Θα κάνατε παρέα με ιερόδουλη/ζιγκολό;

Θα κάνατε παρέα με ιερόδουλη/ζιγκολό;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 64)
  • Αν ταιριάζαμε κατα τα άλλα, γιατί όχι;

    Ψήφοι: 40 62.5%
  • Όχι, με τίποτα.

    Ψήφοι: 16 25.0%
  • Μόνο αν ήταν "πολυτελείας" και το έκρυβε

    Ψήφοι: 2 3.1%
  • Ο κουμπάκιας πάει και στον οίκο ανοχής :P

    Ψήφοι: 6 9.4%

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Προσωπικά εμένα ποσώς με ενοχλούν αυτοί άνθρωποι. Πολύ περισσότερο με ενοχλούν όσοι τους έχουν φέρει σε αυτό το σημείο.
Και γιατί να μην κάνω παρέα δηλαδή; Άνθρωποι όπως όλοι οι άλλοι είναι κι αυτοί και μάλιστα άνθρωποι ταλαιπωρημένοι από τη ζωή. Δε λέω οτι θα έκανα παρέα μαζί τους από λύπηση ή κάτι τέτοιο, απλά δεν μου φαίνεται "απαγορευτικό" το επάγγελμά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Προστέθηκε δημοσκόπηση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Δεν ειναι τοσο απλη η απαντηση στο ερωτημα...τουλαχιστον για εμενα.
Οσο και αν προσωπικα ΔΕΝ εχω κανενα προβλημα με την εργασια/επαγγελμα του αλλου και αυτα ειναι απλως ενα κομματι του παζλ για εμενα οσον αφορα το "ΠΟΙΟΣ" ειναι, απο την αλλη σκεφτομαι και το τι αντικτυπο θα μπορουσε να εχει μια τετοια συναναστροφη τοσο σε εμενα οσο και σε δικα μου ατομα.
Δυστυχως δεν ζουμε σε εναν αγγελικα πλασμενο κοσμο και εαν καποια ειναι πορνη ή ο αλλος "πορνος", ειναι παρα πολλοι ολοι αυτοι που περιμενουν με το δαχτυλο τεντωμενο να δαχτυλοδειξουν αλλα και να σχολιασουν τοσο εκεινη/ο οσο κι εσενα.
Και δυστυχως (παλι) οσο και αν ειμαι διατεθημενος και οσο και αν προς το παρων γραφω τους παντες και τα απντα (υπερβαλλοντας φυσικα με την λεξη "παντες") στα παλια μου τα παπουτσια, αργοτερα, οταν στην "εικονα" θα υπαρχει γυναικα,παιδια και οικογενεια, δεν ξερω κατα ποσο θα μπορεσω να τους βαλω σε μια τετοια διαδικασια.Στην διαδικασια δηλαδη επειδη εγω κανω παρεα με μια πορνη, να σδημιουργουνται 1000000002 ιστοριες οι οποιες φυσικα και δεν θα ισχυουν.
Οσο και αν δεν μου φταιει σε τιποτα η κοπελα ή ο νεαρος φιλος μου, σε τιποτα φυσικα δεν θα μου φταιει και η προσωπικη αλλα και η οικογενειακη και τελος επαγγελματικη μου ηρεμια και ισοροπια.:|
Δυστυχως δεν ειναι ολες οι απαντησεις για εμενα ενα απλο "ναι" ή ενα "οχι".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Πράγματι δεν είναι απλό το ερώτημα και ίσως ορισμένες φορές να τίθεται και ανάποδα:

Θα με έκανε άραγε παρέα μια ιερόδουλη? ... :)

Έχει μεγάλη σημασία αυτό που λέει και ο Μάριος εδώ από πάνω ...

Πάντως (επειδή υπάρχει και αυτή η παγίδα) δεν θα έκανα παρέα με μια ιερόδουλη μόνο και μόνο για να θεωρούμαι προχωρημένη.

Εάν τύχαινε να είναι γειτόνισσα, παλιά γνωστή να έχουμε κάτι κοινό, κτλ, σε τίποτα δε θα διέφερε η απόφασή μου να τη συναναστρέφομαι από όποιονδήποτε άλλον. Τα ίδια κριτήρια θα χρησιμοποιούσα και εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εμενα μεενοχλει το εξης..Σιγουρα ειναι πολλες/πολλοι αυτοι που το κανουν απο πραγματικη αναγκη και δεν εχουν αλλη επιλογη, κι αυτοι αξιζουν το σεβασμο ολων. Ομως δεν μπορω να δεχτω οτι μια κοπελα που εχει ολα τα προσοντα να βρει κατι αλλο, δεν το κανει γιατι απ'αυτη τη δουλεια θα βγαλει 300 σε μια μερα, ενω σε μια αλλη 300 σε μια βδομαδα. Αυτο μου δειχνει οτι ως ανθρωπος μοναδικο της κινητρο και αξια ειναι το χρημα, γιατι οπως και να το κανουμε δεν ειναι ευκολο να σε "βιαζουν" καθε μερα (αν δεν το θες και το υπομενεις εννοω).
Επισης νομιζω οτι κατα βαση τα ατομα αυτα ειναι κομπλεξικα λογω του τροπου ζωης τους. Εχει τυχει να γνωρισω(μεσω νετ) μια κοπελα που ηταν πορνη (οπως εμαθα ΠΟΛΥ μετα) η οποια μου ειχε πασαρει την εικονα της ζωης της τελειως διαστρεβλωμενη..υπαλληλος γραφειου και τετοια.. Ειναι πολυ δυσκολο να βρεις καποιον που κανει τετοια δουλεια και να ναι τελειως ακομπλεξαριστος αλλα και να μην εχει προκλητικη σταση γενικως.
Αυτα και αλλα πολλα με κανουν να λεω οτι οχι, και παλι με μια μικρη επιφυλαξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εγώ κάνω παρέα με κάποιον που δεν έχει άδεια και κάνει μόνο όταν κάποιος του πεί έλα και σου δίνω τόσα, είχε και 3 μέρες στην σιγκρού και τον έπιασε η αστινομία, αυτό πιάνει; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Έχω γνωρίσει πόρνες. Δεν γνώρισα κανένα gigolo. Στις κοπέλες λοιπόν, μίλησα σαν να μην ξέρω τι επάγγελμα κάνουν. Εντελώς ευγενικά και φιλικά. Όμως…δεν θα έκανα παρέα ποτέ. Όχι επειδή δεν θα είχαμε τι να πούμε, μερικές είναι και πανέξυπνες, αλλά επειδή όλοι, μα όλοι πρέπει να κτίσουμε την καλή εικόνα μας προς τα έξω, προς την κοινωνία. Μια κοινωνία με πολλές ατέλειες. Δεν υπάρχει περίπτωση να κάνεις παρέα με πόρνες και να μην πουν ότι είσαι και εσύ. Και αν δεν έχει σημασία για μας τι λέει η κοινωνία, έχει σημασία για τα παιδιά μας(οικογένεια μας). Θα έκανα δυστυχισμένα τα παιδιά μου. Θα κλαίγανε με μαύρο δάκρυ να ακούνε κάτι σαν «η μαμά σου είναι πόρνη γιατί με πόρνες συναναστρέφεται.» Βαδίζω λοιπόν με τα σημερινά δεδομένα της κοινωνίας που ζω, είτε μου αρέσει είτε όχι.

Προσωπικά, νιώθω απέραντη λύπη για τα καμένα όνειρά τους.Αλλά πρώτα θα προστατεύω τον εαυτό μου(που σημαίνει οικογένεια μου) και μετά τους άλλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ρουμάνα μου, Ξέρεις πολλύ καλλά όπως όλοι το θέμα που είχα ανοίξει με τον πατέρα μου, όταν λιπών παντρέυτηκα άκουσα απο κάποια κοπέλα που με γνώρισε μετά το γάμο άν και με ήξερε και είχε ακούσει για μένα, με έβαλε κάτω και μου είπε να μην ξαναπατήσω στο τάδε μέρος γιατί πρίν παντρευτώ έμπενα εκεί και όλοι είχαν να πούν ότι είμαι του δρόμου και ότι λυπούντε τον άντρα μου που βρήκε μια Π*****ΝΑ με κεφαλέα που γυρνούσα λέει στα μπαράκια και που με πήρε όλη η ρόδος. Ξέρεις πιος το είπε κάποια που τα είχε με τους διευθηντες του μαγαζιού και που παντρέυτηκε με την κυλιά στο στόμα κάποιον που δεν τον ήθελε έλλα έπρεπε να καλύψει την εγκυμοσίνη της με άλλον.

Οταν ο άλλος θέλει να σου πεί θα σου πεί, ακόμα και να μήν έχεις κάνεςι τίποτα. Εκείνη την τιμούσαν και την είχαν υπόδειγμα και εγώ που δέν έκανα τίποτα με κράζανε. Απο τότε κατάλαβα ότι καλύτερα να κάνω παραία με πληρωμένους και πληρωμένες παρα φτινιάρες που απλά πάνε για ένα μικροδοράκι;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ναι…η κοινωνία της Ρόδου είναι…ένα μεγάλο χωριό τελικά…
Εμένα πάντως με επηρεάζει το γεγονός ότι ζω σε μια μικρή πολη όπου γνωρίζεις τους περισσότερους…Θελω να με σέβονται. Επομένως, οι επιλογές μου προσαρμόζονται…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ναι…η κοινωνία της Ρόδου είναι…ένα μεγάλο χωριό τελικά…
Εμένα πάντως με επηρεάζει το γεγονός ότι ζω σε μια μικρή πολύ όπου γνωρίζεις τους περισσότερους…Θελω να με σέβονται. Επομένως, οι επιλογές μου προσαρμόζονται…

Θα μπορούσα να πώ κάτι ωμό άλλα δεν το επιτρέπει ο χαρακτήρας μου, παντός η Ρόδος για μένα είναι κρυφό άνδρο ακόλασίας που κρύβετε πίσω σε γνωστους. Ο φίλος μου αυτός που πάει περιστασιάκά με κάποιους είχε πελάτες πολλούς γιατρούς δηκηγόρους και επιχηριματίες:worry: :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Ναι…η κοινωνία της Ρόδου είναι…ένα μεγάλο χωριό τελικά…
Το μεγαλύτερο όμως της Ελλάδας όπως και να το προσεγγίσης το θέμα είναι με διαφορά η Πάτρα. Συγνώμη αλλά χάσατε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Με κάλυψαν οι προηγούμενοι ειδικά σε ό,τι αφορά το κόμπλεξ αυτών των ανθρώπων ακριβώς επειδή βρίσκονται στο περιθώριο.
Δεν θα με πείραζε καθόλου να κάνω παρέα εφόσον υπάρχουν κοινά μεταξύ μας.
Χόμπυ, ενδιαφέροντα, χιούμορ, κοινή θεώρηση των πραγμάτων κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Ναι γιατί όχι???Αλλά μόνο παρέα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
θα κάνατε παρέα με ιερόδουλη/ζιγκολό;

Φυσικά,
αρκεί όμως στην περίπτωση που μιλούσαμε για τη φύση
της δουλειάς, την παραγωγικότητα και τις δυσκολίες του επαγγέλματος,
να υπάρχει η επιλογή skip intro. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mayram999

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Οι ιερόδουλες δεν είναι κακιες ίσα ίσα δυστυχισμένα άτομα είναι.Διότι τι πιστεύετε?Είχαν αυτές καμία όρεξη να πηγαίνουν με τον καθένα?Οπότε εαν έβρισκα κάποια που ταιριάζουν οι χαρακτήρες μας γιατι όχι? Τώρα για ζιγκολό δεν νομίζω ._.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Χαλαρα! Αν ειναι ιεροδουλη μπορει για δωρο γενεθλιων πχ να με κερασει!:D
Ενω αν ειναι ζιγκολο μπορει να μου μαθει τα μυστικα του επαγκελματος και να με μπασει και μενα μεσα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Στην πραγματικότητα έχω ήδη κάνει παρέα με ιερόδουλη και μάλιστα σε εντελώς κοινωνικό επίπεδο, μιας και ήταν μητέρα μιας συμμαθήτριας της κόρης μου. Ήταν βέβαια "ακριβή πόρνη", δηλαδή διέθετε την απαραίτητη εξωτερική αλλά και εσωτερική αξιοπρέπεια, που την κατέτασσε στις επαγγελματίες και όχι στις άθλιες αυτού του κόσμου. Τώρα θα μου πείτε τι σημαίνει αυτό; Απλά ότι δεν θα μπορούσα να κάνω παρέα με ανθρώπους οι οποίοι μου διεγείρουν το συναίσθημα του οίκτου και της κακομοιριάς, τίποτε παραπάνω.

Φτάσαμε να κάνουμε οικογενειακή παρέα, αργότερα όταν χώρισα βρεθήκαμε να πίνουμε οι δυο μας καφεδάκι στα σχολικά πάρτι των συμμαθητών των κοριτσιών μας. Μάλιστα, της είχα πει πως γνωρίζω ποια είναι η δουλειά της, την αποκάλεσα "πόρνη", όμως ο τρόπος μου δεν ήταν καθόλου επιτιμιτικός ή υποτιμητικός, της δήλωσα ότι σέβομαι απόλυτα το αρχαιότερο επάγγελμα, ειδικά όταν οφείλεται σε ελεύθερη επιλογή και όχι σε καταναγκασμό και δουλεία κι έτσι δεν ενοχλήθηκε καθόλου και το παραδέχτηκε γελώντας. Πολύ καλύτερη παρέα και πιο ενδιαφέρουσα, σίγουρα πολύ πιο τίμια και αξιοπρεπής από τις καθώς πρέπει αστές "κυρίες" που αποτελούσαν το συνάφι του "συλλόγου γονέων" ενός ιδιωτικού σχολείου. Όχι, δεν είχα αρκετά χρήματα για να τη ρίξω στο κρεβάτι, ούτε και είχα μια τέτοια ανάγκη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
οχι! ειναι μιασματα της κοινωνιας και πρεπει να τους απομωνοσουμε σε ξεχωριστα γκετο και καθε μερα να τους ριχνουμε 100 βουρδουλιες ενω θα ακουνε το Baby του Justin Bieber στην διαπασων. :look:

χμ!! φυσικα και θα εκανα! ειναι σαν να λεμε ''Θα κανατε παρεα με εναν μπετατζη?''. Εκτος αν διαχωριζουμε πλεον τους ανθρωπους και με βαση το επαγγελμα ή το κοινωνικο τους στατους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
ανετα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Χαλαρά... Θα έριχνα και κανέναν αδέσποτο που και που... Οπότε gg... :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top