Φήμες για απαγωγές με στόχο το εμπόριο οργάνων

*metal fairy*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
δεν ξερω, αν οντως το θεμα ταιριαζει εδω....:worry:συγνωμη αν δεν ταιριαζει...

μου συνεβει κατι (οχι πολυ σοβαρο, μπορει να ηταν και τιχαιο γεγονος) το οποιο με εβαλε σε σκεψεις.
και συζητοντας με μια φιλη μου ανεφερε πως ακουσε οτι κοικλοφορει σπειρα απαγωγεων στην περιοχη μας.
και ψαχνοντας στο αχαρνοραμα βρηκα αυτο:


''Τρόμο έχει προκαλέσει στην κοινωνία των Αχαρνών η «είδηση» πως μικρά παιδιά πέφτουν θύματα απαγωγέων που τα θανατώνουν με στόχο να χρησιμοποιήσουν τα ζωτικά τους όργανα για εμπόριο!
Μετά από έρευνα το ACHARNORAMA διαψεύδει τις φήμες καθώς ΚΑΝΕΝΑ τέτοιο περιστατικό δεν είναι επίσημα καταγεγραμμένο από την Αστυνομία. Μάλιστα Ανώτατα Στελέχη της Ελληνικής Αστυνομίας, έπειτα από επικοινωνία που είχαμε μαζί τους, μας διέψευσαν το γεγονός και συνέστησαν ψυχραιμία στους γονείς.
Οι εικόνες που μεταφέρονται από στόμα σε στόμα, τις τελευταίες ημέρες είναι πραγματικά σοκαριστικές, καθώς μιλάνε για μικρά παιδιά θανατωμένα, με τα ζωτικά όργανα να λείπουν και παρατημένα σε διάφορα σημεία της πόλης με σημειώματα από τους απαγωγείς τους όπως «Ας το πρόσεχες καλύτερα» ή «Ευχαριστούμε για την μεταμόσχευση». Η παραφιλολογία των τελευταίων ημερών μπορεί να προκαλέσει πολλά προβλήματα γι'αυτό ας ειμαστε όλοι πολύ προσεχτικοί και με αυτά που ακούμε αλλά και με τα παιδιά μας.
Είναι πραγματικά εικόνες φρίκης που ελπίζουμε να μην δούμε ΠΟΤΕ σε κανένα μέρος, όχι μόνο της πόλης μας, αλλά όλης της χώρας. Είναι εικόνες που δεν θέλουμε ούτε καν να σκεφτόμαστε...''

εχετε ακουσει κατι;κοικλοφορω αρκετα μονη μου και θα ηθελα να ειμαι πιο ενημερομενη για το θεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σου, *metal fairy*. :)
Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτή η φήμη, αλλά είμαι της άποψης πως δεν πρέπει να θορυβούμαστε μόνον όταν ακούμε κάτι. "Φύλαγε τα ρούχα σου, να 'χεις τα μισά", όπως, πολύ σωστά, λένε. Πάντοτε θα πρέπει να είσαι προσεκτική κι υποψιασμένη, γιατί μπορεί να συμβεί το οτιδήποτε. Από μία απλή κλοπή ή έναν βιασμό έως κι απαγωγή. Ποτέ δεν ξέρεις. Αυτό δεν σημαίνει, όμως, ότι θα πρέπει να πας στο άλλο άκρο και να κλειστείς στο σπίτι σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
πραγματικά ελπίζω να μην ισχύει κάτι τέτοιο μου ακούγεται φρικιαστικό. Πάντως μου φαίνεται και λίγο δύσκολο να γίνει ένα όργανο δεν αντέχει και πολύ και δεν νομίζω να γίνονται μεταμοσχεύσεις χωρίς να ελέγχεται η συμβατότητα δεν ξέρω προσπαθώ να το δω λογικά ώστε να το απορρίψω. Οι γονείς δεν θα δήλωναν τουλάχιστον την εξαφάνιση δεν θα το βλέπαμε στο amber alert έχω πολύ καιρό να δω . Ελπίζω να είναι απλά μια φήμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντως μου φαίνεται και λίγο δύσκολο να γίνει ένα όργανο δεν αντέχει και πολύ και δεν νομίζω να γίνονται μεταμοσχεύσεις χωρίς να ελέγχεται η συμβατότητα δεν ξέρω προσπαθώ να το δω λογικά ώστε να το απορρίψω.


  • Μπορεί να γίνεται ιατρικός έλεγχος πριν πάρουν τα όργανα, ώστε να δουν αν είναι ok για μεταμόσχευση ή όχι. Αν όχι, τότε μπορεί να αφεθεί ελεύθερο το θύμα.
  • Έλεγχοι πριν την μεταμόσχευση σαφώς και γίνονται. Δεν είναι άντε πήραμε το πρώτο όργανο και τελειώσαμε.
  • Επίσης, η τεχνολογία είναι τόσο μπροστά πια, που αμφιβάλλω αν δεν μπορούν να διατηρήσουν τα όργανα. Χώρια που ορισμένα είναι τόσο δυσεύρετα και κάνουν κρα, για να βρεθεί μόσχευμα. Οπότε καταλαβαίνεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*metal fairy*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Lysippe δεν θα ανησιχουσα αν το ειχα ακουσει απο ενα ατομο η κατι τετειο...μα, ακουσα διαφορα και απο γνωστους και βρηκα και αυτο το σα'ι'τ.τελος παντων.το προβλημα μου ειναι πως δεν εχω τροπο να προστατευτω, γιατι, ουτε καμια πολεμικη τεχνη δεν ξερω, ουτε τιποτα.

maniavas αν οντως συμβενει κατι τετειο, δεν νομιζω οτι ειναι πρωτη φορα.παντως, και εγω ελπιζω να ειναι φημη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μα οι περισσότεροι δεν ξέρουμε καμία πολεμική τέχνη. Αν προσέχεις, όμως, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

1. Διαλέγεις δρόμους που έχουν κόσμο. Δεν διαλέγεις απόμερα σοκάκια.
2. Αν κυκλοφορείς τα βράδια, να είσαι με παρέα και ουχί μόνη σου.
3. Έχεις το νου σου, για ύποπτες κινήσεις.

Και φυσικά μπορείς να συνεννοηθείς με φιλενάδες/φίλους σου να πηγαινοέρχεστε μαζί, ή αν τις/τους μεταφέρει κάποιος δικός τους, να παίρνει κι εσένα. (αν θέλουν, αν είναι σε κοντινή απόσταση κλπ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Μα οι περισσότεροι δεν ξέρουμε καμία πολεμική τέχνη. Αν προσέχεις, όμως, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

1. Διαλέγεις δρόμους που έχουν κόσμο. Δεν διαλέγεις απόμερα σοκάκια.
2. Αν κυκλοφορείς τα βράδια, να είσαι με παρέα και ουχί μόνη σου.
3. Έχεις το νου σου, για ύποπτες κινήσεις.

Και φυσικά μπορείς να συνεννοηθείς με φιλενάδες/φίλους σου να πηγαινοέρχεστε μαζί, ή αν τις/τους μεταφέρει κάποιος δικός τους, να παίρνει κι εσένα. (αν θέλουν, αν είναι σε κοντινή απόσταση κλπ)


η άλλη λύση είναι να προχωράς με ποτό και τσιγάρο στο δρόμο
για να καταλάβει ο κλέφτης οργάνων
πως δεν παρέχεις άθικτο το εμπόρευμα
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*metal fairy*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Μα οι περισσότεροι δεν ξέρουμε καμία πολεμική τέχνη. Αν προσέχεις, όμως, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

1. Διαλέγεις δρόμους που έχουν κόσμο. Δεν διαλέγεις απόμερα σοκάκια.
2. Αν κυκλοφορείς τα βράδια, να είσαι με παρέα και ουχί μόνη σου.
3. Έχεις το νου σου, για ύποπτες κινήσεις.

Και φυσικά μπορείς να συνεννοηθείς με φιλενάδες/φίλους σου να πηγαινοέρχεστε μαζί, ή αν τις/τους μεταφέρει κάποιος δικός τους, να παίρνει κι εσένα. (αν θέλουν, αν είναι σε κοντινή απόσταση κλπ)

συνιθως, αν δω υποπτη κυνηση η τρομαξω απο κατι τελως παντων, κανω πως μιλω στο κηνιτο. δεν θυμαμαι που το εχω ακουσει και το κανω....:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
1. Διαλέγεις δρόμους που έχουν κόσμο. Δεν διαλέγεις απόμερα σοκάκια.
2. Αν κυκλοφορείς τα βράδια, να είσαι με παρέα και ουχί μόνη σου.
3. Έχεις το νου σου, για ύποπτες κινήσεις.
σωστα

η παρεα ακομα και μονο γυναικων αποτρεπει

και αναμεσα σε κοσμο φυσικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Ακούστηκε στην περιοχή μου! Επιβεβαιώθηκε απότι έμαθα.. Είναι αρρωστημένο.
Όσοι έχετε μικρά αδέλφια, ξαδέλφια κτλ, να μην τα αφήνετε μόνα τους!

https://olympiakosneonliosion1952.blogspot.com/2012/05/sos-epson.html
"Υ.Γ Με γονείς και παιδιά από την ομάδα του Ολυμπιακού Λιοσίων που μίλησα χτες στην Ραδιοφωνία στο Ίλιον μου επιβεβαίωσαν το περιστατικό. Καλό λοιπόν θα ήταν να ήμαστε όλοι υποψιασμένοι και από την μεριά μας να προσέχουμε και να μιλήσουμε όλοι στα παιδιά μας για το θέμα αυτό.
Επίσης για τα παιδιά καλό θα ήταν να προσπαθούν να γίνονται παρέες και όχι να κυκλοφορούν μόνα τους. "
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
πώς δεν το ειπαν τα καναλια ακομα?

αν οντως ισχυει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
συνιθως, αν δω υποπτη κυνηση η τρομαξω απο κατι τελως παντων, κανω πως μιλω στο κηνιτο. δεν θυμαμαι που το εχω ακουσει και το κανω....:worry:

όταν ήμουν φοιτήτρια και έμενα μόνη, τις φορές που για όποιο λόγο κάτι δεν μου άρεσε (πχ. κάποιος που προχωρούσε στον ίδιο -έρημο-δρόμο με μένα, ή αν έπαιρνα μόνη μου ταξί μέσα στη νύχτα), έπαιρνα τηλ το ...σπίτι μου (μην ξυπνήσω και κανένα :P) και πρσποιούμουν ότι μιλούσα στους γονείς μου του στυλ "έλα μαμά/μπαμπά ναι τώρα 2 λεπτά από το σπίτι είμαι/τώρα μπήκα στο ταξί από <το μέρος που πήρα το ταξί> και έρχομαι σπίτι".

Τώρα φαντάζομαι αν ο άλλος ήθελε σώνει και ντε να μου κάνει κάτι δεν το ..γλύτωνα, αλλά αν δεν ήταν τόσο "hardcore" να δείξω ότι κάποιος με περιμένει, ότι κάποιος ξέρει ακριβώς τα whereabouts μου και αν γίνει κάτι θα κινητοποιηθεί άμεσα.

Τώρα αποφευγω όσο μπορώ να κυκλοφορώ μόνη μου σε άγνωστους/χωρίς κόσμο δρόμους όσο γίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shark.0wNz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
ρε παιδιά εγώ αυτό το είδα στο facebook, το ανεβάζαν κάτι γυμνασιόπαιδα στις καταστάσεις τους και λέω εντάξει πόσο σημαντικό να 'ναι; περισσότερο ''αλυσίδα'' πιστεύω είναι παρά γεγονός..είδαμε κάποιο αξιόπιστο κανάλι να το βγάζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*metal fairy*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
MetalChest απο την αυλη του σπιτιου τους??? :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αρπαγές ανηλίκων: εκατοντάδες κλήσεις από αναστατωμένους γονείς και ευαισθητοποιημένους πολίτες στο Χαμόγελο του Παιδιού


Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι τις τελευταίες ημέρες στην «Εθνική Τηλεφωνική Γραμμή Για Τα Παιδιά SOS 1056» και στην «Ευρωπαϊκή Γραμμή για τα Εξαφανισμένα Παιδιά 116000» λαμβάνουμε εκατοντάδες κλήσεις από αναστατωμένους γονείς και ευαισθητοποιημένους πολίτες σχετικά με τις πληροφορίες που αναδημοσιεύονται διαρκώς στο διαδίκτυο και αφορούν σε αρπαγές ανηλίκων ακόμη και σε παιδιά που τους έχουν αφαιρέσει ζωτικά όργανα καθώς πρόκειται για κύκλωμα εμπορίου οργάνων.

«Το Χαμόγελο Του Παιδιού» έχει επικοινωνήσει με τις αρμόδιες αρχές των περιοχών όπου αναφέρονται τα συγκεκριμένα περιστατικά (ενδεικτικά αναφέρουμε Ζάκυνθο, Βόλο, Αχαρναί, Ίλιον κ.α) και θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι ΔΕΝ επιβεβαιώθηκαν οι πληροφορίες που αναπαράγονται.

ΑΝΤΙΘΕΤΑ αναφέρουν ότι πρόκειται για φημολογίες που αναπαράγονται χωρίς να έχει διασταυρωθεί η εγκυρότητα τους προκαλώντας αίσθημα πανικού και τρόμου στους πολίτες και τις τοπικές κοινωνίες.

Θα θέλαμε επίσης να επισημάνουμε ότι «Το Χαμόγελο Του Παιδιού» δεν έχει καταγράψει τις τελευταίες εβδομάδες καμία καταγγελία αρπαγής ανηλίκου παρά μόνο κλήσεις που λαμβάνουμε από πολίτες, οι οποίοι αναφέρουν πληροφορίες από φήμες ή από δημοσιεύματα μέσω διαδικτύου.

Παρόλα αυτά εάν οποιοσδήποτε πολίτης γνωρίζει συγκεκριμένες πληροφορίες και στοιχεία για τέτοιου είδους περιστατικά παρακαλείται να καλέσει ακόμη και ανώνυμα στην «Εθνική Τηλεφωνική Γραμμή Για Τα Παιδιά SOS-1056» ή στην «Ευρωπαϊκή Γραμμή για τα Εξαφανισμένα Παιδιά 116000» (όλο το 24ωρο, 7 ημέρες την εβδομάδα) προκειμένου να συνομιλήσετε με Κοινωνικό Λειτουργό ή Ψυχολόγο και να κινήσουμε τις απαραίτητες διαδικασίες μέσω των αρμόδιων αρχών.

Πηγή: Το χαμόγελο του Παιδιού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
παιδια και εδω για τη Λαρισα ακουγονται διαφορα.πως βρεθηκε υπογειο σα χειρουργιο,μαλιστα για ενα 19χρονο που ειχε χαθει λεγαν πως εγινε εμποριο αλλα τελικα βρεθηκε νεκρος στο Βολο.Πολλοι επισης λενε για πτωματα που εχουν βρει στις οχθες του Πηνειου και γενικα ο κοσμος εδω ειναι ΠΟΛΥ τρομοκρατημενος και χωρις λογο.Ολα αυτα ειναι φημες και ψεμματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δε χρειάζεται να φοβάσαι να κυκλοφορείς, αρκεί να μην πουλάς μαγκιές τύπου ''εγω δε φοβάμαι ποτέ και τίποτα''. Ειναι συχνότερο σήμερα το φαινόμενο μεν, αλλά η ραδιοαρβύλα πάει κι έρχεται δε.
Κράτα μια φυσιολογική στάση στα φυσιολογικά (ώρες, μέρη, όπου χρειάζεται παρέα, να έχεις παρέα κοκ) και στάση άμυνας στα ύποπτα. Κι αν ποτέ ενοχληθείς απο κανέναν επιτήδιο που δε θέλει απλώς να κλέψει ώστε να κάνεις ησυχία για να πάρει ο,τι θέλει απο τις τσάντες σου και να πάει στα τσακίδια χωρίς να κινδυνέψει η ζωή σου, πέρνα σε στάδιο επίθεσης, δηλ. ''τα οργανά μου εσύ; Τα όργανά σου σύριζα εγώ.'' Παραλλήλως με δυνατή φωνή ν'ακούσει η επικράτεια οτι κινδυνεύεις.
Επίσης το κλασσικό για τα παιδια ''δε μιλάμε σε αγνώστους'' και για όλους ''δε συχνάζουμε σε απόμερα μέρη, δεν κυκλοφορούμε μόνοι τις νύχτες, κλειδώνουμε απευθείας το αμάξι οι μεγαλύτεροι, δε μιλάμε στο κινητό στο δρόμο, δεν καθυστερούμε όταν έχει ησυχία ο δρόμος ανεξαρτήτως αν είναι μέρα ή βράδυ κοκ.''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Επειδη τυχαινει να κυκλοφορω απο 7 χρονων μονη μου (και τωρα κοντευω 15) ξερω απο τετοια και μου εχουν μαθει οι γονεις αλλα και εγω μονη μου πώς να προστατευομαι.Θα σου πω το εξης οπως σου ειπε και η mindcircus μαγκιες του τυπου εγω δε φοβαμαι αστες στην ακρη διοτι συνηθως οι πιο ευαλωτοι ειναι εκεινοι. Δε σου λεω βεβαια να φοβασαι να κυκλοφορησεις αλλα μην το παιξεις ποτε σου μαγκισα γιατι ισως καποια στιγμη να σου βγει απ'τη μυτη και επειδη ζω σε μια πολη στην οποια εχουν συληφθει 2 ατομα για παρομοια πραγματα θα σου λεγα αυτα που θα σου εχουν πει σχεδον ολοι πηγαινε απο δρομους πολυσυχναστους και ειδικα το βραδυ ΠΟΤΕ απο σκοτεινα μερη και στενα που δεν εχουν καλο φωτισμο και εχε παντοτε το κινητο σου ανοιχτο και με καρτα δεν ξερεις ποτε μπορει να σου χρειαστει. Αυτα και για να σου λυθει και η απορια μενω Ρεθυμνο (αν ψαξεις στο ιντερνετ για αυτο που σου ειπα θα δεις οτι ειναι αληθεια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*metal fairy*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
ευχαριστω οσους απαντισαν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top