Φιλία VS Έρωτας

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Όλοι εχετε φίλους και απο τα 2 φύλλα
Τους φίλους σας του αντίθετου φύλλου τους βρίσκετε ελκυστικούς εμφανησιακά?
Τους έχετε σκεφτεί ποτέ ερωτικά?
Αν δεν ήταν ωραιοι θα κυκλοφορούσατε μαζίτους?

1.κάποιοι αναγνωρίζω ότι είναι ωραίοι/ελκυστικοί εμφανισιακά, κάποιοι άλλοι όχι...

2.Ίσως κάποιους από τους "ωραίους" στην αρχή της φιλίας μας αλλά επειδή κάνω δύσκολα νέους πραγματικά φίλους πλέον για αυτούς που θεωρώ φίλους δεν υπάρχει τέτοιο συναίσθημα :)

3. ...το κάνω! Φίλοι μου είναι δεν τους ...κρύβω! Προφανώς και βγαίνουμε μαζί ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
1. Υπαρχουν και ελκυστικοι εμφανισιακα και οχι..Δεν ειναι το κριτηριο μου η εμφανιση οταν προκειται για φιλο.

2. Με καποιους ισως σκεφτηκα κατι πριν παρουν το βαπτισμα της φιλιας :p

3. Οχι. Αν δεν ηταν ωραιοι θα τους εκλεινα στη σοφιτα, θα τους κλειδωνα, και θα τους μιλουσα μονο τηλεφωνικως. Στις σπανιες περιπτωσεις που θα τους εβγαζα για κατουρημα, θα ειχα φροντισει να χω προμηθευτει σακουλα(σκουπιδιων για να καλυπτει και το σωμα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
3. Οχι. Αν δεν ηταν ωραιοι θα τους εκλεινα στη σοφιτα, θα τους κλειδωνα, και θα τους μιλουσα μονο τηλεφωνικως. Στις σπανιες περιπτωσεις που θα τους εβγαζα για κατουρημα, θα ειχα φροντισει να χω προμηθευτει σακουλα(σκουπιδιων για να καλυπτει και το σωμα).

:rofl::rofl::rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Έχουμε αναλύσει το θέμα σε πολλά threads,
π.χ. https://www.e-steki.com/forum/showthread.php?t=3682


επίσης είναι πολύ γενικός τίτλος ...
:lock:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
οκ το παραδέχομαι δεν έψαξα να βρώ αν υπάρχει αυτό το θέμα, αλλά είναι κάτι που έχω συζητήσει πολύ τελευταία, κ φυσικά δεν θέλω να παραλείψω να πάρω τις πολύτιμες απόψεις σας από αυτά τα τρελά στεκίτικα κεφαλάκια σας!!!:P

τι πιστεύετε λοιπόν; έχετε φίλους που να σας αρέσουν; θα κάνατε κάτι μαζί τους; σε περίπτωση που υπήρχε έλξη χωρίς συναίσθημα; έλξη με συναίσθημα; πρέπει να υπάρχει συναίσθημα κ από τις 2 πλευρές; μπορεί να γίνει κάτι της στιγμής κ μετά να παραμείνετε φίλοι;

απόψεις, εμπειρίες, απορίες δεκτές!

άλλωστε τπτ δεν βγαίνει εκτός φόρα:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
:whistle:Δεν υπάρχουνε φίλοι,
στο αντίθετο φύλο,
Δεν σε βλέπω σαν φίλη,
μη με βλέπεις σαν φίλο!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αν ρωτάς θεωρητικά, τότε ούτε εγώ πιστεύω πως υπάρχει αληθινή φιλία μεταξύ ενός άντρα και μιας γυναίκας, εκτός κι αν είναι πολύ παιδικοί φίλοι (που και σ' αυτό έχω εξαιρέση.. η κολλητή τα έφτιαξε με τον παιδικό της φίλο που ήξερε από τα 6 της στα 26 της.. και τώρα 2 χρόνια μετά ειναι ακόμα μαζί και τρελά ερωτευμένοι και ευτυχισμένοι!) ή ο άντρας δεν είναι και πολύ ..φανατικός στο είδος του! :P

Αν ρωτάς γιατί γουστάρεις κάποιο φίλο σου, τότε βουρ στο ψητό, διότι άπαξ και σου μπει στο μυαλό τέτοια ιδέα, απλή φιλία δεν πρόκειται να ξαναϋπάρξει, γι' αυτό καλύτερα να το ευχαριστηθείς κιόλας! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Η φιλία διαφέρει αρκετά από τον έρωτα, κατά την ταπεινή μου άποψη.
Όχι οτι δεν μπορούν να συνυπάρξουν βέβαια αυτά τα δύο.
Η φιλία βασίζεται περισσότερο στον αλληλοσεβασμό, την εμπιστοσύνη, την κατανόηση, τα κοινά ενδιαφέροντα.
Στον έρωτα από την άλλη πλευρά παίζει πολύ έντονα και η χημεία μεταξύ δύο ανθρώπων. Φίλοι γινόμαστε με τους άλλους μετά από αρκετό καιρό γνωριμίας. Ο έρωτας μπορεί να προκύψει αμέσως, μπορεί και αργότερα.

Πολλοί θεωρούν αδύνατον να κάνουν κάτι ερωτικό με κάποιον φίλο/φίλη τους, εγώ δε μενω στο "θα χαλάσει η φιλία μας" γιατί το βρίσκω απλά μια επιφανειακή δικαιολογία. Μια φιλία δεν χαλάει τόσο εύκολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
επειδη υπυρχαν τεσσερα ιδια θεματα εγινε συχγωνευση ολα σε ενα (σαν διαφημηση τραπεζας ακουστηκε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Eίπα κι εγώ ..πότε έχασα 14 σελίδες; :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Δυσκόλα θέματα βάζετε :P :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ πάντως ξέρω πως τα καλύτερα είναι τα φιλικά.. :D ..και πως άμα δεν το κάνεις με τον φίλο σου, με ποιον θα το κάνεις; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Εγώ πάντως ξέρω πως τα καλύτερα είναι τα φιλικά.. :D ..και πως άμα δεν το κάνεις με τον φίλο σου, με ποιον θα το κάνεις; :P

έλα μου ντε!!!
κ αν μετά τα κάνεις αχταρμά, ούτε φίλο δεν θα έχεις να τα πεις!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ δεν θα είχα πρόβλημα να κάνω κάτι με φίλο μου αν δάγκωνα την λαμαρίνα!:loveangel Άλλωστε μου αρέσει να με υποκινεί ο ρομαντισμός. Και κακά τα ψέματα, είναι δύσκολο να γίνουν φίλοι άντρας με γυναίκα, εκτός κι αν γνωρίζονται από τα "χρόνια της αθωότητας":rolleyes: ή δεν ελκύει ερωτικά ο ένας τον άλλον.

Παρόλα αυτά, αν γίνει το κονέ, και σε αυτό δεν εννοώ μόνο σεξ αλλά κι ένα φάσωμα, μετά δεν μιλάμε πια για φίλους, ανεξάρτητα αν δεν υπάρξει γκομενοσυνέχεια! Για τι μιλάμε, θα σας γελάσω, αλλά αλλάζει η κατηγορία. Πείτε με συντηρητική, αλλά δεν θεωρώ ότι θα μπορούσα να λειτουργήσω σε φάση "είμαστε φίλοι, αλλά ρίχνουμε και ένα πη***α να σπάσουμε την ανία".:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Εγώ δεν θα είχα πρόβλημα να κάνω κάτι με φίλο μου αν δάγκωνα την λαμαρίνα!:loveangel Άλλωστε μου αρέσει να με υποκινεί ο ρομαντισμός. Και κακά τα ψέματα, είναι δύσκολο να γίνουν φίλοι άντρας με γυναίκα, εκτός κι αν γνωρίζονται από τα "χρόνια της αθωότητας":rolleyes: ή δεν ελκύει ερωτικά ο ένας τον άλλον.

Παρόλα αυτά, αν γίνει το κονέ, και σε αυτό δεν εννοώ μόνο σεξ αλλά κι ένα φάσωμα, μετά δεν μιλάμε πια για φίλους, ανεξάρτητα αν δεν υπάρξει γκομενοσυνέχεια! Για τι μιλάμε, θα σας γελάσω, αλλά αλλάζει η κατηγορία. Πείτε με συντηρητική, αλλά δεν θεωρώ ότι θα μπορούσα να λειτουργήσω σε φάση "είμαστε φίλοι, αλλά ρίχνουμε και ένα πη***α να σπάσουμε την ανία".:worry:

μπορεί να μην την έχεις δαγκώσει την λαμαρίνα κ απλά να έτυχε. τι; κόβεις επαφές, ειδικά αν σ'αρεσε κ όμως δεν έχει αλλάξει κανενός η συμπεριφορά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
μπορεί να μην την έχεις δαγκώσει την λαμαρίνα κ απλά να έτυχε. τι; κόβεις επαφές, ειδικά αν σ'αρεσε κ όμως δεν έχει αλλάξει κανενός η συμπεριφορά;

Εγώ μιλώντας καθαρά για το πώς το βλέπω, για να κάνω κάτι με φίλο μου θα έπρεπε να μου άρεσε πολύ. Και θα το έβλεπα σαν κάτι με προοπτικές! Αν αυτός το έβλεπε μόνο σαν μια φάση της στιγμής θα πληγωνόμουν, θα ζήλευα αν έβρισκε άλλη και δεν θα μπορούσα να είμαι όπως πριν.:redface: Αλλά ο καθένας τα βλέπει αλλιώς.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Εγώ πάντως ξέρω πως τα καλύτερα είναι τα φιλικά.. :D ..και πως άμα δεν το κάνεις με τον φίλο σου, με ποιον θα το κάνεις; :P

Μου αρέσει ο τρόπος σκέψεως σου :clapup: ...Θες να γίνουμε φίλοι?:whistle: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Θα ηθελα πολυ να εχω εναν αντρα φιλο αλλα δυστυχως ποτε δεν τα εχω καταφερει. Παντα κατι γινεται και το χαλαει.
Πιστευω οτι γινεται, γι'αυτο μου τη σπαει τοσο που δεν το'χω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μου αρέσει ο τρόπος σκέψεως σου :clapup: ...Θες να γίνουμε φίλοι?:whistle: :P

Πάρε νουμεράκι προτεραιότητας! :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Πάρε νουμεράκι προτεραιότητας! :P:P

Τι νουμέρο έχω δεσποινίς?:P Πότε είναι η σειρά μου?:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top