτι δεν αγαπάω τον προηγούμενο. Αλλά επειδή είμαι δίκαιη πιστεύω οτι θα του το πω πρώτα. Οπότε μάλλον συμφωνούμε.

Κάποιοι δεν μπορούν να συνδέσουν -ή δε θέλουν να συνδέσουν - την αγάπη με τον έρωτα. Και διερωτώμαι: το κάνουν γιατί όντως δεν τα συνδέουν ή γιατί τους συμφέρει; (μα αγάπη μου τι κι αν πήγα με την Τούλα, εγώ εσένα αγαπάω);:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κάποιοι δεν μπορούν να συνδέσουν -ή δε θέλουν να συνδέσουν - την αγάπη με τον έρωτα. Και διερωτώμαι: το κάνουν γιατί όντως δεν τα συνδέουν ή γιατί τους συμφέρει; (μα αγάπη μου τι κι αν πήγα με την Τούλα, εγώ εσένα αγαπάω);:hmm:
-What is sex without love?
-It is still sex!


Το καθαρό, στεγνό, ωμό σεξ που γίνεται ανάμεσα σε δύο ανθρώπους (χωρίς να αγαπάει ο ένας τον άλλον) γίνεται για λόγους... διασκέδασης. Προσοχή, δε μιλώ για τον έρωτα μεταξύ δύο ερωτευμένων/αγαπημένων, αυτό είναι μια κλάση πιο πάνω.

Ωστόσο υπάρχουν και περιπτώσεις που δύο άνθρωποι μπορεί να θέλουν να κάνουν σεξ χωρίς να αγαπά ο ένας τον άλλον. Γιατί είναι μια σωματική ανάγκη κι αυτό, αλλά στην Ελλάδα του 2010 ακόμα θεωρείται κάτι βρώμικο το ξερό σεξ (ταμπού δηλαδή). Αρκεί φυσικά να έχουν ξεκαθαρίσει το τοπίο κι οι δυο τους απ' την αρχή - και δεν είναι καθόλου υποτιμητικό, ίσα-ίσα δείχνει ότι ελκύεις σεξουαλικά τον άλλο, δηλαδή Physical Attractiveness σύμφωνα με αυτό το διάγραμμα. Είναι εντελώς ξεχωριστός παράγοντας το Physical Attractiveness από το Mental Attractiveness και γι' αυτό κάποιοι δεν συνδέουν κατ' ανάγκην η αγάπη με το σεξ.

Κοινώς, αν σας ελκύει κάποιος σεξουαλικά θελετε να κάνετε σεξ μαζί του (ή έστω περνά σα σκέψη) ακόμα και αν δεν υπάρχει συναίσθημα. Αν σας ελκύει και σεξουαλικά και νοητικά, ακόμα καλύτερα, θέλετε να κάνετε σχέση μαζί του. Αν πάλι σας ελκύει μόνο νοητικά... τον κρατάτε σα φίλο να του λέτε τα ψυχολογικά σας. Εκτός και αν μιλάμε για πολύ ακραίες καταστάσεις mental attractiveness (το λέμε και mind-fuck) όπου εκεί υπάρχει και Relationship Potential.

(Παρόμοια ισχύουν και για τους άντρες, ίσως όχι τόσο στο επίπεδο της φιλίας.)



Προσωπικά θεωρώ χειρότερη την απιστία λόγω Mental Attractiveness, δείχνει ότι μάλλον η σχέση έφτασε σε ένα επίπεδο κορεσμού και χρειάζεται μια αλλαγή παραστάσεων ή ανανέωση. Απιστία που οφείλεται καθαρά σε επίπεδο Physical Attractiveness... ε, ένα π...μα ήτανε, πάμε παρακάτω. Εάν βέβαια γίνει σύστημα και ξεχνάει να κλείσει τα πόδια της η άλλη :P εκεί υπάρχει προβληματάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Ωστόσο υπάρχουν και περιπτώσεις που δύο άνθρωποι μπορεί να θέλουν να κάνουν σεξ χωρίς να αγαπά ο ένας τον άλλον. Γιατί είναι μια σωματική ανάγκη κι αυτό, αλλά στην Ελλάδα του 2010 ακόμα θεωρείται κάτι βρώμικο το ξερό σεξ (ταμπού δηλαδή).

Το δέχομαι. Δεν το καταλαβαίνω αλλά το δέχομαι.

Βρώμικο το ξερό σεξ; Δε νομίζω οτι το θεωρώ βρώμικο. Απλά δε με ελκύει.

Οτιδήποτε κάνει ένας ενήλικας με άλλον ενήλικα με σώας τας φρένας για μένα είναι αποδεκτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zutmazut

Νεοφερμένος

Ο zutmazut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Πω πω :eek: τι αναχρονιστικές αντιλήψεις είναι αυτές, αλλά και αντιχριστιανικές διότι ο Χριστός είπε : ο έχων δυο χιτώνες..

Να συμφωνήσω εδώ, το p2p μοντέλο/open source θα είχε πολύ ενδιαφέρουσα εφαρμογή στον τομέα των σχέσεων. :P:P

Το βασικό πρόβλημα είναι μάλλον ο περιορισμός "μόνο 2 συμμετέχοντες" που ευνοεί την ανάπτυξη της ζήλειας και δεν βοηθά στην κοινωνικοποίηση του ατόμου. :/::/:

Ποτέ δε χρειάστηκε να αντιμετωπίσω τηγάνι επειδή βγήκα στην καφετέρια με διαφορετικά άτομα ή επειδή πήγα για bowling με άλλη παρέα. :hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 243356

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.


θα την εστελνα απλα στα τσακιδια και ο καθενας θα τραβαγε τον δρομο του.
Δεν μοιραζω συγχωροχαρτια σε οτι αφορα θεματα απιστιας...
Μπορει να εφαρμοζα και ενα οφθαλμος αντι οφθαλμου αμα εβρισκα την ευκαιρια με καποια αλλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

volt

Νεοφερμένος

Ο volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
1. Όλα οκ?????
2. Με ενοχλεί λίγο?????
3. Θα το κάνω κι εγώ?

...αναγκαστικά κάτι απο τα 3? :worry: Χμ, σε καμία περίπτωση δεν θα συγχωρούσα,
...αλλά η αντίδραση εκείνη την στιγμή οφείλετε σε πάρα πολλές παραμέτρους,
όπως π.χ. τους χαρακτήρες των δυο, την χρονική φάση που έγινε κτλ κτλ κτλ...

Σε καμία περίπτωση πάντως δεν θέλω να με σκέφτομαι στην μετά εποχή αυτής της απιστίας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Συνεχίστε με τις αρνητικές, μη σας βγάζω από τα νερά σας, αλλά να ακούσω και τον αντίλογο, πέρα από φράσεις...."
Πολλοί άλλοι στο στέκι συμφωνούν μαζί σου, και ας μην το δείχνουν με τις θετικές. ;)

Το "φεύγω" ή "μένω" έχει να κάνει με όσα τόσα, αλλά όχι με το αν κοιμήθηκα/κε σε άλλο κρεβάτι ή έστω καναπέ!
Για μένα η ερωτική σχέση δυο ανθρώπων πέρα την ειλικρίνεια και σεβασμό πρέπει να χαρακτηρίζεται και από Loyalty.(σε μια άλλη ζωή θα είμαι σκύλα:P).
Έτσι λοιπόν, δεν παίρνεις μια - δυο, και αν έχεις λεφτά και 3+ πατερίτσες φρέσκο λουστραρισμένες για να τρέχεις στο μονόδρομο προς την προσωπική ικανοποίηση, αλλά, προσπαθείς με αφοσίωση να φτιάχνεις τη σχέση σου. Αν δεν φτιάχνει, φεύγεις.




εδώ σου έβαλα θετική επειδή ήταν σωστή η ανάλυση των σχέσεων της σήμερον ημέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Αν δεν φτιάχνει, φεύγεις.
χμ... loyalty σου λενε μετα...:P


Ήμουν σίγουρη ότι ήξερα τι ήθελα να πω…
Μάλλον ότι όσο έχεις μια σχέση… πιστεύεις σε αυτήν.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Πώς αντιμετωπίζετε την απιστία;

Γενικά έχω ένα μότο στη ζωή μου.. Μη μου κάνεις κάτι που δεν θα κανά ποτέ σε σένα..
Όποιος το παραβεί το πληρώνει και μάλιστα ακριβά..
Δεν έχω απατήσει ποτέ και ούτε έχω σκοπό να το κάνω.. Δεν μαρέσει να κοροιδεύω.. Αν νιώσω την ανάγκη να το κάνω αυτή θα προκύψει απο το γεγονός ότι δεν με γεμίζει η σχέση που έχω.. Όταν δεν με γεμίζει μία σχέση δεν μένω ούτε δευτερόλεπτο οπότε η πιθανότητα να πέσω σε αυτή τη λόμπα είναι μηδενική.. Έτσι, και έχω ήσυχη τη συνείδηση μου ότι δεν κοροίδεψα κανέναν, και όταν είμαι σε σχέση νιώθω πλήρης.. Αυτό βέβαια ξεπληρώνεται με το γεγονός ότι κάνω δύσκολα σχέσεις και τις κρατάω ακόμα δυσκολότερα αλλά οι ωραίοι έχουν χρέη και πληρώνουνε το τίμημα!

Ως εκ τούτου: Αν ποτέ μου τύχει, αυτή που το έκανε θα εύχετε να μην το είχε κάνει ποτέ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t@nia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
την αντιμετωπιζω με μεγαλη ψυχραιμια δηλαδη θα του σπασω ή το κεφαλι ή το αυτοκινητο , η επιλογη δικη του! πλακα κανω.... δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο ή τουλαχιστον δεν το εχω μαθει. θα πληγωνομουν πολυ και θα απογοητευομουν γιατι για να γινει αυτο δεν θα τον καλυπτα πλεον και θα εψαχνε αλλου αυτο που του λειπει. αλλα υπαρχει και η περιπτωση να ειναι ετσι ο χαρακτηρας του οποτε εδω κολλαει η εκφραση << αντρες! πεταμενα λεφτα! >>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Γενικά έχω ένα μότο στη ζωή μου.. Μη μου κάνεις κάτι που δεν θα κανά ποτέ σε σένα..

ξεκίνησα την ζωή μου με το ίδιο μότο , περιτριγυρισμένος από ανθρώπους που διακύρησσαν το ίδιο μότο , και όσο περνάει ο καιρός , το βλέπω να μεταλλλάσσσεται σε : μην μου κάνεις κάτι που δεν έμαθες ποτέ ότι στο έκανα και εγώ


οντόπικ :
Αρχική Δημοσίευση από gonzales:
Όποιος το παραβεί το πληρώνει και μάλιστα ακριβά..
Ως εκ τούτου: Αν ποτέ μου τύχει, αυτή που το έκανε θα εύχετε να μην το είχε κάνει ποτέ...






αληθινά οντόπικ
:

την συγχωρώ , αλλά δεν συγχωρώ ποτέ εμένα που την συγχώρεσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karamelitsa17

Νεοφερμένος

Η karamelitsa17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Βασικά δε συγχωρώ εύκολα την απιστία, συνήθως δεν τη συγχωρώ :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Δεν είναι πολύ γενικό? Το πως θα αντιμετωπίσεις μια... απιστία, έχει να κάνει με πολλά!
Εξαρτάται από:
- πόσο ερωτευμένος είσαι,
- αν το έχεις κάνει και εσύ,
- κάτω από ποιες συνθήκες έγινε...το κακό,
- κάτω από ποιες συνθήκες το έμαθες..το κακό,
- αν έχει μετανιώσει(βασικά όλοι λένε ότι μετάνιωσαν και ότι ήταν πιωμένοι, άρα δεν μπορούμε να ξέρουμε πότε είναι αλήθεια ε?:confused:)
- αν αγαπάς...
Αυτό πιστεύω, και εγώ ίσως συγχωρούσα...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Δεν είναι πολύ γενικό? Το πως θα αντιμετωπίσεις μια... απιστία, έχει να κάνει με πολλά!
Εξαρτάται από:
- πόσο ερωτευμένος είσαι,
- αν το έχεις κάνει και εσύ,
- κάτω από ποιες συνθήκες έγινε...το κακό,
- κάτω από ποιες συνθήκες το έμαθες..το κακό,
- αν έχει μετανιώσει(βασικά όλοι λένε ότι μετάνιωσαν και ότι ήταν πιωμένοι, άρα δεν μπορούμε να ξέρουμε πότε είναι αλήθεια ε?:confused:)
- αν αγαπάς...
Αυτό πιστεύω, και εγώ ίσως συγχωρούσα...:whistle:

επίσης ένας σημαντικός παράγοντας για το πώς θα αντιμετωπίσεις μια απιστία , είναι αν την έκανε ο σύντροφος σου ή εσύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
επίσης ένας σημαντικός παράγοντας για το πώς θα αντιμετωπίσεις μια απιστία , είναι αν την έκανε ο σύντροφος σου ή εσύ

Χαχα σωστή παρατήρηση:P Εννοούσα όταν την κάνει ο σύντροφός σου:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον
self-instructive depressing

. Την απιστία μπορεί να την συγχωρούσα για χ λόγους.. Αλλά δεν θα συγχωρούσα ποτέ τον εαυτό μου που την συγχωρεσε..... Και δυστυχώς μιλώ εκ πείρας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Για εμένα, όσο ερωτευμένη και να είμαι όσο και να αγαπάω τον άλλο, την απιστία δεν θα την συγχωρούσα ποτέ! και η αντίδραση μου θεωρώ ότι θα ήταν ψυχρή. Δηλαδή δεν θα με ενδιέφερε στην καμία ποια ήταν αυτή όπως γίνεται συνήθως. Απλά όταν έφτανε σε σημείο να μου το πει, θα σηκωνόμουν να φύγω. Χωρίς κουβέντα χωρίς τίποτα. Με είχες και δεν με εκτίμησες, δεν φταίω εγώ για αυτό. και ούτε κακία θα κρατούσα... απλή απαξίωση... Άλλωστε η ζωή μου δεν θα τελειώσει σε μία απιστία....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Για εμένα, όσο ερωτευμένη και να είμαι όσο και να αγαπάω τον άλλο, την απιστία δεν θα την συγχωρούσα ποτέ! και η αντίδραση μου θεωρώ ότι θα ήταν ψυχρή. Δηλαδή δεν θα με ενδιέφερε στην καμία ποια ήταν αυτή όπως γίνεται συνήθως. Απλά όταν έφτανε σε σημείο να μου το πει, θα σηκωνόμουν να φύγω. Χωρίς κουβέντα χωρίς τίποτα. Με είχες και δεν με εκτίμησες, δεν φταίω εγώ για αυτό. και ούτε κακία θα κρατούσα... απλή απαξίωση... Άλλωστε η ζωή μου δεν θα τελειώσει σε μία απιστία....

Και δε θα προσπαθήσεις να καταλάβεις γιατί το έκανε, να αναλογιστείς πιθανόν τα δικά σου λάθη, να ψάξεις να βρεις μια λύση;:hmm: (δε λέω οτι έτσι πρέπει να κάνεις, απλά συζήτηση κάνουμε:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top