Αν δεν υπήρχε αυτό το πρωινό...Τι να κάνω όμως που δεν γυρίζει ο χρόνος πίσω??

maria30080

Νεοφερμένος

Η maria30080 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Πριν περιπου 1 μήνα γνωρισα ενα παιδι μεσω ενος πολυ καλου μου φιλου...Απο την πρωτη στιγμη που τον ειδα μου αρεσε...Δεν γνωριζα ομως εαν τα αισθηματα ηταν αμοιβαια..Εδειχνε να ενδιαφερετε ,ομως δεν μπορουσα να καταλαβω αν η σχεση που ηθελε να εχει μαζι μου ηταν κατι παραπανω απο φιλικη..:hmm:
Μετα απο λιγες μερες τον ξαναειδα παλι και περασαμε ολη τη μερα μαζι με παρεα βεβαια..Η χημεια μας ειναι πολυ καλη ομολογω...Ο κολλητος μου(ο κοινος μας φιλος) καταλαβε οτι κατι ετρεχε απο μερους μου και δεν παρελειψε να "ενημερωσει" τον φιλο του...Με αποτελεσμα στη βραδινη μας εξοδο να γινει κατι μεταξυ μας,καθως οπως μου ειπε του αρεσα και εγω πολυ,απλα δεν ηταν σιγουρος για μενα..Ομως οπως ενημερωθηκα την αλλη μερα απο τον κολλητο μου ,το παιδι ειχε βγει απο μια μακροχρονια σχεση και δεν ηταν καιρος για δεσμευσεις γι αυτον...
Κατι τετοιο ομως ομολογω πως δεν μου πολυαρεσε...Παρολα αυτα βγηκαμε και την επομενη μερα ολοι μαζι και καταληξαμε στο σπιτι οι δυο μας να βλεπουμε ταινια...Και μετα απο καποια φιλια που υπηρξαν μεταξυ μας αρχισαμε τη συζητηση...(δυστυχως..)
Οντας αυπνη εγω δεν πολυκαταλαβαινα τι ελεγα...Δηλαδη ελεγα πραγματα χωρις πρωτα να τα πολυσκεφτω....
Και τι δεν του ειπα...Ο,τι δεν ηταν αυτο που νομιζα,αλλα εντελως διαφορετικος και πολλα αλλα τετοια....Το παιδι δεν ηξερε απο που να κρυφτει....Και ολα αυτα...Αθελα μου...
Περνουσαν οι μερες και μιλουσαμε που και που,αλλα συνεχως μου επισημανε το ποσο επιθετικη ημουν απεναντι του...
Εγω θελω να ξεχαστει αυτο το ζητημα γιατι πραγματικα μου αρεσει πολυ ..!!Ομως παροτι το εχουμε συζητησει μεσω τηλεφωνου (οπου εγω τον παιρνω:/:)δεν λεει να ξεχασει το ποσο επιθετικη ημουν εκεινο το πρωινο....Τι συγνωμη του εχω ζητησει...Και να πω πως ηταν ετσι ο χαρακτηρας μου....δεν ειναι....σπανια θα μιλησω επιθετικα σε καποιον.....γιατι τωρα??
Εγω ομως τον θελωωω!!Τι να κανω ??Να του ζητησω να μιλησουμε απο κοντα??Να τον ξεχασω γιατι τα εκανα χαλια??τι??
Και το φταιξιμο ειναι δικο μου...:(και ξερω ο,τι αν δεν υπηρχε αυτο το πρωινο τωρα πιθανοτατα να ημασταν μαζι....
:/:Μπορει να υπαρξει γυρισμος?Οσο δεν ανταποκρινεται τοσο πιο πολυ κολλαω...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
του ζητησες μια φορα συγγνωμη και αρκει. Απο εκει και περα αφου δεν φαινεται διατεθειμενος να σε συγχωρησει, αστον και πηγαινε παρακατω. Αν ενδιαφεροταν πραγματικα θα ειχε αποδεχτει την συγγνωμη σου και θα σε επαιρνε και ενα τηλεφωνο. Μη παρακαλας κανεναν, εχουμε και μια αξιοπρεπεια you know.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria30080

Νεοφερμένος

Η maria30080 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Να πω ο,τι δεν εχεις δικιο....Εχεις....Ομως το "οσο σε φτυνει καποιος τοσο κολλας" νομιζω ισχυει εδω περα...Το ξερω οτι δεν ειναι λογικο ομως συνεχιζει να μου αρεσει...Σε αλλη περιπτωση θα τον ειχα ξεχασει ηδη....Αφηστε που δεν μπορω και καποιος να ειναι θυμωμενος μαζι μου...:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apaleytos

Νεοφερμένος

Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
.......................Παρολα αυτα βγηκαμε και την επομενη μερα ολοι μαζι και καταληξαμε στο σπιτι οι δυο μας να βλεπουμε ταινια...Και μετα απο καποια φιλια που υπηρξαν μεταξυ μας αρχισαμε τη συζητηση...(δυστυχως..)
Οντας αυπνη εγω δεν πολυκαταλαβαινα τι ελεγα...Δηλαδη ελεγα πραγματα χωρις πρωτα να τα πολυσκεφτω....
Και τι δεν του ειπα...Ο,τι δεν ηταν αυτο που νομιζα,αλλα εντελως διαφορετικος και πολλα αλλα τετοια....Το παιδι δεν ηξερε απο που να κρυφτει....Και ολα αυτα...Αθελα μου...

Εγώ τώρα γιατί είμαι σχεδόν σίγουρος ότι πολύ πιθανόν τότε να του είπες αυτό που πραγματικά πιστευεις και ότι αυτή την στιγμή δεν λες να το καταλάβεις λόγω εγωισμού..; :whistle:

...........Περνουσαν οι μερες και μιλουσαμε που και που,αλλα συνεχως μου επισημανε το ποσο επιθετικη ημουν απεναντι του...
Εγω θελω να ξεχαστει αυτο το ζητημα γιατι πραγματικα μου αρεσει πολυ ..!!Ομως παροτι το εχουμε συζητησει μεσω τηλεφωνου (οπου εγω τον παιρνω:/:)δεν λεει να ξεχασει το ποσο επιθετικη ημουν εκεινο το πρωινο....Τι συγνωμη του εχω ζητησει...Και να πω πως ηταν ετσι ο χαρακτηρας μου....δεν ειναι....σπανια θα μιλησω επιθετικα σε καποιον.....γιατι τωρα??
Εγω ομως τον θελωωω!!Τι να κανω ??
Να του ζητησω να μιλησουμε απο κοντα??Να τον ξεχασω γιατι τα εκανα χαλια??τι??
Και το φταιξιμο ειναι δικο μου...:(και ξερω ο,τι αν δεν υπηρχε αυτο το πρωινο τωρα πιθανοτατα να ημασταν μαζι....
:/:Μπορει να υπαρξει γυρισμος?Οσο δεν ανταποκρινεται τοσο πιο πολυ κολλαω...:/:

Λόγω εγωισμού, στο απάντησα πριν.
Εσύ μπορεί να τον θέλεις αλλά μπορεί να μην αισθάνεται και αυτός το ίδιο.

Το λάθος έγινε εξαρχής.
Πρώτα μιλάνε και ξεκαθαρίζουν τι θέλει ο καθένας και μετά ξαπλώνουν..
(έτσι λειτουργώ εγώ τουλάχιστον)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Πρώτα μιλάνε και ξεκαθαρίζουν τι θέλει ο καθένας και μετά ξαπλώνουν..
(έτσι λειτουργώ εγώ τουλάχιστον)

εγώ πρώτα ξαπλώνω και μετά ξεκαθαρίζω τι θέλω γιατί όρθιος κουράζομαι να μιλάω (έτσι λειτουργώ εγώ τουλάχιστον)

π.σ. τελικά περιέγραψες όλα τα σημεία εκτός από το σκοτεινό

τι του είπες ; και κυρίως τι θα πει δεν ξέρεις γιατί τα είπες ; :confused:

αν του είπες που.χου δεν είσαι όπως σε περίμενα , είσαι δειλός γιατί περίμενες μέσω χαλασμένου τηλ. με τον κολλητό να μάθεις πώς νιώθω

ή του είπες δεν είσαι όπως σε περίμενα , έχεις πιο ωραίο προφίλ από κοντά

έχει διαφορά

ξεκαθάρισε τούτο , για να κρίνουμε και την αντίδραση του και το γιατί τα είπες (αλλιώς είναι εικασίες)

(και πάλι εικασίες θα είναι αλλά πιο ασφαλείς:P)

άντε απάντα και φωνάζω την καλυψώ που θα σου δώσει την λύση (εγώ είμαι το Πρόβλημα:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top