Γυμνισμός - Topless

Γυμνισμός - Topless
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 56)
  • Θα έκανα topless, αλλά όχι γυμνισμό.

    Ψήφοι: 9 16.1%
  • Έχω κάνει topless, αλλά όχι γυμνισμό και δεν θα ήθελα να κάνω.

    Ψήφοι: 4 7.1%
  • Έχω κάνει και topless και γυμνισμό.

    Ψήφοι: 6 10.7%
  • Δεν θα έκανα τίποτα από τα δύο.

    Ψήφοι: 18 32.1%
  • Προτιμώ να κάνω γυμνισμό όπου μπορώ.

    Ψήφοι: 15 26.8%
  • Δεν ξέρω/δεν απαντώ

    Ψήφοι: 5 8.9%

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Εννοώ δεν αποτελεί προσβολή της δημόσιας αιδούς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
To τοπλες ειναι νομιμο σε ολες τις παραλιες. Δεν ειναι αμα πας τοπλες στο Συνταγμα για τα ψωνια σου βεβαια... :D Ο γυμνισμος ειναι νομιμος μονο στις παραλιες που επιτρεπεται. Δηλαδη παραλιες γυμνιστων ή αναμεικτες παραλιες οπως το Super Paradise στη Μυκονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
την εχω γυρισει ολη τη μηλο αλλα δεν υπαρχει κατι στανταρ και αποκλειστικα γυμνιστων.

ωστοσο αν πας στον προβατα σουρουπο, δε θα βρεις κοσμο οποτε μπορεις ανετοτατα να κανεις.

οπως και στο σαρακηνικο,αν πας λιγο παρακει, και οχι εκει που ειναι ΟΟΟΟΟΟΛΟΣ ο κοσμος.

Ειχες δικιο τελικα. Δεν επαιζε τιποτα απο γυμνισμο, γι αυτο αρκεστηκαμε στο topless... Εγω οχι οτι εκανα και κατι καινουργιο δηλαδη :), αλλα για την κοπελα μου ηταν πρωτη φορα και το χαρηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Νεο φρουτο. Παραλια στην Ιταλια μονο για γυναικες... Για να κανουν τοπλες ποιο ανετα... Ελεος! :rolleyes:

https://www.youtube.com/watch?v=F6Wz79P88Us

Παντως πολλοι παραβιαζουν το απαγορευτικο. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Για να το ξανανοίξουμε αυτό το θέμα, μιας και ήρθε καλοκαιράκι πάλι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Από τη μια δεν το θεωρώ "ταμπού", καθώς ο καθένας μπορεί να κολυμπά φορώντας ό,τι θέλει φυσικά. :P Still, προβληματίζομαι μόνο στο σημείο αν υπάρχουν παιδιά τριγύρω - "so what?" ίσως πείτε... Δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο επιχείρημα, απλά είναι γνώμη μου όχι μπροστά σε μικρά παιδιά.




Εγώ παρεμπιπτώντως δεν έχω κάνει γυμνισμό, αλλά topless από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου! :clapup::clapup::clapup: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Βασικά αφορμή πήρα από το ταξίδι στην Κάρπαθο όπου στην κυρα Παναγιά την παραλία το πρωί ήταν ένα ζευγάρι 80άρηδων και κάνανε γυμνισμό (ίιου :worry:) αλλά και ένας πατέρας με τη γυναίκα του και τα παιδιά του ο οποίος ήταν επίσης γυμνός. Και καλά τα παιδιά του τον βλέπουν γυμνό και σπίτι πχ, τα υπόλοιπα παιδιά τι φταίνε;

Δε νομίζω να ήταν παραλία γυμνιστών πάντως, περιμένω την nininaou να επιβεβαιώσει... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Βασικά αφορμή πήρα από το ταξίδι στην Κάρπαθο όπου στην κυρα Παναγιά την παραλία το πρωί ήταν ένα ζευγάρι 80άρηδων και κάνανε γυμνισμό (ίιου :worry:) αλλά και ένας πατέρας με τη γυναίκα του και τα παιδιά του ο οποίος ήταν επίσης γυμνός. Και καλά τα παιδιά του τον βλέπουν γυμνό και σπίτι πχ, τα υπόλοιπα παιδιά τι φταίνε;

Δε νομίζω να ήταν παραλία γυμνιστών πάντως, περιμένω την nininaou να επιβεβαιώσει... :)

όταν λες γυμνός δηλαδή εντελώς ? Αν ήμουν εγώ εκεί με κανένα από τα μωρά δεν ξέρω τι θα έκανα ...
Βέβαια αλλάζει αν ήταν παραλία για γυμνιστές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
όταν λες γυμνός δηλαδή εντελώς ? Αν ήμουν εγώ εκεί με κανένα από τα μωρά δεν ξέρω τι θα έκανα ... αλλά και το άλλο ποιος λογικός είναι γυμνός μπροστά στα παιδιά του...
Βέβαια αλλάζει αν ήταν παραλία για γυμνιστές...
Ήταν τσίτσιδος εντελώς!

Δε νομίζω να ήταν παραλία για γυμνιστές πάντως γιατί στο κομμάτι που ήταν οι ομπρέλες και οι ξαπλώστρες ο κόσμος ήταν κανονικά με μαγιό. Οι γυμνοί "κρυβόντουσαν" στο μισό κομμάτι πίσω από κάτι μεγάλους βράχους :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Ήταν τσίτσιδος εντελώς!

Δε νομίζω να ήταν παραλία για γυμνιστές πάντως γιατί στο κομμάτι που ήταν οι ομπρέλες και οι ξαπλώστρες ο κόσμος ήταν κανονικά με μαγιό. Οι γυμνοί "κρυβόντουσαν" στο μισό κομμάτι πίσω από κάτι μεγάλους βράχους :worry:
Ε, άρα το κομμάτι πίσω από τους βράχους ήταν η παραλία γυμνιστών! :)
Γενικά παιζει αυτό σε αρκετές παραλίες, που λόγω πχ κατολισθήσεων έχουν ένα φυσικό ας πουμε διαχωριστικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ε, άρα το κομμάτι πίσω από τους βράχους ήταν η παραλία γυμνιστών! :)
Γενικά παιζει αυτό σε αρκετές παραλίες, που λόγω πχ κατολισθήσεων έχουν ένα φυσικό ας πουμε διαχωριστικό.
Μα μιλάμε για μια παραλία συνολικού μήκους άντε 100m που στα 80 είχε ομπρέλες και στα υπόλοιπα 3-4 μεγάλους βράχους που ΔΕΝ διαχώριζαν την παραλία αλλά μπορούσες να κρυφτείς από πίσω όσο θα λιάζεσαι. Αν ο κύριος δηλαδή σηκωνόταν να κολυμπήσει έτσι, θα τον καμάρωνε όλη η υπόλοιπη παραλία. :worry:

Δεν έχω πρόβλημα με το γυμνισμό δικαίωμα του του καθενός, απλά καλό θα ήταν να υπάρχει σαφής διαχωρισμός παραλιών :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Μα μιλάμε για μια παραλία συνολικού μήκους άντε 100m που στα 80 είχε ομπρέλες και στα υπόλοιπα 3-4 μεγάλους βράχους που ΔΕΝ διαχώριζαν την παραλία αλλά μπορούσες να κρυφτείς από πίσω όσο θα λιάζεσαι. Αν ο κύριος δηλαδή σηκωνόταν να κολυμπήσει έτσι, θα τον καμάρωνε όλη η υπόλοιπη παραλία. :worry:

Δεν έχω πρόβλημα με το γυμνισμό δικαίωμα του του καθενός, απλά καλό θα ήταν να υπάρχει σαφής διαχωρισμός παραλιών :)
Κοίτα, γενικά συμφωνώ ότι θα έπρεπε να υπάρχει διαχωρισμός. Και γενικά και οι ίδιοι οι γυμνιστές προσπαθούν να πηγαίνουν σε απόμερες παραλίες, αλλά πέρα από το ότι τους διώχνουν, οι μη-γυμνιστές έχουν μια...επεκτατική τάση. Πάρα πολλές παραλίες που θεωρούνταν παραλίες γυμνιστών έχουν πλέον μετατραπεί σε "οικογενειακές" (να δω και ομπρελο-ξαπλωστρα στη χιλιαδού και τι άλλο!!!). Γιατί το χει κι αυτό ο καλός παραθεριστής...δεν θελει να κάνει γυμνισμό, αλλά θελει να πάει στην παραλία των γυμνιστων...Οπότε κι ενας γυμνιστής που να πάει καλό μου? Θα πάει στην κυρα παναγιά και θα τα πετάξει όλα!!!

ΥΓ: Στην καφετέρια στην κυρα-παναγιά ήταν μια απαράδεκτη ξανθιά αγενέστατη "σερβιτόρα"? Ο μονος λόγος που θέλω να ξαναπάω εκεί είναι για να της κάνω τη ζωή μαρτύριο!!! :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Εμένα ο γυμνισμός (τελείως, όχι το τοπλες) με ενοχλεί μόνο αισθητικά, αλλά δεν με ενοχλεί αν είναι στην ίδια παραλία μ' εμένα. Δεν έχω δηλαδή θέμα ηθικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki32

Νεοφερμένος

Η maraki32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Cibyllian πρέπει να το διασκεδάζεις το πράγμα. Δεν θα ξεχάσω στη Μήλο πριν κάποια καλοκαίρια να παιζουν ρακέτες σε τετράδες, αντρες με πλουσια τα ελέη και να πηγαίνουν πέρα δώθε πέρα δωθε και κάναν και καρφιά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκίουρος

Νεοφερμένος

Ο Σκίουρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους,
για μένα ο γυμνισμός είναι καθαρά ευχαρίστηση και επαφή με τη φύση. Όπως αρέσει σε μένα, φυσικά τον αποδέχομαι και για τους άλλους και πάντα μου είναι ευχάριστο να κάνω γυμνισμό με κάποιον παρέα. Η αίσθηση που μου δημιουργείται είναι υπέροχη. Κολυμπάω γυμνός πολλά χρόνια. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει παντού. Αποφεύγω συστηματικά τις παραλίες που υπάρχει κόσμος και ειδικά παιδάκια, επειδή μου αρέσει να σέβομαι τους άλλους και αναζητώ συνεχώς ήσυχα μέρη για να κυκλοφορώ χωρίς το μαγιώ μου και χωρίς τα ρούχα μου. Αυτό που ζητάω από τα άτομα που δεν τους αρέσει ο γυμνισμός είναι να μην με ενοχλούν στην παραλία που επισκέπτομαι. Τι θέλω να πω με αυτό? Να σεβαστούν και τον δικό μας χώρο, τον χώρο των γυμνιστών. Αν τον καταπατήσεις ... μόνο για μάτι έρχεσαι. Μόνο έτσι θα συμβιώνουμε όλοι αρμονικά, ανάλογα με τα "θέλω" του καθενός.
Εύχομαι να υπάρχουν και άλλοι ομοΐδεάτες μου για παρέα.
Ας περνάμε όλοι καλά, με το μαγιώ μας ή χωρίς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
ερωτηση:

γιατι μας ενοχλει (σας ενοχλει) το γυμνο ανθρωπινο σωμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Γιατί συμπεραίνεις ότι μας ενοχλεί το γυμνό σώμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninetta

Νεοφερμένος

Η ninetta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Παπάγος (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
το πιο φυσικό πράγμα στον κόσμο είναι η επαφή του σώματος με το υγρό στοιχείο. σκέφτεστε να γεννιόντουσαν τα μωρά με μαγιό...?
άργησα κι εγώ πολύ να το διαπιστώσω και να ξεπεράσω τα προσωπικά μου ταμπού, αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ!
το μόνο που λυπάμαι, ότι στη χώρα μας είναι παράνομο κι επιτρέπεται μόνο σε εκ των προτέρων παραλίες χαρακτηρισμένες ως "γυμνιστών".
επίσης, στη χώρα μας υπάρχει μόνο 1 μεγάλο οργανωμένο resort γυμνιστών-φυσιολατρών κι αυτό....στου βοδιού το κέρατο που λένε: στα σφακιά, στην κρήτη.
στην ευρώπη, βρίθουν τέτοιου είδους μέρη όπως άλλωστε μέχρι και αθλητικοί χώροι ή night clubs, όπου η ενδυμασία είναι εντελώς προαιρετική.
από την εμπειρία μου πάντως, έχω να καταθέσω ότι αν και γυναίκα (και αρκετές φορές η μοναδική άνευ μαγιό σε κάποια παραλία και ειδικότερα της αττικής), ουδέποτε με έχει ενοχλήσει κανείς.
εν αντιθέσει με κάποιους φίλους που ξέρω, που έχουν δεχτεί κάποιες φορές μικρές ή μεγαλύτερες ενοχλήσεις από διάφορους (ομοφυλόφιλους) λιγούριδες "πέφτουλες".
σε όσους δεν έχουν δοκιμάσει ακομη την εμπειρία, έχω να πω ότι, όταν υπάρχουν αρκετά γυμνά σώματα, π.χ. στην ίδια παραλία, ο ερωτισμός παύει ως δια μαγείας να υπάρχει.
σε αντίθεση με τις περιπτώσεις της θέας καλλίγραμων σωμάτων που προσεκτικά επιλεγμένα μαγιό τονίζουν την ομορφιά και τη σεξουαλικότητα ενός κορμιού, κρύβοντας όσο γίνεται τις ατέλειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pote ksana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ούφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Ωραίο σαν ιδέα. Όταν είσαι νέος,βασικά.
Το να δεις έναν πενηντάρη γυμνιστή θα ήταν τραγικό. Αντίθετα ταιριάζει στον ψυχισμό των νέων ο γυμνισμός=ελευθερία,επαφή με τη φύση,τολμηρή αγνότητα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top