Μανούλα....

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
5.000 ο τοκετός Κρόνε μου..... 5.000 ο ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!
ο Φυσιολογικός!!!! χωρίς καισαρικές, χωρίς επισκληρίδιο, χωρίς πιθανές μέρες θερμοκιτήδας, σε 6κλινο δωμάτιο!!!!!
Περιλαμβάνει το ξενοδοχείο... εεεε νοσοκομείο :P , φυσιολογικό τοκετό και αμοιβή γιατρου....
Νταξ είναι το πιο ακριβό αλλά τι να κάνω που εκεί είναι ο γιατρός μου :/:

κι όταν λέμε ότι είναι το πιο ακριβό... τα άλλα είναι 500-800 ευρά πιο φτηνά ε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
ΣΥΝΟΛΟ... αισίως 10.000..... και μετά αναρωτιέσαι.... να κάνω μωρό ή να αγοράσω αμάξι?????? Μηνιαίως το ίδιο στοιχίζουν :P
(Ευτυχώς έχω αμάξι :P )

Οντως τα έξοδα είναι πολλά αν τα πάρεις όλα καινούργια!Ομως μπορείς να εξοικονομήσεις πολλά έχοντας συγγενείς που πρόσφατα απέκτησαν μωράκι!
:baby: port-bebe και κούνια (όχι όμως καρότσι και καθισματάκι αυτοκινήτου!Αυτά θα τα πάρεις καινούργια!Είναι θέμα ασφάλειας!)
:baby: ρουχαλάκια(ειδικά για νεογέννητο είναι σχεδόν αχρησιμοποίητα! Σκέψου πως αλλάζεις τουλάχιστον 3 φ. την ημέρα φορμάκια και δεν τα φοράει για περισσότερο απο 2 εβδομάδες κια πολύ λέω!)
:baby:Βραστήρα
:baby:Κουβερτούλες, σεντονάκια γενικά προίκα που λέμε!
:baby:Οσο για τα υπόλοιπα σίγουρα θα υπάρξουν πολλοί συγγενείς και φίλοι που θα θέλουν να σου πάρουν κάτι. Οταν σε ρωτήσουν τι θες μην ντραπείς!:rtfm:Κάνε απο τώρα μια λίστα με αυτά που θα χρειαστείς και όποιος σε ρωτάει, ανάλλογα με την οικονομική του άνεση αλλά και την διάθεσή του μπορεί να διαλέγει από ένα δώρο! Μπορείς ακόμα και να φτιάξεις λίστα στο γούστο σου από ένα μαγαζί με βρεφικά και να τους στέλνεις εκεί να διαλέξουν (πως είναι η λίστα γαμου?);)
Εγώ αυτό έκανα! Είναι καλύτερο να τους πείς τι να σου πάρουν (αν ρωτήσουν βέβαια!) παρά να βρεθείς με 20 ζιπουνάκια και πολλά πολλά άχρηστα παιχνίδια, γιατί δεν θα έχεις και τον χρόνο να θα τρέχεις απο μαγαζί σε μαγαζί να τα αλλάξεις με κάτι που σου χρειάζεται!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ναι τα έχω υπόψη μου όλα αυτα... κι ευτυχώς για μένα δεν είμαι "περίεργη" να τα θέλω όλα δικα μου και καινούργια...
Φυσικά και θα δανειστώ κάποια πράγματα... αλλά και πάλι ρε παιδι μου τι εκμετάλευση είναι αυτή!!!!!!!

Κοιτούσα κάποια πράγματα και έπαθα σοκ... 500 μια κούνια?????? ΕΛΕΟΣ!!!
100 Το παντελόνι εγκυμοσύνης????? ΝΙΣΑΦΙ!

Νιώθω οτι μας εκμεταλεύονται κι εμείς λεμε κι ευχαριστώ!
Η νοοτροπία είναι ΑΚΡΙΒΩΣ η ίδια με την νοοτροπία του "γάμου" και της "νύφης".... ΚΕΡ@ΤΙ@ΤΙΚΑ λεφτά :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
5.000 ο τοκετός ο ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!
ο Φυσιολογικός!!!! χωρίς καισαρικές, χωρίς επισκληρίδιο, χωρίς πιθανές μέρες θερμοκιτήδας, σε 6κλινο δωμάτιο!!!!!
Περιλαμβάνει το ξενοδοχείο... εεεε νοσοκομείο :P , φυσιολογικό τοκετό και αμοιβή γιατρου....
Sorry αλλά σε ποιό μαιευτήριο θα γεννήσεις? Εκτώς κι αν ο γιατρός σου είναι που θέλει πάνω από 2500!Γιατί οι τιμές που έχω πάρει απο Μητέρα και Ιασώ είναι maximum 2000 με επισκληρίδιο και σε περίπτωση κεσσαρικής είναι περίπου +500.Να ξέρεις πως η μαία υπάρχει στο νοσοκωμείο και είναι δίπλα σου όταν χρειάζεται!Αν σου πουν αν θες μαία ενωούν να είναι συνεχώς μαζί σου πράγμα που δεν χρειάζεται και το πληρώνεις και 500 τσάμπα!Οσο για την γέννα και ύστερα για τον θηλασμό και την περιποιηση του νεογνού σε βοηθάει η εφημερεύουσα μαία, είναι μέσα στα standarts της γέννας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
στο Ιασω...
δεν θυμάμαι ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ τις τιμές αλλά την άλλη βδομάδα θα έχω κανονικά τιμοκατάλογο....
Σε γενικές γραμμές ξέρω ότι αυτό που ισχύει είναι ότι ΟΣΑ πληρώσεις για το νοσοκομείο, άλλη τόση είναι η αμοιβή του γιατρού....

Οπότε... απ όσο θυμαμαι, ΙΑΣΩ που μου είχαν πει 2450 στο 6κλινο (εκτος κι αν τα μπερδευω, που δεν το νομιζω) ΧΩΡΙΣ επισκληρίδιο η οποία απ ότι θυμάμαι είναι 400 ευρώ!

Σύντομα πάντως θα ξέρω στα σίγουρα και κόστος νοσοκομείου αλλά και του γιατρού μου....
Τα 5000 τα υπολογίζω χοντρικά και δεν υπάρχει περίπτωση να είναι πιο κάτω... πιο πανω ειναι πιθανο αλλά πιο κατω.... με την καμία :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
ναι τα έχω υπόψη μου όλα αυτα... κι ευτυχώς για μένα δεν είμαι "περίεργη" να τα θέλω όλα δικα μου και καινούργια...
Φυσικά και θα δανειστώ κάποια πράγματα... αλλά και πάλι ρε παιδι μου τι εκμετάλευση είναι αυτή!!!!!!!

Κοιτούσα κάποια πράγματα και έπαθα σοκ... 500 μια κούνια?????? ΕΛΕΟΣ!!!
100 Το παντελόνι εγκυμοσύνης????? ΝΙΣΑΦΙ!

Νιώθω οτι μας εκμεταλεύονται κι εμείς λεμε κι ευχαριστώ!
Η νοοτροπία είναι ΑΚΡΙΒΩΣ η ίδια με την νοοτροπία του "γάμου" και της "νύφης".... ΚΕΡ@ΤΙ@ΤΙΚΑ λεφτά :mad:
Ναι κι εγώ έτσι ακριβώς νιώθω!Αλλά δεν τους έκανα την χάρη! Προς το παρών έχω πάρει 2-3 παντελόνες φαρδιές με κορδονάκι στη μέση.Απλά 1-2 νούμερα μεγαλύτερες και 4 φορεματάκια και την έχω βγάλει μια χαρά!Οσο για αργότερα που θα έχω παρα-φουσκώσει θα πάρω 1-2 σαλοπέτες εγκυμωσύνης μπλουζίτσες ευτυχώς έχω αρκετές άνετες γιατί 2χρόνια πριν ήμουν +27kg και ευτυχώς τις κράτησα για μια τέτοια περίπτωση! Μετά φορμίτσες (πάντα από τα αντρικά για να βρείς άνετα νούμερα!), χειμώνας είναι στην τελική!Οσο να'ναι οι έξοδοι απο ένα σημείο και ύστερα περιορίζονται οπότε σε νοιάζει να είσαι άνετη! Αν είσαι και αδύνατη μην ψάξεις για ρούχα εγκυμωσύνης απλά πήγαινε σε μαγαζιά για ευσωμες!Εκεί θα βρείς όμορφα μοδάτα ρούχα, άνετα και το κυριότερο πιο φθινά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Πάντως το 6.000 αρο ακούγετε πάρα πολύ!
Κουέ σε τετράκλινο πόσο πάει το μαλί, βάλε κανένα κατάλογο για να ξέρω πόσα πρέπει να μαζέψω για την γυναίκα μου.
Μην χαίρεστε μελλοντικά ενδιαφέρομαι δεν είναι εγκυος ακόμα, (τουλάχιστον έτσι νομίζω!):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ναι κι εγώ έτσι ακριβώς νιώθω!Αλλά δεν τους έκανα την χάρη! Προς το παρών έχω πάρει 2-3 παντελόνες φαρδιές με κορδονάκι στη μέση.Απλά 1-2 νούμερα μεγαλύτερες και 4 φορεματάκια και την έχω βγάλει μια χαρά!Οσο για αργότερα που θα έχω παρα-φουσκώσει θα πάρω 1-2 σαλοπέτες εγκυμωσύνης μπλουζίτσες ευτυχώς έχω αρκετές άνετες γιατί 2χρόνια πριν ήμουν +27kg και ευτυχώς τις κράτησα για μια τέτοια περίπτωση! Μετά φορμίτσες (πάντα από τα αντρικά για να βρείς άνετα νούμερα!), χειμώνας είναι στην τελική!Οσο να'ναι οι έξοδοι απο ένα σημείο και ύστερα περιορίζονται οπότε σε νοιάζει να είσαι άνετη! Αν είσαι και αδύνατη μην ψάξεις για ρούχα εγκυμωσύνης απλά πήγαινε σε μαγαζιά για ευσωμες!Εκεί θα βρείς όμορφα μοδάτα ρούχα, άνετα και το κυριότερο πιο φθινά!

Δεν παίρνω κι όρκο αλλά ΝΟΜΙΖΩ ότι τα ρούχα για εύσωμες είναι από φύση τους ΠΟΛΥ ακριβά!
Αυτό που είχα και γω κατα νου είναι να πάρω 1-2 σαλοπέτες για να με βολέψουν στη δουλεια και να είμαι πλύνε - βάλε....
Δε νομίζω ότι θα τα σκάσω για περισσότερα... ούτε εχω κι όλας!
Δέντρο που φυτρώνουν ευρά να είχα, και πάλι δεν θα έφταναν!
Και οι φορμίτσες (Ειδικά για μέσα στο σπίτι) μια χαρά είναι.... τους πατάς και μια ψαλιδιά από κάτω αν είναι μακριές και είσαι σούπερ!
Το ΙΚΕΑ να ναι καλά πάντως... και μια χαρά κούνιες με 100 ευρώ έχει!
σιχτίρ πια!


Πάντως το 6.000 αρο ακούγετε πάρα πολύ!
Κουέ σε τετράκλινο πόσο πάει το μαλί, βάλε κανένα κατάλογο για να ξέρω πόσα πρέπει να μαζέψω για την γυναίκα μου.
Μην χαίρεστε μελλοντικά ενδιαφέρομαι δεν είναι εγκυος ακόμα, (τουλάχιστον έτσι νομίζω!):P

Γιάννη μου 5,000 είπαμε κι όχι 6,000 :P
Αλλά οκ, μη σκας... θα σου δώσω αναλυτικό κοστολόγιο!
Για την ώρα μπορώ να σου πω ότι είμαι 2,5 μηνών και έχω κάνει
2 υπερήχους
2 χοριακές εξετάσεις
1 γενική αίματος + γενική ούρων + γενικές πρώτες εξετάσεις εγκυμοσύνης (Στίγμα, aids, κλπ κλπ κλπ)

Σύνολο.... 400 ευρουλινια στο ΙΑΣΩ + 600 την άλλη βδομάδα + 40 μια επίσκεψη στο ιατρείο....
ΗΤΟΙ.... 2,5 μηνών = 1,040 ευρά.....



δεν είναι οτι παραπονιέμαι... δόξα το θεό να λέμε.... απλά επειδή θες να είναι ΓΕΡΟ το παιδί σου, σε πατάνε στο λαιμό!

Και αν πεις ότι θα κανεις τις ιδιες εξετασεις με το ΙΚΑ θα πρέπει να κλεισεις ραντεβου μετα απο ποσο καιρο, να τρεχεις 2-3 φορες για διαφορετικές λήψεις αίματος και ΔΕΝ τις δικαιολογούν κι όλες!
Δηλαδή... αν υπολογίσεις τις μέρες που θα πάρεις άδεια και την ταλαιπωρία, τελικά τα σκας στα διάφορα ιδιωτικα κέντρα και λες και ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

ΜΕ ΤΙΣ ΥΓΕΙΕΣ ΜΑΣ!
Για το κράτος προνειας και φροντίδας στις μητέρες που μόνο να γκρινιάζει ξέρει ότι έχουμε υπογεννητικότητα! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
ΜΕ ΤΙΣ ΥΓΕΙΕΣ ΜΑΣ!
Για το κράτος προνειας και φροντίδας στις μητέρες που μόνο να γκρινιάζει ξέρει ότι έχουμε υπογεννητικότητα!
Και έλεγα να σχολιάσω? Δεν χρειάζεται. Το έκανε πιο κατάλληλο άτομο!
Καλά από τα λεφτά έπαθα το δεύτερο εγκεφαλικό μετά τα έξοδα του γάμου! My bloodline μάλλον τελειώνει εδώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
ηθικο δίδαγμα: αν θες σώνει ακι ντε να περάσεις από όλα αυτά, παντρέψου γιατρό (κατα προτίμηση γυναικολόγο,αν όχι, όλο και κάποιον κολλητό θα έχει που να κάνει αυτή τη δουλειά), που ναχει και πατέρα παπά (πάνε και τα έξοδα της εκκλησίας για γάμους και βαφτίσια)! τα υπόλοιπα έξοδα, ε όλο και κα΄τι θα βρούμε...
κουεδίνι σου ξαναεύχομαι να την απολαύσεισ αυτή την περίοδο και να κάνεις ένα γερόοοοο μωλάκι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αν παντρευτείς γυναικολόγο σίγουρα δεν είναι και γυναικολόγος ΣΟΥ!
Αν δεν θες κιόλας να τον χάσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αν παντρευτείς γυναικολόγο σίγουρα δεν είναι και γυναικολόγος ΣΟΥ!
Αν δεν θες κιόλας να τον χάσεις!
Γιατί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Κανένας γυναικολόγος δεν αναλαμβάνει τη γυναίκα του....
Οι λόγοι είναι πολλοί.... αλλά εγώ δεν τους ξέρω :P
Φαντάζομαι ότι ο γυναικολόγος είναι υποσυνείδητα εκπαιδευμένος να βλέπει την ασθενή του ως "κρέας" κι όχι ως γυναίκα....
Αν λοιπόν ο σύντροφος μπει σε αυτή τη διαδικασία να βλέπει τη γυναίκα του ως "κρεας" ε δεν έχουν και πολύ μελλον....
Απ την άλλη το να τη δει ως γυναικα και ασθενή, είναι πιθανά κακό για την αντικειμενικότητα των καταστάσεων.

όσες ιστορίες με γυναικολόγους ξέρω που γέννησαν οι γυναίκες τους, όλοι χρησιμοποίησαν γνωστό τους καλό κατ αυτούς συνάδελφο γυναικολόγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Με την ίδια λογική όμως κι ένας χειρούργος πχ δεν θα αναλάμβανε τη γυναίκα του και γενικά οποιοσδήποτε γιατρός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
κατ εμέ... ναι το ίδιο...
κανένας γιατρός δεν αναλαμβάνει δικό του πρόσωπο για να μην εμπλέκονται συναισθήματα όταν πρέπει να ληφθουν σοβαρες αποφασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Απομυθοποιείται ο άλλος πιστεύω!
Ειδικά στους γυναικολόγους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Φαίνεται ότι έχω χάσει μερικά επεισόδια!! Τα 5000 ευρώ για τον τοκετό δεν καλύπτονται ρε παιδιά κάπως? Απο κάποιο ταμείο? Στο δημόσιο νοσοκομείο θα πας ή σε ιδιωτικό μαιευτήριο? Γενικώς τα 5.000 μόνο για την γέννα μου φαίνονται πάρα πολλά! Ήξερα εγώ και δεν θα κάνω παιδιά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
θα σου έλεγα τώρα τι παίρνεις απ το ΙΚΑ πίσω αλλά τες πα...
ας μην ξεφεύγω :P
Ναι κάτι θα πάρω πισω.... αλλά απ την ιδιωτική ασφάλεια που εχω εδώ και 10 χρόνια δόξα το θεό!!!!!!
Σημασία όμως δεν έχω εγώ αποκλειστικά που είμαι μια μεμονομένη περίπτωση αλλά τι γίνεται με τον μέσο όρο των γυναικών που ο γιατρός τους είναι σε ιδιωτικό νοσοκομείο κι οχι σε κρατικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Τις προάλλες είχε έρθει μια γνωστη και είπε πως μια φίλη της γέννησε την είχαν σε δωμάτιο μόνη της, με πολύ περιποίηση και ολα αυτα απο μια ιδιωτικη ασφάλεια τηςτα πλήρωσε ΟΛΑ η ασφάλεια, τωρα που το σκέγφτομαι να μάθω ποια είναι να κάνω, αν είναι να δωσουμε τοσα λεφτα δεν συμφερει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Τις προάλλες είχε έρθει μια γνωστη και είπε πως μια φίλη της γέννησε την είχαν σε δωμάτιο μόνη της, με πολύ καλή περιποίηση και ολα αυτα απο μια ιδιωτικη ασφάλεια τηςτα πλήρωσε ΟΛΑ η ασφάλεια, τωρα που το σκέγφτομαι να μάθω ποια είναι να κάνω, αν είναι να δωσουμε τοσα λεφτα δεν συμφερει:P
,

πολύ φοβάμαι ότι ακριβώς για αυτό το λόγο έχουν καταργηθεί....
βέβαια ρώτα ένα ασφαλιστή να σου πει....
εγώ έχω εδώ και πολλά χρόνια το πρόγραμμα πριν καταργηθουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top